Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

Naby

Zajímavý film plný převratů. Určitě originální téma. Osobně se mi moc líbilo, ale není možné nic napsat aby jste sk cilm užili. Celkem čistá 4* ()

matusx

Mohol to byť zaujímavý filmu typu "Výmena". Mohol, ale nie je. Našliapnuté to malo dobre o tom potom, lenže nasledovalo toľko dier v scenári a nelogických udalostí bez vysvetlenia, že to na mňa pôsobilo vyslovene rušivo. Po dopozeraní filmu som mal pocit, že som podvedený a oklamaný, nie pre tých niekoľko dejových zvratov, ale kôli tomu, že tie ozubené kolieska príbehu do seba jednoducho nezapadali. Čo sa týka Jessici Biel, tá mi nijako neprekážala, ale treba povedať, že už to nie je taká šťabajzna ako kedysi. **SPOILER** A to nehovoriac o dôvode, pre ktorý sa všetky tie únosy diali. Že v dobre situovanych rodinách by sa deti mali lepšie? To naozaj nič zmysluplnejšie nikoho nenapadlo? Do 5 minút vymyslím 15 lepších verzií. Ha! ()

kyblik2

Celý film je natočený zaujímavým štýlom. Každú chvíľu človeka niečo nové prekvapí. Niečo čo nečaká. Čudujem sa nižšiemu hodnoteniu tu na csfd. Ja si myslím že zahrané to bolo dokonale, scenár nemal jedinú chybu a celkový dojem bol viac než dobrý. Koniec ma odrovnal :) ()

3k7

Je to ztráta času. Občas se mi tam líbil střih, kamery nebyly úplně marné, téma mě nebavilo od začátku, divák se nedostane vysvětlení co, proč, jak, na co, k čemu, kvůli čemu...A dlouho tomu tak je, během celého filmu. Ten střih tomu docela pomohl, děj se opravdu odehrává, navazování scén na sebe vcelku dává smysl. To bude první hvězda. Jak obhájit tu druhou? Scéna povídajících si emzáků byla nejtrapnějším vrcholem filmu. Jo, je to prostě zombiekovka, survivelovka, typickej model hororu, kdy je nějaká parta lidí, která se postupně zmenšuje. Budu spoilovat. Jsou tu lidi, kterým to funguje, mě to prostě nefungovalo. To co ale bylo dobře podané je zjištění, jak nepřítel umírá, to podle mě bylo originálně vymyšleno. Ale bylo to takové průhledné, vadí mi, jak jsem jako divák veden za ručičku. Ten senilní dědek mě s prominutím vysíral celej film, to byla úleva, až se ho zbavili! Nikdy jsem při sledování hororu neměl takový pocit radosti, když se zbavili někoho, kdo mi tam vadil. Logika a debilita postav naprosto typická pro americký film (ano, já vím, ta vlajka je kanadská). Umírání tolika postav je nepřehledné a začíná být po čase i nudné. Zajímavý byl pocit uvěznění, jakým film působil. Ke konci se mi líbilo dobré uvažování hlavního hrdiny a snaha o teamovost. Zombie dítě - opět originální myšlenka, to jsem v zombie filmech tak často neviděl. Prostřih mohl být krvavější, opět se tu snaží o nějakou korektnost, nebo je to možná levnější, ty figuríny a umělá krev jsou asi drahé. Spoustu scén bych tam ale vystřihl, člověk by po tom filmu chtěl, aby se jeho tempo zrychlovalo s nějakou eskalací a ne aby bylo furt stejně pomalé, nebo dokonce pomalejší. Napětí se tam už i objevovalo, to bylo fajn. Ale v globálu je ten film celkově americká kravina. (ano já vím, Kanada) Nedoporučím, možná fakt jen zarytým fanouškům zombie filmů. Já vím, že jsem to tu už psal, ale ta komunikace mezi zombie je neskutečně TRAPNÁ! (a důvod, proč to píšu podruhé je, abych vyjádřil, jak důležité negativum to fakt je) Scéna s traktůrkem byla epická, za to si to vyslouží 2 hvězdy. Byla tam akčnost, něco takového jsem hledal. Ale kvůli 3 minutám filmu, které nebyly špatné, tomu víc nedám. Čekám od toho filmu něco víc. Dialogy občas postrádaj logiku, ale to ve většině zombie filmů. Další fakt hroznej geg. Vždycky všude vypnou proud a stejně se venku svítí jako kdyby se nechumelilo, :D to už je vrchol trapnosti! Ano, já chápu, že v temné místnosti se natáčí těžko, ale objektivy na to jsou, vždycky se to dá vyřešit tak, aby divák neměl dojem, že všude prosvítaj pouliční lampy. Scéna v mlýnku na maso měla grády. Finální logika hlavního hrdiny je srovnatelná s debilitou (ano, americká propaganda o obětování se ve prospěch ostatních), chápu ale, že je to americký film (ano já vím, vidím tak tu Kanadu a nepíšu to tu poprvé, tak se uklidníme) a že autoři museli závěr nějak okořenit. Zánik byl sledovatelný. 2 hvězdy je na tohle béčko dobré hodnocení. Na 3 hvězdy by se mi tam toho muselo líbit více, musela by zmizet spousta chyb a zejména situace s vrcholy trapnosti, které se v tom filmu vůbec neměly objevit. Finální zadostiučinění nebylo špatné, a dokonce chápu oběť hlavního hrdiny "si to s těma záporákama vyříkat pěstmi", je to ale irelevantní, uvítal bych nějaký jinačí zvrat, kdy se s nimi vypořádá a současně "třeba jen příjde o nohu", nebo mu budou muset nějakou končetinu useknout vlastní lidi, aby ho zachránili, to by možná bylo originálnější, tohle bylo zase takové...No prostě pro Evropu ten film nebyl natáčen, to víme všichni. Toť k ději. Efekty průměr, ten film není nijak výjimečný, koukatelné to je, ale já s tím nesouhlasil, spousta věcí mi vadila, rušila mě a občas se tam vynořilo něco fakt dobrého. Jinak to byla ztráta času, jak jsem uváděl na začátku. Pocitově 35 až 45%. () (méně) (více)

Gyl

Chachacha. Není to úplně blbý, ale taky žádná pecka. Uvízlo to na pomezí detektivky, hororu, rodinné komedie a dokumentu o přírodě. ()

Rigo

Tento film přijde trochu nedoceněný. Napětí je všudypřítomné. Nestává se mi často, abych u filmu mohl říct, že pro mě byl nepředvídatelný. Stojí za shlédnutí, pokud jsou thrilleru váš oblíbený žánr. ()

Accuphose

Film hodnotím s odstupem času, má to náboj, krásně to vykresluje děj a rozličné charaktery. Víceméně ve mně zanechal silný dojem a možná by ani nebylo od věci, kdyby se to opravdu dělo. Ale musím nad ním stále přemýšlet. ()

DeLonge

No, slovy klasika: "nápad jistě dobrý, výsledky nebyly dobré". Na podobných filmech mě serou 3 věci. 1) Nesnáším, když hlavní postava hraje ve stylu Belly z Twilight. Ano, myslím ty nonstop pootevřená ústa a výraz, že právě spadla z višně. Demence z ní pak čiší na míle daleko. Měl jsem se co držet, abych alespoň symbolicky nepropleskl obrazovku. 2) Ještě horší je, když si v popisu filmu přečtu: Mysteriózní / Drama / Krimi / Thriller a pak s hrůzou zjistím, že to tak úplně není pravda. Já vím, že tady je to klasika, ale pořád jsem si na to nezvykl. 3) A úplně nejhorší je, když na pointu přijdu hned v první polovině filmu (zde snad ještě dříve) a pak znuděně čekám na nějaký dar z nebes (rozuměj zvrat). A ono lautr hovno. Tento film měl obrovský potenciál, který však posléze bohužel přišel vniveč. Pascal nám naservíroval krásně propečený steak s vůní, až se sliny sbíhají. Člověk logicky čeká doslova extázi pro své chuťové pohárky. Po ochutnání se však dostaví jen pocit starých a plesnivých novin, kterými si někdo velmi důkladně vytřel prdel. A ústní voda není po ruce. Zatím nejslabší dílo, co jsem od Pascala viděl. ()

