Odpad

• Brazílie Trash: A Esperança Vem do Lixo (více)

Hrdiny filmu Odpad jsou tři kluci, jejichž domovem je centrální skládka v brazilském Riu. Každý den ji prohledávají v naději, že najdou něco, co jim alespoň na chvíli zlepší život. Netuší, že už ten příští nález jejich životy nenávratně změní. Tím mimořádným nálezem, který Rafaela, Garda a Rata čeká, je peněženka, která obsahuje zdánlivě nesouvisející změť poznámek, výstřižků a jeden klíč. Když se o ni ale začne zajímat policie a nabídne jako nálezné značnou sumu, uvědomí si, že našli asi něco hodně důležitého. Rozhodnutím nevydat nález do rukou úřadům se vydají na vzrušující a dobrodružnou, ale nebezpečnou cestu, jejíž směr jim bude pomáhat určovat právě obsah peněženky. Ten totiž není standardním nepořádkem, který máme v peněžence všichni, ale důmyslným kódem, jehož rozlousknutí může jednoho vysoce postaveného člověka pořádně klepnout přes prsty. I proto policie rozjela tak usilovné pátrání. I proto jeden detektiv tak usilovně hledá Rafaela, Garda a Rata. Čím blíž jsou k rozluštění záhady, tím je nebezpečí větší. Ostatně, komu by chyběli tři kluci, kteří žijí na skládce? (CinemArt)

esmoke

U Ria je skládka na odpad probírají a hledají v něm cokoliv užitečného. Dva ze zdejších kluků jedou objeví peněženku, obsahující nejen peníze, ale také klíč k materiálům odhalující spiknutí na nejvyšších místech. Film vypadá jako špatný pokus o zkopírování Milionáře z chatrče. (2D dabing) Rozpočet: $ 12 miliónů, Tržby: $ 4,809 miliónů. ()

Lukrat

Už jsem viděl mnoho lépe hodnocených filmů, které svému hodnocení ani náhodou nedostály. Tento film, je dle mého názoru vysoce podhodnocen. Ústřední trojice chlapců hraje uvěřitelně, vedlejší postavy jsou velice příjemné a děj má spád. Párkrát vás film bude možná nudit, ale odpočinout si od dnešních zelených pláten a všemožných efektů, je prostě fajn. A něco vám povím... *SPOILER* ...ani ten happy end nevadí! ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

CarrieLannis

Za prvé soundtrack, rozhodně stojí za poslech, možná hlavně kvůli tomu jsem se dokázala pořádně vžít do situace. Vedle soundtracku to byla velice příjemná podívaná, nenaplnila sice včechna moje očekávání, ale co se dá dělat. Líbilo se mi, že v tomto filmu nebylo od začátku úplně jasné co se stane, což je v dnešní době velice oceňovaná vlastnost filmů, a kromě konce to Daldry dost slušně zvládnul. Brazílie vpřed. ()

Mates Hradecky

Tak toto bylo těžké zklamání. Můj oblíbený režisér je patrně z formy. Povedená předloha zpracovaná do sociálně-akčního dramatu trpí mnohými neduhy. Nejhorší byly herecké výkony. Dětští herci, typově celkem dobře zvolení, neustále prchali a skákali jako veverky Chip a Dale, v přípravce na casting Yamakasi 3. Senior s padesátiletým neměnným účesem alá vlna - Martin Sheen sehrál svou další Apokalypsu. Rooney Mara, tak divoká a sexy u Finchera, zde působila unyle a ospale. Akční scény policejního pronásledování hrdinů připomínaly svou neškodností film E.T. a hlavní záporák by byl přesvědčivější v nějaké gay romanci. Vrchol korunuje dílo - hlavní hrdina loučí se dojemnou úvahou o časech budoucích, až jednou všechen chudý lid povstane... a posledním záběrem se volně přesuneme do snímku Návrat do Modré laguny. ()

gael83

Spíše pocitové drama, navzdory bídě a prostředí kontra mafie z pohledu a prožitku dětí, díky náhodě ocitnoucí se v epicentru politických zájmů. Jakkoliv přímočaré, na mě to nezapůsobilo ani trochu, televizní zpracování, přejímání stylu, scénář ani nemluvit, mělo z toho být něco a nakonec zbyl jen ten odpad! Možná to byl záměr. ()

Snakefinger

Neuvěřitelný fílm ohledně tři mladých chlapců co žiji ve slumu v brazilském Riu, o jejich odvaze snech o lepším životě a taky, co by nikdo asi nečekal, o cti, která se i v takovém pochybném prostředí vyskytuje. Nádherný film. ()

HororSamael

Každý přirovnává k jinému filmu....místo toho, aby se zaměřil jen na tento film. Zapomeňte na milionáře z chatrče, Město bohů a další. Užívejte si film, tak jak je. ()

NikiVai

Vidět na vlastní oči život nejchudších z nejchudších vřele doporučuji každému, kdo má občas tendence nebýt vděčný za to, jak se u nás máme. Film jako takový byl zajímavý hlavně svou lokací. Příběh sám o sobě nebyl marný, ale mě nijak za srdce nechytl. Víckrát tento snímek sledovat nemusím. ()

MichalMou

Mě se film jako celek líbil. Jasně, mělo to svoje slabší chvilky, ale stejně tak i ty silnější. Když si vezmeme v potaz to, že to není film obsazený velkým počtem hvězd, tak klobouk dolů. Určitě to není film, který bych si pustil každý víkend, ale určitě to není film, který bych odsoudil, že se na to nedá koukat. Příběh pěkný, věřím tomu, že to v Riu asi tak nějak podobně chodí a celkově ta atmosféra současného Ria je tam pěkně znázorněna. Nakonec happy end, prachy a moře, co víc si přát. ()

Widlicka4

Obrovské překvapení. Do kina jsme na to šli v podstatě "jen" proto, že nic lepšího zrovna v nabídce nebylo, a rozhodně to byla trefa do černého. Bohužel, relativně omezená propagace, netypická koprodukce či zdánlivě nezajímavé téma si vybírají svou daň v nízké odezvě zdejšího publika - na včerejším podvečerním promítání nás bylo v sále asi tak dvanáct... A je to opravdu škoda. Film má poměrně dobře propracovaný scénář, samozřejmě že do určité (a pro někoho možná až příliš vysoké) míry vykalkulovaný, na druhou stranu nepochybuji o tom, že takhle to opravdu chodí - policisté ve službách místních mafiánských politiků, všudypřítomná korupce, pokřivená spravedlnost vynucovaná mučením, vraždy nepohodlných svědků, nulová hodnota života chudiny, jejíž živobytí se odehrává na skládce (mimochodem záběry obří skládky v bývalém lomu či co to je jsou vizuálně velmi působivé). Jo, je to trochu moralistní pohádka, ale nejde přes míru uvěřitelnosti (i když bych si dovedl představit, že tam pár scén nebude, čímž by se to mohlo bez větších problémů o deset, patnáct minut zkrátit...). Obdivuhodné je, že herecky film táhnou a utáhnou tři kluci, zřejmě doposud filmem nepolíbení. Plus velmi dobrá hudba. Skvěle vyladěný celek. ()

Promitac

Zdařilý film, jehož hlavními hrdiny jsou děti v dospělém světě...Tak trochu sonda do brazilského slumu, tak trochu vzkaz všem lidem na světě...jaký? Podívejte se - stojí to za to... Abych nezapomněl: Příjemný brazilský soundtrack filmu dodává jak autentičnost, tak občas příjemně odlehčí jinak docela vážné téma... ()

Dejesus

Hodnotit film z hlediska kvality je jedna věc tomu bych dal asi 3,5 ale hodnotit film ze stránky co chtěl tímto říct je druhá to je za mě 5 je mi dost zle z lidí zde kteří tu píšou jenom jaký byl film a o čem to cca bylo tento film hlavně chtěl ukázat zkaženost a zkorumpovanost Brazílie asi když jste u toho usínaly tak jste to asi vnímali jako Sci-fi z jiného světa a nebo vám to nic neřeklo co je mi opravdu líto doufám že tenhle film osloví někoho aby pomohl Brazílii ze situace v které je a ne jenom pobavit zde přítomné nenasytilce ()