poster

Horalka

 • Itálie

  Ciociara, La

 • Francie

  La Paysanne aux pieds nus

  (Francie)
 • slovenský

  Vrchárka

 • anglický

  Two Women

Drama / Válečný

Itálie / Francie, 1960, 100 min

Předloha:

Alberto Moravia (kniha)

Scénář:

Cesare Zavattini

Kamera:

Gábor Pogány

Producenti:

Carlo Ponti
(další profese)
 • Kulmon
  ****

  Velmi působivý snímek o strastiplném osudu ženy a její dcery za války, jemuž dominuje krásná a herecky na výši Sophia Loren. Jako vyrůstající mezinárodní hvězdička se po jejím boku zjevuje Jean - Paul Belmondo netypicky jako nábožensky založený Michel s brejličkama a knírkem. Jeden z vrcholů italského filmu, přesto sám nedokážu popsat, proč nedám 5*. Možná, že té dokonalost bylo až příliš moc ... ne fakt nevím ...(6.7.2009)

 • stilgar1
  ****

  Dějově mnohem chudší než Moraviův román, ale perfektně herecky obsazený. A jediná šance vidět Belmonda v roli mladého intelektuála (o jiné aspoň nevím). Sophia Loren jako by "z oka vypadla" představě Ženy z románu...(5.4.2009)

 • cheyene
  ****

  Slavné válečné drama se skvělým hereckým výkonem Sophie Loren a Eleonory Brown. Potěší i Belmondo. Některé scény mají patřičnou sílu.(20.6.2015)

 • PetrPan
  ****

  Sophie Lorenová neodhalí ani ramínko a přesto se její sex-appeal line černobílou Horalkou jako žhnoucí rudá nit, naštěstí nezůstává jen u toho a její herecký výkon je skutečně hoden tolika ocenění, kterých se jí dostalo. Pomyslnou třešní na dortu byl pak Jean-Paul Belmondo, který se snad v podobně umírněné a civilní roli ve své kariéře už neobjevil. Skutečně, herci jsou devizou téhle klasiky stříbrného plátna, škoda však snad až příliš mírné noty, kterým je celý příběh vyprávěn, útrapy války, smrt přítele i scéna krutého znásilnění pak vyzněly poněkud do ztracena..(4.3.2013)

 • Amarcord_1
  *****

  90% - Tento film naštěstí nestojí pouze na strhujícím hereckém výkonu Sofie Lorenové, ale je to právě ona, kdo na sebe logicky strhne veškerou pozornost. Sicova tradičně skvělá režie je umocněna tradičně skvělou Trovajoliho hudbou, a herecké výkony jsou již jen třešničkou v tomto jinak velmi hořkém drinku, který namíchal pan Alberto Moravia. Konzumace takových nápojů vede k vděčnosti, že žijeme v době, ve které žijeme. Proto je doporučuje svaz amatérských psychologů a devět z deseti zubních lékařů…(15.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace