poster

Vrtěti ženou

 • Velká Británie

  Hysteria

 • Francie

  Oh My God!

  (Francie)
 • Německo

  In guten Händen

  (Německo)
 • slovenský

  Hystéria

Romantický / Komedie / Historický

Velká Británie / Francie / Německo / Lucembursko, 2011, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pepinec
  ****

  Hist+o/e+rická komedie o vzniku vibrátoru, součásti povinné výbavy každé ložnice? No a proč ne? Krapet nám to sice klouzalo po povrchu, ale to ostatně první prototypy vibrouše dělaly také. Jsem rád, že humor a nadsázka zvítězila nad vážností a odborností, stejně jako jsem rád, že většina z nás tenhle film nevnímá jako nechutnou oplzlost pro gerontofily. Jo a Maggie bych rád vzkázal, že moje ordinace je pro ní otevřena nonstop...(26.4.2012)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Po většinu času? Skvělé! Mezi ústřední dvojicí sršela energie hbitěji, než japonské atletky na olympiádě. Božská Maggie zahrála jak jinak, než skvěle, obdivuhodně, dokonale a... A.... A další superlativy mě zatím nenapadají. Příběh je podán přirozeně a všechny složky v něm fungují v dobré kombinaci a humor i romantika se opravdu dostaví a to ve velmi příjemné míře. Proč teda jenom 3 hvězdičky? Ten konec! Ten tak nechutně patetickej rádobyantišovinistickej, přehnaně feministickej, že v mých očí snížil hodnocení o jednu a půl hvězdičky. Prostě tomuhle jinak dobře natočenýmu filmu vůbec nesluší. _____ ps: narozdíl od jiných zde, považuju českej překlad za lepší, než je originální. Proč by ne?(4.3.2013)

 • mat.ilda
  *

  Tak jsem si připadala stejně stará jako letopočet, v kterém se tento plytký, nevtipný a antiromantický příběh o vzniku prvního vibrátoru odehrával. Ani jedna z postav nezískala mé sympatie, nejméně však sufražetka Charlotta, průkopnice tohoto typu a vystupování nesnáším, i když nesdílím názor, že žena patří pouze do kuchyně. A varování nakonec - léčba hysterie u postarších viktoriánek by mohla u mužské divácké populace způsobit doživotní impotenci.(22.4.2012)

 • venus
  ****

  Pravdivý příběh o vzniku vibrátoru, první asociace provokuje všelijaké oplzlé a vulgární scény s primitivním scénářem. Ale není to tak! Vrtěti ženou je neskonale chytrý počin s velkými moudry. Velmi úsměvný příběh srší vtipem ve starolondýnském stylu. I když je zřejmé, jak asi dopadnou osudy hlavních hrdinů, nemíří údalosti přímočaře k happyendu. Podle reakcí v kině se velmi pobaví také muži! Ilustrovaný přehled vývoje erotických pomůcek zcela odvrátí zraky od závěreřných titulků.(20.3.2012)

 • Lima
  *****

  Vstup volný i pro zaryté puritány, mezi které se naštěstí nepočítám. Nevědět o filmu nic, po přečtení stručného nástinu děje bych se podivoval, co za látku z toho může vylézt a zda mě nečeká nějaká plytká prcičkoidní taškařice, ale omyl! Tohle je veskrze příjemná a vkusná zábava, která nepodceňuje inteligenci svého diváka. Zlehka a zajímavě naťukává dobové reálie a probouzející se boj žen za svá práva a historie vibrátoru je tady vtipným bonusem navíc. Objektivně by to bylo tak na 4*, ale za ten pozitivní pocit, co mi film navodil, lehce nadhodnotím. Nenápadné klenůtky musí člověk podporovat.(5.12.2012)

 • - V 53. minutě uchopí dr. Granvill (Hugh Dancy) do ruky jakýsi motor, jenž "otáčí peřím". Při střihu se změní směr otáčení tohoto stroje. (Gmisiycs)

 • - Tanya Wexler se prací na snímku vrátila k režii filmů po 10 letech. (R´Hell)

 • - Film je inspirován skutečnými událostmi okolo Dr. Joseph Mortimer Granville, který v roce 1880 patentoval první elektronický vibrátor. (R´Hell)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace