César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

PetrPan

Tak nazváno hororem je to snad jen díky jménu Balagueró, jinak je to čistý thriller a v závěru až černá komedie - já v poslední době asi vidím humor i tam kde není, ale ta finální tečka mi opravdu vykouzlila ( snad sadistický, já nevím:) úsměv na rtech a moje sympatie k hlavnímu antihrdinovi vzrostly ještě výrazněji , btw: lekce pro "milé" děvčátko ze sousedství byla snad ještě lepší. ()

Pedestrian

...And They Lived Happily Ever After. Španělé nadále vládnou evropskému fotbalu i evropskému hororu (thrilleru). A ač Mientras Durmes může znít jako sebevětší škatulka, je v ní mnoho pikantních detailů a rozmanitých vedlejších postav. Závěr vyzní trochu do ztracena, ale místama jsem nedýchal. S barákama to Jaume prostě umí. [kino] ()

Arsenal83

So slovom horor to nemá nič spoločné, očakávaná pointa a len pár napínavých situácií. Hlavne v porovnaní s La cara oculta to vyznieva veľmi slabo, ale celkové hodnotenie v priemere, za jedno pozretie to stojí. ()

klerik

Sústredená réžia, dôraz kladený na detail. Napínavé scény slušné, herecé výkony presne také, aké mali byť. Keby nedávno nevznikla podobná (aj keď prevedením značne slabšia) INTÍMNA PASCA, bol by môj zážitok určite silnejší. Žiadny extra príbeh, ale námet bol vyťažený do poslednej nitky... Mrazivý triler zo života, či skôr zo susedstva... ()

Chrustyn

Překvapivě nepříliš prezentovaný ale ve výsledku výborný "voyeurský" thriller o úchylném domovníkovi, který si dělá zálusk na mladou, atraktivní nájemnici. Film boduje nejen výbornou atmosférou ale hlavně uvěřitelností se kterou je prezentovaný. Hlavní hrdina sice provádí věci, které nedělá 99% normálních lidí a některé jeho manýry jsou slizké a sofistikované zároveň ale po celou dobu filmu si drží autentickou tvář a nesklouzne k podobě úchylné karikatury a dokonce si i dokáže získat a udržet divákovi sympatie natolik, aby mu nebyla přána nějaká opravdu brutální smrt. A autenticita, kterou vyzařují postavy má i celý film, díky čemuž se nestane aby se z hlavní postavy stalo vraždící monstrum a i přesto, že na smrt dojde, většina "odstraňování" nepohodlných je provedena mimořádně chytře. Film si po celou dobu drží napětí hororové, (temné místnosti, nějaká ta lekačka) tak i permanentní napětí z toho, že nikdy nevíte co čekat a ve spojení s přesnou režií a výbornými herci se jedná o velice příjemné překvapení. ()

iamek

Jaume Balagueró umí lépe. Snímku na tohle téma byla už spousta a většina jich měla lepší úroveň. Tohle je zrovna hororový žánr, kde nejde moc co vymýšlet nového. Po technické stránce nejde co vytknout, ale po dějové film po pár desítkách minut už ztrácel dech. Nezbývá než čekat na další díl snímku Rec. ()

korbitch22

Každý lehce zvrhlý cynik musel u filmu slintat blahem.Balagueró se s tím vůbec nesere a film natočil až tak cynicky a s nadhledem, že kolikrát i díky té ujeté hudbě působí až komediálně.Podobně natočený byl i Ted Bundy, vlastně dost drsné až hrůzné téma natočené s neuvěřitelnou lhostejností ke slušným mravům, až se tomu prostě občas musíte smát a já měl prostě místy dojem, že koukám na luxusně zvrhlou komedii a thriller natož horor to připomínalo hódně vzdáleně.Luis Toras je psychopat, každý normální člověk mu ale prostě bude fandit.Škoda že je to dost zdlouhavé a místy docela nudné.Když nepočítám ty komediální pasáže ( třeba sem jen úchyl a nic vtipného na tom není co já vim ) občas to vykouzlilo atmosféru a jaume je takový prase, že v divákovi největší emoce vzbudí tak, když se bojíte aby se domovník neprozradil :D Třeba ale takový loňský The Resident, který je točený vyloženě na vážno a má podobné, vlastně stejné téma má o 25% míň a mě u něj mrazilo teda mnohem víc. spoiler Kdyby vyhodil tu malou píču z okna 4tou bych přihodil. spoiler out. No a někdo psal o dech beroucím konci...nenechte se vysmát vážení, konec je to na co jsem čekal a je prostě normální. Tenhle film i díky Balagueróvi vystrkuje růžky z průměru, ale není to prostě úplně ono.Poslední dobou španělé zaostávají za očekáváním a já už se jen modlím k poslednímu Recu. 65%. ()

heyda

Velmi solidní psychologické drama!!! S hororem ani thrillerem to nemá nic společného, to jen pro začátek, aby bylo jasno. Na španělských filmech se mi líbí naprostá suverenita, co se hereckých výkonů týče a je úplně jedno, jak ten herec vypadá. V tom určitě máme co závidět. Perfektní je i příběh a jeho zpracování, rozhodně ale nečekejte nějakou jízdu. Docela se to vleče, ale ta hvězdička dolů je především za to, že jsem si skutečně myslel, že to bude drsný, krvavý a beznaděj z toho bude sálat na míle daleko. Bohužel je to slaboučký a neodpovídá to žánru. Proto slabší 4 hvězdy = 70% ()

mat.ilda

Jste nešťastní, že jsou ostatní šťastní? Lehká pomoc - staňte se domovníkem! Nejlépe v echt nóbl secesním domě, tam bývá koncentrace šťastlivců největší a z toho plyne i víc práce pro jednoho neskutečně drzého parchanta... Mám ráda filmy co umí překvapit - a tento je jedním z nich. Nápaditý, skvělou hudbou podpořený thriller, kde se v dusivě klaustrofobní atmosféře cítíte jak v těsném prostoru pod postelí, krátce před děsivým odhalením, zároveň skřípete zuby nad mizivou šancí se skrytému teroru bránit, a co je nejhorší - může se to stát i vám. Přese všechno se přitom nelze nekochat chameleónskými výrazy v tváři výborného (a přiměřeně roli odpudivého) Luise Tosara, svěží přirozeností filmové Clary a nedětským výkonem malé Úrsuly - skvrnku na dokonalém obsazení vidím v poněkud prkenném Clařině příteli, který si částečně napravil reputaci bezchybným krvácením :-). A konec? Naprosto luxusní. ()

jojinecko

Španieli sú jednotkou v oblasti mrazivých psycho-trilerov. Mientras Duermes je ešte o niečo lepší (v zmysle intenzívnejší) ako napr. podobná žánrovka Ojos de Julia. Luis Tosar je týpek na pohľadanie a svoju (herecky vďačnú) rolu si užíva. Napätie hustne každou minútou a k záveru tep stúpal až na maximum. Fanúšikovia žánru MUSIA byť spokojný.. ()

lillien

HA! konečně se po všech těch letech moje noční paranoia jeví jako opodstatněná a bezpečnostní řetízek zevnitř, zavírání ventilaček a pepřový sprej v dosahu postele se ukazuje jako dobrý nápad!! Vždycky jsem totiž tušila, že se jednou můžu vzbudit a nade mnou bude stát nějaký zpocený občan, kterého jsem roky přehlížela v autobuse, čímž jsem mu přivodila stav nenávistné deprese. Bude tam stát s kapesníkem nasáklým thiopentalem a připravený mě análně zprznit, nasypat mi vši do vlasů a do rohliku nasoukat vajíčka tasemnice..Přátelé, tímto jsem úlevně vyblila svoji fobii, ovšem pravý děj filmu nikoli! Uchyl zde je skoro až sympaticky fikaný, důsledný, jeho pohnutky mrazivě nevšední. Nádhera sledovat, jak si pomalu chystá půdu k zvrhlé satisfakci. Skoro se člověku chce mu fandit. Neokoukaní, přirození herci, zajímavý námět a nabírání na obrátkách v závěru..Pro mě jednoznačně psycho zákusek měsíce, na který se výborně kouká místo prášku na spaní . Nevyděsí k neusnutí, ale dostatečně dlouho udrží vaši pozornost, abyste pak vyčerpaně (poté, co si na netu projdete ceny laserových alarmů) zalomili.. ()

Flego

Cézar je zakomplexovaný muž, ktorý pracuje ako vrátnik v bytovom dome. Všetci ho navonok poznajú, každý ho zdraví, je úslužný a pracujúci, hoci tieto vlastnosti akosi nevie ( ? ) oceniť majiteľ domu. Lenže pod povrchom ide o veľmi nešťastného muža, ktorý nedokáže byť šťastným. Preto má vypracovaný hrozný plán... Mientras duermes je kvalitne spracovaná dráma, s dôrazom pre detail a psychologiu postáv. Fungujúce napätie je zaujímavým spôsobom okorenené čiernym humorom ( môj vklad by bolo poslanie mu smajlíka ), ale azda najdôležitejším faktorom je celková komornosť príbehu. ()

Ivoshek

Každej z nás je v něčem dobrej. César je magor a umí dělat lidem ze života peklo. S novou nájemnicí to jde trochu ztuha, protože jí jen tak něco nerozhodí, ale to by v tom byl čert, aby jí nějak nešlo zničit život... Film je celý braný z Césarova pohledu, takže místo strachu "ty hodné" mu spíš začnete fandit - a to i ve chvílích, kdy se jeho soupeřem stane cynická desetiletá vyděračka. V dost místech se budete i docela zvrhle bavit. Musím říct, že Španělé mě poslední dobou baví čím dál víc. Asi zkouknu REC. ()

honajz

Cynické, a navíc zcela negativní filmy nemám moc v lásce. Zde ještě nechápu tu negativní motivaci, která nutí domovníka dělat to, co dělá a chovat se zcela asociálně a ničit štěstí druhých lidí. Celkově slušný scénář, ale vlastně tomu chybí nadhled, občas logika věci, a po zhlédnutí to zanechá jen negativistickou pachuť, jakou člověk má kdykoliv, když otevře noviny nebo televizní zprávy. Zbytečný film. ()

poz3n

Tohle je přesně ten druh ironického thrilleru, u kterého se zasměju nahlas víc než u komedie (myšleno v dobrém slova smyslu). Tentokráte v takovém lehkém hitchcockovském obalu s plešatějícím Normanem Batesem a pořádnou dávkou zlomyslnosti. V podstatě nemám co vytknout, zároveň jsem ale byl jen a pouze pobaven, což samozřejmě na příjemný víkendový večer stačí, nicméně druhý den se probudíte jako nezměněný člověk. 6/10 ()

Jinny

Předně musím říct, že moje hodnocení patří thrillerové atmosféře a hereckým výkonům, ne vyznění. Už od titulků je César jasný podivín a postupně zjišťujeme, že je nejenom stalker a zlomyslník, ale taky prvotřídní hajzl. Tak jako u velké části filmů, které se snaží být temné, jsem ale měla problém s faktem, že tvůrci používá podobné techniky pro podporu záporákových plánů, jaké se jinde používají pro záchranu hrdiny - načasovaní, nelogická opomenutí, náhodičky s vhodnými střepy atd. SPOILER Naštěstí aspoň tvůrce nemůžu obvinit z cynismu. Ačkoliv tak film nekončí, tak logický vývoj příběhu je takový, že Clara Césara udá, když jí napsal tak pěkný příznávací dopis. ()

SOLOM.

Tohle bylo mé první setkání s Jaumeho (ne)hororovou tvorbou a hned jsem začal mít problémy, vůbec se dodívat do konce. Hororového žánru se profláknutá (již několikrát viděná) zápletka dotýká jen opravdu sporadicky a navíc místy neskutečně nudí. Viděl jsem už mnohem lepší kousky o „šmírákovi“, který potají terorizuje svou oběť. V poslední době jsem viděl podobných filmů, jež stavějí na skoro totožné zápletce hned několik, takže mne tu nemohlo skoro nic překvapit. Tedy překvapilo mne hlavně vlažné až uspávající tempo příběhu, jehož jediným zpestřením byla pohledná Marta Etura a ta malá holka. Jo a málem bych zapomněl na luxusní písničku od skupiny Buckcherry - Next 2 you. Pořádnou dávku napětí aby tu člověk pohledal, za to nelogičností tu bylo víc než dost. Psychologický teror se naplno rozjede až ke konci, ale to už jsem u toho málem usnul. Tentokrát mne Balagueró vážně nepotěšil – když už spolu M. Etura a Luis Tosar (oba hlavní protagonisti) chodí ve skutečnosti, mohl přidat trochu té erotiky, když už hororového tu k vidění moc není…(více na mém blogu) ()

eraserhead666

Fíha, mrazivý, takřka až horrorový thriller, napínavý jak guma u trenek s výborným obsazením hlavní postavy s očima Jirky Mádla. Jen bych očekával trošku sofistikovanější motiv. ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš