Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

frenkie

Tento film díky výborné režii, skvělé kameře, naprosto přirozeným výkonům herců i neherců púsobí tak úžasně reálně, že z něj mám ještě teď husinu jak pralinky. Věřím tomu, že každého, kdo není naprostý cynik, musí snímek zasáhnout. Je to obrovský nápor na emoce, prakticky se nedá na film koukat se suchým okem, zvláště pokud máte rodinu. Scény postupného shledávání rodiny byly opravdu neskutečně dojemné. Naomi a Ewan plus Tom Holland, pro něhož to byla první filmová role, byly velmi dobří a bez mrknutí oka jsem jim věřil vše, co v příběhu prožívaly. Jelikož mám emotivní příběhy rád, hlavně ty, kde dojmout diváka není vůbec pvoplánové, ale jaksi s děje přirozeně vyplývající, nemohu jinak, než jít na plný počet *. ()

Tibern

Článků o tsunami a fotek ze zasažených míst jsem viděl hodně, ale žádný text nevystihne pocit, kdy se na vás řítí ta obrovská masa vody. Ani tu beznaděj poté, když voda opadne a tu empatii lidí kolem, kteří si to peklo prožívají s vámi. A přesně tyto pocity jsem cítil při sledování, jako bych tam byl. Impossible je skvělý a dobře udělaný film, ale myslím, že už to nebudu chtít zažít znovu. ()

7benjamin7

nic chytryho psát nebudu ,jo břečel sem a kdo ne?!!... ať sem psal co sem psal pro mě nejlepši film všech dob ze všech stránek.!!!Jestli Naomi Watts toho oscara nedostane hodně bych se divil ! ()

skodovak

Tak tenhle film jen tak nezapomenu...právě dokoukáno a jsem rád, že jsem na tom nebyl v kině, pže tolik emocí bych v sobě potlačit nedokázal, brečím jako malej kluk... ()

breebee

Přemýšlela jsem, jestli vypsali konkurz na příběh "lidí co zažili tsunami" a pak vybrali ten nejzajímavější. Nicméně, bylo to dobré. Snažili jsme si z toho ze začátku dělat legraci (černého humoru není nikdy dost) ale chvilkama jsem měla co dělat, abych to rozmrkala. Akorát co mě mírně naštvalo je český název "Nic nás nerozdělí", který vám hned prozradí, že všichni přežili, což tomu ubírá to napětí. (A teď jsem si četla oficiální text distributora a je to to samé.) Škoda, škoda. ()

famfuli

Opravdu skoro nemožné se stalo možným. Příběh o jedné z mála těch šťastnějších rodin po takové katastrofě, jakou jen tsunami může být. Vůbec se mi nechce hodnotit film, snad jen výkony herců, které byly nadprůměrné. Vedle Naomi Watts a Ewana McGregora bych hlavně vyzvedla výkon mladého Toma Hollanda, který mě bral za srdce jako málokterý dětský herec. Scéna s vlnou tsunami je tak silná, že musí pohnout i tím nejzarytějším cynikem. Už dlouho mě žádný film tak nedostal. Zatím top v letošních oscarových nominacích. ()

martan271

Věděla jsem do čeho jdu ,po shlédnutí traileru jsem byla připravená na silný příběh,ale že mě to dostalo až tak.Chvílemi jsem si musela dát pauzu abych se mohl aspoň nadechnout.Opravdu silný film.a vůbec si nedokážu představit jak se mohli všichni ti lidé cítit.Hrůza zfilmované pěkně zblízka.I když z pohledu jedné ,,šťastné rodiny´´.Skělý záběr vynoření z vody,tsunami ()

HonziKaja

Náraz. Ohromný náraz. A z toho nárazu se po celou dobu prostě neoklepete. Pocit úzkosti, bezmocnosti a své vlastní maličkosti proti hříčce přírody. Hříčky proti které se postaví to nejlepší co člověk může nabídnout. Naději. Není to typický dojemný film, teče tu krev, je tu sakra špinavo, bolest je cítit na sto honů a vy se jen ošíváte v nepříjemných pocitech. Jeden z nejsilnějších filmů roku se skvělými výkony a asi největším talentem od doby kdy jsem viděl poprvé Ivanu Baquero v Labyrintu. Velký nástup. ()

tixi

Tento film ma položil na kolena je to krásny a dojemní film s výborným príbehom,dokonalými efektami a hercami a ja len dúfam ze v živote nezažijem takú bez nadej akú zažila táto rodina 100%. ()

Standey

Opravdová tsunami plná emocí... Skvěle napsané, zrežírované, zahrané... Vynikající kamera i zpracování. Tento snímek můžu vřele doporučit a nezbývá než udělit plný počet. ()

revere

Kamera se snaží navodit atmosféru dokumentu, ale její účelovost je brzy průhledná. Postavy téměř nepijí a nejedí a, co je horší, jsou jen vágně načrtnuté a klíčové situace jsou nenápaditě řešené. Nejlepší práci odvedla výprava a maskéři, to mi ale k opravdovému prožitku nestačí. A když mne, kterého vždy spolehlivě dojme i Vinnetouův poslední výstřel, nechává film v závěru chladným, tak se něco nepovedlo. ()

montel

Manželé Henry (Ewan McGregor) a Maria (Naomi Watts) právě letí společně se svými třemi syny do tropického ráje v Thajsku, aby si zde užili slunečné a poklidné vánoce. Dva dny po Štědrém dnu však idylka končí. Celé pobřeží zasáhne obrovská vlna tsunami a smete vše co jí stojí v cestě - lidi, stromy, domy, auta. Všude kolem jsou tisíce mrtvých. Maria se společně snaží s nejstarším synem Lucasem (Tom Holland) zachránit si holý život. Myslí si, že je její manžel Henry a další dva synové mrtví. Henry se však i se svými syny zachránil a nyní se v naprostém zmatku a chaosu snaží najít zbytek své rodiny... V roce 2004 se po zemětřesení v Indickém oceánu zvedna obrovská vlna tsunami a zasáhla nejen Thajsko, ale také pobřeží Sumatry a další ostrovy. Zemřelo nebo se pohřešovalo bezmála 200000 lidí. Tento film přibližuje silný a dojemný příběh jedné rodiny, která opravdu tuto katastrofu přežila. 70% ()

mentos.

Zajímavý film, při kterém občas až mrazí. Skvěle obsazení a i když jsem měl občas pocit, že jde o citovou vydíračku, rozhodně snímek řadím k těm lepším. ()

00honza

Asi prvni film, kdy jsem uz asi po 10ti minutach ukapl slzu.. A nebyla to prvni slza. Zbytek kina na tom byl pravdepodobne asi stejne (nevim, nesledoval jsem je, ale muj soused na tom stejne byl) a uz jen za tohle film cenim (nebrecim jen tak u vseho). Vlnu bych zhodnotil jako moc pekne udelanou, hlavne realistickou, ikdyz popravde jsem cekal nakou poradnou 30ti metrovku, haha.. Celkova scena uspokojiva. Watts moc fandim na toho 24. unora, protoze prave ona me rozbrecela nejvickrat ! McGregor nic extra zahrano, ale urcite neurazil.. Procenta odebiram za mozna trochu az moc "breceni" (to ale jen opravdu par %), za vlnu kterou bych udelal o neco vetsi (tesil jsem se na "kinovy" efekt), ale hlavne ted bacha - SPOILER za to jak se vsichni najednou na konci setkali v jednom okamziku, coz mi prislo dost nepravdepodobne a nerealne. 79% ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora