Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

wick

Výborné....Vtipná vzpomínka na objev vibrátoru. Pod idiotským českým názvem se skrývá vkusná kombinace kostýmní komedie, romantiky s viktoriánským obdobím nejen sexuálního uvolňování dobové morálky. Velmi dobré herecké výkony. ()

jessic

V podstatě romantická komedie z viktoriálnské Anglie, která úsměvně naťukává postupné prosazování moderních metod v medicíně i pseudovědeckou léčbu hysterie pomocí orgasmů. Působilo na mě spíš pozitivně než příliš vtipně. ()

Keytt

Perfektně sladěný britský humor a roztomile nesmělý Hugh Darcy. Podle mého názoru takhle má vypadat správná romantická komedie! ()

EddieIron

Asi jediný film, o němž se dá bez urážky prohlásit, že je to pí...ina. :-) Za shlédnutí stojí, ale dvakrát to vidět nemusím. ()

Londi

Poněkud teatrálně pojatý příběh o vynalezení ženského nejlepšího přítele, nicméně pobavil. Je vidět, že točit orgasmy jde i bez vulgárního pojetí. Jen ten český název mi trochu vadí, přijde mi, že k filmu moc nesedí, nevím proč to jen nemohli převzít od Angličanů a pojmenovat "Hysterie" (nebo tak něco). ()

v.indruchova

Po shlédnutí filmu, už vím proč ten český název. Před tím než jsem film viděla neměla jsem ponětí o čem je, no a pak jsem koukala :) Nevšední snímek vyprávějící vtipnou formou o Spoiler: vzniku vibrátoru před rokem 1900. Jednoduchý recept: ženy dřou mají málo sexu tak jsou nesnesitelné a hysterické. Vem-te si z toho pánové příklad udělejte své protivné drahé dobře a uvidíte jak se rychle pro mění v milou ovečku. Zábavné, doporučuji. Proč tedy nízké hodnocení? Nekteré patetické scény jako soudní líčení a nesympatická herečka v popředí. Některé scény, slušně řečeno, pokládám za nevšední (tuny starých "dam" musí zvládat jedna ruka mladíka) a upozorňuji, dětem nepouštět! ()

Kassandra

Je vlastně docela obdivuhodné, jak si muži dokáží pokaždé vymyslet omluvu pro svou neschopnost. Takže jakmile nestačí na své manželky, vymyslí si hysterii a zazobané paničky natěšeně stojí fronty na mladého doktůrka, který jim strká ruce tam, kam nemá. Jinak je historie dilda vlastně docela zajímavá a vydělat na tom jmění je mazaný. Zajímalo by mě, kolik pacientek by tihle experti měli v dnešní době :D ()

Maki.K

Komické, z části poučné a nakonec k usmání. Film pro odlehčení večera. Nádherné kostýmy a téma, které je naservírované tak, že se nikdo ani skoro nezačervená :) Bravo. ()

Richi007

Jsem rád, že tam nebyly žádné detailní záběry. Aspoň u těch starých žen. Každopádně výborný anglický humor zasazený do doby staré Anglie. Celkem výborný kousek. Jen ten konec možná více rozvinout. ()

oli9

Tak nějak táhnoucí se romantická snůžka nesmyslů ,která se snaží být i komedií ,ale moc jí to nejde. Dozvěděl jsem se o hysterii a léčbě ale to je tak všechno ()

Radek273

Podařený snímek, který lehce a překvapivě vtipně vypráví příběh o značně citlivém tématu. Zároveň s obsazením Hugh Dancyho do hlavní role se stylem značně podobá například filmu "Se slovníkem v posteli", tedy pohodovým, taktním způsobem vyprávění nastíní vše, aniž by se musel dostat za hranice slušnosti. Možná jen Maggie Gyllenhaal mohla být trochu méně roztržitá, i když pravda svou energií celé podstatně zpříjemnila. ()

zipS

aj cez zopaar hluchych miest (kedy som takmer zaspal) ma hysteria udrzala pri zmysloch aa po dlhej dobe konecne film, ktory som dopozeral aj vo vyssich hodinach.. takze celkovo je to puutavy film, ktory je v podstate originaalny naametom a maa co ponuuknut > 4/5* ()

Petra46

Dobový film z Viktoriánské Anglie o vzniku vibrátorů? Proč ne! I přes to, že jsem trochu postrádala nějakou hlubší zápletku a nevyhnutelný konec byl už od začátku smutně jasný, celých 100 minut jsem si užila. Nedostatek jakéhokoliv momentu překvapení v celém filmu mi z větší části vykompenzovalo příjemné obsazení - ano, mluvím především o Maggie Gyllenhaal. Jake je již nějakou dobu můj oblíbenec, jeho sestře jsem však nikdy nemohla přijít na chuť, ovšem musím uznat, že tady mě dostala. ()