Julia se vrací za svou sestrou Sarah, která po neúspěšné operaci stále trpí degenerativním onemocněním očí. Po příjezdu je zdrcena informací, že Sarah spáchala sebevraždu. Julia ovšem nevěří, že by si její sestra i přes své problémy vzala život a je pevně rozhodnuta zjistit pravou příčinu její smrti, ale čím hlouběji Julia pátrá, tím častěji je svědkem temných zjevení... (PetriK12)

Sancty

Vydarená hra na mačku a myš, ktorou mi Morales poriadne vytrel oči. Len zamrzia občasné kopance v scenári. ()

danielosbourne

Víc než film mě děsil fakt, že nedokážu odhadnout konec filmu. Věšinou se mi stává, že v polovině filmu už odhadnu, jak by to mělo dopadnout. U tohoto filmu jsem přebíhal od teorie k teorii a furt mi tam nic nesedělo, nebo bylo hned vyvráceno. K tomu hustá atmosféra....já se náramně bavil. ()

Romario

Španělské horory jsou v posledních letech sázkou na jistotu. Uvěřitelná zápletka, dobře gradující děj, k tomu skvělá hudba, dobré lekačky a velmi dobrá práce s ruchy a prostorovým zvukem. ()

iampatrik

75% Ani ne tak horor (to se projeví možná tak závěrem), ale spíše kvalitní krimi thriller s temnou, do jisté míry komorní atmosférou a pomalu se odkrývajícím se příběhem, který nenudí, ale k blížícímu se závěru ani nepřekvapí. Další hřebíček do rakve americkým hororům, jde vidět, že v poslední době na ty evropské nemají. ()

Teabag

Velmi dobrý španělský thriller/horor. Ono psát, že Španělé dělají skvělé horory je nošení sov do Atén, ale nemůžu si to odpustit. Belén Rueda je neuvěřitelně krásná herečka, která ovšem umí i hrát :-) Spolu s dobrým scénářem a režií tak vznikl velmi dobrý film (např. scény ve tmě s bleskem foťáku jsou parádní). Jen ta pointa mohla být trochu propracovanější. ()

Milodar

Opravdu excelentní triller. Nikdo zde není normální, dějová překvapení jsou více než překvapující a policajti přijíždějí vždycky pozdě – co víc si přát? Nedoporučuji slabším povahám, kterým by bubák skrytý v každém stínu, mohl způsobit prasknutí očních bulev. Scénář si jde po svém tak děsuplně, až je to do očí bijící a nejednou mě napadlo, že tvůrcové při jeho čtení tak trochu neviděli. Nebo že by někdo vyhodil pojistky? Belén Rudá čím je starší, tím je mladší a své role drží opravdu pevně. Její ohromné herecké kvality bohužel zůstávají neodhaleny. Rudy, aby příště už nebylo pozdě! ()

oRi11

Naprosto perfektní atmosféra, napětí a opravdu zajímavý příběh, doplněný skvělým hereckým obsazením. Krásná ukázka toho jak jde v divákovi vyvolat napětí, místy až strach, bez litru krve a efektů. ()

MatejNosal

Španiely opäť nesklamali. Geniálne namiešaný triler s prvkami hororu a mystéria. Obsadenie sympatické, aj nesympatické (ošetrovateľ) ale to bolo len dobre. Hudobný podklad napínavý ako samotný dej a záverečných 40min graduje a drží diváka v napätí takmer po celý čas. (80%) ()

El_Rabbit

Tak pan režisér nechal od prvního snímku v podstatě stejný stejný koncept a zpracoval ho o něco profesionálněji a poutavěji, nicméně to bylo zbytečně dlouhý, natahovaný a od druhé půlky jsem velmi často sledoval kolik ještě zbývá do konce. ()

ProgLaney

Výborné drama, které v napětí nikde nepolevilo, ani chvíli jsem se nenudil a zkoukl prakticky celý snímek na jeden dech. Dokonce mi příběh chvílema i motal hlavu, kdo že je onen "neviditelný" a měl jsem co dělat, abych nepodezříval všechny, včetně mrtvé sestry. :-) Celkově se mi strašně líbila myšlenka progresivní slepoty vs. "neviditelný" člověk, stín...všechno do sebe zapadalo a příběh byl tak dopilován do nejmenších detailů. Díky tomu celý thriller šlape v ideálním tempu jako stroj a vaši pozornost nenechá odbočit ani o píď. ()

fredisek

Vůbec první horor, u kterého jsem ječel! Všechno do sebe zapadá, všechno dává smysl. Nejšílenější na tom je, že přízraky jsou zcela reálné, žádní duchové, příběhy z historie, rodinná prokletí. Kdepak. Tohle je realita, extrémně děsivá. Úžasně natočený film; záběry, střídaní akce s konverzacemi, to, že divák nevidí do tváří lidí - může se tak vcítit do Juliiny role. Chytrý scénář, báječné výtvarné zpracování - minimalismus versus meziválečný anglický styl, dokonalá Belén Rueda. Guillermo del Toro, byť není režisérem, je v tom filmu cítit. Podělanej až za ušima jsem byl - to je asi nejvýstižnější. ()

Magika82

Guillermo del Toro. Tento režisér stojí za mnohdy vyjímečnými filmy. Bylo několik, které bych mu otloukla o hlavu, leč...i mistr tesař se utne. V tomto případě však jeho mistrovská režisérská sekera mířila velice přesně. Udrží napětí, děj dává smysl, film patří do skupiny těch, které umí diváka vtáhnout. Výtečný výkon v podání herečky Belén Rueda je třešničkou již na tak velmi chutném dortu. Příběh tu již k výše uvedenému pitvat nechci. Nechť se divák dá zlákat ke shlédnutí... Za mne - jinak velmi, velmi vyjímečně - plně zasloužených 5 hvězd. ()

Ollie235

Španělé horory umí a tenhle film je toho jasným důkazem. Od samého úvodu totiž zvládá postupně budovat napětí, nechávat diváka v nejistotě a místy i solidně děsit. Belén Ruenda si navíc se svou rolí poradila velice dobře a veškeré její trápení je tak snadno uvěřitelné. Ke konci mi film přišel možná až zbytečně zamotaný, ale i tak musím říct, že je to jeden z nejlepších hororů, co jsem za poslední dobu viděl. ()

Illy

Konečně po dlouhé době opět napětí bez digitálních efektů, velmi povedená kamera (to vyhýbání se obličejům při slepotě je dokonalé), lehce opotřebovaná Rueda je furt solidní pokoukání pro ojos a sem tam jsem si vzpoměl i na Psycho, což je jen dobře. Povedené a mohu doporučit!! ()

wampire23

Až v poslednej tretine filmu sa to vo mne zlomilo a zistil som, že toto je pecka. Dovtedy to bol pre mňa ,,iba" ďalší napínák z Európy, síce skvele zahraný, ale niečo tomu chýbalo. A práve to niečo prišlo v momente, keď si hlavná hrdinka dala dole obväzy. Odvtedy som mal pocit ako pri sledovaní Tarantinových dialógov a len som s mrazením v chrbte vyčkával, čo sa stane v ďalšej sekunde. Práve kvôli takýmto pocitom milujem filmy. Úplný záver bol trošičku sklamaním, ale aj tak sa jedná o vysoko nadpriemerný film. P.S. Belén Rueda je aj napriek pokročilejšiemu veku celkom kus:D. ()

bolan

Pro mě nepochopitelně nadhodnocená španělská hororová scéna nenabízí (až na pár výjímek) nic, z čeho bych se vyloženě posadil na zadek. Na tomto filmu mě nejvíce zaujal fakt, že i skoro 50-ti letá paní, může být docela šťabajzna, což je na plnohodnotnější zážitek docela málo. ()

Ronaldo79

Znamenitě odvedená práce Guillem Moralese opravdu po řemeslné stránce špička v žánru. První polovina neskutečně atmosférická, dokonale mysteriózní a hlavně záživná. Už první scéna měla více atmosféry než ledajaký horor dohromady. Druhá polovina si drží taky poctivou atmosféru, do zjištění kdo je záhadným ,,neviditelným mužem", poté snímek nabízí stále nadprůměrnou hororovou podívanou, ale není to taková pecka, jakou by divák čekal, ale třeba scéna kdy vrah fotí, aby našel Julii, je numero uno. Ke stoprocentnímu hodnocení se uchýlit nemůžu, je to mezi 4/5*, ten konec byl až moc překombinovaný, ikdyž kvalitní. 85% ()

Silviaxx

Námet bol viac ako zaujímavý. Fungovalo to na mňa veľmi dlho až na to, že v tomto prípade bola pre mňa problémom stopáž. Mohli to spraviť o niečo kratšie, a tak by to na mňa fungovalo až do konca. Tu ma to už poslednú polhodinku nejak veľmi nezaujímalo a len som čakala čo a ako teda. Po tých dvoch hodinách som mala pocit, že už pozerám úplne iný film ako som pozerala na začiatku, miestami mi to pripadalo ako kriminálka, hoci v mnohých momentoch bol film dosť atmosferický. Ale netreba to preháňať :) ()