Chytrá horákyně (TV film)

• Německo

Die Kluge Bauerntochter

Rozprávky bratov Grimmovcov: Sedliakova múdra dcéra

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2009, 59 min

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)
  • Anteia

Hrůza děs, už i na začátku by u toho byl chcípl i pes.(12.11.2013)

Poté, co Dáda položila na lopatky krále Čendu a odfrčela na kolobrndě, to bude mít každá chytrá horákyně v českých zemích těžké. Přesto musím uznat, že ze série německých televizních pohádek, které jsem měl možnost vidět, je horákyně zatím nejlepší. I když možná za to může především velmi sympatická Anna Maria Mühe. Už jen pro ni to stálo za to.(27.7.2013)

• Ellise

Já na téhle verzi pohádky nevidím nic zvláštního, co by předčilo ty ostatní, takže i když to nebylo nijak nepříjemné (což se bohužel v německých verzích stává) a herci nepodávali nějaké těžko uvěřitelné výkony, tak dávám průměr, protože jsem na tom vážně neviděla nic originálního. Možná jsem se měla koukat pozorněji a možná tohle režisér nedomyslel.(13.10.2010)

• VerenaLord

Asi nemám pro německé verze pohádek a filmů pochopení. Tento pokus mi přijde jako velice nevkusný výsměch klasické české pohádce. Vcelku pokusy našich sousedů o kvalitní snímek jsou pokleslé a nicneříkající.(13.8.2011)

Půl jedenáctý, nedělní dopoledne do oběda daleko,tak zapnu televizi a koukám. Pohodová pohádka na kterou se dalo koukat. Chytrá sedlákova dcera, která si nakonec získá královo srdce. Nikdy jsem snad žádnou německou pohádku neviděl,tak mě to o to víc překvapilo. celkově 65%(15.8.2011)