Vrtěti ženou

• slovenský

Hystéria

Romantický / Komedie / Historický

Velká Británie / Francie / Německo / Lucembursko, 2011, 95 min

Tak nějak nevím, jestli to mělo být o hysterii, o vynálezu vibrátoru, nebo jen další dobová romantická komedie. Maggie Gyllenhaal sice byla výborná, ale ze zbytku hereckého obsazení mě bavil vlastně jen Rupert Everett, který se v příběhu nevyskytoval moc často. Vzhledem k tématu mě prostě překvapovalo, že se tvůrci moc neodvázali. (Ale perfektní byly ty obrázky v průběhu závěrečných titulků.)(10.8.2015)

Dráždiť klitoris je pekná predstava. Dráždiť ho 8 hodín denne, navyše starým a rozvedeným ropuchám, to už lákavo neznie. Nenormálne z toho bolí ruka. No, ale za taký plat...Ako vznikol prvý vibrátor rozpovie tento film, ktorý veľmi solídne a sebavedome kráča na hrane slušnosti a nikdy neklesne pod úroveň trápnosti a hnusu. Žánrovo sa veľmi šikovne podarilo skĺbiť love story, komédiu a príbeh podľa skutočnej udalosti. Dobre napísaná dobrosrdečná postava M. Gyllenhaal i jej výkon filmu výrazne pomohli. Ja som sa bavil a samotný záver ponúka vtipný moment. 80%.(16.12.2012)

Zase se nějaký kokot realizoval vymýšlením "originálního" českého názvu....(19.5.2012)

Velmi vtipně podaná historie hysterie(8.5.2012)

• verbal

Kdybych měl svoji drahou čtvrtinu vyprstit pokaždé, když je hysterická, do týdne to odserou karpální tunely. V historickém kontextu proto považuji vynález elektrického manžela za naprosto zásadní, ihned po migréně a na třetí místo bych dal asi kolo. Velice mě proto pobouřilo, že z tak závažné věci je někdo schopen splácat takovou dementní, romantickou sračku. Nebýt té nechutné, extrémní, exploitační vložky, putuje tohle bez mrknutí oka směr žumpa. Lidská stonožka mě nechala chladným, u Martyrs a Inside jsem se příjemně bavil, ovšem když jsem tady viděl, jak někdo rve prsty do jámy lvové šeredným anglickým důchodkyním, znechuceně jsem odvracel zrak a myslel na fialky. Ale stejně jsem ten přímořský stánek s uleželými krevetami na přímém slunci nemohl dostat z hlavy! To se fuckt nedalo! BRUTAL!!(25.4.2012)

• - V 53. minutě uchopí dr. Granvill (Hugh Dancy) do ruky jakýsi motor, jenž "otáčí peřím". Při střihu se změní směr otáčení tohoto stroje. (Gmisiycs)

• - Film je inspirován skutečnými událostmi okolo Dr. Joseph Mortimer Granville, který v roce 1880 patentoval první elektronický vibrátor. (R´Hell)

• - Tanya Wexler se prací na snímku vrátila k režii filmů po 10 letech. (R´Hell)