César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

PauloZ

Upřímě přiznám, že tohle je nejreálnější napsaný scénář (alespoň co se tématiky týká), co jsem kdy viděl. Oplzlé, nepříjemné a po skončení mě bylo opravdu zle a nevolno, a to nemyslím z hlediska záběrů, ale z hlediska faktu, že by se mě (mé polovičce) tohle stalo! To je totiž tak skutečné (žádné nesmyslené chování, přehnanosti, hektolitry krve apod.), ba nopak je to v úvodu velmi nevinné a nenápadné, že snad ani na vteřinu nezapochybujete o tom, že by se to nemohlo stát, ba dokonce, že už se to někomu nestalo. Upozorňuju, že tohle není Horor ani v 5% filmu, to je čístý Thriller, proto jsem byl taky tím velmi pozvolným, dlouhým a nenásilným rozjezdem překvapen, v tom horším slova smyslu. Původně jsem dal 3* za ten hodinový začátek a velmi nepříjemné vyznění filmu. Nakonec zvedám na 4*, protože když se nad tím zamyslím, tak je to opravdu skvěle napsané a natočené, reálné, emotivní, psychycky vypjaté a současně dosti oplzlé, nepříjemné a ten konec je fakt vyloženě... destruktivní, to je to slovo. ()

Astaroth12

Veľmi znepokojivé!!!!!!!!!! Je to o správcovi budovy,ktorý vie všetko o nájomníkoch bytov,a vobec sa mu neštíti nejaké háklivé skutočnosti použiť proti nim.Ale to je asi to najmenšie zlo čo može robiť,lebo si obľúbi jednu veľmi sympatickú nájomníčku bytu a je nou tak posadnutý,že pre ňu dokáže aj zabiť.Je to docela napínavé ale film mal omoc vačší potenciál ale vobec ho nenaplnil.Lebo som myslel že viac pri ostrý,čo sa tíka krvavosti ale jediná scénka bola dost málo.Ale aj tie napínavé scénky boli troška vlažné,chýbali im vačšie emócie a aj vačší doraz na atmosféru.Hlavný predstaviteľ L.Tosar bol nesympatický,ale to bol asi zámer tvorcov aby sme mu nefandili ale ako herec bol vynikajúci a naozaj presvedčivý. ()

berny2468

Španělé umí točit zajímavé thrillery s až horrorovou či cynickou atmosférou (nebo jsem zatím na ně měl štěstí). Zatímco spíš má velmi originální zápletku. Hlavní hrdinou je César, který je recepčním v místním domě. A také je velkým fanouškem stalkování a používání chloroformu na lidech. Luis Tosar svou postavu hraje skvěle a jeho úchyla mu uvěříte. Při sledování s napětím sledujete s čím dále tvůrci ještě přijdou a do jaké situace Césara dostanou. A oni i tak překvapí. K dokonalosti mi vadily drobné mezery v logice a lepší závěr, kdy je pár věcí stále nejasných. Přesto mě moje další návštěva Pyrenejského poloostrova bavila a nezklamala. A myslím si, že nebude z daleka poslední. Pro podobné filmy mám vcelku slabost. 7/10. ()

hous.enka

Zpočátku mi tenhle film připomínal jiný snímek s Hilary Swank, kdy se holka přestěhuje do nového bytu a najednou se začnou v nocí dít nevysvětlitelné věci. Mientras duermes je však ještě o krátký vlas na plešaté hlavě domovníka děsivější. Domovník ví o každém obyvateli ve svém domě všechno a nebojí se to použít. Postupná gradace šmírování směřuje k nevyhnutelnému konci, kdy se Césarovi celá situace poněkud vymkne z ruky. Vysvětlení jeho chování je logické, i když pro mě poněkud nepochopitelné.Nic to však nemění na faktu, že se před spaním budu koukat pod postel. ()

FFilipCZ

Člověk se konečně po dlouhé době pustí do nějakého toho filmu pod značkou "horor" a dostane se mu tohohle. Thrillerem ani hororem bych to určitě nenazval, drama to je stoprocentně. Hodně zajímavý námět, kvalitní herecký výkon Luis Tosar v roli Césara. Avšak bohužel tohle mi jako film moc nesedlo, proto to slabší hodnocení. ()

NinonL

Mně tedy Balaguerův psychopat nepřesvědčil. A když ho srovnám s nedávno viděným Romanekovým filmem Expres foto, trochu na podobné téma, slabota, velká slabota. Marta Etura je krásná žena, možná jediná byla uvěřitelná. Ale ostatní ... Sotva průměr. ()

SaNcHeZ_cz

César žije ve svém světě, o kterém nemá nikdo ani ponětí. Poctivá žánrová práce, která nabízí dostatek nápadu a zábavy pro diváka a zároveň není tak dlouhá aby se stala nudou. Luis Tosar v hlavní roli funguje bez problému a celé to je vlastně i přes zvolenou tématiku vlastně docela fajn. Takže proč ne. [65%] ()

LV.Helter

Dlho som nemal také zimomriavky ako pri posledných 10 minutách pozeraní tohto filmu. Je veľmi dobre že Balaguero si zrobil menšiu prestávku od RECu a pošiel do psychothrillerových vĺn, kde mu to ide chvalihodne. Tosarová postava bola skvelé napísaná a skvelé záhrana, proste záporak, ktorému musite fandiť.PS: Označiť to za horror je fakt blbosť. (82%) ()

Paxxx.cz

Tak to bylo teda něco. Film navodí vztah diváka k hlavní záporné postavě, který jsem nikdy nezažil. Je to sice badass, ale nějakým prapodivným způsobem jsem mu i fandil až do samotného konce. Prostě na film mrkněte a uvidíte sami...8/10. ()

Asgy

Horor ani omylem, ale každopádně fajn thriller. Každý potřebuje ke štěstí něco jiného, César to ale má trošku jinak. ()

Tayen

Jak málo stačí k tomu natočit slušný thriller? Není potřeba drahých kulis, herců, ani krve. Stačí stupňovaná šikana jedné hezké nájemnice a její mizející úsměv, aby na tváři ztuhl i ten váš. Stačí mile se tvářící domovník a jeho hnusná sprška slov mířená na jednu milou paní, abyste ho nenáviděli a přitom ho chápali. Španělé opět přebírají žezlo za originalitu v žánru. ()

SarumanKo

Filmová verzia Neighbours From Hell, v hlavnej úlohe úchylnejší brat Dextera Morgana a slušná porcia krutého cynizmu a psychologického dusna k tomu. Drsný, skúsene natočený thriller, pri ktorého sledovaní sa málokto bude cítiť šťastný. Ešteže je to jeho zámer. (7/10) ()

Alementina

nemam tyhle typy filmu rada, nemam rada, kdyz se vedome ublizuje .. navic nekomu, kdo nic neprovedl... je jen stastny. natoceny je to zajimave, asi neni co vytknout, ale ne, nevidim nic hezkeho na filmech, ze kterych nemam dobry pocit, ze kterych se mi spatne usina... ()

Verka13

Očekávala jsem víc. Například prvky hororu, které jsem, ač jsem se snažila, opravdu nenašla. Každopádně film emotivní, místy jsem opravdu cítila neskutečný odpor k Césarovi (slizák na entou), jak dokáže lidem ničit životy a nikdo na něj nepřijde. Bohužel takoví lidé nejsou jenom ve filmech... Po zhlédnutí jsem opravdu ráda, že nemáme domovníka a pod postel se mi nikdo nedostane. ()

kaylin

„Zatímco spíš“ je ukázkou toho, že i v nedávných letech bylo možné natočit skutečně děsivý horor, který přitom nevyužívá žádné fantaskní prvky, ale spokojí se s tím, že v čele je jen vyšinutý jedinec, z kterého vás mrazí. Film je skvěle herecky i režisérsky zvládnutý a rozhodně patří v hororu obecně k tomu nejlepšímu, co kdy bylo natočeno. Na takový zážitek jen tak nezapomenete. ()

Maq

Psychologické drama s naznačenou kriminální složkou. Není to špatné, ale výrazněji mě to nevtáhlo, trošku jsem se nudil. Nejnapínavější pro mě byly pasáže kdy kolem šmejdili policajti. Mně osobně by se líbilo, kdyby čmuchali trošku víc. --- ()

Mikita

Tak šílené, že to prostě člověk musí dokoukat. Zlo v čisté podobě. Takové příběhy mě děsí víc než jakýkoliv horor plný mrtvol. Usměvavý úslužný soused, který vám rád pomůže ... nejlépe zbavit se vašeho úsměvu na tváři. Tento film nelze zařadit do žádné škatulky. Je to takový komorní psycho příběh o narušeném člověku, který vás nenechá spát přirozeným spánkem. Odér chloroformu se vznáší ve vzduchu a z počátku neškodně vyhlížejícího trápení sousedů nakonec vyjde opravdu pořádně zvrácený závěr ... ()

gojackill

Kvůli finále to na mě působí jako taková černohumorná anekdota. Má to velmi zajímavý děj, jen způsob vyprávění zdál se mi trochu nudnější a chyběla mi větší vypjatost klíčových scén. Myslím si, že se zapomnělo podpořit napětí vhodně zvolenou a správně načasovanou hudbu. Dobré hudby, která má být součástí vyprávění jsem si všiml pouze jednou, to když domovník César pociťuje satisfakci za své snažení a podává Kláře oblečení, v tu chvíli si připadá, jako by byl její přítel, do tohoto šťastného okamžiku výmluvně hraje povzbudivá hudba a vystihuje tak momentální pocit štěstí hlavní postavy Césara. Takto se má hudbou vyprávět. Příběh o voyerství nepříliš sympatického domovníka, který se noc co noc vkrádá k nádherné prdelce mě zaujal svou promyšleností, ale neuchvátil zdaleka tak, jak by mohl, protože mě nechával docela chladným. ()

italka63

Thiller ze Španělska, to je vždy zajímavý počin a opravdu opět byl. V jednom velikém domě, s několika nájemnými byty, velikou kanceláří a nádherným starobylým výtahem s kovanou mříží, je recepčním u vchodu Cèsar. Dělá v tomhle domě prakticky všechno, tenhle sympatický, méněmluvný tmavooký čtyřicátník. Ohlídá psíky, vyčistí odpad, někdy na terase zapomene zalít květiny, roztřídí ve žlutých obálkách poštu, zvlášť pro dlouhovlasou, vždy dobře naladěnou sympatickou paní Kláru....a v noci chodí právě na tu terasu a pokouší se skočit.....šťastní lidé jsou zlo a on být šťastný neumí. Ale umí být chytrý. Je přece recepční a má od všech bytů klíče....skvělý film, gradující napětí a skvělé čtyři hvězdy. ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš