Sawyer je plachý a uzavřený chlapec, který neprožívá zrovna nejšťastnější období. Kvůli špatnému prospěchu musí chodit do letní školy, jeho otec před pár lety odešel a nikdo neví, kam zmizel. Jeho starší bratranec Kyle, který je mu velmi blízký, je nadějný plavec a rád by se zúčastnil olympiády. Protože nemá peníze na trénink, narukuje do armády, která jeho plaveckou kariéru podpoří. Jednoho dne cestou do školy objeví Sawyer na pláži zraněného delfína. Neváhá a vyprostí ho ze sítě na kraby. Vzápětí přijíždí tým na záchranu zraněných mořských zvířat v čele s doktorem Clayem Haskettem a převezou delfína na záchrannou stanici. Tam se hned po škole vydává i Sawyer. Dovídá se, že Clayova dcerka Hazel pojmenovala delfíní samičku Zima. Zvíře je na tom velmi špatně, odmítá potravu a musí mu být odstraněna ocasní ploutev. Chlapec tráví na stanici celé dny a o Zimu s láskou pečuje. Vzápětí přichází další smutná zpráva, Kyle byl během výbuchu zraněn a má ochrnutou nohu. V nemocnici pro válečné veterány se Sawyer setkává s konstruktérem protetických náhrad, doktorem McCarthym, a žádá ho o sestrojení protézy ocasní ploutve. Díky rozsáhlým škodám po hurikánu se stanice ocitá ve velkých finančních problémech. Je rozhodnuto, že bude prodána a na jejím místě bude postaven hotel. A tak má Sawyer opět plné ruce práce, aby zachránil Zimu i celou stanici. (TV Nova)

Shinnie

Milý rodinný film, ktorý sa zakladá na nálepke "true story". Nuda to nebola a ak sa chcete rozjímať nad trpkým osudom delfína kľudne pozrite. Končí ružovo s deťmi ktoré húfne americky naskáču do vody a aby vás to citovo dorazilo a možno donútilo vyroniť slzičku tak predkladá aj autentické zábery. Ako ja neviem ale nie je sebecké ľutovať delfína keď majú niektorí ľudia horší osud? Alebo prečo potom radšej neľutovať to že Japonci delfínov zabíjajú, veď to je tiež "true story"? To by asi však nemalo taký dojímavý charakter a Happy-end. No film sám o sebe je priemerný, s príšerným českým dabingom, ale na upršanú nedeľu strávenú s rodinou ako stvorený. ()

LencaN

Název mě napoprvé nezaujal, ale jsem ráda, že jsem Zimu viděla. Bylo to dojemné, poučné, trochu citové vydírání a předvídatelný děj, ale bylo to všechno příjemným zážitkem. Celé to na mě působilo jako nízkorozpočtový film, který má podobnou atmosféru jako Delfín Flip nebo Pobřežní hlídka, ale co mě dostalo bylo obsazení Morgana Freemana. To celý film pozvedlo a člověk nemůže jinak než uznat, že Freeman jako dobrosrdečný vědátor pasuje jako nikdo jiný (např. i v Temném rytíři). Kdyby obsadili místo Harry Connicka někoho výraznějšího, spíš by to ještě víc filmu prospělo. Takhle je to sice fajn snímek, ale v paměti asi dlouho neuvízne. ()

unclejack

V každom prípade súhasím s tým, že film je skutočne dojímavý. Veci ako empatia alebo súcit sa tu dajú ľahko vypozorovať a nie sú skazené povrchnosťou mainstreamovej produkcie. V tomto ohľade ide o príjemnú záležitosť a samotný delfín je neskutočne roztomilý. Lenže aby to stačilo na nadpriemerné hodnotenie, to teda nemyslím. Predsa len by to chcelo kvalitnejší scenár a trochu nápadité spracovanie a mohli sme sa baviť o úplne inom filme. Takto je síce príbeh zaujímavej Winter sugestívny a realistický, ale miestami na povrch vyplávajú diery v scenári, ktoré svojim hereckým výkonom nedokáže ani jeden z hlavných predstaviteľov prekryť. ()

Infalín

Nemůžu si pomoct, ale já mám slaďárny s happyendem rád. Tenhle film snad obměkčí i hovězí ze sto let staré krávy. Spoiler: Plusem budiž i fakt, že tvůrci se ubránili klišé a neudělali z rodičů dětí milence. ()

PTuranyi

Pekný rodinný film mieriaci podobne ako Zachráňte Willyho na mladého diváka. Kde súbor za záchranu života delfína a následne celej zvieracej nemocnice je podaný s rozumnou dávkou emócií, s ktorými produkcia pracuje veľmi dobre a možné romantické vyústenia zostanú našťastie nenaplnené. Aj keď hlavnými hrdinami sú detské postavy, herecké obsadenie hviezdi najmä medzi dospelými a okrem pomerne málo známeho Harryho Connicka tu sú ostrieľaní Ashley Judd, Kris Kristofferson a Morgan Freeman. O úroveň ich výkonov teda netreba mať obavy, najmä pretože nejde o žiadnu shakespearovskú drámu. Príbeh tak plyne bez emocionálnych vypätí k šťastnému koncu. ()

BlackMolla

Na tento film jsem se moc těšila, protože mám moc ráda zvířata a filmy s delfíny jsou obzvlášť povedené. Dolphin Tale mě nezklamal. Krásný příběh, kterému dodává kouzlo, že je podle skutečné události. Navíc se mi líbí, že to není jen čistě o chlapci a delfínovi, ale objevuje se zde i dětské přátelství, vztah k bratránkovi atd.. ()

pavont

Nekompromisny utok na citlive povahy a slzne kanaliky. Narozdiel od tradicneho americkeho rodinneho mainstreamu ponuka aj hlbku a naviac, davka pozitivnej energie nieje nikdy na skodu. ()

ZekiZeki

Tak tohle bych si asi nikdy nepustil, kdyby v tom nehrál Morgan Freeman. Byl to nakonec přesně takový kalkul, a programový doják slz, jaký jsem předem očekával. Jako od Disneyho. Naštěstí však celkem snesitelný. Možná proto, že je film založený na skutečném příběhu. ()

valinka

Dojemný rodinný film o přátelství nesmělého chlapce s handikepovaným delfínem.Díky tomu,že pomoc Winter se svojí kamarákou nevzdají delfín přežije.Chlapec najde sebevědomí a navíc pomůže svému bratranci úspěšnému plavci,který utrpěl vážné zranění na vojně ()

BlackVelvet

Moc pekny film podle pravdy (takze tim odpadaji komentare nekterych, ze film jako pravy americky kyc skonci dobre - ono to opravdu v realu dopadlo dobre), vse je ve filmu tak tak akorat, naopak si myslim ze zadne tahani slz ani prehnanych emoci se nekonalo. Proste normalni film o zachrane delfina, ktery si dodnes spokojene zije na Floride v akvariu (aspon doufam, ze spokojene) a o tom, jak jeden maly kluk dokazal to co dospeli povazovali za nemozne. ()

Tominko12

Prvá polovica filmu bola skvelá, potom už začal byť film viacej rozprávkový a tak aj skončil...každopádne jedná sa o pekný rodinný film s príjemným hlavným hrdinom. ()

steews

Rodinný americký film o lásce k zvířeti, o zranení a handicapu a samozřejmě o rodině. Jde o krásný a chválihodný příběh, který se sem tam neubrání americkému patosu a silným slovům, ale je to relativně v mezích a nakonec proč ne, když je to pak dovede k tomu dělat takové úžasné věci, jaké vidíme ve filmu. Krásná rodinná oddechovka s krásným hlavním hrdinou (teď mám na mysli toho delfína :)). ()

soukyd33

V tomto filmu je neskutečná láska a síla, změnit něco, co se zdá být předem prohrané. Veliká náhoda, že se všechno takhle propojilo. Tohle je sice jen film, ale emoční náboj to má právě proto, že se to tak asi stalo i ve skutečném životě. Herecké výkony průměrné. Herecké obsazení super. Drama: Ano. Emoce: Velmi vysoké. Příběh: Podle skutečné události. Hudba průměrná. Doporučuji. Měl by to vidět každý, kdo si svého života neváží. Hvězdiček 5 ()