Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

Loganberry

Žiši, toho patosu, že byl jeden distinguovaně vrhl do vln. Tak vzornou rodinku nevidíte ani v dílech Pilčerový. Tak vzornou rodinku aby jeden pohledal Hubbleovým teleskopem. Nebo spíše tsunamometrem.. Inu, vyjímka potvrzuje pravidlo. ()

ivanlaris

Pekné a ak s happyendom. Konečne niečo katastrofické aj pozitívne. Super. Stálo to za pozretie. Minutáž pridlhá ale čo už. 4* ()

Agnostik

Režisér Bayona se chytl smutného tématu katastrofy tsunami kdy indický oceán zaplavil pobřeží asie a zahynulo mnoho lidí.Jak vidno život někdy píše šílené scénáře a tak když je téma dobře zpracováno,není problém aby bylo přeneseno na filmové plátno.V tomto případě se to povedlo a obyčejný suchozemský smrtelník si alespon udělá představu že kromě rájských pláží a idylického počasí se může i zemský ráj proměnit v děsivé peklo způsobené matkou přírodou.80%. ()

Mark1983

Dá se říct,že je to jeden z těch líp natočených katastrofických thrillerů podle skutečné události,což mě film zabavil dostatečně,což většinou když natočej film podle pravdy jako World Trade Center tak je to vážně katastrofa,ale tenhle film se vážně povedl. ()

Glowlady

Já moc nemám katastrofické filmy ráda, hlavně ty, kde postupně umírají hlavní hrdinové, až zbyde jenom jeden nebo dva... Proto je tento film opravdu výjimečný - asi proto, že je natočen podle skutečné události. Asi 3x se mi po tvářích řinuly slzy a celou dobu mě film udržoval v napětí. Během sledování se střídají emoce strachu, štěstí, hrůzy, radosti i smutku a zoufalství. Herecké výkony (zejména Ewanův telefonát svým příbuzným) byly ohromující! Za mě 100% pět hvězdiček. ()

A.MacGyver

Čekal jsem hodně, ale že to bude až takhle dobré jsem určitě nečekal. Výborný film, který člověka dorazí, když si uvědomí, že se to vážně stalo.... ()

Tanulin

Vesměs souhlasím s recenzemi pode mnou a tak napíšu jen tohle : ....sakra lapala jsem po dechu, když jsem se s nimi topila :D Bezvadně natočené, skutečně skutečné.Brrr. ()

zekon

Ou, skvělá práce. Není v podstatě co komentovat. Má to atmosféru a asi to hodně dobře vystihlo to co tam nastalo po tsunami. Klobouk dolů pane režisére. To měl být oscar! ()

Elibu

Silny pribeh podlozeny skutecnou udalosti je plny utrpeni, zoufalstvi, nestesti ale i nadeje. Cloveka to nuti se zamyslet nad celkovou tragedii, ktera se opravdu odehrala. Mozna az moc samostatny nejstarsi syn na me pusobil moc uvedomele, ale zase se pro me stal detskym hrdinou. Moc pekna kamera a detailni vodni zabery nahani husi kuzi. ()

Leo.DiCaprio

Snímka útočí na citlivú stránku každého diváka a darí sa jej to veľmi dobre. Robí to však prirodzene a bez preháňania. Film je založený na skutočnom príbehu španielskej rodiny. Hlavným motívom filmu, na ktorý odkazuje aj jeho originálny názov, je snaha nájsť stratených členov rodiny, o ktorých neviete, či žijú (a je to nemožné zistiť, kým ich nenájdete). Rodina Bennettovcov je prírodnou katastrofou rozdelená. Nič nás nerozdelí je výnimočne kvalitná dráma. Juan Antonio Bayona sa opäť ukázal ako schopný a talentovaný režisér. ()

Jeez

Dobře natočené drama, první část filmu, když se Maria se synem topí ve vlně je po technické stránce udělaná naprosto skvěle. Nenechá Vás to vydechnout, ze zlobivého Lucase se hned stává spořádaný kluk, který se neváhá postarat o své blízké a nejen ty. Celkově vše do sebe dobře zapadá, i když mi trochu chyběl pohled, co se dělo s Evanem a dvěma dalšími kluky. Jejich část o tom, jak se jim podařilo přežít by mě také zajímala. Ke konci ale vše začíná vypadat docela růžově a snadně. Hledání určitě zabralo více času. Slabší povahy by si neměly zapomenout vzít kapesník. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora