Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

greeny

Realisticky natočený strhující snímek o tom, jak lehce se ráj dokáže změnit v peklo. Při záběrech valící se masy vody a důsledků, jaké tsunami způsobí člověku doslova mrazí. Z filmu sice mírně vykukuje americká podbízivost a hra na city, avšak v únosné míře; objektivitu s ohledem na podobné katastrofy lze učekávat jen u dokumentů. Happy end je proto zde podle mého názoru zcela oprávněný a divák si při něm konečně oddechne. ()

pafka

Na tu posledni hvezdicku filmu neco chybelo v druhe puli, kde proste zvolnil po naprosto skvele prvni pulce, kde se toho kolikrat ani moc nenamluvilo, za to se tam toho dost odehralo. Film neni zadna oddechovka. Srdceryvne sceny jsou zde na kazdem kroku, v druhe puli zfilmovany preci jenom trochu v kreci. A na konec si rikate, jestli tech slz na platne nemohlo byt o neco min. Za zminku stoji Tom Holland, nebot ve svem veku nemel jednoduchou roli a myslim, ze se za ni rozhodne nemusi stydet. Tohle odehrat nemuze byt pro takoveho mladase zase tak jednoduche. Dohromady ale rozhodne nadprumerny bijak. ()

Cyberboy

Kvalitně natočené a napínavé drama, které prožila jedna americká rodina při záplavách v Thajsku. Naomi i Ewan předvedli přesvědčivé výkony. Naturalisticky podaný příběh bez přidaných sladidel pomohl člověku snadno se vcítit do role lidí, které katastrofa zastihla nepřipravené na dovolené. Jsou zde trochu přeceněné schopnosti dětí a nadprůměrně vysoká "souhra náhod", ale jinak OK. (7/10) ()

Cannonball

Celý čas to brnká na city a využije každú scénu aby natlačil divákovi slzy do očí. Ale napodiv neprekáža mi to a nemyslím si, že to robí násilne. Inak je to fajn 70% ()

g3rtrud

Úvod v ktorom sledujeme ničivú vlnu je asi najskutočnejšie natočená katastrofická scéna akú som kedy videl. Je to veľmi dobre natočený a trochu prikrášlený príbeh o jednej rodine ktorá prežila tsunami. Jednu malú výčitku mám voči vykonštruovanému hromadnému stretnutiu v závere. ()

Dragiii

Strašně těžce se mi tento snímek hodnotí. Námět je víc než dobrý a tak nějak jsem očekával, že mi nabídne fantastický příběh. To se ale bohužel nekoná. S troškou nadsázky se dá říct, že se toho v téměř dvou hodinách příliš nestane. Možná je to na úkor toho, že je to podle skutečné události. A to, že se toho tento film až příliš drží, mu dost škodí. Na druhou stranu zejména první polovina je zvládnuta opravdu brilantně, divák prožívá nepříjemnou situaci s herci a cítí jeho bolesti a utrpení. Určitě ve vás film v určitých momentech vyvolá emoce (zejména u scény se sourozenci), ale i tak to není ještě úplně ono. Rozhodně tomu chybí zajímavější příběh, i když to třeba není jeho primárním cílem. Je to škoda, určitě z toho šlo vytřískat ještě o něco víc a věřím, že by mělo velkou šanci si to odnést i nějakou tu sošku. ()

Titleist

Je to vlastně taková malá přehlídka hezkejch lidí, nebo spíš alfa-dětí a alfa-rodičů. Přestože je film plný všech těch hrozně inteligentních 9ti letých dětí (který mě docela serou), po celou dobu mnou cloumali emoce a při záverečném shledání, jsem se hodně držel, abych neuronil slzu a neukázal všem přísedícím, jaká jsem citlivka. Bez debat, je to prostě film bez chyb, který se stává naprosto přijatelnou odpovědí na otázku: ''Na co se dneska mrknem?'' ! Docela se těším, v čem se ještě objeví Tom Holland, jakože McGregor hadr! ()

Weezy22

Veľmi emotívny dej a príbeh. Celý čas ste v napätí kto prežije a kto nie... Po tomto filme ma dovolenka v Thajsku neláka. ()

Mira00

Pěkný všechno pěkný, Herecké výkony té slečny, Obivana a hlavně těch dětí, ale citově mě to zkrátka minulo. Přesto lepší nadprůměr. ()

rasto87

Nič nás nerozdelí mi ponúkol emociálnu bombu. Bol som doslova priklincovaný v kresle a z otvorenými ústami som hltal tento famózny kúsok. Napätie počas celých 113 minút. Famózny film podľa skutočnej udalosti, ktorá sa stala v roku 2004 a nejednej rodine zmenila životy. Tento film divákovi neponúka iba perfektný strih, kameru, efekty,hudbu, vynikajúce herecké výkony najmä Naomi Watts, ale hlavne emociálne cítenie a zúfalstvo rodiny, ktoré nedokážu po prežitej katastrofe nič robiť, iba hľadať svojich blízkych a dúfať, že ich nestratili. Pri The Impossible si človek uvedomí čo je to vlastne rodina alebo priateľ. Vo filme musím vyzdvihnúť aj perfektné spracovanie vlny Tsunami - tu si divák určite povie, klobúk dole. Pre mňa osobne jeden z najlepších filmov roku a pre to ho odporúčam každému. Kto filmu emociálne prepadne určite nebude banovať. ()

Simo16

Páči sa mi, že sa tvorcovia zamerali priamo na katastrofu, žiadne omáčky ohľadom toho, zdrvujúci, emocionálny snímok, ktorý poukazuje o ľudskej spolupatričnosti a silnom pute medzi rodinou.Dvakrát som pustil slzu, inak ako za pať to nemože byt. ()

Elis009

Film, který mě hluboce zasáhl. Je neuvěřitelné, co dokáže příroda. Myslím, že tento snímek odkazuje na to, co slýcháme každý den. Važme si života a rodiny. Filmy podle pravdivých skutečností jsou pro mě vždycky něčím zvláštní. Tento je nádherný také díky svému šťastnému konci, který našel i ve skutečnosti. Jedna dovolená se změnila v katastrofu, která oddělila manžele, sourozence a přátele od sebe. Nejvíc jsem se však pozastavila nad dětmi, konkrétně nad Lucasem, který je mimochodem skvěle zahrán Tomem Hollandem a troufám si tvrdit, že mohl mít aspoň nominaci na Oscara. Tento asi třináctiletý kluk, kterému se hnusí dívat se na jeho raněnou matku, protože to raní i jeho duši, si toho musel zažít strašně moc. Ztratil tátu, bratry a ke všemu se musí dívat na zohavené lidi v provizorní nemocnici, což je bezesporu traumatizující zážitek i pro jakéhokoliv statného chlapa. I přesto je ale úžasně odhodlán pomáhat lidem. Ve scéně, kdy pomůže najít ztracenému synovi a otce a pak jej obejme, se vženou slzy do očí každému. Když se celá rodina shledá, je to velice dojemné a nádherné. Ikdyž vidíte jen tu jednu rodinu, která se shledá, je to neuvěřitelný pocit i přes bariéru, kterou tvoří televize. Film, který Vám otevře oči. Nepopsatelný zážitek. ()

ejay

Po dlouhé době film, u kterého jsem si i pobrečel.. Výborná kamera a triky. Naomi Watts skvěle doplňuje Tom Holland..ten kluk má budoucnost. ()

srolyma

Taky jsme tady měli velkou vodu. To byste nevěřili, jak se ten normálně klidný horský potůček z ničeho nic pod nátlakem třídenních dešťů rozdováděl. Zničil silnici, strhnul zahradní altán a odnesl, nelžu vám, i auto. Tady je v podstatě totéž, ale po americku, takže je všechno samozřejmě větší. Bohužel. Velká dávka patosu, k tomu spousta cukru a ještě více kandlu. Vlna byla zachycená úchvatně, ale jak opadla, tak opadla i zajímavost tohoto snímku. ()

lobo87

Uff. Nápor emócií každého druhu. Bayona je veľmi talentovaný španielsky režisér. Priniesol drámu, ktorá sa skutočne stala a takým spôsobom, že sme tomu uverili. Prvá polovica si až do zjavenia otca si u mňa zaslúži plné hodnotenie. Potom prišli trošku prvoplánové emócie, ktoré ubrali na celkovom hodnotení, ale Nič nás nerozdelí je jedným z najlepších katastrofických filmov. Naomi Watts bola úžasná, potešili aj detskí herci. Veľmi kvalitný snímok, ktorý miestami priam fyzicky bolel... 80% ()

mnx

Tsunami je sice natočené výborně, ale následné vzájemné hledání rodinky je už celkem nuda, jelikož divák to už všechno ví od půlky filmu. Je to prostě přecpané patosem, vše se točí kolem šťastné rodinky, a lidé okolo co neměli tolik štěstí, jsou bráni dost okrajově. Místo srdceryvných objímacích scén bych uvítal větší náhled na osudy těch ostatních, například i Thajců. Jinak je to ale natočené moc hezky, což však mě nestačí. Dávám spíš 2 a půl hvězdičky, takže zaokrouhleně nahoru. ()

darth_swan

Žádný dlouhý úvod, vlna udeří v podstatě hned na začátku. A že to je tedy skvěle natočený zásah. Při pohledech na zraněnou nohu Naomi Watts jsem si představoval tu ukrutnou bolest. Následné hledání těch druhých je zase hodně o emocích (přičemž zejména telefonát McGregora domů byla docela síla). Dojemné je to i tím, že jedná o skutečný příběh (byť některé scény byly asi přikrášleny pro potřeby filmu - třeba hromadné setkání na konci). Každopádně silný zážitek. // Co mě zaujalo: Podvodní záběry ze zásahu vlny. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora