Julia se vrací za svou sestrou Sarah, která po neúspěšné operaci stále trpí degenerativním onemocněním očí. Po příjezdu je zdrcena informací, že Sarah spáchala sebevraždu. Julia ovšem nevěří, že by si její sestra i přes své problémy vzala život a je pevně rozhodnuta zjistit pravou příčinu její smrti, ale čím hlouběji Julia pátrá, tím častěji je svědkem temných zjevení... (PetriK12)

Paja.93

V půlce filmu jsem si říkala, hm, takové hodnocení a já to vidím na 2*. Druhá půlka byla, mnohem lepší a kdyby nějak první nudnou půlku zkrátili, tak by to bylo nářezové na 4*. Bohužel, kvůli té první hodině o ničem, už nemusím podruhé vůbec vidět, takže 3*. ()

Kortexo

Španělský horor je dlouhodobě patří mezi to nejlepší.Tady to není jinak.Atmosferický film, postavený na slepotě hlavní hrdinky je zajímavý.Boužel velký potenciál nebyl naplno využit a vznikl jen snímek s předvídatelným dějem a koncem, přesto kvalitní film, boužel ne kult...Škoda ()

Pitryx

Na mne je to zdlouhavé. Od poloviny filmu to už trošičku nabere na tempu, závěr je jakž takž, ale myslím, že podruhé to vidět zcela jistě nemusím a tak hodnotím o něco méně. Prostě to chtělo zkrátit a přidat tomu hodně na tempu. 2014092910850/11228 ()

adamix

Pútavé, filmársky čisté a príjemne nepríjemný mysteriózny (ne)horor s dobrou herečkou a zaujímavým vyvrcholením. Keď si myslíte, že poznáte už v polovici pointu, v závere zistíte, že ste sa úplne mýlili a v tom spočíva to čaro. Škoda len, že to nenabáda k opätovnému pozretiu, lebo tá nevedomosť to celé povyšuje na nadpriemer. Za mňa 75%. ()

DonBraso

Tady jsem trochu na rozpacích,ale nakonec jsem usoudil,že to nebylo zase něco extra,co by totálně připíchlo až do zdi a hltal každou minutu..ne ne to vážně a přitom to začlo fantasticky.Začátek je krásně poetická udělaná filmařina,kde doopravdy už jenom hvězdu dávám pomalu dvě za Belén Rueda a druhou za začátek kdy to bylo místy až takový krimi policie vyšetřuje,pátráme a trochu s atmosférou bádáme jak v nějaký adventuře.No všechno hezký,ale jakmile nás Isaac natáhne a nevíme,tak všechno jde směrem dolů a rejža hledá čím překvapit,přišla mi tam úplně zbytečný pasáže,hlavně jsem se pabral tak vidí nebo nevidí,mě to přišlo jak když si hrajem fotbal na pětníku a čekáme kdo za tím stojí.Pak když to zjistíme tak další masáž oko jedna dvě vidim či nevidim,,Ano film je o tom,ale tak nebývala drze si s tim pohrává,že to nudilo i kdyby venku pršelo.Kamera se nekouká do tváří,aby jako jsme navnadili atmosféru,že tedy ona nevidí tak divák taky,tohle prostě nemohlo zabrat,vždyť opodál najednou člověk louskne a už víme kdo to je...Konec byl i dobrý,,ve tmě, a on to vzal po svým ten magor,takže když řeknu thiller chybělo mu mnoho,,horor prvky dobrý,až taková duchařina,,škoda,věřil jsem Espanolu více,pro mě zklamání ()

toomm

Nejtěžší na světě je říkat pravdu, když vám nikdo nevěří. Zdejší pětihvězdičkové nadšení některých uživatelů naprosto chápu, přesto se k nim nemůžu přidat, i když po první polovině filmu jsem si myslel že ano. Bohužel jsem ale pořád čekal na to ono, co vůbec nepřišlo. Atmosféra filmu je však opravdu hodně silná a pečlivě buduvaná, gradující až do samého rozuzlení. Belén Rueda je na svůj přeci jen už pokročilejší věk neuvěřitelně sexy. Niceméně mé očekávání Los Ojos de Julia vlastně vyplnilo. 80% ()

natalie15

Krásny film o nepríjemných a hnusných veciach. Napínavý od začiatku do konca, posledná polhodina je na nevydržanie. Mysteriózny, nepriehľadný, strašidelný, smutný, odporný, dojemný a prekrásne a múdro natočený. Herečku Belén Rueda mám veľmi rada, pretože od Sirotinca je to jedna z mojich obľúbených ženských herečiek a tento žáner jej skvele sadne. Na filme badať rukopis Guillerma del Tora a režisér Gulliem Morales tomu dodal veľmi temný a zaujímavý nádych. Herci boli všetci dobrý. Takže vlastne nemám čo vytknúť. Skvelý film pripravený schopným scenáristom, natočený skvelým režisérom a zahraný dobrými hercami, na čele z brilantou Belén Rueda. 5 hviezd, 85%. ()

Cechyno4

Předem se omlouvám těm kterým se tento film tak strašně moc líbil. Ale já prostě budu tento film hodnotit jako horor. Proto mé hodnocení není až tak vysoké jak u ostatních. Španělé jsou mistři hororu, to všichni víme. A možná i proto jsem čekal víc. Nač se dívat na film, u kterého činí celková stopáž dvě hodiny a dohromady se v něm skoro hodinu nic zajímavého neděje. Já chtěl napětí - to jsem dostal, ovšem v jen pár chvílích. Chtěl jsem atmosféru - té se dostavilo málo. Chtěl jsem cítit strach - ten se nedostavil vůbec. Pár lekaček tu dobrých bylo. Chyba není ve filmu, spíše v jeho označení. Viděl bych to jako psychologický thriller s detektivní zápletkou. Jako horor mě to vůbec neoslovilo. Španělé mají mnohem lepší horory. Pro mě zůstává top horor roku 2010 jednoznačně Insidious. ()

srolyma

Julia a Sára jsou dvojčata a obě trpí těžkou poruchou zraku, která poměrně rychle vede k jeho ztrátě. Sára je o krok napřed, už oslepla a nastalou situaci vyřešila poměrně radikálně tak, že se zhoupla na provaze. Ta její sebevražda se ale Julii moc nezdá a má pravdu, předseda. Něco tu pořádně smrdí a není to vlhký dech jejího o generaci staršího manžela. Julia začne pátrat a nejasností a záhad se najednou objevuje čím dál více. Bohužel pro změnu čím dál méně ji slouží zrak, až se jednoho dne odporoučí docela a Julia zůstane v temnotě. A z ženy odhodlané vyšetřit smrt své jednovaječnice se rázem stává bezbranná oběť. Žánrově pestrý snímek, ve kterém si každý najde, co chce. Psychologický film, napínavý thriller, romantické drama, mysteriózní horor, detektivku. Precizně natočeno, napínavé od začátku do konce, žádná vata. Jo jo tohle není Hollywood, ale stará dobrá Evropa! ()

darebacek

Španělé opět nezklamaly, příběh, v kterém se pořád něco děje, strašidelný, mrazivý, ale ne moc krvavý, což mám rád. Končí to malou romantikou, která po předchozím hrůzném ději vám žene slzy do očí. 95 % ()

elanista1

Za poslednu dobu dalsi neuveritelny spanielsky horor s hlavnym hrdinom ktoreho nikto nechce a nikto nechape /prvym bol Kým spíš/, ktory ma okrem dusivej strasidelnej atmosfery aj ostatne zanrove platformy, z ktorych je kazda z nich neuveritelne dobra. Odhliadnuc od faktu, ze Belen Rueda je mimoriadne pritazliva zena, tak milostny pribeh funguje skvelo a taktiez vsetky ostatne emocie ma uplne pohltili, slzy na krajicku. Tazko opisovat, poslednu polhodinu som sa snad vobec nehybal, tak som bol vtiahnuty. Jeden z najlepsich filmov ake som kedy videl ()

kooky89

Komentář může obsahovat informace, které mohou narušit dojem z první projekce. Los Ojos de Julia je snímkem, který dělá čest žánrovému označení mysteriozní thriller a to především díky kvalitám, které nabízí. Mezi tyto kvality lze řadit sympatické postavy, výborně budovanou atmosféru a postupně gradující napětí. Největší klad vidím v řemeslné stránce, jelikož divákovi, stejně jako Julii po ztrátě zraku, není umožněno vidět obličeje postav pohybujících se v jejím okolí. Divák je tedy, stejně jako Julia, odkázán na své představy, jak postavy asi vypadají. Své představy má možnost konfrontovat se skutečností až poté, co se Julii zrak zase vrátí. Po řemeslné stránce mezi nejlepší scény (pro mě osobně) patří rozhovor Julie s jejím ošetřovatelem na lavičce a jedna ze závěrečných scén, kdy je celý byt zahalen temnotou a divák vidí jen to, co osvětlí blesk fotoaparátu. ()

dokec

Luxusní film, prostě ti španělé nejen, že excelují ve fotbale a x dalších sportech, ale i ta filmařina tam je podle mého gusta !! jen tak dále - další film hl.představitelky El Cuerpo a předchozí film režiséra Habitante incierto, jsou dalšími klenoty , doporučuji ()

Zoidbeeland

Napínavá podívaná o postupně slepnoucí ženě, která je poměrně ucházející (Belén Rueda). Španělský rukopis této mysteriózní podívané se rozhodně nezapře. Nejedná se totiž o klasický hororový thriller. Moc se mi líbila ta mírně romantická linka mezi hlavní protagonistkou a již oběšeným manželem. Nebál bych se na to podívat znovu. Proto 7,9/10%79%. ()

CrazymanM

Já tentokráte nesdílím to nadšení tímto snímkem,už jsem viděl vícero španělských,potažmo španělsky mluvených hororů,thrillerů atd.,tento mi nějak moc nesedl,čímž ovšem netvrdím,že stál za hovno.Určitě to bylo zbytečně dlouhé,ale jinak celkem dobré,tedy za 3. ()