Po zániku Země

Po zániku Zeme

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 104 min

• Lima

Jaden Smith je vrcholně nesympatický fracek, který má čirou náhodou charismatického tátu, jenž úporným protlačováním svého syna (podílem na produkci, hereckou spoluúčastí) pohřbívá svoji úspěšnou kariéru. A film samotný? Defraudace rozpočtových 130-ti milionů, nicméně to lepší z posledních tří Shayamalanových kousků, že by ale na tuto skutečnost mohl být hrdý, se říci nedá.(18.9.2013)

,,PŮJDEŠ ZÍSKAT TU SVĚTLICI NEBO ZEMŘEME. ROZUMÍŠ? UVIDÍM VŠECHNO, CO UVIDÍŠ TY. A TAKÉ TO, CO TY NEUVIDÍŠ. POVEDU TĚ. BUDE TO, JAKO BYCH BYL S TEBOU. KAŽDÉ ROZHODNUTÍ, KTERÉ UDĚLÁŠ, ZNAMENÁ BUĎ ŽIVOT NEBO SMRT…“ /// Syn co potřebuje otce a otec, co rád velí. Jo, abych nezapomněl – Země je v píči a tam, kde teď jsou (jsme), to taky není žádná sláva. Takže mladej už brzo dostane šanci dokázat, že je celej fotr. A vo tom to je! To von totiž není! A řve to do voka mezi těma milionama sci-fi serepetiček, nasvíceným lesem pro fandy přírodopisu a zvížátkama z pralesa. Will leží, sedí, mele, hází ksichty a mladej – heleďte, berte to jako film pro děti, kterej některejma prvkama potěší i dospělýho (jsem optimista, proto píšu, že potěší…). A ghostování to není. Shaymalanovi buď připsáno k dobru, že nepsal příběh. Že Wille? Takže v rámci zábavy pro děti – ty 3* ujdou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, jak by takovej Nebojsa obstál v budoucnosti. 2.) Zjistím, že děti k vocasu neposílaj jen uchyláci. 3.) Thx za titule ,,krasnyprinc“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(25.9.2013)

Ocka bolí noha a tak si zahrá videohru. V hlavnej úlohe: syn, ktorý zažíva rovnaké digitálne dobrodružstvo v realite s natiahnutým 3D neoprénom. K dispozícii má výstroj: kopiju a tabletky s kyslíkom. Cieľ hry: získať v stanovenom čase vysielačku umožňujúcu záchranu. Cestou treba prejsť cez prales. Zahnať veľké zvieratá a Bubáka. A zabudnúť na strach. Naivné, no pozerateľné prírodné dobrodružstvo, omieľajúce mnohokrát filmovo spracovanú tému samozáchrany stroskotaných. Do mierneho nadpriemeru dvíha dielo všadeprítomná idea znovuzelenej zemegule, plnej všakovakých prerastených živočíchov, lietajúcich hadov, megaorlov a morí s množstvom veľrýb. Ako píše užívateľ whack, ide o zobrazenie krásneho prírodného raja, akejsi nádeje na zrovnoprávnenie všetkých foriem života, kde človek nie je ich pánom, ale rovnocenným spolu živočíchom.(23.4.2014)

• Botič

I don´t want to live on this planet anymore! Will Smith a Jaden Smith si asi chtěli udělat pěkné vzpomínky, tak přijali role v novém filmu M. Night Shyamalana. Něco tak vyprázdněného, tupého a ještě ke všemu ekologického tady nebylo už hodně dlouho. To, co zvládl odvyprávět Zack Snyder ve 300 během jedné, pár minut trvající, scéně, k tomu potřebuje Shyamalan celý film? Neskutečná a trpělivost stojící záležitost. To, že M. Night Shyamalan nenatočil už víc jak devět let žádný pořádný film překvapením není, mnohem smutnější na tom všem je fakt, že Will Smith si už víc jak pět let nezahrál v ničem pořádném.(21.9.2013)

´ Není to špatný, není to dobrý, ale nehorázně mě to štve, co je to? Poslední dva filmy M. Night Shyamalana, za jejichž neúspěch a nedostatečnou kvalitu režisér nemůže, nejdřív ho podrazí studio a krom jiného mu vystřihne mu skoro půl hodiny z posledního Větrohybatele (a jsem si jistej, že s by pak byl výsledek mnohem snesitelnější), tady se zase do všeho procpával Will Smith a dost rád bych věděl, jak to bylo s tvůrčí "neshodou" mezi ním a režisérem. Ale výsledek pořád není špatnej, je to neurážející dobrodružnej film, u kterého by vlastně bylo jedno, jestli ztroskotal hvězdolet, nebo nějaké letadlo. Chyb je ale dost, od pitomého designu lodi a obydlí (co to je za planetu, že tam nefouká vítr a neodvane napnutý plachty, který jsou na těch nejpitomějších místech zvnějšku budovy? Nebo proč jsou bezpečností pásy nenastavitelné?), přes otravující flashbacky až po pitomou zbraň, která není ani efektní, ani efektivní. Sakra Shyamalane, zavolej Bryce Dallas Howard a běžte někam na samotu u lesa natočit nějakou pecku za deset milionů, do který ti nikdo nebude kecat... Vesnice navždy.(20.9.2013)

• Jaden Smith