Po zániku Země

After Earth

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 104 min

• gouryella

Will Smith je docela slusny herec coz se o jeho synackovi vubec rict neda, k tomu debilni scenar = pruser. A neustale klesajici kvalita filmu kdysi nadejneho Shyamalana pokracuje.....(21.9.2013)

• choze

Shyamalan by se měl držet thrillerů, akční fantasy a sci-fi mu fakt nejdou.(18.10.2013)

Shyamalan je mŕtvy, nech žije Shyamalan.(25.10.2013)

• -bad-mad-wolf-

Hm... hm. Vlastně bych u "hm" mohl zůstat, docela dobře film vystihuje. Shyamalanovi se nedá upřít, že pořád dokáže hezky poskládat scénu, navíc navzdory předchozím průšvihům opět dostal solidní rozpočet, takže pro oko docela dobrý - maj tam prima hitech serepetičky a tak. Dokonce bych si troufl říct, že to nejohavnější na plátně jsou oba Smithové (a že jsou tam celou dobu). Tím ale pozitiva víceméně hasnou. Atraktivní pojmy "postapo Země" a "nestvůra, která cítí strach" byly nemilosrdně roztrhány debilitou filmu: Brutální havárii kosmického vehiklu přežije pouze ústřední dvojice otec & syn, což se jim povede díky tomu, že si Smith mladší zapne bezpečnostní pás a starší Smith je největší stár filmu. Nepoškozený Smith mladší následně vyleze z vraku, pokochá se postapokalyptickou Zemí a zanedlouho si nechá oplodnit ruku supersmrtící pijavicí. Vydejchá to, no problem, ovšem může mi někdo jinak vysvětlit, proč v budoucnosti, ve které dokážeme cestovat vesmírem za pomoci červích děr, bojujeme s nemotornými mimozemskými mastodonty pomocí šavlí? To tam fakt nikde nemaj jednoho mariňáka s BFG? Co ta Země? Z jakého důvodu chvílemi prudce zamrzá? Proč po klukovi jde tlupa opic? Proč je na Zemi "vše stvořené proto, aby mohlo zabíjet lidi", když tam po celá staletí žádní lidi nejsou? Proč kluka zachrání orel? A proč hned potom ten blbej pták chcípne? Schopnější tvůrci by se jistě zaměřili na přerod z bojácného klučiny na bijce, co nezná strach a ve finále skolí nebezpečného mimozemského predátora. Fotřík by pro změnu nalezl způsob, jak se synem normálně komunikovat a jak zacházet se vzájemným citovým poutem. To samé se vlastně stane, jen s tím rozdílem, že se scenárista na oba charaktery totálně vybodl, takže klučina - SPOILER - prostě uprostřed souboje s Ursou ztratí strach, rozseká jí na šutry s kadencí mistra Mortal Kombat a obejme fotra (a završí to jedinou vtipnou hláškou filmu). Konec, titulky, nazdar. Kdy vlastně začne ten film? 3/10 za to, že jsem koukal až do konce titulků, jestli v bonusový scéně zpoza zdechlýho orla nevyleze Gandalf.(6.1.2014)

• Gilmour93

1.) Jestliže ve filmu o rekonstrukci vztahu mezi otcem a synem projeví nejvěrněji emoce digitální orel, je něco setsakramentsky špatně. 2.) „Výkon“ krabatícího se čela jménem Jaden vyvolává myšlenku, že některá jablka by snad ani ze stromu padat neměla, obzvláště ty shozené větrem protekce. 3.) Když jsme u té jabloně, generalissimus Will se celou dobu tvářil, jako by měl v prdeli vraženou její větev. 4.) Nejúčinnější „ghostování“ nakonec předvedl Shyamalan směrem k divákovi - píšu to s těžkým srdcem, ale jako režisér je mrtvý jak kalhoty do zvonu. P.S.: Něco mi říká, že největší část rozpočtu padla na výrobu té kosmické lodi z plastových trubek a prostěradel..(7.10.2013)

• Jaden Smith