Nevědomí

• USA Oblivion (více)

Planeta Země už dávno není obyvatelná. Lidstvo bylo napadeno vetřelci a rozhodlo se bránit. Použilo jaderné zbraně a v důsledku toho je svět neobyvatelný. Lidstvo bylo nuceno přesunout se na Saturnův měsíc Titan, kde byla vybudována dočasná vesmírná stanice. Jack a Victoria už pět let slouží na Zemi jako údržbáři. Starají se o bezpečí obřích hydrověží, které odčerpávají energii z mořské vody. Za pár dní, až skončí služba, se oba vydají na Titan. Victoria už se nemůže dočkat, ale Jack má pořád jakési zvláštní pocity sounáležitosti k Zemi, nemluvě o divných snech, které ho pronásledují. Při plnění svojí mise je svědkem nouzového přistání kosmické lodi, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost. Její příchod spustí řadu událostí, které Jacka donutí pochybovat o všem, co doposud věděl. Osud lidstva je nyní v jeho rukách. (TV Nova)

Movie Maniak

Několikrát užité téma o postapokaliptické Zemi, ožívá úžasným audio-vizuálním podáním, které hravě přebije i drobné příběhové nedostatky. Možná jen toho klišé se sebeobětováním mohlo být méně. Doporučuji všem. Jen tak na okraj, už je mi jasné proč Cruise hraje snad v každém filmu, je totiž naklonovaný!!! ()

hony23

Asi to není špatně natočené a nejeden fanoušek sci-fi si z toho ucvrnkne do gatí. Jenomže já žádným velkým fanouškem sci-fi nejsem, děj mi připadal zmatený a stupidní a z bojových scén mezi futuristickými stroji jsem už vyrostl. Půlhodinu před koncem filmu tak můj pohár trpělivosti přetekl a šel jsem od toho. ()

Bobbliex

Možná by si Nevědomí zasloužilo víc, než pouhé tři hvězdičky, které jsem mu udělila, ale já si nemůžu pomoct... Pro mě je jenom dalším sci-fi, které se nijak zvlášť neliší od ostatních. Navíc mi drásaly nervy ty rádoby vtípky na odlehčení v dramatických pasážích. Nepochopila jsem jejich smysl a vtipné mi nepřijdou doteď. A přestože bych mohla plusově hodnotit grafickou stránku, která mě zaujala, předvídatelný příběh celou věc sráží zpátky ke třem hvězdičkám. Ke zhlédnutí poslední čtvrtiny filmu mě v podstatě donutila jenom kamarádka, která seděla vedle mě v kině. A že by se mi líbilo zakončení, to také říct nemůžu. ()

moriero

Do dvou třetin jsem si říkal: Ach jo, další scientologická mainstreamová cruisovka. Hezky to ocejpá, hezky se na to kouká, neurazí ale nenadchne. Cruise naprosto neměnný jako ve všech svých posledních filmech. Ale pak se něco stalo. Z jasných tří hvězd se pomaličku stávaly čtyři. Třetí třetina mě jednoduše nenápadně pohltila a nadchla. A z očekávaného finále se stalo grandfinále. A soundtrack je fakt mazec. ()

marekspanel

Tak já nevím no...vizuálně to nebylo špatné, ale slibované uchvácení se spíše nedostavilo. Taky ta má touha vidět v hl. roli někoho méně scifi profkláklýho všeobecně dává dolů sympatie, a na druhou stranu sem si na něj zase zvykl, ale už je toho s ním fakt moc, kdyby aspoň trochu změnil gesicht či háro..I tak přes vcelku zajímavý příběh sem se nudil. Některé fáze hudebního pozadí sem k dané situaci vůbec nepochopil, např. v tom bazénu, jak kdyby šlo o něco fenomenálního, no tak se koupali v bazénu, sice peckovním, ale co z toho že..Nejvíc mě dostal ten zničenej měsíc a celková situace ubohého konce země, i když vona se z toho vždycky vyškrábe i bez nás. Pak ta úí s plastovým úsměvem na druhý straně drátu byla k nafackování od začátku, druhej bod plus. Ale třeba vztah mezi těma údržbářema byl stejně chladně slizký, jako ta jejich garsonka. Morgan nevyužitej, škoda, že vzal takový štěk! A ty flashbacky mě taky už pak sraly. No asi to snížím na 2*, páč tak dlouho sem se fakt nenudil a Na hraně zítřka bylo stokrát lepší. Celkově to byla spíš jen nějaká haluz v něčí hlavě, než film, pár filofskej momentů tam padlo, ale nic co by nějak utkvělo v paměti, ani myšlenka, ani situace, žádná kulervoucí scéna, ani slzní..bleeé otravné! ()

Tomas_PO

Prvy tretinu filmu to vyzeralo na peknych 5 hviezdiciek, skoda poslednej tretiny. Velmi zaujimavy, aj ked opakovany namet, nadherna grafika, do detailov zvladnute masinky (gulate zive, bez problemov do stien narazajuce drony), bejvak v oblakoch a osobny turbojet). Skoda neponechania viac mysteriozna, pripadne vacsie rozvinutie dejovej linie prvotnej expedicie, alebo inside view do samotneho TET-u, pripadne partizanskeho boja. Az rozmyslam, ci mi nahodou nechybala klasicka Independence Day mega milionova lietadlova prestrelka...ale to snad nie :) ()

pursuer

Vidím v tom návrat ke kořenům sci-fi. Někdo by to mohl nazvat nudným cliché. Osobně z toho rozhodně cítím více emocí a poselství než z Edge of Tomorrow. Dobře zhmotněné dobré nápady, podbarvené dobrou hudbou a adrenalinem. Zasloužené 4 hvězdy a na film se po čase rád podívám znovu, což pro mě svědčí o kvalitě. ()

Awerin

Ne, ne a ne. Jistě nejhorší sci-fi film, který jsem viděl. Od prví minuty mně nudil, obsazení bylo strašné a celí děj příběhu trapný. Nevím zda mám pravdu, ale takhle to většinou dopadá nedržíme se-li knihy. Uděláme z toho něco jiného, než to je. Celkové shrnutí? Zoufalí pokus vydělat peníze... ()

belinko

Tom Krujs patrí k sci-fi asi ako lekárnička k autu.. jeho výkony niesú nikdy nejaké dychberúce, no vždy zahrá toľko, aby to na dobrý film stačilo... i keď niektoré otázky sa vynárajú už na začiatku a to hlavne v dierach v príbehu, veľmi sa mi páči, že réžia dokáže zaujať momentom prekvapenia i ku koncu filmu a tak dokáže v priebehu celých dvoch hodín diváka (i keď trošku, no predsa) udivovať... fajn príjemná jazda, no na "EDGE OF TOMMOROW" to nemá ;) 3* ()

Sentinel

Nakonec hodně těsné 4*, na tenhle film prostě nějak nemůžu zapomenout. Přitom v něm nic převratného nebylo, je to takový cruisovský sci-fi standard. Moc pěkný vizuál, slušné tempo a zvláštní pointa. ()

RealHonza

Zajímavý film, ale bohužel nedotažený k mé spokojenosti. První polovina je velmi slibná, ale poté film ve všech směrech upadá, propojuje do sebe více mysteriozních věcí a to většinou nedopadá vůbec dobře. Celkově ale námět je velice dobrý a lze ocenit i to, že se film nesnaží všechno vsadit na akci a efekty, jak bývá zvykem. ()

brasek

Príbehom priemerný sci-fi snímok, zápletka absurdná a po jej odhalení diváka už nemá čo zaujať. A keď Tom stretne Toma... to je už na smiech a celý snímok sa mení na frašku. Sklamanie nie je žiadne, očakával som niečo podobné. ()

Crejdl

Naprosto debilní příběh, vrcholící gigantickým vesmírným ejakulátem. zpracování i obsazení stojí za hovno, jako vždy s Cruisem v hl.r. ()

buchannon

Před tímto spektakulárním snímkem jsem byl v kině naposledy v první polovině devadesátých let (možná to byl Jurský park nebo Cliffhanger), ale pak jsem se jaksi odhodlal a svůj kinocelibát jsem porušil právě tímto filmem. A i když jsem na tom psychicky nebyl dobře a úplně jsem si ho neužil, rozhodně jsem nelitoval. Poté co jsem si ho znovu pustil v klidu domova, musím hodnotit takto - čistých pět. Dechberoucí a vtahující atmosféra a dokonalá hudba (jedna z nejlepších, jakou jsem kdy ve filmu slyšel, až se divím, že tvůrci M83 mají tak málo filmových zářezů, no zřejmě si od těchto borců něco stáhnu (ehm koupím)). Jen se těším na další Kosinského počiny, jestli se aspoň přiblíží tomuto spektáklu, MÁME SE NA CO TĚŠIT. ()

Franki69

Ze všech obránců naší planety před emzáky je Tom Cruise jeden z nejlepších. Velmi koukatelné scifíčko, které si můžete v klidu pustit několikrát. Parádní exteriéry, akce je přiměřeně žánru a happy end taky nechybí.. Nehledejte logiku, jinak si film zkazíte. Oblivion je zkrátka pohádka s ošoupanejma dronama a lidma co přežili na planetě po útoku z vesmíru v kostýmech z Mad Maxe 2-3. Prostříhání filmu na 90 minut by, pravda, neuškodilo, ale délka nevadí tolik jako třeba posledních u Transformerů.. Dávám 75% za žánr a umělecký dojem, na plnej počet to nebylo. ()

meda2016

Tom Cruise a studeně technokratický začátek. Po bázni, že to tak bude pokračovat, se film ještě 2x zlomil a vše začalo zapadat jak v orloji. Cruise se v těchto filmech našel. Čtyři hvězdy jsou akorát - chtěl bych být postavám blíž a víc cítit jejich situace. Morgan Freeman seká role v jediné šabloně. Osten otázky, nač vůbec potřebovali dva lidské klony a nestačili jim, při té vlastní sofistikovanosti, roboti? Závěr klade zvídavému sociální otázku, kdy odpověď bude vždy nepřijatelná. ()

Ronkar

Audiovizuálně skvělé, design perfektní, herci dobří, hudba dokonalá! Proč tak málo hvězd? Nemůžu si pomoct, ale ten děj má fakt divnou strukturu a neobsahuje v zásadě nic moc originálního. Je to miš maš viděného s příměsí takové té americké klišárny (obzvlášť epilog, který je na blití). Trochu postapo, trochu Dickoviny, trochu Den nezávislosti a ještě půl tuctu známých sci-fi. Zkrátka to nezaujalo. Na druhou stranu děj šlape, je to příjemně komerní (navzdory vysokému rozpočtu), a je tu spousta věcí na koukání. Kamera a celkový styl je hodně fajnový. Cruisovy sekundují dvě pěkný holky a mihne se tam i Freeman. Tři a půl hvězd. ()

Dawydov

Podruhé: Na hranici čtyř a pěti. Podráží tomu nohy moc dlouhá stopáž. Prostříhat to tak o 15-20 minut, aby to odsýpalo, tak je to pecka. Den předtím jsem viděl Edge of Tomorrow a to je tempově zvládnuto mnohem lépe. Jinak je to ale velmi dobrý film. Dobrá premisa, zajímavý svět, aspoň trochu originální děj, fajn postavy, naprosto vynikající zpracování. Snad jen hudba nevýrazná a celkově příliš unylý dojem (chybí něco super). 80%, opravdu hlavně kvůli utahanosti. ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (více)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (více)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (více)

PF 2017

PF 2017