Nesvatý

(festivalový název)

Horor

Nizozemsko, 2010, 85 min

Dick Maas

Hmm, takže Mikuláš je pěkný parchant! Unáší děti a masový vrah k tomu! Povedená taškařice se ze středověku přenese do současnosti. Velmi pěkný vizuál, podařené gore efekty. Každou chvíli z někoho vyjede sečná či bodná zbraň (občas i s vnitřnostmi), jinému uletí tam ruka, tu hlava, a kdo si nedá pozor, ten se zlomí v pase nadvakrát. Ďábelský Santa mezi vodními kanály dá vzpomenout minimálně na Fantoma Amsterodamu a na Carpenterovu Mlhu. Hlavní hrdina to nemá vůbec jednoduché, jelikož všechna zvěrstva padají na jeho hlavu, i když půlka města viděla šíleného Mikuláše na koni, jak uhání po střechách domů... Pěkné masky, slušivé triky. A na závěr názorná ukázka jak informovat veřejnost o tom, co se právě stalo.(28.12.2012)

JO-HO-HO, Mikuláš náš dobrodinec je tu! A má pekne zatočenú palicu, aby mohol pekne oddeľovať hlavičky od tiel. A má aj armádu zoškvarených pomocníkov, ktorý sa veľmi snažia, aby sa svojmu pánovi a jeho vražednému talentu vyrovnali. Európska šialenosť, ktorá robí našej kontinentálnej hororovej produkcii dobré meno.(10.4.2016)

• J*A*S*M

Mikuláš ztratil plášť, Mikuláška sukni, hledali, nenašli, byli oba smutní. A já byl smutný s nima /víc než obvykle/, protože z nadějně vyhlížejícího snímku se vyklubal velmi nudný slasher, který se může pochlubit maximálně tak netradičním záporákem. Pobaví či postraší jenom pár jednotlivých scén (napočítal jsem všehovšudy čtyři), ale jako celek se snímek topí v záplavě nudných dialogů a slasherových klišé. Promarněná šance, ultimátní hororové béčko s Mikulášem v hlavní roli si dokážu představit velmi lehce, takováto sterilní filmařina ale rozhodně nemohla být cestou k němu. Koukněte se radši na Rare Exports.(14.9.2011)

Dick Maas nám servíruje ďalšiu svoju kravinu, a ja ako ortodoxný béčkar mu to žeriem.Film má kopec hluchých miest, debilné dialógy, no ja som sa bavil. Komu sa zdal Rare export skôr pre decká, nech si pozrie toto.(10.12.2011)

• 666teen

V Holandsku se ozlombrko hulí ušlechtilé traviny, pročež tady si nejsem záměrem tvůrců zcela jist. Výsledek jejich smažení tomu odpovídá. Po shlédnutí Rare Exports někoho napadlo, že po Santovi je další kandidát na zabijáckou mrchu bodrý tlusťoch s nůší a přáteli na nejvyšších i nejnižších místech. Dáme mu pěknou berlu k zabíjení, kterou mu bude závidět i frontman každé blackmetalové smečky, nějaké ty pohůnky a necháme tomu volný průběh. Všechno špatně. O dva špeky dál to mohlo i bavit. Takhle, satanžel, vítězí na celé čáře norský, lidožravý Santa.(24.5.2012)