Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

wick

Film jistě dobře natočený (ničivý útok tsunami točený nikoli digitálně ale s pomocí tanků naplněných vodou) působivý i na základě toho, že byl natočen podle skutečné události. Nejsem si jistý, nakolik je příběh věrohodný, ale místy na mě nepříjemně působilo až s kalkulací hraničící působení na city (nepřirozeně na mě působila např. scéna s telefonováním na letišti) a také souhra mnoha náhod na konci vedoucí k setkání celé rodiny. ()

Paserak

Velmi emotivní film, který musí pohnout i tím největším cynikem. Velmi jsem stál o shlédnutí filmu po tom, co jsem okusil následky tsunami na vlastní kůži(návštěva Srí Lanky 2005). Film velmi věrně zachytil destruktivní sílu vlny. Jsou holt síly kterým neutečete. Přesvědčivě zachytil zoufalství nad ztrátami blízkých a zároveň tu neuvěřitelnou radost nad shledáním. Máte chuť tlouct do stolu a křičet ať to přežijí, ať přežijí. Ne vyždy tomu tak bylo. Velmi kladně hodnotím výkon Naomi Watts, byť ve většinu filmu leží v neutěšeném stavu. Spolu s McGregorem hrají očima. Dětské role rovněž sedly. Děj je svižný a většinu času se drtíte v sedačce a mačkáte prsty a otírate chladný pot. ()

david666

Drsný film, kamera před ničím neuhýbá a ukazuje nepřikrášlenou realitu této katastrofy. Naomi je tady k nepoznání - maskéři zde udělali skvělou práci. Nominaci na Oscara si určitě zasloužila. ()

Phlame

První polovina ve mě v podstatě nevyvolala žádné emoce, film se snaží šokovat, bez jakýchkoliv cavyků zasáhne ničivá vlna Thajsko, tisíce topících se lidí volají o pomoc, dramatická hudba je všudypřítomná, dynamická kamera létá ze strany na stranu a rozhodně se nebojí namočit. A mezi tímto frmolem lahodícím jak oku, tak i uchu plavou hlavní postavy, se kterými se divák za tak krátkou chvíli nedokáže pořádně seznámit. Soucítil jsem s nimi, odvracel oči od krvavých ran, ale žádný emocionální výbuch se nekoná a v podobném duchu se to nese dál. Ačkoliv první polovina je velmi akční, pravé drama se koná až v polovině druhé, postupem času jsem si totiž sympatické herecké osazenstvo vskutku oblíbil a doufal jsem, že všechno přece jen dobře dopadne. Snad by to příště chtělo trochu lepší úvod, jinak spokojenost. //75%. Přes možná až příliš rychlé tempo se jedná o velmi kvalitní katastrofický film.// ()

oSiSko

Ja by som začal už dávať Oscarov aj za najlepší detský herecký výkon, lebo často vidieť deti, ktoré hrajú fantasticky, v tomto filme každé jedno z troch detí dávalo do tohto filmu neskutočné emócie. 90 % ()

kokofek

Hodně dojemné a citově vypjaté,ale když nad tím přemýšlím tak nic kýčovitého.Uvěřitelné dialogy a situace.NIc přehnaného vzhledem k dokumentům, které jsme mohli vidět . ()

Balllaz

takovej krasnej film a malem mi proplul mezi prsty kdyz ho primo nehledat tak ho nenajdete a je to skoda protoze ten film ma vse co ma film mit..plnej pocet ()

Monika22

Tak strašně silný příběh jedné rodiny, že od 31. minuty koukáte na obrazovnku se zaslzenýma očima, těžce se vám dýchá a přejete si, ať to hlavně dobře skončí. Ještě když si pak člověk vyhledá, jak krásně ve skutečnosti vypadá realná španělská rodina, tak mu dojde, co je v životě fakt důležitý. ()

Hookins86

Jestli něco vystihuje slovo strhující, tak je to právě tenhle snímek. Navíc natočen podle skutečné události. Už dlouho jsem neviděl takhle precizně natočený snímek, kde si každou vteřinu představujete jaký to muselo být. Jsem rád, že se rodinka opět sešla a doufám, že takových rodin bylo mnohem víc... ()

Nicole32

Film držia silné herecké výkony. Nehovorím len o Naomi Watts a Ewanovi McGregorovi ale najmä o ich filmových synoch. Naozaj neviem kde ich našli ale tie decká boli výborné, všetky tri. Občas sa tu ale moc tlačí na pílu a to je na škodu lebo tie emócie by sa dostavili aj bez toho. Tiež trošičku dlhé. V zásade však naozaj ,,krásny,, film, ktorý reálne zobrazuje prežité peklo jednej rodiny. Zvlášť sa mi páčila scéna, ktorá ukazuje, čo všetko sa dialo s Naomi po tom ako ju zmietla vlna. Pekné zábery kamery. ()

zodiak217

Fakt silné, šokujúce a uderne realistické. Skutocne silny vplyv európskej produkcie, keďže to tak priamociaro nehrali na city ako som zvyknutý z americkej produkcie. Bol to vsak skutočný príbeh jednej obyčajnej rodiny z ktorej sa v priebehu pár minút stala jedna neobyčajná rodina. Veľmi sa mi páčila najmä Naomi Watts, ktora to hrala veľmi presvedčivo. Škoda toho minuteho Oscara, no som si istý, že ak by sa jednalo o čisto americkú snímku aj s produkciou, Oscar by ju neminul. Som vsak spokojný a zároveň aj šokovaný, tak realisticky zobrazanymi scenami. Doporučujem k zhliadnutiu! ()

kaculinka777

Z hlediska příběhu je to docela dost dobré, ale už bych tam neprodlužovala některé přebytečné scény. Přišla mi moc dlouhá ta doba, než se setkají. A také mi vadí samotný konec. Ten bych naopak zase prodloužila o něco déle. ()

harryexists

Nevim no, dalo by se asi říct, že z tohohle žánru, je to jeden z lepších snímků. Nicméně mě osobně tyhle filmy nic moc neříkají, nedojímají, spíš se přistihnu, že řeším, jestli je fyziologicky možné mít jenom tenhle škrábanec po tsunami a jestli to všechno není moc nastvený a umělý. Ale McGregor docela fajn. ()

ludovit14

Vskutku som sa tešil na Imposible, Lo. A aj tušil,že to bude emocionálny filmový zážitok .V tomto smere ma film nesklamal. J. Antonio Bayona dokázal že má veľký talent ,ale mohol si odpustiť lacné sentimentálne scénky,naháňačku okolo nemocnice a pod..Hereckými výkonmi celej rodiny som bol veľmi spokojní,hlavne výkon Naomi je obdivuhodný. Škoda, že film poukazuje iba na osud jednej rodiny,pritom táto prírodná katastrofa bola úplne o niečom inom.Tsunami ktoré vzniklo 26.12.2004 v Indickom oceáne, je asi najväčšou prírodnou katastrofou v modernej histórie. Aj keď som vedel,že film je o osude jednej rodiny čakal som,že uvidíme viac. HOD:78% PS: jedna ✩ dole za scenár! ()

bonovox

Perfektne natočená rodinnná dráma. Vierohodnosť prírodnej katastrofy je úchvatná, skutočne máte pocit, že všetko bolo točené priamo v roku 2004, ale to nie je najhlavnejšie. Film má hlavne dušu a srdce, takže budete v priebehu filmu niekoľko krát dojatý k slzám. ()

MorraEddie

Tak a opět tu máme kulervoucí zážitek stvořený jen pro jediný účel a to,aby z vás vyždímal veškeré emoce. Silný příběh rodiny bojující o přežití proti samotné přírodě natočený tak,že prožíváte každé slovo a všechen ten smutek se odrazí i ve vás. Celý film jen nevěřícně koukáte,že tohle celá rodina přežila a nakonec se našla ve zcela zdecimovaném pobřeží Thajska. Ewan a Naomi předvádí úcty hodný výkon,který jen sledujete se zatajeným dechem. 80% ()

Honzad007

Někdy je dobré se k hodnocení dostat později, retrospektivní pohled a zkouška vlastní paměti totiž reálně odhalí, nakolik na vás daný film zapůsobil. A tady docela tápu. Co si vlastně zhruba půl roku po zhlédnutí pamatuju? Skvěle hrajícího Ewana, skvěle hrající Naomi, reálně vyhlížející poničené Thajsko, šťastný konec. A to je na drama katastrofického formátu sakra málo. 55% ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora