Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

markettka

Zezačátku klasický příběh s mizejícími dětmi..po 40min si říkám, že to snad nemůže trvat ještě hodinu..Co se jako bude dál dít? a pak to přijde..jeden šok za druhým..a musím říct, že mazec..konečně něco trochu nepředvídatelného.. ()

pafka

Dej se zvrati vcelku brzo a vy nevite, kdo je kdo, coz za par petiminut zjistite. Jedna scena zde byla velmi pekna a to je ta s hlavni postavou,psem a autem. To bylo skvele.Pokud nebudete davat pozor, tak se do toho zamotate jako ja - nevenoval jsem se filmu uplne, obcas jsem cucel zkratka jinam. Trosku jsem mel v deji hokej, ale nakonec vse dobre dopadlo. ()

shedlo

Tenhle film rozhodně nenechá vaše myšlenky uhýbat jinam. Celou dobu nevíte, co se děje, co si máte o konkrétních postavách myslet, názory se střídají jak ponožky. Děj je plný zvratů v zápletce i v žánru, film je skvěle poskládaný. Přitažlivé hlavní téma s nečekaným konečným poselstvím. Přesně dle mého gusta. 90%. ()

rasto87

Tak pán režisér Laugier sa so mno trošku pohral a to hlavne kvôli tomu, že skoro polovinu filmu som o ňom vlastne iba premýšľal čo a ako. Dobré stupňovanie filmu a koncové rozuzlenie. ()

jack_scott

Rádobystrašidelný film, spíš divná kriminálka. Když se ukáže, že se spíš budou řešit různí ženské psychézy o dětech, tak atraktivita filmu i scénář atakují nulu s rychlostí, že by se s hodnocením mohl dostat snad až do mínusu. 40% za začátek a strašidelné lokace céčkového stylu. ()

Vasyl

Pěknej kousek. A teď zrovna nemyslím paní tymbrlejkovou. Půlku filmu jsem přemýšlel proč to nechápu, ale nakonec to do sebe zapadlo úplně přesně. Většinou to nemám moc rád, ale tady mě to bavilo. Jessica by měla tyhlety výlety na venkov zavrhnout. Už v Texasu z toho byl pěknej průser, tady v Cold Rock snad ještě horší. ()

natalie15

Tall Man je film, kedy sa budete cítiť ako na hojdačke - nikdy neviete, čomu máte veriť, či je Tall man mystická postava alebo reálny človek - a v konečnom dôsledku - kto je vlastne dobrý, a kto zlý. Tento pocit neistoty vytvára výbornú tajomnú atmosféru, ktorú podkresľuje malebná príroda a už nie veľmi malebné mestečko, v ktorom je hlavnou postavou sestrička July (Jessica Biel), zachraňujúca životy, bojujúca o "svojho" syna. Cez film som k nej cítila množstvo emócii, a na konci som si uvedomila že vlastne tie boli kľúčom k už vyššie spomenutej záhadnej atmosfére - aby som si na koniec s prekvapením uvedomila, že Tall Man nie je ani hororom, a nie je ani mysterióznym filmom, nakoľko v sebe skrýva reálnu drámu, ktorú môžeme poznať z vlastného života, sprostredkovanú médiami - finančne aj výchovne zaostalé rodiny, upadajúca ekonimika, zlé podmienky na rozvoj potenciálu detí, našich pokračovateľov, a tak sa potom motáme v jednom kruhu - ktorý sa hlavné postavy tohto zvláštneho filmu pokúsili prerušiť svojráznym, ale možno jediným účelným spôsobom. Originalitu tomuto filmu uprieť nemôžem, takisto ani tiesnivú atmosféru, a preto dával Tall manovi **** a 75%. ()

maniacxl

Dobře napsanej scénář,slušní herci,dokonce i Jessica příjemně překvapila,tak v klidu se usaďte a hezky se bavte.Tyhle zamotávačky já můžu,kde do poslední minuty je furt všechno otevřený.Jo tak sem tam to trochu s logikou ulítne,ale to se stane i u filmů s daleko větším rozpočtem a potenciálem.Taková béčková thrillerová pohodička.70%. ()

CrazymanM

Povedený příběh s několika zvraty,čekal jsem úplně něco jiného!Pokud si pamatuji,Tall man(Dlouhán) byl v sérii Phantasm,což bylo něco dosti odlišného.Jinak jsem ale potěšen kvalitou snímku,i když mi to možná ještě úplně "nedocvaklo",o co vlastně šlo!?! ()

mata77

Dejový zvrat v druhej polovici filmu mení mysteriózny thriller na kriminálnu drámu. Škoda, že medzi žánrami nie je väčšia vyváženosť v celom diele, ale sa len prosto vystriedajú. Na začiatku som si kládla dosť otázok, všimla si určitých nezmyslov, ktoré boli na konci vysvetlené a dávali udalostiam zmysel. Ale niektoré otázky mali byť radšej nezodpovedané, pretože mysteriózne čaro sa tým úplne stratilo a zostala len pachuť neistoty doby, ktorá sa ma, ako rodiča, dotýka. Scenár nie je žiadna sláva, ale herecké výkony sú slušné, preto som nemala pocit vákua. Jessica Biel na mňa od začiatku pôsobila, ako utrápená a unavená osoba, zahrala to naozaj vierohodne. ()

srolyma

Život dětiček v americkém zapadákově není zrovna rozjásaný jako obrázky ve Strážní věži. Škola žádná, zábava tak maximálně s prázdnýma lahvema od piva, případně starýma pneumatikama nebo na schovávanou v rezavých vracích aut, večer místo večerníčku live přenos zápasu v boxu mezi tatínkem a maminkou, která je navíc často i jeho sestrou případně sestřenicí, to už fakt je lepší se nechat unést. A od toho je tu Tajemný muž v dlouhém plášti, který se dlouhodobě stará o snižování počtu dětské populace. Rodiče jsou celí bez sebe, že jim takhle mizí zdroj sociálních dávek, policie se snaží pátrat, ale vše marné, tajemňák je nepolapitelný. Čekal jsem mysteriozní horor a místo toho jsem dostal propagační video americké správy sociálního zabezpečení o alternativních způsobech řešení složité situace dětí ze sociálně slabých rodin. Ale dobré to bylo. Nečekané dějové zvraty, výborná Jessica Biel, spokojenost. ()

elanista1

Ten druh filmu pri ktorom sa budete kazdych 5 minut pytat, ze co sa to tu do pekla vlastne deje, neviem presne co nam chceli tvorcovia zaverom povedat. Ale dlhe minuty je to kvalitny, tajomny thriller, len ten zaver vyznieva trocha do prazdna. ()

BlackAngels

Přišla jsem, viděla jsem, nepochopila jsem. Náběh to mělo parádní ale bohužel pak se z toho stala slátanina nad kterou se mi nechtělo ani přemýšlet a hledat v tom nějakej hoooodně schovanej hlubší význam... ()

baclajean

Film natočený v 2012, ale spracovanie akoby spred 10 rokov... možno úmyselne, no na mňa ako diváka to zapôsobilo negatívne. Samozrejme je Jessica Biel lákadlom, myslím však, že s rozuzlením príbehu sa scenáristi mali výrazne viac pohrať, akoby to chceli uzavrieť až príliš rýchlo vzhľadom k tomu, ako sa celý dej ťahal. ()

Domas88 odpad!

Kdyby to po pulhodiny zkoncili tak parada, jenže ne.. Nevím na co si hráli, ale bylo mi to pak k smíchu pokus o co?? :D Chvíli se to tvářilo jako dobrý thriller, pak se to snažilo o myterioznost, a tím skončilo věechno.. ()

spotczek

Mysteriózní charakter tohoto filmu utváří hra s divákem, což mi nepřipadá úplně košer. Na druhou stranu to tomuto žánru neubližuje a někdo se rád nechává podrážet, nejenom děsit. Spíš než o zklamaná očekávání však jde u tohoto příběhu o úhel pohledu, který věci skutečně mění. Na první pohled matka se tak stává monstrem, monstrum zachráncem a obyvatelé bohem zapomenutého městečka jsou chvíli obětmi, chvíli krvelačnými spiklenci a zase ublíženými pomstychtivci. Jen konec mi není úplně jasný, respektive nevím, jestli se tvůrci snažili pouze nabádat své diváky k tomu, aby se o své děti lépe starali, nebo šlo o propagaci málem politickou, prosazující městský způsob života v zásadách konzumního kapitalismu. Nebo mělo hrůzu vyvolávat to, že určití lidé, kteří například zpochybňují význam citové vazby dítěte na rodiče (ten nikdy nemůže být ideální; dítě může milovat i rodiče násilníka), dokážou svůj materialisticko-idealistický názor prosazovat i za cenu nejtěžšího zločinu, protože se tím ve svých očích stávají spasiteli?! Buď jak buď, tohle už mi přijde přestřelené. ()

jkpj22

Nejde o horor, není to ani mysteriózní thriller kvůli tomu, že z pozitivní hlavní postavy se stane zlá kunda. Alespoň to tak chce pak režisér, ale kde je vlastně pravda, že? ()