poster

Po zániku Země

 • USA

  After Earth

 • Slovensko

  Po zániku Zeme

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hrabka
  ***

  Nebylo to špatný, ale o nějakou pecku taky rozhodně nejde. Příběh je vážně primitivní, ale není v jednoduchosti krása? V tomto případě to moc neplatí, i když svoje sci-fi kouzlo film určitě má. Běžného diváka to možná může nudit, fandu do sci-fi to neurazí, nenadchne. Nebo aspoň v mým případě tomu tak bylo. Letošní rok byl dobrýma scifárnama fakt nabytej, Shyamalanův kousek tak je a bude v rámcu žánru až ten několikátý vzadu... Ještě je třeba říct, že malej Smith herecky zatím nic moc. Snad do taťkovýho umu a charismatu ještě doroste. 60%(25.12.2013)

 • Kaka
  ****

  After Earth má nevýhodu v podstatě jedinou. Že je v rámci žánru "post apo" relativně patetický a notně předvídatelný. To ho sráží někam k průměru. Jinak je to po všech směrech solidní podívaná, dokonce ani herecky mi to nepřišlo nijak šílené. Samozřejmě tatínek lepší synáčka, ale to se ani jinak nečekalo. Vizuálně velmi přitažlivé, výprava dost zajímavá/atypická a kupodivu to je dost často i docela strhující snímek. Shyamalan dodržel to co vždycky. Bez ohledu na kvalitu všech klíčových aspektů, originální je pokaždé.(28.10.2013)

 • playboxguest
  **

  Shyamalan se asi praštil do hlavy, že od roku 2010 točí jen naprosté sračky, ačkoli musím uznat že filmařsky jednotné, protože jsem u After Earth vykřikovala stejné výrazy, které mě napadaly při Posledním vládci filmového bahna. Netuším, jaký byl rozpočet, ani zjišťovat se mi to nechce, některé scény každopádně působily, ačkoli měly působit stylově a kdo ví jak hi-tech, jako by se natáčely v papundeklových kulisách. Navíc jde asi o první film s Willem Smithem, v němž mi byl Will Smith asi tak sympatický jako chřipka při zkouškovém období, blivno mi z něj bylo. Příběh nekomentuju, stejně jako v předchozím případě, tam žádný není a náznaky toho, co by tam být mělo, nedávají vesměs žádný smysl. Jediné, co jakž takž ušlo, tak snad záběry na zemskou faunu, ale co si budeme povídat, je viditelně digitální a jiní borci totéž dokáží natočit stejně dobře, né-li lépe, dokonce se skutečným zvířectvem - viz. minisérie Afrika. 30%(1.10.2013)

 • 3DD!3
  ***

  Neurážlivé drama (odehrávající se v budoucnost) o vztahu nebojácného generála tatiho (podivně odtažitý Will) a srabáka syna kadeta (srabácký Jaden), jejich snaze dostat se z planety na které ztroskotali. Shy se potácí od průšvihu k průšvihu, ale tady režijně celkem zvládá a objevují si i zajímavé nápady. Přímočarý a jednoduchý příběh o zapuzení strachu je hodně chatrný a závěrečný přerod hodně násilný. Tak to drží jen poměrně hodně krve a zabijácké zvířata. Prostě celkem pohoda. A jak se té Zemi pěkně dařilo jakmile ti parazitičtí lidi odlítli jinam...(20.9.2013)

 • Malarkey
  ***

  Tenhle film je tak dobře zvládnutá filmařina, že je až škoda, že ho zničí jednotlivé momenty, které prostě nejde nijak přehlídnout. Po zániku Země je skvělý film, se zajímavými nápadem a s režií, která se Shyamalanovi opravdu povedla. Celou tu slušnou kvalitu ale ničí například vztah otce se synem, tedy Willa s Jadenem. Přišlo mi to strašně vážný a přehnaný. Vlastně jsem si po celou tu dobu k nim nedokázal udělat nějaký vztah. Bylo to, jako by na plátně byli dva lidští roboti. Otec s nohou zlomenou, kecající nějaký nesmysly z delíria a jeho syn s misí, kterou by nezvládla ani nejlepší jednotka SAS. Také mi ale vadili některé konkrétní scény, třeba ta, kdy malý Jaden skočí z hory. To jsem hodně dlouho rozdejchával. Musím ale sklonit klobouk. Shyamalan i s dost pohnutou kariérou pořád točí to, v co on sám věří. Pak to vypadá tak, že celý film vypadá opravdu skvěle, ale po dvaceti minutách wow atmosféry se objeví nějakej nesmysl, ze kterýho bych blil.(17.11.2013)

 • Jaden Smith

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace