Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

Bejk518

Abych pravdu řekl, podle hodnocení CSFD jsem od tohoto filmu čekal daleko víc. První půlka filmu mě ovšem ještě držela v naději kvalitního zážitku, zajímavá zápletka, mrazivá atmosféra. To ovšem velmi narušil zvrat v půlce filmu, který všechno pokazil. Následovaly nelogické argumenty, trapný výkon J. Biel, ze které se mi dělalo zle hlavně díky jejímu tragickému pohledu. (A to ji jinak mám rád). Mám pocit, že tento film ostatní kladně hodnotí jen kvůli režisérovi asi je to v momentálně v módě. ()

Epco

Film od začiatku šlape ako dobre namazaný stroj, v polovici prichádza zásadné odhalenie a potom prichádza už len strácanie tempa a zmyslu. Výhodou sa stáva ukotvenie v realite, scenáristi však z tohoto ukotvenia mohli vyťažiť viac. ()

hussky

Film, který se pořádně zamotá a nakonec z oběti bude nestvůra. Ikdyž slova, která zazní na konci filmu mají taky něco do sebe... Nakonec záhadný tajmený muž, který krade děti, není zas tak zlý, jak by se dalo čekat. Doporučuju! ()

lubbax

divák se ocitá v prostředí malého městečka obklopeného hustými, šachtami provrtanými hvozdy , jehož zašlou důlní slávu připomínají již jen oprýskané budovy a vcelku nuzně vyhlížející domorodí lidé. na tomto bohem zapomenutém místě už po několik let mizí bezestopy malé děti. místní tuto záhadu opředli mysteriózní historkou o temném muži, tall manovi. a dál, dál se to musí vidět, naprostá pecka!!! nemám co bych vytknul, snad jen toho světla bylo v noci až moc a po jedný ráně od ženský člověk určitě neusne =) ale to jsou jen takový drobnosti, jinak max. spokojenost. jen tak dál pane laugiere. ()

Mukade

SPOILER - na začiatku nic moc, v strede to vystúpalo do prekvapivých výšok, potom sa divák ocitne v hmlách a nevie kde sa na konci ocitne ,či stále vo výškach alebo zasa dole, no a ja som sa ocitol v údolí veru, v háji dole. Skrátka filozoficky je to trapas, trápne, somarina jak traky :) . ()

nervana

Luxusní filmeček který mě hodně nadchl a mile překvapil. Hodně mě zaujalo místo kde se děj odehrával, ta krajina okolo města nádhera... ()

snupko13

Najviac ma prekvapilo to, že som mal niekoľkokrát pocit, že áno, teraz už viem, prečo to a to, ale ono sa to zvrtlo a už som si nebol istý, po chvíli sledovania sa pocit istoty opäť vrátil, ale už nahlodaný a plachý. A nakoniec kto je dobrý a kto zlý? Zo začiatku film pôsobí lacno a televízne, ak si všimnete produkciu, niet sa čomu čudovať. Obsah vás však po dvadsiatich minútach nechá na takú maličkosť zabudnúť. Ponuré, depresívne prostredie v chladných horách, príbeh strateného mestečka s tajomným mužom, ktorý chudobným deti berie a bohatým dáva, vás vtiahne do poslednej minúty. ()

pirate

Temný a napínavý thriller, který má zajímavý děj a také překvapující rozuzlení. V některých scénách se sice tempo a napětí výrazně zpomalí, v těch chvílích však nastoupí trocha psychologie a další věci. 75%. ()

Jessica_Biel

Bubák nepřišel! Pro mě osobně je to společně s filmem Iluzionista a Země zatracených nejlepší film Jessici Biel! Celý film jsem zhltnul jako malé dítě pohádku a celou dobu si ho nemohl vynachválit, zároveň s přáním aby neskončil. Vynikající děj plný nečekaných zvratů, pocitů a napětí bubnuje až do samého konce závěru, který se ovšem pánům scénáristům moc nevyvedl a vznikl z něj jakýsi zvratový zmatek ve kterém se divák musel trošičku zklamat. Nevím jak vy, ale já osobně si do poslední chvíle, i přes veškeré zvraty v postavách přál, aby July byla tou kladnou a vítěznou. Byla, leč na 50% ... I přes "scénář zklamání" v posledních cca 15 minutách, jsem byl ohromen a celý příběh byl pro mne tím nejúžasnějším "filmovým orgasmem" v poslední době. Perfektní děj + postavy + výkony + autentické pocity + Jessica Biel = 5 hvězdiček, o kterých sem měl už stejně jasno v polovině filmu. :-) Doporučuji !!! ()

Stealth2

Dobrý film ! J.Biel si tu roli pěkně odpracovala, věřil jsem jí každou minutu. Dobrá, místy depresivní atmosféra, scénář určitě bez chyb a děr. Zkrátka kvalitní a zajímavý snímek. ()

svist10

Kdybych se líp podíval na žánry, možná bych nebyl tak překvapený. Takhle jsem si Tajemného muže pustil jako horor na dobrou noc. A on horor není. Během sledování je všechno v pohodě, ale jak film skončí, vyrojí se spousta otázek. SPOILER ALERT: Jestliže to obyvatelům města došlo, proč to nezačali řešit dřív? Proč nezavolali policii? Proč si Kristin myslela, že je Julyin manžel po smrti? KONEC SPOILERŮ. To nic nemění na tom, že twist vprostřed filmu je z ranku What the hell... Finále není špatné, ale Jennyina postava je tam navíc, přestože se na Jodelle kouká čím dál líp. Natočeno to není zle, ale za půlkou začne být děj ředěn a natahován zbytečnými dlouhými záběry, bez kterých by mohl být Tall man klidně o deset patnáct minut kratší a ničemu by to neuškodilo. Nicméně vzhledem k tomu, že jsem na to koukal od půl třetí v noci mě to bez problémů udrželo vzhůru a to se cení. ()

ZekiZeki

Konspirační teorie tam, kde by ji nikdo nehledal? Jsem pro! Film originální, jako málokterý jiný! Povedený kanadský protipól hollywoodské šablonovité produkce... ()

TOPmoovie

ten kto videl uz 700 filmov je zcasti akoby uz nudny divak. nic ho neprekvapi a vsetky filmy uz opisuje s prehnanou kritikou. aj pre takychto divakov je tento film osviezenie. aj kamera a technika filmu je skvela. ()

Dataminer

Povedený snímek. Film má nečekané zvraty, které ale mohou být překvapivé jen pro nepozorné diváky. Abych tu někomu neprozradil více než je zdrávo, tak jen napíši, že kdo si všímá v jistých scénách ukazovaných fotografií, celkem rychle mu musí být jasné, jak se věci doopravdy mají. Překvapení se pak sice již nekoná, ale kdo říká, že přestože se dovtípíme co nás v cíli čeká, že si nemůžeme užít cestu k němu ;-) ()