poster

Chytrá horákyně (TV film)

 • Německo

  Die Kluge Bauerntochter

 • Slovensko

  Rozprávky bratov Grimmovcov: Sedliakova múdra dcéra

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2009, 59 min

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)
 • Ellise
  **

  Já na téhle verzi pohádky nevidím nic zvláštního, co by předčilo ty ostatní, takže i když to nebylo nijak nepříjemné (což se bohužel v německých verzích stává) a herci nepodávali nějaké těžko uvěřitelné výkony, tak dávám průměr, protože jsem na tom vážně neviděla nic originálního. Možná jsem se měla koukat pozorněji a možná tohle režisér nedomyslel.(13.10.2010)

 • VerenaLord
  odpad!

  Asi nemám pro německé verze pohádek a filmů pochopení. Tento pokus mi přijde jako velice nevkusný výsměch klasické české pohádce. Vcelku pokusy našich sousedů o kvalitní snímek jsou pokleslé a nicneříkající.(13.8.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Přiznejme si, že německé pohádky jsou trochu podivné. Myšleno německé filmové pohádky, protože na těch literárních jsme (společně s těmi od Erbena, Němcové, Puškina a Andersena) vyrostli. Tahle však, přes zbytečné, skoro bych řekla troškovské, pitvorné postavičky králova bratrance a jeho ladymacbethovsky ambiciózní hydru, vykazuje správnou míru pohádkového půvabu, chytrosti, vtipu a roztomilosti, stejně jako titulní postava. Král, krom jistého šarmu a hezkého úsměvu, disponuje i přijatelnou mírou rozumu a jeho matička, přes vznešenou aroganci, nakonec také. Při váhání mezi třemi a čtyřmi volím to větší z oblíbených souhvězdí, protože ostatními je tato pohádka poměrně nespravedlivě podceňována.(11.10.2015)

 • honzic
  **

  Průměrná tradičně německá drsná a syrová pohádka s ošklivými herci a suchým dějem. Hodnocení: 35 %(29.8.2011)

 • Anteia
  *

  Hrůza děs, už i na začátku by u toho byl chcípl i pes.(12.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace