poster

Nesvatý

 • Nizozemsko

  Sint

 • anglický

  Saint

 • český

  Krvavý Mikuláš

  (festivalový název)

Horor

Nizozemsko, 2010, 85 min

Režie:

Dick Maas

Scénář:

Dick Maas

Hudba:

Dick Maas
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faustka
  **

  Tulipáni svatého Mikuláše žerou stejně, jako Amarouni provařeného Santu. …"Víš, co mi přijde zvláštní?... Ne, co. ..Že jsme letos nedostali čokoládový písmena.. ...Snížili rozpočet to bude tím."(9.3.2012)

 • reqiuem
  odpad!

  Je pravda, že se mi těžko hodnotí film, u kterýho jsem v půlce začal podřimovat, ale nepochybuju o tom, že jsem všechno podstaný viděl. Včetně BAF! na konci. Mikuláš porcující své oběti různými a dozajista roztodivnými způsoby je zpracovám nadmíru bídně a je zároveň jedinou věcí, která stojí za posměch. Film se nesnaží brát vážně, ale je tak příšerně hloupej a řemeslně nezvládnutej, že se ocitá za hranicí jakýhokoliv vkusu. Upřímně ani trochu nechápu, jak mohl bejt film v Nizozemsku tak divácky úspěšnej(i přes populární mikulášskej mýtus) a docela by mě zajímalo, jakej horor je tam považován za odpad. Béčka ano, ale ne Krvavýho Mikuláše./MFF a WTF(8.7.2011)

 • LIVINGDEAD
  ****

  A já jsem se bavil. Mikuláš, tak jak by měl vypadat :-)(6.12.2011)

 • iamek
  **

  [46. MFF KV 2011](12.9.2011)

 • Tuax
  ****

  Škoda těch přihlouplých dialogů, nesmyslného jednání postav, slabších triků. Protože jinak je to dosti koukatelná a zábavná hororová jednohubka z Holandska. Mít to pod taktovkou někdo z kvalitních režisérů a mít to lepší rozpočet, tohle mohl být hodně silný film s kultovní známkou, takhle to působí tak všelijak, prostě maloevropsky. Každopádně ta hororovost a byla pro mě hodně poutavá, smrt přicházela dosti chladně, nevybíravě a vcelku hodně efektivně. Holandské prostředí je pro mě taky svým způsobem exotikou, což bylo taky plusem. Navíc jsem tuto obdobu Mikulášské legendy nikdy ani nezaslechl, takže i tím to pro mě bylo zajímavé. Film shlédnut v podstatě náhodou a přes všechny zápory které má a není jich málo, se mi i tak dost líbil, ale já byl vždy blázen. 7/10(22.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace