Starověká kletba ožívá. Laskavá legenda z odvrácené strany. Svatého Mikuláše zná snad každý! Rok co rok se děti těší na hodného dědouška v červeném hávu, který rozdává sladkosti. Ovšem jen hrstka zasvěcených ví o tajemství přísně střeženém církví a vládou, že Mikuláš byl ve skutečnosti kacíř a masový vrah. Vlivem pradávné kletby se navíc každého 5. prosince, když je měsíc v úplňku, vrací ze záhrobí a s bandou věrných zlotřilců pořádá krvavý hon. Policista Goert, kterému v dětství Mikuláš vyvraždil rodinu, se snaží dalšímu krveprolití zabránit. Jenže nikdo mu nevěří... (oficiální text distributora)

Bohdy67

Já nevim, možná za originalitu hvězdu,ale jinak děs běs...Příběh totálně o nule,možná jen masky trochu zaujali,právě tématikou...Myslim si, že kdyby autoři zůstali u minulosti a příběh nedali do moderní doby, možná by to vypadalo jinak...Takhle slabých 15% ()

starblade

Začátek filmu jsem doufal, že se to nezvrhne ještě ve větší orgie, ale mýlil jsem se. Taky se musím přiznat, že scéna s robertkem mi nepřišla nijak vtipná jako všem těm studentům ve filmu, ale Nizozemci mají asi jiný smysl pro humor. Další věc, která mě trápila byla, proč krade Mikuláš děti, co s nimi pak dělá? No, co už. Jak už tady někteří psali dialogy jsou občas opravdu nudné a velmi bezduché a samotný film se stává spíše tím, že čím víc mrtvol a scén, kde odpadávajících hlav a kdoví čeho ještě, tím je ten film víc cool. Co se mi ještě nelíbilo byl Mikuláš hopsající na svém koni po střechách Amsterdamu, přišlo mi to už velice přehnané. Mnoho vyvražďovacích scén bylo jednoduše předvídatelných a potěšila mně pouze jedna a to ta jak si Mikuláš omotá svojí hůl okolo policistovi hlavy a zatočí a dostane rázem bonus v podobě...mrtvoly. Jinak leknul jsem se až při scéně v nemocnici, ale rázem jsem byl odměněn pohledem na pěkné velké....záda :-D No samotný konec mně utvrdil v tom, že film byl až moc předvídatelný a Mikuláš...je prostě frajer. Ode mně 50% ()

ellysium

Na to,že to má být horor,mi tam chybělo něco víc,než jen hledání policajta,posedlého úchylným mikulášem.Spíš,než horor bych to hodnotil jako akční věc.Na jedno skouknutí dobrý...pak off. ()

dukeforever

Já se taky bavil dobře, film na způsob dábelksého santy. Stačí ještě udělat vraždícího velikonočního zajíce a je to komplet :) ()

teseth

Obrovský potenciál, který byl zmačkán a zahozen. škoda toho, protože film měl šanci se stát jedním z nejlepších hororů posledních let. Skvěle vybraný záporák, na kterého by si každý 5.12 vzpomněl. Jenže autoři byli asi jiného názoru a utopili film v hromadě zbytečných keců, idiotských hereckých výkonů a hlavně pořádně se nerozhodli jestli ten úplněk kdy se má tenhle krvavý mikuláš objevovat je jednou za 10, 32 nebo 42 let. Nemám rád když se ze mě snaží někdo u filmu dělat idiota. ()

Mark1983

Tohle to je taková oddychová blbost,zcela průměrná,ale i přesto jsem to zhlédnul a docela jsem se pobavil,i když souhlasím s tím,že jsou daleko lepší horory. ()

korela

Jakožto fanoušek hororového žánru i typického slasheru jsem se u Nesvatého dobře bavila. Průměrné krvavé béčko nadhodnocuji kvůli jeho neobvyklosti a téměř i bizarnosti. Dost už bylo vraždících Santa Clausů, na řadu přichází vraždící Mikuláš. Na rozdíl od Santy má Mikuláš štěstí, že k němu ta zahnutá hůl prostě patří. Nikdo ho nejspíš nebude podezírat, že s ní ve skutečnosti stíná hlavy a propichuje nic netušící obyvatele Amsterodamu. Příběh je trochu ohraný, ale Mikuláš cválající na běloušovi po střechách města, to je novinka. Některé scény mě upřímně dostaly, ať už to byly mrtvoly v komíně nebo (SPOILER) Mikuláš na kostelní věži. Byla to hovadina, ale pobavila. Myslím, že tři hvězdy si zaslouží. ()

Figuto

Nápad by se dal zpracovat snad i lépe. Samotná postava ďábelského Mikuláše se mi velmi zamlouvá, ale s tímto filmem není šance na uvíznutí v paměti. Tak snad někdy nějaký remake, nebo něco podobného s tímto motivem. ()

kijkwijzer

Více než šest set námitek proti uvedení filmu do kin v předmikulášském čase se Nesvatému postaralo o řádnou publicitu. Zejména filmový plakát, jenž zobrazuje sv. Mikuláše s biskupskými insigniemi a tváří popálené zombie, pobouřil mnohé křesťany. Za jeho stažení se zasadila i rodičovská organizace Ouders & Coo (nyní Ouders van Waarde). Zda to byl dobře promyšlený marketingový tah filmových tvůrců nebo pouhá náhoda, nevyřešila ani nizozemská rada pro reklamu RCC. A tak se typický zástupce třetí vlny tzv. nederhorroru stal druhým nejnavštěvovanějším filmem roku 2010. Profanace moderního zkomercionalizovaného Mikuláše / Sinterklaase najednou přestala znepokojovat a rok poté film vyšel na DVD. Filmový prolog odhalí příliš: úplněk v noci z pátého na šestého prosince přivádí „Mikuláše“ zpět na tento svět, nikoliv však už v roli štědrého ochránce dětí, nýbrž jako ten pravý mstivý krvelačný zabiják, který nemá s nikým slitování. Pak už zbývá jen přesvědčit pár nevěřících Tomášů a pustit se do nerovného boje s běsnícím zlem. Nebýt záběrů Amsterdamu a úryvku nejznámější mikulášské písničky Sinterklaas Kapoentje, film by spolehlivě prošel jako hollywoodský horor o vraždění teenagerů. Pokud série vraždících scén českého diváka omrzí, může svoji pozornost obrátit na fakt, že zatímco u nás se mikulášská tradice postupně vytrácí, v Nizozemsku má Sinterklaas váhu našich Vánoc. ()

frajeris30

Dle toho co jsem viděl za horory......toto je jen fraška.....a velmi špatně udělaná.......Zápletky nemají konce a děj je zmatený......nezbývá mi než dát jen dvě hvězdy........ ()

patho666

Začiatok silný, sľubný, človek sa teší na niečo netradičné no a nakoniec zistí že nič lepšie už s pribudajúcou stopážou neprišlo. ()