Horalka

Scénografie:

Gastone Medin

Kostýmy:

Elio Costanzi

Výnimočné dielo talianskej kinematografie. Nedokážem posúdiť nakoľko je románová predloha Alberta Moraviu totožná s filmovou, ale verím, že nadmieru vystihuje podstatu. Príbeh má čo povedať aj dnešnému divákovi. Sophia Lorenová vo svojom mladom veku podala vyzretý strhujúci výkon.(16.6.2009)

Docela silný filmový zážitek se skvělou Sophií Loren a výrazným Belmondem... Sophia je nejenom výjimečně krásná žena, ale i skvělá herečka, takže vás film rozhodně nudit nebude i když vás příběh zrovna nechytne... Mě se film líbil opravdu hodně, teda až na scénu v kostele, která se mnou hodně pohnula... :((21.4.2007)

Horalku jsem si dlouho přála vidět a dočakala jsem se jí řízením osudu v době, kdy mám dceru v pubertě. Hodně emotivní a velmi osobní zážitek.(15.9.2014)

Horalku jsem viděl ve stejný den jako Nesnesitelnou lehkost bytí a tím se mi nabídlo úžasné srovnání, když je natočen slavný italský román Italy a slavný český román Američany. Suverénně vítězí Itálie. Četl jsem předlohu od Moravii a mohu s čistým svědomím prohlásit, že se jedná o věrohodné a přesné filmové zpracování, byť v poměrně zhuštěné formě, jenže jinak to u filmu ani nejde a navíc Moravia si ve své knize značně hraje s popisy. Sophia Loren sice hodně křičí, ale bodrou prodavačku, prostou ženu, která bojuje jako lvice a chrání svoji dceru zahrála přesvědčivě. U Belmonda je věčná škoda, že z umělecky ambiciozních a kvalitních snímků "utekl" k Muži z Ria apod.(13.7.2008)

Klasické světové drama dle slavné předlohy.(28.8.2009)

• - V noci z 9. na 10. dubna 1962 v 6:39 ze Santa Monicy v Californii telefonem oznamoval hlas Caryho Granta: "Sophie, vyhrála jsi!" (wewerička)

• - Tento film byl natočen podle slavného románu italského neorealismu, jehož autorem byl Alberto Moravia. (claudel)

• - Sophia Loren nebyla příliš mezi hereckými kolegy oblíbená, ale s J. P. Belmondem si údajně velice rozuměla. (Arnost.Dadak)