Přírodní katastrofa donutila lidstvo opustit Zemi a usadit se na nové planetě. O tisíc let později došlo ke konfliktu mezi mírovou organizací vedenou generálem Cypherem Raigem a mimozemskými tvory, kteří chtějí planetu dobýt. Mimozemšťané používají k boji monstra, která sice nevidí, ale dokážou vycítit, když má člověk strach. Pouze jediný muž, generál Cypher Raig, dokáže bezezbytku ovládnout svůj strach natolik, že nestvůry může bez obav zlikvidovat. Raige má syna Kitaie, pro něhož je ale spíše nadřízeným než otcem. Od jisté události nedokážou spolu normálně komunikovat. Osud tomu chtěl, aby otec se synem ztroskotali na planetě Zemi, která se mezitím vyvinula do nového ekosystému zaměřeného proti lidem. Pokud chtějí mít alespoň nějakou naději na návrat domů, musí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře. (TV Nova)

Dr.Manhattan

Prva polka bola dost zla, teda aspon pre mna. Zo zaciatku sa mi to zdalo byt horsie nez nejake sobotnajsie nizkorozpoctove sci-fi B-ecko na markize, ktore ma vacsinou vtiahne do deja viac ako toto. Neskor jak stratili medzi sebou kontakt sa mi to zacalo docela lubit. Potom scenka s orlom ktory ho zachranil docela dojala a asi mi pomohla preniest sa cez tu prvu polku. Napokon to nebolo az take zle teda a od polky som sa docela bavil. A ako uz bolo viac krat spomenute, Jaden mi ties neni nejak extra sympaticky. Mozno by mal s hereckou karierou trocha pockat, skusat herecke kurzi a neskor nejaku nizkorozpoctovku... ()

johnymdoe

Hezké efekty, dobrej Will Smith. To je vše. Příběh nic a hlavně tedy dvě poznání. Můžu být nehezký neherecký spratek, ale hlavně když mám otcem slavného herce tak budu dostávat jednu roli za druhou. A ponaučení z filmu že být bezcitný debil je to pravé proč porazím i mimozemskou příšeru, aneb "silnější pes mrdá". Smutné. ()

mladas16

Mladej Smith to zahrál příšerně, celý to je takový o ničem, sem tam se objeví zvíře co ho chce zabít, potom ho jedno zachrání, polovinu filmu mu mluví do duše nějaký niterní hlas a vzpomínky zatímco táta s nohou v háji leží polomrtvej v rozpadlý lodi. Doufám teda že Willův příští film bude za něco stát a nebude to podobná slátanina. Nejhorší film co jsem viděl v hlavní roli s W.Smithem. ()

Tred2

Tohle bych si spíš dokázal představit jako hru. Celé schéma je tak jednoduché a předvídatelné, jak je jen možné.. popravdě jsem sám nevěřil jak málo snahy se scénáři věnovalo. Malej Smith a jeho "pověstný" výraz taky ne/zklamal. To v čem mohla být síla (sestra, Will Smith) má minimum prostoru. Nakonec to nechá diváka chladným, ale i přes ty všechny faktory jsem nebyl přímo zklamán. Tak nějak jsem čekal něco podobného a nakonec mě to díky tempu ani nějak zvlášť nevadilo. Shyamalan je podivín, který kdysi projevil talent a poslední leta doufá, že mu to zase jednou "vyjde". A já osobně s ním, protože na jeho pojetí něco je, ale chce to prostě zabrat a dát do toho víc. Slabší 3. ()

Matli

Od M. Night Shyamalana příjemné překvapení. Místama byl film docela utahanej, ale finále parádně vygradovalo. Smithův nesympatickej synek dostal pro sebe až zbytečně moc prostoru,ale bylo vidět že se snaží, tak jsem přimhouřil očko. Jen ten prostej děj mohl být víc rozvinutej, otec a syn se vysekaj na planetě, otec pošle syna přes les aby vystřelil světlici, no žádnej šlágr. efekty jsou ale na velmi dobré úrovni, pro fanoušky sci-fi a deštných pralesů určitě vřele doporučuju. ()

Chundys

Upřímně? Opravdu jsem se nudil! Kdy to začalo být nějak zajímavé a možná bych i měnil hodnocení filmu, tak díky Bohu končil... Tohle nemělo vůbec cenu! Vždyť tam vlastně vůbec o nic nešlo!!! ()

Danny88

Film sa snaži pôsobit ako epicke Sci-fi survival, ale vôbec tomu tak nie je. Aspoň u mňa nezbudzuje ten dojem. Vzhľadom na rozpočet, $130 milionov, mi to pride ako hrubo odflaknutá práca od dobrého režiséra, ()

Gucak

Chápu místní rozporuplné hodnocení. Není to klasický Shyamalan, na kterého jsme zvyklí. Nedá se říct, že by tu byl nějaký extra překvapivý zvrat. Plus Jaden Smith hodnocení taky zrovna extra nepřidává. Klučina mi tu sakra nesedl. Naopak mám rád příběhy zasazené do poničené Země. S tím si tvůrci poradili, takže se to trošku vykompenzovalo. Pro ty co nikdy neviděli film od Shymalana se to určitě bude líbit. Ale já vím, že dokáže odvést mnohem lepší práci. Proto o hvězdičku dolu. ()

Mallinali

Co to mělo být? Jednu hvězdu dávám za slušnou atmošku opuštěné země, která slibovala zápletku šťavnatou jako vloupačka do slovenského dívčího internátu. Místo ní sem bohužel dostal divnou nudu. Smutný pohled. ()

Saur.us

Proč Shyamalana napadlo natočit něco tak obyčejného a nenápaditého jako tahle podprůměrná záležitost, je mi ohromnou záhadou (i když po některých minulých počinech sám nevím, proč se ještě divím). Spíš se divím, že to zaujalo samotné studio. Mladýho Smithe může starej koučovat od rána do večera ale herec na úrovni svých rodičů z něj asi nikdy nebude. Dosvědčuje tomu už jen fakt, že většina místních přispěvovatelů by ho nejraději viděla rozmasakrovaného nějakou zmutovanou masožravou veverkou. ()

Brousitch

"Myslím, že se nedá v případě Nighta mluvit o tom, jestli ho má někdo rád nebo ne. On je velice vlivný umělec, který riskuje a jde do všeho po hlavě, do věcí, které jsou odlišné a unikátní. To má samozřejmě svoje pro a proti. Já jsem vždycky měl rád jeho tvorbu a jeho nápady jsou jedny z těch nejlepších v tomhle byznysu. Jedno je prostě jisté, on nikdy neměl ve svých filmech špatný koncept." - Will Smith ()

Ydrosten

Bylo to takové ekologické. Bylo to takové putování po různých lokalitách. Bylo to celkem pěkně vizuálně zpracované. Bylo to asi pro někoho jiného, než jsem Já. Nechám 3 hvězdy - možná někdy po čase se podívám znovu, ale ruku do ohně bych za to moc nedal. ()

Hapretor

Triky jsou samozřejmostí. Děj je však nudný. Opravdu nudný. Sledovat, jak zmenšenina Willa Shita absolvuje přespolní běh s prvky parkouru není zrovna žáživné. A na sci-fi je tu hodně blbostí, až moc. Náš pan roztomilý ind Šalalaman neumí natočit sci-fi, protože do svých dílek vždy rve nějakou rádoby poučnou, velmi filozofickou myšlenku, prostřednictvím které promlouvá k divákovi, ale to si bohužel po skončení filmu myslí hlavně on. Ono totiž sci-fi (resp. děj filmu) je samo o sobě myšlenkou. Tady je to jen kulisa. ()

BazzoxCZ

14.06. 2013 Cinestar Opava... Řada věcí mi nedávala úplně smysl...A nejvíce tomu uškodily trailery řekly více než měli .Vlastně je to o trochu více horší než zrod planety opic. Já se těšil na ruiny měst místo toho jen nějaká malá přehrada,pár zviřatek a nudný nezaživný děj ()

MatesMS21

Zvláštní, čekal sem, že to bude trapný. A ono to bylo trapný. Nelogický, občas proti přírodě. Člověk, který předtím viděl trailer, tak viděl všechno zajímavý. Chtělo by to se už konečně chytit za nos.. a netočit takovýhle slátaniny bez nápadu, očividně s jediným (kasovním) záměrem. ()

owwidius

Tvari sa to ako Avatar od Shyamalana, ale je to "len" priemerny letny akcny scifi blockbuster. Aj napriek tomu si ale myslim, ze by nemal odradit scifi fanusikov momentalnym hodnotenim (53%) lebo pozeratelne to je. Ano, je tam zopar velmi zvlastnych nedostatkov (na dobu, v ktorej sa to odohrava), zopar patetickych scen (zasalutujme si, ze ano) a aj dost take detske dobrodruzne epizody. A este treba odpustit aj miestami dost odflaknute efekty a prekusat tu ekoagitku (to je tusim jediny dovod, preco sa to odohravalo na Zemi.) Ale vravim, ako dobrodruzna scifi oddychovka, preco nie. [#65/2013] ()

FilmWave

Druhý nejhorší Shyamalanův film vůbec. I když tentokrát mnohem komornější než "Airbender". Připomněl jsem si řadu nepovedených filmů jako jsou "Poslední přesun" nebo "Predátoři". Přitom z toho občas probleskne starý dobrý Shyamalan - havárie, lehce absurdní dialogy, blížící se zlo. Ale nic se z toho nevyklube. Ztráta času bohužel. ()

GOREGASM

After Earth rozhodně není špatný film. Bohužel ne úplně funguje v rovině, v níž se chtěl od masivní blockbusterové konkurence odlišit, za což mu všechna čest, a tou je napjatý vztah otce a syna, který se díky hbitě odpíchnutému úvodu M. Night snaží rozpumpovat k životu. Will Smith je na svého syna/syna jako otec/otec nesmlouvavě tvrdý a opět potvrzuje, že má herecky na víc, než pro co se rozhoduje. Nápad obsadit do hlavní role Willova synátora asi tušíme odkud přišel a Jaden na to přes veškerou snahu zatím nemá a taťka mu předhodil evidentně moc velké sousto. Snímek samotný uteče bez újmy, ale proběhlo mi hlavou, jak nevyužitý samotný koncept nechtěného návratu na Zemi v tomto snímku je a i finální a očekávaný souboj Kitaie s hrozivou Ursou (excelentní monster design) nenaplní předjímaný potenciál. Skloubit velkolepé scifi a komorní drama jde, ale M. Nightovi protentokrát nebylo souzeno a v obou polohách sviští na půl plynu. Závěrečná happyendová šablona mě jen utvrdila v hodnocení, které přes svou nízkou hodnotu říká, že jsem se v rámci možností bavil. 50% ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback