Sawyer je plachý a uzavřený chlapec, který neprožívá zrovna nejšťastnější období. Kvůli špatnému prospěchu musí chodit do letní školy, jeho otec před pár lety odešel a nikdo neví, kam zmizel. Jeho starší bratranec Kyle, který je mu velmi blízký, je nadějný plavec a rád by se zúčastnil olympiády. Protože nemá peníze na trénink, narukuje do armády, která jeho plaveckou kariéru podpoří. Jednoho dne cestou do školy objeví Sawyer na pláži zraněného delfína. Neváhá a vyprostí ho ze sítě na kraby. Vzápětí přijíždí tým na záchranu zraněných mořských zvířat v čele s doktorem Clayem Haskettem a převezou delfína na záchrannou stanici. Tam se hned po škole vydává i Sawyer. Dovídá se, že Clayova dcerka Hazel pojmenovala delfíní samičku Zima. Zvíře je na tom velmi špatně, odmítá potravu a musí mu být odstraněna ocasní ploutev. Chlapec tráví na stanici celé dny a o Zimu s láskou pečuje. Vzápětí přichází další smutná zpráva, Kyle byl během výbuchu zraněn a má ochrnutou nohu. V nemocnici pro válečné veterány se Sawyer setkává s konstruktérem protetických náhrad, doktorem McCarthym, a žádá ho o sestrojení protézy ocasní ploutve. Díky rozsáhlým škodám po hurikánu se stanice ocitá ve velkých finančních problémech. Je rozhodnuto, že bude prodána a na jejím místě bude postaven hotel. A tak má Sawyer opět plné ruce práce, aby zachránil Zimu i celou stanici. (TV Nova)

Amper01

Zvláštní, že ač jsem tento krásný film viděl minimálně podruhé, nic jsem si z něj nepamatoval. Takže byl pro mne znovu jako nový :) ()

GOREGASM

Typicky hollywoodsky nadýchaná cukrová vata, ze které vás bude bolet břicho. Filmy podle skutečných událostí jsou vždy tenký ledem a svádí k uslzeným dramatům, ve kterých by se všichni nejraději rozdali. Delfíní samička Winter si soucit a pomoc určitě zasloužila a ani k tomu nepotřebovala tuto prvoplánovou agitku. 35% ()

Anduril

Veľmi pekný príbeh hrajúci na detskú a citovú stránku každého diváka. Je milý, hlboký, zábavný a veľmi dobre natočený. Herci odviedli svoju prácu tiež veľmi pekne. Som rád že je podľa skutočnej udalosti. Dosť mi pripomínal Zachráňte Williho. Odporúčam ho púšťať najmä mladším deťom. Môže ich pekne naladiť na strunu pomáhať druhým. Ale povzbudí aj dospelých. naozaj mám z toho príbehu, filmu, pekný zážitok a dobrý dojem. ()

franya69

Brečel, fňukal a různými způsoby jsem po celou stopáž stříkal slzy ať už dojetí, smutku či bohovosti. Navíc je to příběh pravdivý, kde hlavní hrdina hraje sám sebe, takže jaké pochyby a co víc si přát??? Opět mi vlastně ještě jedna hvězda chybí... ()

skeptic

Nenudí to, ale rozhodne to ani veľmi nenadchne ani nezabaví, také pohodové pozeranie až na tie trápne béčkové scény s helikoptérou a podobne.65% ()

glumka

Jsem milovnice filmu se zvířaty. Je jasný, že ten film má více méně hrát na city a víte jak asi to skončí, ale přesto mi na konci málem slza ukápla. Musím přiznat, že ten konec v té zátoce jsem nečekala:) Celkový film se mi líbí a musím říct, že nemám nic co by mi tam vadilo. Teda vlastně jo. Magnetem pro mě na tom filmu byl Morgan, ale jak na potvoru se ukázal až po hodině filmu. ()

darkreider

Delfíni, boj s handicapom a miliardár filantrop, to je proste evergreen. Z času na čas sú tieto rodinné sentimenty s happyendom fajn. ()

Ondr@932

Pěkný rodinný film především pro děti, ale mě zaujal také. Je to zachraňte Willyho v novém kabátě. PS: Jsem zvědavý na dvojku. 70% ()

tranquill

"Ale vím, že to s ní nemůžeš vzdát..." Po pár dnech, kdy jsem zhlédl skutečný příběh o velrybách, teď byl na řadě delfín a o ten svůj špičatý nos vyhrál :-) ()

ER

Přiznám se, že jsem očekával film ve stylu "Můj přítel Flip",z kterého se posléze "vyklubal"legendární seriál. No nic, mírné zklamání,ale dětem se líbí a to hlavně díky výbornému hereckému pojetí malého kluka Sawyera a o to hlavně jde,jelikož jako rodinný film jde o moc povedenou podívanou a hlavně poučnou (snímky s handicapovanými dětmi). ()

haWranka

Taková variace na Zachraňte Willyho, ale tentokrát podle skutečné události. Je to miloučký, pro děti a pro ty, kdo si rádi prvoplánově popláčou. Mně byly sympatické postavy, příběh taky hezký, ale kdyby se trochu ubralo na komičnosti a přidalo se na dramatu, byla bych ještě spokojenější. A rozhodně můžu prohlásit, že jde o jeden z nejhůř nadabovaných filmů, co jsem měla tu čest (nebo smůlu) vidět. ()

lakart

Dojemné, milé, krásné, předvídatelné a podle skutečné události. Není to originální film, ale ani mu o to nešlo. Řada věcí se asi neodehrála ve skutečnosti, ale i tak jste dojati a to ne jednou během sledování. Dobře natočený film s cílem emocionálně zasáhnout diváka. Podařilo se mu to. 85% ()

johhny007

K tomuto filmu bych chtěl podotknout to , že to byl dobrý nápad a , že na svůj věk dosti pořád hrajicí Morgan Freeman byl pro mě vodítkem číslo 2 hnem potom , že mám rád delfíny :) Bohužel v ČR totálně neznámý film :( /ROZPOČET:/ $37 millionu ------ /VÝDĚLKY:/ $89.1 millionu ()

TommyDiamond

Drama? Kde? Sice nejsou rodinné komedie zrovna moji oblíbenou disciplínou, ale tento příběh nebyl špatný ani nudný. Člověk si u něho odpočinul a když si v průběhu skáknul na malou vůbec o nic nepřišel. Možná je film o delfínavi založený na pravdě, ale jestli má příběh u mě vyvolat lítost, tak to ani omylem. To by se pak mohly točit filmy o ježkovi bez bodlin nebo želvě bez krunýře. Prostě to na mě nezapůsobilo a kapesník zůstal suchý. Celkově 40% ()

Tatianistka

Amíci si nevedia odpustiť vo väčšine filmov nejaké tie trápne a gýčové scény, čo bola jedna z vád tohto filmu, ale inak veľmi pekné spracovanie skutočného príbehu. ()

jafuska

Fimy se zvířaty to je moje srdcová záležitost, ty prostě miluji, tak dojemný film jsem už dlouhé neviděla, ano režisér hodně hrál na city díváka, ale o to byl tento film krásný, příběh, který je nejen o záchraně zraněného delfína, ale i lidskosti, a odvaze v každém znás, navíc, je tento film podle skutečné události, a o to si toho víc cením, jak já bych chtěla taky plavat s právě takovýmto delfínem, doporučuji se na tento film určtě podívat, stojí to za to, ()

gicous

Dneska jsem se cítil nějak naměko, a tak jsem se rozhodl, že se dorazím nějakým citově vyděračským dryjákem. Po delší době jsem taky potřeboval pročistit slzné kanálky, a proto jsem šáhnul po Dolphin Tale, který jsem si na podobné chvíle schovával už pěkně dlouho. Konečný efekt se dostavil. Slzy mi kanuly jako po dávce pepřového spreje a hora papírových kapesníků se předemnou úctyhodně vršila. Příběh tichého chlapce a postiženého delfina, kteří pomohou jeden druhému mě opravdu dojmul. Je natočený moc pěkně, dojemně a citlivě s dobrými herci v čele se sympatickým adolescentem, který nakonec uspěje tam, kde dospělí selhávají. Jo, proč ne, sem tam takový rodinný film není naškodu. Ale pro někoho kdo považuje za vrchol světové kinematografie Cameronovy Vetřelce a při Avangers se v kině baví jako malý capart, by se hodnocení ve všední dny, kdy jsem při smyslech, pohybovalo někde kolem tří hvězdiček. ()