Starověká kletba ožívá. Laskavá legenda z odvrácené strany. Svatého Mikuláše zná snad každý! Rok co rok se děti těší na hodného dědouška v červeném hávu, který rozdává sladkosti. Ovšem jen hrstka zasvěcených ví o tajemství přísně střeženém církví a vládou, že Mikuláš byl ve skutečnosti kacíř a masový vrah. Vlivem pradávné kletby se navíc každého 5. prosince, když je měsíc v úplňku, vrací ze záhrobí a s bandou věrných zlotřilců pořádá krvavý hon. Policista Goert, kterému v dětství Mikuláš vyvraždil rodinu, se snaží dalšímu krveprolití zabránit. Jenže nikdo mu nevěří... (oficiální text distributora)

Kudly4

Umím si představit, že se tenhle ultra béčkový Horor, vysílá každý rok na Mikuláše po 22. hodině na některé Nizozemské televizní stanici, jako u nás Popelka na Štědrý večer. Mě to ale moc nenadchlo, nelíbil se mi celkový vzhled filmu, některé scény jsou až moc komický (běžící kůň s mikulášem po střechách). Brát vážně se to samozřejmě nedá, ale film nenabídne jedinou vtipnějsí scénu (na IMDb Komedie/Horor), kdybych si mohl říct jó, tohle byla celkem vtipná, Hororová komedie - to bych šel určitě s hodnocením vejš. Ale bohužel. Co chválím, jsou celkem povedené, některé mordy a pár dobrých lekaček. ()

Campbell

Škoda tohle mohlo dopadnout daleko lépe. Chápu že takovýhle horor nejde brát moc vážně ale režisér který vyloženě násilím tu cpe humor, který je strašně trapnej se prostě nehodí. Co naopak oceňuji je příběh a pěkná atmosféra. Herci hrají sice mizerně ale třeba hlavní policajt celkem ujde, stejně jako gore kterýho je tu požehnaně a je hodně kvalitní. Sint je průměrný film který má kvalitní nápad ale horší realizaci. ()

bassator

46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - MIDNIGHT SCREENINGS - Půlnoční filmy (Sint / SAINT / Krvavý Mikuláš) - Nepřemýšlet, nehledat něco logického a můžete si to i užít... - 7. 7. 2011 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 50% ()

Nettrass

Chudák Mikuláš...udělat z něho takovéhle ho krvavého gaunera. Celý svět začíná být jaksi naruby. Já jsem mu po tomhle filmu vděčný, že jsem od něj v dětství dostával jen uhlí a brambory. Mohl mně obdarovat hůř. A ještě víc jsem mu vděčný, že teď už na mně nějaký ten pátek se.. ( nemá zájem ). Ale možná je to všechno propaganda, uplacená Santa Klausem. On ten Klaus, taky strašně lže. Myslím Santu samozřejmě. 50% ()

SOLOM.

Přestože má tento slasher spoustu slabých míst, jeho hlavní doménou je právě postava chlapíka v červeném, který na svém bílém oři, peláší po střechách amsterdamských domů a všude kolem sebe rozsévá smrt a zkázu. I přes viditelně slabší digitální efekty (místy), jde o opravdu zajímavou podívanou, ve které samozřejmě nesmí chybět ani řada gore scén. Některé z nich jsou opravdové laskominy, které vám zachutnají určitě víc než tvrdé cukroví. Ve finále jsem spokojený tak napůl. Myslím si, že se dalo vyždímat ještě mnohem více z potenciálu, který film potažmo tvůrčí myšlenka měli. I tak si však Sint zařadím do seznamu kousků, které jsem určitě neviděl naposledy. ()

ARI50

Dobře 5 prosince si pro vás přijdu, hodně spokojený jsem. Škoda že jsem si to nepustil přímo na narozeniny které jsem měl stejný den, dobře propracované promyšlené a nejen to bavilo mě to na mikuláše horor rozhodně pecka. Vánoční atmosféra dělo, herci super a krve akorát chválím. ()

Morholt

No žádnej poklad komediálního hororu to neni, ale pořád se jedná o docela fajn béčko. Scéna, kdy Mikuláš rajtuje s kobylou po amsterodamskejch střechách je khůůůl! 50% ()

Terva

CITÁT - Rodiče vám právě řekli, že neexistuje.......... 1492 5. prosince to je historicky první údaj o Mikulášovi, zde začíná jeho pověst o "rozdávání dárků". Tento počátek je hodně krvavý a rozhodně bych k tomu nepouštěl děti. Příběh se pak rázně přesune přes rok 1968 opět 5. prosinec a opět plno krve až do současnosti. Amstredam datum....no, hádejte....5. prosince. CITÁT - Ale ta ještě furt věří na Mikuláše............ Jednou za čas je na svátek Mikuláše úplněk a nesvatý se vydává do ulic, ne dávat dárky, ale brát, plenit a zabíjet. Bomba, křesťani musej z toho snímku šílet. Mimochodem Mikuláš je perfektně namaskovanej a jeho kůň mu prostě sluší. A najde se i pár lidí, kteří na krvavého Mikuláše věří. A když mluvím o tý krvi, nebojte bude jí prolito dost. CITÁT - Toho pravého poznám hned............. Upřímně řečeno jsem se několikrát nefalšovaně i falšovaně leknul. Líbila se mi i práce kamery. Některé záběry za to stojí. Například průchod kamery ze zasněžené ulice do teplého obýváku. Nebo honička po střechách Amstredamu. Vím, že triková stránka je slabá, ale viděl jsem i o dost horší. A z téhle vyzařuje síla. CITÁT - On nejede autem, má koně............. Ve filmu zemře i několik desítek dětí což možná v někom vzbudí empatie, ale to je prostě Mikuláš. Dobře zpracované, krvavé a někdy i humorné. ()

Crazer

Viděno na 46. MFF v KV. Zdejší publikum vůbec nechápu .. docela mi to kazilo celkový zážitek, viz. soused, který se v jednu chvíli smál a v druhou chvíli mě chytal strachem za nohu. Humor ucházející, pro tuto dobu teenagerů zapadající, typická lekačka, která mě fakt baví. Ten konec byl docela brutální :) ()

corpsy

JO-HO-HO, Mikuláš náš dobrodinec je tu! A má pekne zatočenú palicu, aby mohol pekne oddeľovať hlavičky od tiel. A má aj armádu zoškvarených pomocníkov, ktorý sa veľmi snažia, aby sa svojmu pánovi a jeho vražednému talentu vyrovnali. Európska šialenosť, ktorá robí našej kontinentálnej hororovej produkcii dobré meno. ()

Astaroth12

NECH ŽIJÚ LEGENDY-ALEBO NECH SÚ TAM A NEVRACAJÚ SA K NAM.Videl som Diabolského Santu, Jacka Frosta a teraz Mikulaša a tento film sa od histórie krásne líši.Ale to je asi jasné,keď to je horor.S ničím novím tvorcovia neprišli,je tam kliatba,veľa krvi a veľmi zlých dialógov.Raz som sa docela zľakol ale inač má film moc nemal čím vystrašiť.Nič som od tohoto filmu nečakal a ani som nič nedostal,Už len čakám že niekto príde s hororom,kde je hlavná postava Veľkonočný zajac,tak to bude zaujímave vidiet. ()

Z0oMb3E

Padá sniežik padá, ej mentálna vada, keďže zo striech padajú kone. Konečne na svetlo sveta vyplávala pravda, ktorú som tak nejak tušil už v detských rokoch. Podvedomie mi vždy nejak nahováralo, že s tým červeným bradáčom s veľkou palicou nebude všetko košer. A je to tu! Vláda a vždy skazená cirkev zametá stopy a ohýba históriu. Ani som netušil, že 5.december berú v Holandsku až tak vážne. Sranda však musí byť aj keby na chleba nebolo, takže zlý Mikuláš a jeho čierny Pretri (ďalšie OMG zistenie) dostanú celkom slušný počet záberov, takže z toho vzniká celkom slušná nádielka fórkov. Smozrejme, že je to blbosť a béčko spĺňajúce najťažšie podmienky. Plusové body mu pridáva fakt, že sa ani nesnaží hrať na nič viac. Už aby bol opäť December. Toto bude trhák na nejakej predvianočnej párty s partiou. ()

kaylin

„Nesvatý“ má jeden velký problém, a to jsou scény, které nejsou dotaženy do konce. Je zde jejich velký potenciál v tom smyslu, že by mohly být skutečně děsivé, anebo skutečně hnusné, ale on následuje tak blbý střih – ať už daný technickými možnostmi nebo určitou uvědomělostí v tom, co všechno bude zobrazeno – který celou scénu naprosto zabije. Tohle bohužel není aspekt jen jedné scény, ale během filmu se mi to stalo několikrát. Je to škoda, protože tohle mohla být opravdu skvělá pecka, ale nakonec je to jen průměr, který ničím nevyčnívá. ()

topi

Kdyby se ten film nebral tak moc vážně a měl aspoň nějakou humornou nadsázku, mohlo to dopadnout úplně jinak. Tohle je jinak absolutní hovadina s nesympatickými postavami, Mikulášem a jeho bandou, která si 5.12. jednou za 23 let za úplňku odskočí na nějaké místo na zemi a tam vraždí lidi a unáší malé děti. Mikuláš na bílém koni a jeho tlupa mají tak stupidní vizáž, které se může zaleknout snad opravdu jen malé dítě. Humor měl znamenat zřejmě - "jestli rozbušky nebyly vyrobeny v Číně", "Ne, na Taiwanu, výbušniny jsou z Číny." Hmmm, super. Věřím, že kdyby se látky chopil nějaký schopný režisér a scénárista, mohla by to být slušná zábava. Tady je pěknej pouze vizuál a to je prachbídně málo. Zlatej Fantom Amsterdamu!! ()

Hadža

Presne tyhle beckove ptakoviny se tocily pred lety a hodne lidi se u nich dobre bavilo a bylo spokojeno.Kdyz nebudem rozebirat technickou stranku filmu,tak na nas opet dychl duch minulosti a ja sa bavil slusne. ()

reqiuem odpad!

Je pravda, že se mi těžko hodnotí film, u kterýho jsem v půlce začal podřimovat, ale nepochybuju o tom, že jsem všechno podstaný viděl. Včetně BAF! na konci. Mikuláš porcující své oběti různými a dozajista roztodivnými způsoby je zpracovám nadmíru bídně a je zároveň jedinou věcí, která stojí za posměch. Film se nesnaží brát vážně, ale je tak příšerně hloupej a řemeslně nezvládnutej, že se ocitá za hranicí jakýhokoliv vkusu. Upřímně ani trochu nechápu, jak mohl bejt film v Nizozemsku tak divácky úspěšnej(i přes populární mikulášskej mýtus) a docela by mě zajímalo, jakej horor je tam považován za odpad. Béčka ano, ale ne Krvavýho Mikuláše./MFF a WTF ()

honajz2

Nudný, dlouhý a otravný slasher. Mikuláš nemá plán zabíjení, prostě náhodně jde a někoho zabije. Původně jsem si myslel, že zabíjí ty, co se mu postaví do cesty, ale pak najednou vlezl do té nemocnice... Hlavní postava se v první polovině sotva objeví a nemá tam žádnou roli, až v druhé polovině k něčemu je. Proč nebyl hlavní postavou ten mladej kluk? Ten tam je většinu filmu... Kromě dvou nečekaných smrtí nic zajímavého, ani ten vraždící Mikuláš mě neoslovil. Původně jsem si myslel, že to bude komedie, když si tam na začátku dávají dárky někde ve třídě na střední škole, holka dostane robertka a spolužáci to slaví... No a pak pár fórků tam někde bylo, ale moc filmu nepřilepší. A ani občas povedené střihy to prostě nezachrání. 1* ()

bourec

Vůbec ne špatnej film s docela nápaditym scénářem,ale nesympatickejma,dementně se chovajícíma postavama,kterej v sobě má chvílema atmošku Maasova staršího Fantoma Amsterdamu.Některý scény byly fakt povedený,aby to hned další scény zase srazily dolů.Ale v globálu lehkej průměr..60%. ()