Nevědomí

• USA Oblivion (více)

Planeta Země už dávno není obyvatelná. Lidstvo bylo napadeno vetřelci a rozhodlo se bránit. Použilo jaderné zbraně a v důsledku toho je svět neobyvatelný. Lidstvo bylo nuceno přesunout se na Saturnův měsíc Titan, kde byla vybudována dočasná vesmírná stanice. Jack a Victoria už pět let slouží na Zemi jako údržbáři. Starají se o bezpečí obřích hydrověží, které odčerpávají energii z mořské vody. Za pár dní, až skončí služba, se oba vydají na Titan. Victoria už se nemůže dočkat, ale Jack má pořád jakési zvláštní pocity sounáležitosti k Zemi, nemluvě o divných snech, které ho pronásledují. Při plnění svojí mise je svědkem nouzového přistání kosmické lodi, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost. Její příchod spustí řadu událostí, které Jacka donutí pochybovat o všem, co doposud věděl. Osud lidstva je nyní v jeho rukách. (TV Nova)

ZnalecH

Tak na rovinu musím říci, že ty dnešní scifi jsou všechny stejné. Jsou akčně a efektově velice dobře propracované, ale když se člověk zamyslí, co viděl, tak mu dojde, že jen sled obrázků, které nedávají smysl. Proto nemůžu dát větší hodnocení než za průměrný film. ()

Mik_e

Až Joseph Kosinski dostane do ruky jednou pořádnej scénář, natočí biják jako hrom. Po Tronovi tu máme další vizuální supernovu se skvělým soundtrackem, navíc s docela zamotaným scénářem. Většinu věcí jsme již sice někde viděli, ale dohromady to celkem funguje a především druhá polovina je výborná. Tom Cruise mi zde asi úplně nesedl (respektive mám pocit, že je tu stejnej jako skoro všude jinde), ale zase nějak extra nevadil. Příjemných 75 % ()

Psycho.R

Výborná, pomalá sci-fi, nepříliš akční, mírně připomínající první film starého Star treku, některými scénami nové Star wars, ale to nic neubírá na kvalitě. Důležité je vydržet a budete spokojeni. ()

Rudyamon

Tohle je ale opravdu povedené sci-fi. Už jen ty scény postapokalyptické Země stojí za to, ale samozřejmě i děj má úroveň, není to žádná levná rádoby sci-fi. Scénář vystřihnul docela zajímavý pohled na to, jak může vypadat mimozemská invaze, kdy dlouho není zcela jasné, kdo je vlastně vetřelec a kdo je domácí. Tom Cruise je naprosto perfektní, jak jinak, filmy s ním jsou radost pohledět. Škoda, že Morgan Freeman má jen v podstatě okrajovou roli, ale zas když něco řekne, stojí to za to: „Tohle je ale hodně nasraná zbraň!“ Snad mi jen trochu vadila Olga Kurylenko - krásná, ale prázdná. Nicméně jako celek to fungovalo, prostě opravdu efektivní tým. Mimozemskou civilizaci jsme sice neviděli, ale dozvěděli jsme se, že ona nás stvořila a ona je náš bůh. Tak jsme se s bohy zas jednou skvěle vyrovnali... :-) 4 hvězdičky - 80%. A tohle se mi na závěr fakt líbilo: „Pokud máme duše, jsou utkány z lásky, kterou sdílíme, neoslabené časem, nespoutané smrtí...“ ()

Likan7

Nádherný audiovizuál, jeden z nejlepších, co jsem v životě viděl, je zabit druhou polovinou filmu, kde je sice jeden překvapivý a fajn twist, ale od okamžiku překročení bezpečné hranice jde film strašně dolů. Neznám povídku, nemůžu tedy srovnávat, ale druhá hodina mě vyloženě štve a pokaždý, když se k Nevědomí dostanu, se dostanu právě do již zmíněné bezpečné hranici. Tom je jako vždy skvělej, Olga krásná a Morgan zbytečnej :-) finální střet super a poslední záběr silně nelogický wtf. ()

radeckator

Kvalitní sci-fi s dobrým nápadem. Sice se mě během filmu několikrát vybavil třetí Matrix a taky Den nezávislosti, ale co jsem od toho čekal, bylo mi dáno, což mě stačí. U těchto spíše počítačových než hraných filmů žádný přesah většinou ani nečekám. ()

bearmeedek

Námětem nijak originální, ale zajímavě podané. Vizuál určitě velmi dobrý. a tempo vyrovnané, ani sprint, ani rozvleklé mazanice. ()

Klajondr

Vcelku odpočinkovej a zajímavej film, který rozhodně není ztráta času. Cením herecké obsazení a hezkou zápletku. Bohužel se však jedná tak maximálně o nadprůměrný snímek, do kterého nebylo vloženo velké úsilí. ()

Baron Noktur

Minimalistické sci-fi s fantasticky tiaživou atmosférou a zaujímavým, spletitým, ba až filozofickým príbehom. Nie je to kandidát na najlepšie sci-fi všetkých čias, no na tomto filme je niečo magické, nedefinovateľne magické, čo diváka udrží až do konca. Hudba? Cruise? Zvraty? Dychberúce post-apo zasadenie v kontraste s čistým, sterilným futurizmom? Asi je to mix toho všetkého. Krásny film. 8/10 ()

Demonic189

Neviem čim to je, ale na tom filme ma niečo hrozne priťahuje. Mozno je to prave ta Olga, ale všeho všudy sa jedna o strhujúce scifi s perfektnym audiovizuálnym podaním, super hercami, myšlienkou, skvelým soundtrackom, twistom. 91% ()

rublik05

Vizuálně velmi poutavé a kvalitně zpracované sci-fi s překvapivě zajímavým hereckým obsazením. Děj filmu je pravda trochu jednodušší a místy zmatený, přesto je plný zvratů a má dobrou atmosféru. Nejvíc mě na filmu potěšily exteriéry a samotné vyobrazení tehdejší doby a světa. Na daný žánr vše vypadalo relativně přirozeně a nikde nějak extra nešla poznat digitalizace a vše je dokonalá pastva pro oči. K hereckému obsazení nemám moc co vytknout. Hlavní postava v pohodě, z těch vedlejších dominuje především legendární pan Morgan Freeman. V neposlední řadě musím také pochválit ozvučení filmu a hudbu samotnou, která dokonale podkreslila atmosféru filmu i jednotlivé scény. Přesto všechno se nemůžu zbavit dojmu, že celý příběh je založen na něčem, co už tu bylo milionkrát a dané téma mi přišlo lehce tuctové. Závěr filmu trochu slabší, čekal jsem od něj víc. Pro milovníky sci-fi určitě je snímek v pohodě, na mě však působil dojmem lepšího průměru. 6/10. ()

mirra66

Cogito ergo sum, tento předpoklad samotného bytí, tato kotva pro pochybovačného člověka se patrně již navždy bortí, neboť se utápíme v informačním oceánu, který nám nabízí iluzi, že vše víme, vše známe a vše je jasné. S prudkým rozvojem technologií nám v orientaci životem již nepostačují ani výbavové prvky, kterými nás obdařila příroda. Svým vrozeným reflexům nevěříme, strach z cizího, strach z nepoznaného považujeme za špatnost a chceme se dotýkat ohně, přičemž jsme přesvědčeni, že nás nespálí. Jack žijící v oblacích však jistotu ztratil a zjistil, že odpověď na otázku, zda skutečně jsme, zda existuje naše vědomí, zda existujeme jen my, jen on, jen ty a jen já, je odpovědí složitou. Osobně se na Nevědomí vždy rád podívám a někde hluboko uvnitř mi občas problikne otazník nejistoty při zamyšlení, jestli my všichni nežijeme v Matrixu. Jsme si skutečně jistí tím, že myslíme a tedy jsme? ()

samkko

Tom Cruise, Morgan Freeman a Olga Kurylenko v mysteriózním sci-fi. Paráda. Film patří mezi mé oblíbené sci-fi a to právem. Příběh je zde neskutečně poutavý a od začátku nevíte nic. Film vám dává informace postupně až dojde k jednomu z nejvíc epických konců v současnosti kinematografie. Pokud jste příznivci sci-fi tak tento snímek je pro vás povinností.  9,5/10 ()

gemi

Vrchní scientopošuk Tom Plavba je prostě báječný muž na létajících strojích, a je úplně fu(c)k, jestli je to stíhačka, nebo futuristická poletucha. Jak to má knipl, tak to Tomik řídí jako virtuos. Ze startu je to pětkové postapo se skvělou atmosférou, které nejlépe funguje právě ve dvou hercích. Postupně se to ale začne komplikovat a znepřehledňovat. Na konci se to sice vysvětlí (asi), ale mezitím je divák malinko zmatený, což film sráží k průměru. Jestli jsem to pochopil, tím si vlastně nejsem úplně jistý. (Druhé zhlédnutí, první 25. 2. 2015) ()

wito

Napriek logickým nedostatkom, keď to počas filmu moc neriešite, a dáte sa na hru tvorcov, vyjde z toho celkom uspokojujúci zážitok. Vizuál je efektne doplňovaný hudbou. Je pravda, že dômyselnejší scenár by mohol prispieť k hlbšiemu zážitku. Takto je to len plávanie po povrchu tém, ktoré tu už boli. ()

Lavinia

Ano, je to klasická sci-fi, jedna z mála, pravá a nefalšovaná, s krásně devastovaným světem, působivou technikou, správně zblblým hrdinou i fašistoidním pozadím, které jen tak člověk tuší kdesi na Titanu v nové kolonii. Ale nemá lidský příběh, respektive ho má poničený zaběhnutými představami, že ve scifi-filmu musí být: 1. láska, 2. dítě, 3. sebeobětování se, 4. Bůh. A všechno dohromady tam už vůbec nemá co dělat. Mimochodem se v poslední scéně kino smálo, a já slzela zlostí. Takhle odporně lacině to dorazit. Celkem platí: čím blíže ke konci, tím hůře. ()

snek49

První hodina – naprosto super. Líbila si mi ta futuristická vizualizace budoucnosti spolu se vším tím zakulacením a šedo-bílým provedením. Krásná vize hlídací stanice, jejich profesionální práce, řešení problémů a kontakt s velínem. Tohle je však pouze počáteční nakouknutí do každodenní rutiny, kterou hrdina prochází. Ta byla opravdu fajn. Vše ztroskotalo až s příchodem „vetřelců“. Chvílemi jsem měl pocit, že sleduju nějaké B-čko, protože mi na tom nepřišlo nic extra zajímavé a tyto postavy vidíme ve spoustě filmů – nic zajímavého a originálního. Pokud by se snímek odvíjel v podobném duchu, jako jeho počáteční polovina, vše mohlo dopadnout podstatně jinak. Poslední moment byl již jen trapným okamžikem kýče. Jinak film bavil, ale nečekejte žádnou extra super intelektuální zápletku – ta se bohužel pokazila. P.S. ta Olga by měla začít makat, protože dlouho takhle vypadat nebude, aby si udržela slušné role ()

TSZ

Po velmi slibném úvodu (a ještě slibnějším traileru) následovalo postupné rozčarování, které přešlo až ve značné zklamání. Mám rád filmy z postapokalyptické budoucnosti, dokonce mám jistým způsobem rád i Toma Cruise (heterosexuálně, pochopitelně), ale Nevědomí mě skutečně neoslovilo. ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (více)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (více)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (více)

PF 2017

PF 2017