Chytrá horákyně (TV film)

• Německo

Die Kluge Bauerntochter

Rozprávky bratov Grimmovcov: Sedliakova múdra dcéra

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2009, 59 min

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Půl jedenáctý, nedělní dopoledne do oběda daleko,tak zapnu televizi a koukám. Pohodová pohádka na kterou se dalo koukat. Chytrá sedlákova dcera, která si nakonec získá královo srdce. Nikdy jsem snad žádnou německou pohádku neviděl,tak mě to o to víc překvapilo. celkově 65%(15.8.2011)

• honzic

Průměrná tradičně německá drsná a syrová pohádka s ošklivými herci a suchým dějem. Hodnocení: 35 %(29.8.2011)

• Ellise

Já na téhle verzi pohádky nevidím nic zvláštního, co by předčilo ty ostatní, takže i když to nebylo nijak nepříjemné (což se bohužel v německých verzích stává) a herci nepodávali nějaké těžko uvěřitelné výkony, tak dávám průměr, protože jsem na tom vážně neviděla nic originálního. Možná jsem se měla koukat pozorněji a možná tohle režisér nedomyslel.(13.10.2010)

• marrjaana

a tak se stalo, že němci v roce 2009 objevili pohádku, která u nás byla zfilmována před více jak 20 léty a to ještě s humorem(4.10.2010)

• Ded@M@tes

Konec těchto německých předělávek asi nehrozí. Jednou kouknout a stačí. ( Hodnocení: 2/10 )(24.4.2012)