CarryMahonny

Nevím jestli sem se špatně vyspal, nebo nebyla večeře tak vydatná jako snídaně ale Tajemný muž od brilantního Pascala Laugiera mi absolutně nesedl. Myšlenka zde byla sice zajímavá ale provedení, ač bylo kreativní tak bylo strašně nudné. Zvrat byl sice nečekaný a dodalo to filmu jistou originalitu ale úplně pohřbil jakoukoli temnější a thrillerovější myšlenku filmu a jak jsem již zmínil prostě nuda. Dokonce jsem se snad přistihl i usínat a film jsem dokoukal jen proto že Pascalovi fandím. ()

vnimat_Krasu

Laugierův film je tentokrát mnohem spíše mysteriózním dramatem nežli hororem. Postupy, kterými nás oslnil i znechutil v Martyrs ovšem používá podobné a film několikrát diametrálně změní vyprávění i žánr. Napětí poslední desetiminutovky, hltání každého záběru i slova, abyste náhodu neztratili nit, je neskutečně zábavné a přitom překvapivě inteligentní. Těším se na příští kousek - Laugier se stává francouzským mistrem hraní si s divákem a to mě vskutku baví. ()

Pattrick

Slušně budovaná atmosféra se zajímavým dějem s pokusy zamotat diváka, jak Laugier ukázal už u Mučedníků. Jenže s blížícím se koncem se dá vytušit, jak to všechno je, tudíž jsem se žádného velkého překvapení nedočkal, ale zbytek filmu byl slušný. ()

Phoenixus

Prekvapivý dej ma dostal,nikdy by som nepovedal,že to bude takto a o to v dobrom Thrillery ide,nepredvídavý a napínavý dej s rozuzlením,ktoré by som nečakal. Nejde ani tak o horor či niečo mysteriózne,scény a strašidelné momenty tam chýbajú,ale viac menej o slušný krimi-thriller. Dej nie je zbytočne natiahnutý a tak 106 minut odsype coby dub. Kamera,herecké výkony,dialógy na slušnej úrovni. Odo mňa 4 hviezdy. ()

RISOvonVODKA

Ja neviem. Možno to skutočne je dobrý film, lenže som pri ňom zaspal tri krát po sebe a pozrieť to štvrtý krát už silu nemám. Strašná nuda a dementná zhátlanina. ()

ciapok

extrémna nuda. Dievčatko zo Silent Hill robí to isté čo v Silent Hill (po nociach sa prechádza), Jessica Biel robí to isté čo v Texaskom masakri (vydesená, ale plná energie kohosi zachraňuje). jedna * za to ze som mal to štastie vidiet v HD pútavé úvodné titulky, druhá * za sympatickú Jessicu. Priznávam sa k strašnej veci - v 1/3 som to vypol......................Tento komentár tu nechám aj po tom, ako som dal filmu druhú šancu a následne pridávam dve *. Neskutočne sa otočil a musím ho rehabilitovať. Sorry, bro ! :) Oplatí sa ho vidieť. ()

karolinapesk

Sociální úřad v akci, vezme pár dětiček sociálně slabším rodinám, strčí je do pěstounské péče a pak šupky dupky podle nich do nové a lepší rodinky. První polovina filmu celkem koukatelná ale pak už je to nuda. Jak řekla jedna sociální pracovnice Biel, tady systém selhal. ()