Osamělý válečník

• Čína Guan yun chang (více)

Příběh generála, který se stal legendou.  Kuan Jün-Čchang, generál panovníků dynastie Chan, byl prý vlkem s duší beránka. Nazývali ho Neporazitelným, přesto válku nenáviděl. Jednoho dne padl do zajetí Cchao Cchaa, obratného manipulátora, v jehož rukách se mladý císař stal pouhou loutkou. Cchao Cchao zatoužil po tom, aby se figurkou na šachovnici jeho intrik stal i generál Kuan a snažil se ho přimět, aby bojoval po jeho boku. Po jedné z vítězných bitev, ve které Kuan znovu stvrdil mýtus o své neporazitelnosti, se však po celé říši rozletěl císařský výnos, který přikazoval, aby byl generál zbaven života. Osamělý válečník se od té doby musí vypořádat s řadou nástrah lstivých nepřátel.
V hlavní roli čínského velkofilmu plného atraktivních bojových scén uvidíte herce, producenta, režiséra a mistra bojových umění Donnieho Yena, který se tímto druhem sportu zabývá od dětství a ve filmu předvádí nadčasové choreografie ve stylu filmů Hrdina nebo Tygr a drak. (oficiální text distributora)

Ceres

Velmi špatný film, tohle totiž nefunguje, nejde o historii, ale čínské rádoby velkofilmy nemají většinou "to" něco, které vás dostane do kolen. Hlavní tahák Donnie plus jeho umění tu nefunguje, nemá to potřebné koule, těžko něco vyzvednou, snad jen ten háj zahalen mlhou. Většinou je to nuda a souboje nezajímavé. Tenhle film nemá absolutně žádnou jiskru. Pro Donnieho to byla možná čest ztvárnit tuto postavu, ale jako film je toto o hovně, tentokrát se to holt dost nepovedlo. ()

Pecival

Možná kdybych dopředu věděl, že si mám nastudopat část dějin, vzít si papír a tužku, po pěti minutách to pauzovat a zapisovat si kdo, s kým, kde, proč a jak. Pak bych se možná chytal v ději. Ale spíš ne. Vysvětlováním nějakých reálií, motivácí nebo čehokoliv se film vůbec neobtěžuje, takže max. můžeme sledovat potícího Donnieho jak chce urvat švagrovou pro sebe a tu a tam vyrube nějaký lemply. Ani bitky mě moc nezaujaly takže sem to musel někdy po půlce utnout a kouknout se jenom na posledních deset minut, které mě přišli stejně mimo jako celý film. Myslím, že od činských historických filmů si dávám oraz. ()

DavidS.

Myslím, že už ani sami Číňané nemají představu o tom, kolik podobných zaměnitelných historických prefabrikátů za rok vyprodukují...Opět jen nadutá přehlídka barevných kostýmů, mnohočetného komparsu, bojového umění a vzletných plků o cti, kde se i sinolog senior ztrácí v tom kdy, proč a proti komu :) A divákovi, co nejí doma hůlkama i polévku, a ocenil by případně i nějaké empatie s dějem, šablonovitými hrdiny či strhující akci, je to jedno úplně... ()

Zombi

Slušná výprava. Bitek není moc, ale když už na ně dojde, je to paráda. Donnie tentokrát používá hlavně zbraně a hraje totálního machra, na kterýho nemají ani desítky protivníků. Škoda, ubrat filosofické omáčky a přidat souboje, bylo by to super. ()

PhillM.

Nějak jsem se nedokázal donutit sledovat o co které postavě jde, kecy mě proto neuvěřitelně nudily a těch pár bojových scén to nevytrhlo. Ani exteriéry, které nejeden z filmů tohoto nálevu dokážou zachránit, zde nebyly nic moc. Slabota. ()

Hapretor

Dvě hvězdy za bitky s divnými "kopí". Donnie Yen nepochybně umí. Děj je ale šíleně nudný. Většinu filmu jsem vůbec nevěděl, kdo koho mlátí a proč. Kdo je s kým, a kdo je proti komu. Když pak Čau Čau vydal rozkaz, aby Ahoj Ahoj přivedl Nazdar Nazdar a popravil ho, ztratil jsem se úplně a málem usnul. Konec jsem nepobral teprv. Občas zajdu se podívat na nedaleké tržiště, kde je levno, kde nejsou třeba obchodní povolení a kde člověk může sem tam něco usmlouvat, ale toto dílo už je na mě moc čínské. ()

fr3ak

Utopit tolik peněz v tak krásně natočené nudě je opravdu překvapující a to mám rád filmy s dobrým příběhem a pomalým tempem vyprávění, jenže taky to musí být natočeno tak aby u toho divák neusínal. Jetště víc moje dojmy sráží počet postav, které by měli být pro vyprávění důležité, ale není jim věnováno dostatek prostoru, takže v závěru když se má vše vyjasnit, tak jsem v těch jménech měl už takový guláž, že mi vlastně bylo jedno jak to s nimi dopadne. Donnie Yen je mlátička, ale i ty souboje jsou natočené dost jalově, osobně mám jeho výkon rád, když si to s někým rozdá "jeden na jednoho" a toho se bohužel dočkám jen jednou, ale aspoň to stojí za to. Dodíval jsem se na to před 15 minutami a víc jak polovina už se mi vykouřila z hlavy, což není dobré, proto hodnotím, tak jak hodnotím. PS: Donnie dokud jsi ještě mladej, tak se nesnaž o nějaké vážné role a dávej nám víc akčních výplachů! Na pokusy o herectví máš ještě času dost. ()

Ronyk7

Všichni HK action stars se nám asi zbláznili a točí poslední roky jen historický válečný dramata, JENŽE jim ještě nedoteklo, že jednak jim to absolutně nesedí (řeč je o J. Chan, J. Li a Donnie) a že to nikoho nezajímá. IP MAN je skvělá vyjímka, pokud to někdo by chtěl mezi tyto pasvily zařadit. Takže závěrem - pro fandy Donnieho z povinnosti zhlídnout a víckrát se toho nedotýkat!! 25.02.2012 ()

Tamten

Poměrně těžké na orientaci v postavách a nepříliš záživné v ději. Největším problémem jsou ale souboje. jste-li příznivci bojových umění a máte-li rádi reálné, byť třeba přeháněné souboje, tak pryč od tohoto filmu. Zde totiž jeden superman likviduje celé armády a už to vlasně ani nevypadá jako boj. Lze tu jen se slzou v oku vzpomínat na Matrix Reloaded, kde Neo ve vynikající choreografii rube hromadu Smithů a vše působí uhlazeně a reálně proti tomuto filmu. ()

Renci

V prvom rade musím pochváliť dokonalý vizuál a kameru (niektoré zábery doslova vyrazia dych). Akčné choreografie sú natočené skvele a nebojím sa povedať že ide o špičku svetového žánru. Miestami som sa však naozaj strácal v postavách ( je ich tu veľa a treba skutočne pozorne sledovať dej), čo je celkom na škodu, lebo príbeh je celkom zaujímavý a určite má čo ponúknuť. Možno by to chcelo vtisnúť niektorým postavám srdce a motív lásky mohol byť určite vyobrazený s trošku vačším citom, priestor na to určite bol tak to trocha v celkovom meradle zamrzí.Hudba je pekná a vybraná decentne. Rozhodne veľmi príjemné prekvapenie... ()

Looka

80% Donnie je v současnosti sázka na jistotu. I přes značnou rozvleklost, kterou se film trmácí jak rozhrkaná kára jde o parádní historickou podívanou. Při asi dvou scénách je zjevná inspirace Kill Billem - masakr za zavřenými dveřmi, kdy slyšíme jen zvuky a následně spatříme až výsledek a něco obdobného s dobrovolnou gilotinací obránce města. Pěkné pokukání i komunistické filozofování. ()

MeatFly_cz

Nejdříve než se vrhnu na hodnocení musím zmínit film Red Cliff, který má s tímto filmem ne zrovna málo společného, ale tím nechci říct, že je nutné vidět nejdříve Red Cliff a pak se dívat na The Lost Bladesman, tyto dva filmy na sebe nijak nenavazují. Osobně si myslím, že pokud se Vám líbil Red Cliff nebo chcete-li Chi-bi od Johna Woo, toto se Vám bude líbit zaručeně taky. Pravda je sice taková, že Guan yun chang není ani náhodou tak epický, výpravný a celkově dobře natočený jako Chi-bi, ale po shlédnutí si řeknete, že tento film nějakým způsobem zkrátka neodmyslitelně k Chi-bi patří. Ostatně tedy jak jsem naznačil na začátku tyto dva filmy se tak trochu určitým způsobem doplňují. Co mě na tomto filmu velmi zaujalo je úchvatná bojová choreografie, doslova každý souboj jsem si naplno užíval a jen jsem si v duchu odříkával...ještě...ještě...chci další souboj. Souboje ať je to jeden na jednoho, či jeden proti 30 jsou zvládnuté na jedničku a nepůsobí ani nijak extra přehnaně, jak by mohl být někdo zvyklý ze starých čínských filmů, kde se doslova "létalo", což třeba mě osobně docela vadí a tak jsem rád, že tvůrci tento efekt ve filmu v podstatě nepoužívali. Film je celkově dlouhý nějakých 100 minut, což je škoda, za sebe můžu říct, že bych byl moc rád, kdyby byl The Lost Bladesman delší o nějakou půl hodinku, protože po celou dobu jsem film hltal jak to jen šlo. Takže, abychom to shrnuli. Máte rádi skvělé souboje, a filmy z prostředí starověké číny, tak to Vám můžu film doporučit, pro fanoušky Red Cliff = nutnost, a ostatní, kteří tento žánr nemusí ať se filmu velkým obloukem vyhnou a nekazí hodnocení tomuto skvělému filmu!!!!!!!! Za sebe nemůžu dát nic jiného než absolutní hodnocení, film jsem si moc užil! ()

anyonecek

Krása. Bojové scény opravdu stály za to, ale když je v nich Donnie Yen tak stojí za to vždycky. Příběhově už byl film slabší, ale řežby s jehou obouručkou to krásně vynahradily. Smekám před Donnie Yenem a jeho talentem na zahrání bojových scén. ()

jack_scott

Kuan Jün-Čchang a Donnie Yen jsou bozi. Jako životopisné drama je to sračka, ale jako historický film ala Donnie Yen je to tradičně fajn. *** a 60% max, dalo by se ubrat i přidat...ale je to prostě jen průměrný film o Nesmrtelném. ()

muti

hodnotenie 60% je pre mna uplne vystihujuce. zial film nie je podla mna pre necinanov, takze ziadne vysvetlovania kto je kto a kto s tym proti komu, co bolo na zaciatku a na konci sa vlastne nedozvedame (okrem par faktov na konci filmu). Takze nasinec neznaly cinskej historie 3.storocia je strateny, resp ponechany sam na seba, ako general Gaun Yu za nepriatelskymi hranicami. neuveritelne bojove zrucnosti generala mozme vidiet aj vo filme Red Cliff. koment: sniper18 ps: cinania sa daju od seba vo filme rozlisit, staci pozorne sledovat. a zase az tak vela ich tam nie je ;) ()

hajner

Môj obľúbený Ázijský herec Donnie Yen a klasicky skvelá Ázijská akcia je zárukou dobrej zábavi. To som si myslel pred začiatkom aj keď herec ani akcia nesklamaly. Dej bol strohý a neskutočne jednoduchý a tuctový. Film o láske,zrade,cti a rodine. Najviac mi prekážalo až naivná jednoduchosť hlavnej postavy. Všetko čo je vo svete bežné vnímal ako by bol včerajší a akoby nič z toho nikdy nepočul ani nevidel. Naopak príjemne ma prekvapila vynikajúca hudba. ()

Vonter

Učebnicový příklad filmu, který rychle, snadno a lehce vysyčí z mysli. Protože nejsem čínský soudruh, příběh mě do srdce nezasáhl. Nicméně pochopil jsem a zapoměl jsem. Film ovšem oplývá velice dobrou kamerou, hudbou a souboji a kvůli tomu se vyplatí ho vidět. Zài jiàn. ()