foto

Rooney Mara

  • nar. 17.4.1985 (35 let)
    Bedford, New York, USA

Biografie

Herečka Patricia Rooney Mara pochází z Bedfordu na předměstí New Yorku. Je mladší sestrou herečky Kate Mara (např. snímek Odstřelovač, Transsibiřský expres či Ironman 2) a kromě ní má ještě dva bratry.

Po maturitě se rozhodla procestovat jižní Ameriku a studovat přitom problematiku životního prostředí. Po čtyřech měsících se vrátila zpět do New Yorku a začala navštěvovat kurzy psychologie a sociální politiky. Protože od dětství měla ráda filmy a muzikály, rozhodla se zkusit štěstí jako herečka. Nemalou roli v tom sehrála i starší sestra Kate. Pro práci v showbyznysu přestala používat svoje první jméno Patricie, které se jí nikdy moc nelíbilo.

Přes epizodní role v seriálech se dostala k filmu a v roce 2009 se objevila v úspěšném dramatu DARE. Následující rok je pak pro její filmovou kariéru průlomový neboť získává hlavní roli v remaku slavného hororu NOČNÍ MŮRA Z ELM STREET a objevuje se rovněž ve snímku režiséra Davida Finchera THE SOCIAL NETWORK. Fincherovi se zalíbila natolik, že ji svěřil jednu z hlavních rolí v očekávané trilogii filmů podle románů dnes již zesnulého, švédského spisovatele Stiega Larssona. První z trilogie snímků nese originální název THE GIRL WITH THE DRAGON TATOO a je inspirována románem Muži, kteří nenávidí ženy (film je do českých kin uveden pod stejnojmenným názvem).

Ve volném čase pomáhá Rooney Mara organizaci Faces of Kibera, která obstarává lékařskou péči pro sirotky ve slumu v Keňském Nairobi.

Z "PetrPan2" L

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2020 77th Golden Globe Awards (TV pořad)
Oscar 2020 (TV pořad)
2016 The EE British Academy Film Awards 2016 (TV pořad)
Zlatý Glóbus 2016 (TV pořad)
2013 Ok! TV (TV pořad)
2012 84. Annual Academy Awards (TV pořad)
Oscar's Red Carpet 2012 (TV pořad)
2010 Conan (TV pořad)
2007 Rencontres de cinéma (TV pořad)
1995 E! Živě z červeného koberce (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(547)