Nevědomí

• USA Oblivion (více)

Planeta Země už dávno není obyvatelná. Lidstvo bylo napadeno vetřelci a rozhodlo se bránit. Použilo jaderné zbraně a v důsledku toho je svět neobyvatelný. Lidstvo bylo nuceno přesunout se na Saturnův měsíc Titan, kde byla vybudována dočasná vesmírná stanice. Jack a Victoria už pět let slouží na Zemi jako údržbáři. Starají se o bezpečí obřích hydrověží, které odčerpávají energii z mořské vody. Za pár dní, až skončí služba, se oba vydají na Titan. Victoria už se nemůže dočkat, ale Jack má pořád jakési zvláštní pocity sounáležitosti k Zemi, nemluvě o divných snech, které ho pronásledují. Při plnění svojí mise je svědkem nouzového přistání kosmické lodi, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost. Její příchod spustí řadu událostí, které Jacka donutí pochybovat o všem, co doposud věděl. Osud lidstva je nyní v jeho rukách. (TV Nova)

vincchuppo

Líbilo se mi, že většinu filmu vládnou hi-tech technologie a jen 2-3 herci. To také dělalo solidní atmosféru. Celkově to bylo moc hezky natočené a klaním se před pány z efektových studií. A i když bylo vyústění filmu celkem cool, pro mě, a nemyslím si, že jen pro mě, bylo celkem průhledné. Taková "klasika". Ovšem velice pěkně a příjemně zpracovaná. ()

Mira90

Velice dobrý film, jak na podívání (zvláště pak Olga Kurylenko a její nohy), tak i poslech (soundtrack od M83 nemohl být jiný, než úchvatný). Bez výrazných hluchých míst, se zajímavým příběhem, který není očividný a plný klišé a ,záporákem' který je naopak klišoidní až běda. ()

Ivo

Svištění futuristických letadel pilotovaných i bezpilotních včetně záblesků kulek, švarné děvuchy reálné i iluzorní, hlavní hrdina klonovaný, nevědomý a nesmrtelný, zaprášená matrixová armáda v temném podzemí, chata u jezera, Karel Hynek Mácha Máj, paní Matrixová řídící všechno z displeje - a člověk do poslední chvíle vlastně moc neví o co jiného by se tam doopravdy mělo vlastně jednat spíše než o lehkou permanentní nudu ... ()

Eventyrer

Veľké sklamanie. Z veľkej čast mi to pripomínalo film Moon a to nehovorím o nepochopiteľnom konci, ktorý neukončil dej a teda film nedával zmysel. Je však pravda, že to malo niečo do seba. Pekne prepracované kostými a kulisy dotvárali inak nepodarený film. Budiš, pre fanúšika sci - fi by bolo neodpustiteľné nepozrieť si ho. Práve preto som ho pozerala aj ja. ()

loveless

Tom Cruis je mi relativně sympatický. Film vypadá správě scifácky a pro mě překvapivě má různých výbuchů a dalších supr trupr efektů tak akorát. Takže od začátku čekám, až se stane něco zajímavého, a nějaké věci se tam dějí, ale pořád mě to v podstatě nezajímá, takže čekám na něco lepšího a čekám a čekám a najednou je konec a já se dost nudila. A nemůžu si pomoc, ale Olga Kurylenko tady vypadá jako (ženské) dvojče Josepha Gordona-Levitta. Krásně vypadající nudný film. ()

Jazz06

Čekal jsem, že to bude nudná blbost, a ejhle ono ne. Parádně natočený postapo sci-fi, který trošku překvapivě utáhl Cruise v podstatě sám. Zápletka mi rozhodně nepřišla předvídatelná a hádat, co se dál stane, jsem si dovolil až v poslední třetině filmu. Jsem upřímně rád, že jsem se předtím nepodíval na trailer, který tradičně asi mnohým zkazil překvapení. Jediné, co bych významněji vytkl je Olga Kurylenko, kterou prostě nemám rád a neumí pořádně hrát. Slabších pět hvězd. ()

Gendarme

Mysteriózní protože se v zásadě nic nedozvíme :-), Ta myšlenka je ale dobrá, děj trochu předvídatelný, krásný design takřka všeho, prostředí postapokalyptického světa. Jen nevím co tam dělal králokat z GoT :-)) ()

neo93

Docela zdařilá sci-fi s komorní atmosférou, která se postupně rozvíjí do nečekaných zvratů. Tom Cruise mi velmi zapadl do tohoto postapokalyptického snímku a myslím si, že bez něho by to rozhodně nemělo takovou štávu. Audio-vizuální stránka filmu, je tím nejlepším, co film nabízí (parádně zobrazená krajina a prostředí se jen tak nevidí), ale dokáže ukázat i další zajímavé scény např. akční záběry s droony. Za posledních pár let, velmi dobrá, kvalitní sci-fi podívaná. ()

LabySo69

Vítejte u dnešního vydání Vyžírání. Dnes je na programu mišmaš šlichta s názvem Oblivion. V první řadě vezmeme Total Recall, a podle hesla - toho neni nikdy dost, vaříme asi tak hodinu. Poté přidáme trošku Matrixu, pečlivě promícháme a redukujeme. Dále pak vmícháme né moc sexy Olgu Kurylenko a přehršle nudy. A aby byla ta naše šlichtička dostatečně předvídatelná, tak nesmíme zapomenout na nejdůležitější surovinu - totální klišé. Všechno ještě jednou společně promícháme, necháme spojit a vida, Poblivion - pardon, omlouvám se, Oblivion je hotov. Závěrem snad jen popřeju: "dobrou chuť, stojí to vážně za hovno". ()

ER

Tuto mini recenzi píšu po roce,kdy jsem jej poprvé viděl. Zatímco u některých filmů mám chuť ji napsat ihned (nejlépe hned po titulcích The End),tak tady jsem na to ....zapomněl. Což samo o sobě svědčí,že tu není nic,co by až tak zaujalo. Ale co tu hlavně chybí,je-atmosféra,tedy ta filmová. Zpracování je výborné,herci taky,ale nadšení se nedostavilo. Ale ono to zase až tak nevadí,protože zklamán nebude nikdo,kdo má rád žánr sci-fi a Cruise k tomu. ()

netWoor

Hezky udělané a propadák to nebyl, ale .... první třetina na mě až příliš komorní, druhou třetinu jsem přemejšlel, jak tudle hovadinu tvůrci nakonec vysvětlí (ale tleskám, vysvětlili to skvěle, až mě překvapili), a poslední třetina byla příliš ve tmě a příliš klišoidní. Vypadá to, jako by se mi to nelíbilo, ale to se nedá říct. Pěkný, jen ... první třetina ...ale to už jsem psal .... ()

markotter

Velmi atmosférické, vizualita dokonale propojená s hudbou. Než se objevila Kurylenko, tak mě film takovým zvláštním způsobem držel v napětí, co se stane dál a chemie mezi Cruisem a Riseborough velmi dobře fungovala. Bohužel, druhá půlka začala být více akční a ta snová nálada se z filmu vytratila. No a jak už jsem psal výše, Kurylenko byla taková nezáživná a nějak jsem jí ty její city nechtěl věřit. Ale i tak mě Cruise už podruhé v krátké době docela mile překvapil. ()

Lupes

Přemýšlivý, překvapivý film s výbornou kamerou a produkcí, resp. výrobou. Skvěle zvolené exteriéry (Island). Brilantně rozehrané vztahy několika málo postav, takřka divadelní scéna ve velkolepých post-apokalypticky kulisách. Z filmu jsem byl nadšen i přes očekávané klišé na závěr (kterak se lidé sjednotili a zase jednou dali těm vyspělejším mimozemšťanům na frak). Paráda. ()

Khamsin

Sci-fi bylo v poslední době jako šafránu. Teď nemám na mysli sci-fi v podobě hraných komiksů - tak si sci-fi nepředstavuji - to je pouze parodie s bakelitovými oblečky. Proto jsem za "klasické sci-fi" v podobě Oblivionu vděčný, přestože své mouchy má a není jich zrovna málo. Jde o dost čitelný film. Navíc snaha o "milostný trojúhelník" je tam jednoznačně navíc... nicméně romantika se musí bohužel cpát do každého mainstreamového filmu, i kdyby se jednalo o lásku mezi terminátorem a predátorem. Přiznávám, že nebýt vizuálu, který mě skutečně nadchnul, dávám 3 hvězdičky. ()

Dubron

*** a kousek. Předvídatelné, zbytečně natažená stopáž. Nicméně pěkný soundtrack zapadající do filmu, překrásný Island a stařičký Morgan. ()

Kotsour

Technicky a vizuálně je to parádní, podání klasického tématu ve stylu postapokalyptického "matrixovského" filmu je poměrně netradiční a forma se mi opravdu líbila. Největším záporem filmu tak shledávám jeho konec, kdy se mimozemská inteligence takové úrovně, že ničí a plení jednu planetu za druhou, nechá zničit naprosto ubohým a do nebe volajícím způsobem... Toliko k záporům, jinak mám však k hodnocení jen samé klady a těch je hodně. Mistrné dávkování odkrývání reality, pohrávání si s relativitou bytí a mysli, přesah vědomí nad tělesnou schránkou... K tomu perfektní vizuál a hudba M83, která směle může konkurovat Zimmerovi. Zkrátka skvělé sci-fi, které má filosofický přesah. ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (více)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (více)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (více)

PF 2017

PF 2017