Starověká kletba ožívá. Laskavá legenda z odvrácené strany. Svatého Mikuláše zná snad každý! Rok co rok se děti těší na hodného dědouška v červeném hávu, který rozdává sladkosti. Ovšem jen hrstka zasvěcených ví o tajemství přísně střeženém církví a vládou, že Mikuláš byl ve skutečnosti kacíř a masový vrah. Vlivem pradávné kletby se navíc každého 5. prosince, když je měsíc v úplňku, vrací ze záhrobí a s bandou věrných zlotřilců pořádá krvavý hon. Policista Goert, kterému v dětství Mikuláš vyvraždil rodinu, se snaží dalšímu krveprolití zabránit. Jenže nikdo mu nevěří... (oficiální text distributora)

intro

Já vím, že je to pěkná kravina, ale bavil jsem se celou dobu. Někdy tyhle béčka prostě sednou jak zadek na hrnec:) ()

petrik11

Dať viac ako jednu hvieždičku by bolo priveľa. Plytké, nezáživné, nedomyslené, slabá animácia, nesympatickí herci. ()

Pitryx

Místy dosti hlucho, masky celkem slušné, leč nějak moc vidět nejsou. Herci v průměru možností, film také. 201208248208/8754 ()

Pokryvac

Fajnový amsterdamský mikulášsky horror. Dobrý gore, ľakačky a svižné tempo. Vlastne to nie je Vianočný film, ale skutočne mikulášsky. Odohráva sa 5. decembra, kedy akýsi zombie Mikuláš terorizuje celé mesto. Na docenenie filmu treba brať veci troška s nadhľadom a keďže som film s nadhľadom bral, bola to pre mňa príjemná jazda. Dick Maas je vlastne akýsi holandský Wes Craven (preháňam) a je dobré, že aj u nás v Európe máme svojich horrorových bláznov. Nenáročné béčko, ktoré spríjemní chladný dych zimy... ()

Stejšn

Jedna za nápad a jedna za závěrečnou titulkovou hudbu. A ještě přidám jednu za to, že na televizní film je to nadprůměr. ()

johnsnow

Námet fajn spracovanie až tak nie. Ono to, že CGI stojí za prd by som prekúsil ale proste medzi naozaj fajn scénami je dosť veľa vaty, plus koniec som čakal epickejší ale asi neboli peňeži. No vzhľadom k tomu ako funguje dnešný Hollywood je možné, že sa dočkáme remaku (viem malí šanca ale ktovie.) Toto však hodnotím na slušné 3*. ()

Mockingjay

Mikuláš s takýmto image by mohol navšíviť aj nás. Diali by sa veľmi zaujímavé veci! Story prešpicovaná. Mikuláš a jeho družina sa prídu každých 23 rokov, počas splnu, vyblázniť do jedného mestečka a na deti, ale aj dospelákov čaká príjemná odmena. Film sa, našťastie, nevlečie. Jediná vec, čo mi nesadla (ale celkom pobavila), bola promenáda Mikuláša na koni po streche, za asistencie čudesných efektov. ()

PamelaJJK odpad!

Tak nevím. Horory mám rád, ale u Nesvatého jsem po čtvrt hodině klimbnul nudou a po 40 minutách jsem to vzdal a šel se věnovat bohulibější činnosti. Koukání na takový blábol je ztráta času. Horor si nemusí hrát na nějaké umění, ale musí zaujmout a pohltit. A to holandský Mikuláš fakt nedokázal. Asi jsem nebyl na správné vlně. Časem zkusím dát Mikulášovi ještě jednu šanci (třeba zrovna 5. prosince), ale zatím je to pro mě propadák. ()

spawnxp

Zajímavej kousek i s tim jakoby historickým intrem (vidle a sekery). Něco z holandský "vánoční" atmosféry tam pro mě bylo, pěkně konfrontovaný s koněm na střechách. Bod za výraznou postavu inspektora. ()

barikhartlik

Jedna * za nápad. Nicméně zpracování bylo příšerné. Myslím, že by se do žánru "horor" neměl pouštět každý, kdo tento žánr má rád. ()

Trilobajt

Oddychovka, příjemné béčko, které fandu horrorového žánru určitě neurazí. P.S. Mikuláš je ve skutečnosti větší sympaťák než jsem si kdy myslel :) ()

MiniRecenze

Je to trochu předčasné,ale až budete 5.12-6.12. přemýšlet co si pustit v televizi než k Vám"příjde"Mikuláš...Hororový béčkový snímek,který Vás bude vcelku bavit,nejedná se o žádnou vrcholovou podívanou(krev zde vypadá jako vytečená náplň s červené fixy).Holandská produkce s režií mě přišla jako německá,poněvadž kamera a herci působili lacině.Počítejte s průměrností,která Vás zabaví na 85 minut.Nevím co v Holandsku u toho-dle snímku kouřili :-) ,protože "přetvořily" další předvánoční symbol.Viděl jsem film o zabijáckém Santa Clausovi,teď o Mikuláši kdo ví,třeba na naše tv "zautočí" naštvaný velikonoční zajíček.Jedná se o jednorázovou podívanou,která neohromí ani neurazí. ()

brasek

Priemerný hororový príbeh, ale so skvelým nápadom. Škoda, že nie je snímok temnejší a stáva sa len bežnou vyvražďovačkou. Miestami detinské dialógy tiež nepridávajú na kvalite. ()