Po zániku Země

Po zániku Zeme

After Earth

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 104 min

Po né příliš kvalitním The Last Airbender, Shyamalan přichází s novým filmem After Earth, který podle reakce lidí, měla být katastrofa,no naštěstí se tak nestalo, After Earth je příjemná sci-fi ,která vizuálem připomíná Avatara a příjemně střídá Akci i Emoce a dokáže si udržet divákovou pozornost. Za mě 75%.(27.7.2013)

• StarsFan

Jaden Smith nasadí v úvodu filmu zarputilý pohled, při kterém má na čele víc vrásek než jeho otec, a neshodí ho do závěrečných titulků, zatímco Will Smith se stejnou vytrvalostí prezentuje výraz "umírám a trpím". Ke své obrovské smůle není After Earth tak blbé, aby bylo zábavné; je jen nudné, nezajímavé a neoriginální. Po dlouhé době film, během jehož sledování jsem v kině ubíjela nudu počítáním žárovek na stropě, hledáním všech nouzových východů a sledováním času na hodinkách.(12.6.2013)

• xxmartinxx

Ono je hrozně snadné vysmívat se M. Nightovi, že napsal a zrežíroval další debilní scénář. Vlastně se cítím až provinile, že to dělám. Ale dělám a dělat musím, protože to prostě je hloupý, nedomyšlený, neživotný a hlavně velmi líný film, kde promyšlenost nepřesahuje hranice scény (někdy záběru), svět nežije, pouze "je", protože si všichni přečetli scénář. Hlavně to vše oplývá velmi neúměrným egem. Bohužel chybí zajímavý příběh, který by přesvítil ty neskutečné logické lapsy v ději. WTF scén je moc málo (ale jsou), aby to bylo vyloženě zábavné, takže je to především na kroutění hlavou, až z toho člověka bolí krk.(5.6.2013)

• verbal

A tak měl Kovářovic fracek patnácté narozeniny a vyřval si u fotříka další hauptku. Aby ho Vilík moc nerozmazloval, dostal dárek jen za nuzných 130 mega. Skandální! Trapným karatistou už být mladej nechtěl, a tak si papá vycucal z čokoládového palce tupou, rasistickou historku, jak ze chcípající Země kromě všech těch zasraných bělochů evakuují pouhé dva negry, kteří jsou ovšem největší frajeři. Předhodil ji invenčně chcípajícímu Nočnímu Šalamajnovi, který se konečně dočkal svého Vodního světa, asi definitivně se jím teď zařezal a udělal z fakana Dejla z Rychlé roty, co sice proskakuje černými děrami lodí s warpovým pohonem, ale na vetřelcě jde pěkně postaru, žabikuchem. Nebo to měl být Čip? Každopádně Kovaříček padl daleko od stromu a herecký antitalent zdědil bohužel patrně po svém praprapraprapradědečkovi z matčiny strany. Moc doufám, že Vilík dostane rozum a k šetnáctinám mu kromě Ferrari už nedá Bojiště Země 2, ale třeba jen rymejk tohohle, kde by mohl konečně zazářit.(19.9.2013)

Vlastně takový Bear Grylls v budoucnosti. Jen tvůrci malounko opomněli zdůraznit, co mladý černošský Bear ve skutečnosti jedl a pil. A proč mu pomáhali ptáci. A proč lidstvo nepoužívá střelné zbraně, když jsou tisíckrát účinnější než sečné.... Nebuďme ale na M. Night Shyamalana tak přísní...(10.10.2013)

• Jaden Smith

• - Po snímku Štěstí na dosah (2006) se jedná již o druhý film, ve kterém Will Smith a Jaden Smith ztvárnili otce a syna. (Mr.Hudson)

• - Režisér kontaktoval Willa Smitha mesiac po premiére filmu Posledný vládca vetra (2010), aby mu zablahoželal k narodeninám a aby mu ponúkol možnosť účinkovať v tomto filme. (Greenpeacak)

• - Pôvodne mal byť film o campingovom výlete otca a syna, pričom syn sa mal prebojovať cez les, aby našiel pomoc pre otca po tom, ako ich auto zišlo z cesty a havarovalo. Will Smith ako producent a scenárista Gary Whitta však videli v príbehu väčší potenciál a rozhodli sa ho prepísať na veľký sci-fi projekt. (S3MIR)