Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

kacudzde

Tak tohle byl velice silný emotivní zážitek. Opravdu naturalisticky ztvárněná vlna tsunami mi vzala dech a dojemný příběh celé rodiny plný fyzického i psychického utrpení je natočený tak mistrně, že diváka naprosto vtáhne do děje. Tomu určitě pomohly i výborné herecké výkony - zejména N.Watts a dětského herce Toma Holllanda. Pro mě jeden z nejlepších katastrofických filmů. Viděno v kině 7.2.2013. ()

Epco

Hlavne v prvej polovici veľmi intenzívny zážitok a aj napriek dopredu danému koncu bolo na čo sa pozerať. Sila zážitku svojou surovosťou a autentičnosťou blízka zážitku ktorý som mal kedysi pri pozeraní filmu Alive. Akonáhle však nastupuje na scénu manžel s druhou polovicou rodiny napätie opadá a celé sa to mení na typovačku kde a kedy. A korunu celému tomu nasadzuje záverečný odkaz o tom, že nech ste v akých koľvek sračkách stačí keď ste Američan s dobrou poistkou a oni vás už s tých sračiek vytiahnu. ()

marttul

Zážitek. Sice se veškeré všechno spiklo proti tomu, abych film dokoukala, ale nakonec se, díkybohu, podařilo. (Vydala jsem se s přítelem a dalšími dvěma rodinnými příslušníky do kina. Dorazili jsme na místo a i přesto, že jsme byli jedinými čtyřmi návštěníky kinosálu, nám film pustili. Ovšem to by nesměli asi po hodině vypnout proud. Asi 20 minut jsme čekali, ale nakonec "slávaa" - film se znovu rozběhl. Dvacet minut před koncem vypli proud podruhé... To už nás ovšem poslali domů s tím, že to již nenahodí...) Je to drsné a hlavně je to extrémně emotivní. Trpíte a doufáte společně s hlavními hrdinami. Chápu nominaci na Oscara, ovšem ne pro Naomi - i když byla také skvělá. Ale Tom Holland by tím HERCEM, on táhl v podstatě celý film, na něm to stálo - nominace měla být jeho...Doufám, že o něm ještě uslyším. Událost, o níž byl film natočen, mi nedovolí napsat, že to byl film krásný či úžasný. Proto říkám, že je to film skvělý. ()

Renesme_P

Katastrofický film, na který jsem se opravdu těšila. Snímek opravdu nezklamal, spíše šokoval - tolik emotivní příběh. Připravte si kapesníky a připravte se na některé hrůzostrašné scény. ()

minnamay

Když sedíte v téměř prázdném sále, nemusíte zadržovat slzy a ty se valí opravdu proudem. Zvláště pokud jste tragicky o někoho přišli, museli ho identifikovat....... POMO - emocionálně tomu může propadnout jen člověk, který někoho miluje více než svůj život a to jsou jeho děti. Tomu propadnou rodiče, milující rodiče. Tomu propadne každý citlivý a ohleduplný člověk, který si uvědomuje jak hrozná tragédie se stala a kolik lidí zemřelo - a jak hrozně zemřelo. A když si člověk po celou dobu uvědomuje, že vcelku početná rodina to přežila a našli se během krátké doby, je to prostě neuvěřitelné. Neuvěřitelně krásné, ač to v nich do smrti zanechá hluboké rány. Silně mě ten film ovlivnil. Já ho maximálně doporučuji všem. Především těm, co si dosud nevážili toho co mají....nebo koho mají. Herecké výkony naprosto neuvěřitelné. Neznámý (mě doposud neznámý) Tom Holland, který mi silně přimpomíná mladého Vincenta Cassela mě naprosto dostal. Byl úžasný. Ewan i Naomi patří mezi moje nej herce, ale v klidu jsem je díky tomu chlapci "přehlédla", i když podali výborné výkony. Smekám před výpravou, chvílemi jsem si nedokázala ani představit, jak se to mohlo povést. Krásná a dojemná hudba..... Jako celek prostě dokonalé, jestli se vůbec hodí takové suprelativum použít k filmu, který je skutečným příběhem...... tak moc bolestivým příběhem. Jednoznačně za 5. ()

opiumka

Čerstvý zážitek z filmu: nechtěla bych to zažít. Rodina, podle které byl film natočen, měla štěstí, jakému se spoustě lidí může jenom zdát. Herecký výkon Toma Hollanda (Lucas) byl famózní a skutečný Lucas velice rychle dospěl. Naomi Watts hrála také výborně. Úplně bylo cítit tu bezmoc, když vlastní dítě unáší vlna a člověk není schopen nic udělat, aby ho zachránil. Jediné, co mě na filmu naštvalo, byl Ewan McGregorova postava - otec, idiot. Za to ovšem nemůže herec. Ewan McGregor ho zahrál výborně. ()

shinlove

Silná káva! Nevím, jak jinak to ohodnotit. Úvod byl tak rychlý, že než se člověk rozkoukal, už byli všichni ve vodě. Tempo filmu bylo ideální, vše na sebe navazovalo, žádná hluchá místa. V člověku to vše zanechalo silný dojem a finální emoce bylo těžké udžet na uzdě. A to jsem rád, že jsem na tom nebyl v kině :) Možná to šlo trochu roztáhnout, vtáhnout do děje a sžít se s postavami, ale nevadí, i tak to byl silný zážitek, který by jistě nechtěl nikdo prožít. Španělé prostě umí točit! 4* ()

johnny33

Seznámení s hlavními hrdiny bleskové, pak TO přijde a na scéně už probíhá jen herecký koncert obou hvězd (Watts, McGregor) i všech dětí. Skvělý mix napětí a emocí. ()

fcelak

Hodně naturalisticky natočený film. Scéna přicházejícího tsunami je výborná a následný zápas o přežití super zmáknutý. Poté strhující tempo přece jen zpomalí a rozvine se řada více či méně uvěřitelných náhod při vzájemném hledání členů rodiny. Moc by mě zajímalo, kolik si tvůrci přidali a kolik z příběhu je fakt pravda. Samozřejmě, že se tady hraje na city, u tohohle tématu se to dalo předpokládat, že se tomu nelze vyhnout, ale nikde mi to nepřišlo vyloženě až moc přes čáru. Velmi uvěřitelné herecké výkony. Naomi Wattsové sekunduje velice zdařile Tom Holland a Ewan McGregor. 75%. ()

PapaSs

Tento film mě opravdu dostal. Emotivně jsem mu hned na začátku propadl. Od první minutu až do konce jsem koukal s otevřenou pusou. Naomi Watts i Ewan McGregor svoje role sehráli na jedničku. Pro mě je to jeden z nejlepších, možná i nejlepší (zatím) film roku 2013. Dávám 10/10. ()

Teen.AGE.r

První polovina filmu, je neuveřitelně citově vydírající (chápu to - ukazuje to krutou realitu), ale jakmile se matka se synem dostanou do nemocnice a žačíná druhá "happy endovská" polovina filmu, jde to celé tak trochu do kytek... Na jednu stranu chápu, že kdyby se příběh držel nějaké jiné rodiny, z které třeba přežije jen jeden, bylo by to opravdu drsné sousto pro diváka, ale myslím si, že to tak mělo být - film měl víc ukázat ty, kteří o své potomky či rodiče přišli a né to sfouknout takhle na jedno brdo krátkou scénou plačících lidí o tabulí s fotkama. První polovina na 5* druhá na 3* s úžasným hereckým výkonem Naomi Watts, dávám 4* ...80% ()

NeverEver

Ackoliv by se dej samotny dal asi pojmout do 30minutoveho kratkometrazniho dokumentu, nenudila jsem se. Bohuzel se ale take nekonal pocit velkeho ohromeni :-( Skoda! Ewan McGregor a kupodivu detsti herci mohli predvest mnohem vic, pokud by dostali prostor. Jelikoz se film odehrava v Thajsku, a ne v nejakem bohem zapomenutem koute Jizni Ameriky, kde ani tyden nemusite "potkat" zivou dusi a hned za stromem vas neco sezere, musi se divak smirit s tim, ze jediny puvod napeti je otazka "jsou mrtvi nebo ne?" a po odhaleni tohoto otazniku se uz jen ceka na konec filmu. Davam 3*. ()

elizha

Neopisatelne emocny film....neuveritelne,,,prave taketo filmy milujem ktore mi do zivota niečo daju zanechaju vo mne, niečo, pocit, ktory neviem ani opísať.... ()

vendelin4

Osobně, kdybych byl tím, kdo přežil tsunami a pracoval na scénáři o vlastním životním osudu a přežití, nedovolil vydat takto pojatý film. Pro mě je to velice slabý film, ale hodnotím průměrně hlavně kvůli samotnému tématu. ()

Raziel811

Velmi mě iritovala kamera, která nebyla v klidu ani během rozhovorů. Možná, že to patří k autenticitě, ale stejně jako v Bourneovi (dvojce) mě to značně rušilo. Co se týče filmu - průměr. ()

ragtime

Úprimné srdcervúce príbehy mi vôbec nevadia, ak sú natočené s vkusom a bez vydierania. Tu sa to celkom podarilo, jediná vec, ktorá tomuto snímku uberá na sile, je prehnaná stopáž. Trochu lepšie zostrihať a je to ok. ()

Zizou_

Skvěle natočený "dokument" o tsunami. Pokud to budu hodnotit jako plnohodnotný film, tak asi takto - zbytečně roztahané, málo informací o postavách, průměrně zahrané. Jediné co se tu děje je, že se tu křičí "Lucas!", "Maria!"... Titanicu to nesahá ani po kotníky. Nepodařilo se mi ztotožnit se s postavami a tak mi v podstatě bylo jedno jestli tam někdo umře, nebo jestli se najdou. Celkem slušný byl úplný začátek a demonstrace katastrofy. Nebýt toho by to nebylo ani na ty dvě *. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora