Nesvatý

(festivalový název)

Horor

Nizozemsko, 2010, 85 min

Dick Maas

Škoda tohle mohlo dopadnout daleko lépe. Chápu že takovýhle horor nejde brát moc vážně ale režisér který vyloženě násilím tu cpe humor, který je strašně trapnej se prostě nehodí. Co naopak oceňuji je příběh a pěkná atmosféra. Herci hrají sice mizerně ale třeba hlavní policajt celkem ujde, stejně jako gore kterýho je tu požehnaně a je hodně kvalitní. Sint je průměrný film který má kvalitní nápad ale horší realizaci.(25.12.2012)

Skvelá hororová jazda! Keď už môže mať slasherovú verziu prakticky každý sviatok / nesviatok / udalosť, prečo by nemohol mať aj svätý Mikuláš? Takže sa v tomto prípade objavuje vtedy, keď na 5.12. pripadne spln a darčeky určite nenosí, skôr sa so svojimi vražednými pomocníkmi príde pozabávať na účet miestneho obyvateľstva. Film mi trochu pripomenul "Santa´s Slay", ale "Sint" bol o niečo lepší, zábavnejší i hororovejší. Zasnežené prostredie Amsterdamu bolo výborné a nie celkom zvyčajné, vizuálnej stránke nie je moc čo vytknúť, herci boli zväčša tiež fajn, napínavé pasáže občas nerušivo pretli veselšie momenty a film ma proste bavil. V druhej polovici síce miestami trochu strácal spád, keď sa vcelku dosť času venovalo policajtom, ale ináč sa nemám na čo sťažovať a bol by som rád keby vznikli aj ďalšie pokračovania; materiál i potenciál by sa určite našiel. Ináč, počas proma k filmu museli kvôli protestom stiahnuť z verejnosti jeho poster, pretože decká z neho dostávali traumy :-)(20.9.2011)

• Faustka

Tulipáni svatého Mikuláše žerou stejně, jako Amarouni provařeného Santu. …"Víš, co mi přijde zvláštní?... Ne, co. ..Že jsme letos nedostali čokoládový písmena.. ...Snížili rozpočet to bude tím."(9.3.2012)

Presne tyhle beckove ptakoviny se tocily pred lety a hodne lidi se u nich dobre bavilo a bylo spokojeno.Kdyz nebudem rozebirat technickou stranku filmu,tak na nas opet dychl duch minulosti a ja sa bavil slusne.(15.1.2012)

• iamek

[46. MFF KV 2011](12.9.2011)