Žena

(festivalový název)
  • USA The Woman (více)

Chris, úspěšný právník a otec rodiny, jednoho dne objeví v lese divokou kanibalku. Chris neváhá a kanibalku sleduje a poté ji unese k sobě domů, kde z ní hodlá učinit civilizovaného člověka. Chris přesvědčí svou ženu a děti, aby to bylo jejich malé tajemství a nikdo z okolí se o tom nedozvěděl. Brzy se chování Chrise dramaticky změní a situace s kanibalkou jde zcela mimo kontrolu. (Dlee)

Ruut

Čekal jsem podle pár špatně zvolených databázových fotek nějaký ušpiněný humus s důchodci kanibaly z východního Německa, dostal jsem něco, co jsem fakt v životě neviděl .. a co se mi hodně líbilo :o) Pollyanna McIntosh je sakra hustá The Woman ! ()

S.Quentin QUALE

Už si nepamatuju, kde se to odehrává, ale tipuju , že vloni v New Jersey, protože Patrik Eliáš měl super sezonu, a já už vím proč. On si zašel na lov, odchytl si divoženku, se kterou si pak v šopce dopřával před i pozápasový relax. (Nezlob se, Patriku, ale seš to celej ty!) :) Krapítko zvracená a úchylná podívaná, ale ne zas tak moc. 70% ()

misterz

Veľmi zneklidňujúci zážitok. Film naráža na nepríjemnú myšlienku, že sofistikované zlo, skryté hlboko v človeku za maskou civilizácie a neúprimnej miloty, je často omnoho horšie, ako to očividné, jednoduché a pudovo ovládané. Celý čas tu máme možnosť sledovať rodinku, v ktorej majú všetci nejaký ten problém, síce priamo nepomenovaný, o to viac však dusivejší. Z toho pramení aj sústavná napätá atmosféra, ktorá ani na minútku nepoľaví, pričom záverečný krvavý masaker všetko krásne hororovo podčiarkne. Výborná vec! 80/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour. ()

pornogrind

Mě tohle rodinný drama neskutečně nudilo. Co mi tenhle film nabídl ? Zbytečně dlouhou stopáž, unylé herce, Anoftalmii a trošku svižnější závěrečnou čtvrthodinku, která se snaží příjít ze šokujícím odhalením. Tahle " žena " není nic pro mě. ()

Vančura

K filmu mě přivedla zvědavost dozvědět se, jaký je původ postav z pozdějšího filmu Darlin, který jsem viděl před pár dny. V tomto ohledu mě aspoň částečně uspokojilo, že je zde vysvětleno, kde se vzala ta zrzka, ale současně mě příšerně iritovalo, že o původu té kanibalské zrůdy (kterou hraje ta samá herečka), se ani zde člověk nic nedozví! A koukat na ten první film Offspring, kterým to celé začalo, už odmítám, protože jsem dokonale otrávený tím hnusem, kterému jsem zde byl vystaven. Ten film je zcela zvrácený a postava jeho režiséra mi je extrémně nesympatická, a závěr toho filmu je tak chorý a zlý, že doufám, že ho dostanu co nejdřív z hlavy. ()

Omnibus

Deviantní jablko nepadá daleko od stromu! Ugh... Co to bylo? Rozcajdaná sadistická balada a nebo trefná satira? O tom, že americký maloměšťácký šovinismus je svině – k vlčí dívce, k vlastním dětem i k manželce, domácí puťce? A nebo spíš jen scénárista a rejža jako chlapci rádi chodili do cirkusu ( „Tak co, synku, je TO lepší než puma?“ ), sledovat krocení divé zvěře? Každopádně: „Budete potřebovat velkou lékárničku...“, jak vizionářsky hned v úvodu podotkla pětiletá dcerka :-D. No, celá ta rodinka by hlavně potřebovala dobrého psychiatra. A kanibalka trochu jiné kosmetické úpravy a ne ty umělecky roztrhané hadry, bosé nohy, ale vyholené podpaždí – ROFL! Ale ten fotřík, vášnivý nimrod, přísný manžel a milující otec, to byl deviant par excellence, to zase jo. S hvězdami hodnocení se z řetězu úplně neurvu, ale pro ty, kdo ocení dobrou muziku a mají rádi rodinné filmy, k původním třem jednu přihazuji. A můžete si zablbnout jako malí kluci (s kombinačkama). Koneckonců, opravdu to s TÍM bylo lepší než s pumou... Ale varuju vás! S touhle nenažranou feministickou Červenou karkulkou by si žádnej rozumnej vlk nic nezačínal! ()

Frajer42

Horor to není. Nicméně se jednalo o velice zvláštní a svým způsobem velmi půvabnou psychoušskou jízdu. Úvodní scénka navozovala dojem, že sledujeme snímek filmové kvality "D-". Naštěstí netrvala dlouho a postupem času se snímek zdárně přetransformoval na solidní "Béčko". Od okamžiku, kdy zcela civilizovaný tatínek přinese z lovu kořist, kterou se rozhodne podrobit převýchově, nastal neskutečný příval zábavy. Možná jsem pro společnost nebezpečný psychopat, ale já se u tohoto snímku neuvěřitelně nasmál. Mnohem více, než u nějaké rádoby vtipné "komedie". Hlava rodiny je opravdu psychopat každým coulem (nejen on, své psychopatství zdárně předal kompletní rodině). Jeho jednání se členy rodiny a podobně, to je prostě kouzelné a nemá to chybu. Celý ten nápad s vlky vychovanou hlavní dabérkou zombies v seriálu Walking Dead je celkem sračkoidní, ale nechť na to kálí pes, respektive v pejska vychovaná dcerka (kdo tento film viděl, ten to hravě pochopil). Trošku mě zarmoutil SPOILER → závěr. Přál jsem taťuldovi, aby své řádění dotáhl do konce, nebo minimálně situaci a rodinné vztahy více vyhrotil. ← KONEC SPOILERU Nicméně, filmový zážitek mohu prohlásit za slušný. ()

Kudly4

Vůbec jsem nečekal, že se mi pod nos naservíruje toto. Ono to dějově není zas tak úplně špatné, drží to stále v napětí, ten konec byla taková třešnička na dortu a bylo to to, na co jsem celou dobu čekal až se stane. Celkově je to pěknej film, ale je to tak trošku ptákovina ... úchylná ptákovina :) ()

Okara

No tak to bylo teda řádný psycho. Žena je kombinací konvenční americké idylky se ztělesněnými choutkami zvrhlého maniaka. Zní to divně? To možná ano, ale funguje to perfektně. Obě složky jsou v naprosté rovnováze a jedna střídá druhou v naprosto nejabsurdnějších momentech. Právě tímto mi Woman vyrazila dech nejvíce. Ve zcela normálně (což je důležité slovo) odsýpajícím ději totiž postavy z ničeho nic udělají tu nejnečekanější věc a největší paradox je, že to vlastně všechno dává smysl. Tento způsob podání mi dokonale učaroval a to způsobilo, že i přes předvídatelnost celé zápletky se člověk těší na to, co už vlastně ví, že přijde. Samotná Žena je zahrána výborně, před důkladným umytím bych se ji minimálně leknul i za bílého dne uprostřed živé ulice. Jak se příběh pomalu posouvá po časové křivce, vyplouvají na povrch hrůzná tajemství celé rodinky a žhaví tak divákovy nervy na koncovku. Závěr je i ve srovnání s předchozím dějem hodně přehnaná záležitost v dobrém slova smyslu a při některých scénách jsem jen docela bez dechu koukal. Být sexistickým úchylem, tak je pro mne možná Žena nejlepším filmem, co jsem kdy viděl, i pro normálního diváka je to však každopádně hodně zajímavý kousek. Nejlepší soindtrack z filmu 80% ()

Pedestrian

Lucky McKee, you lucky bastard. Film, který by sám o sobě mohl fungovat jako dusné rodinné drama bez titulní Ženy. Jeden z hororů roku, navíc s nejlepším žánrovým soundtrackem. ()

iamek

První půlka neuvěřitelná nuda, ale jak se snímek postupně krásně depresivně rozjížděl, tak to byla parádní jízda a závěr byl kulervoucí. Konečně horor v roce 2011, který nebyl nudný a měl koule ! Lucky McKee má možná přece jen talent na hororový žánr. Přece jen May a Lesy byla nuda. ()

heyda

Neskutečný, tohle se snad nedá ani pořádně popsat. Místy je to naprosto originální, úžasně zahrané i kamerově precizní dílo, ale místy je to i nudná kravina. Rozhodně jde ale o nevšední podívanou, sice trochu zvrácenou, ale na konci slušně gradující, kterou bohužel shazuje nesmyslný střih, zpomalující postup děje a taky několik momentů, nad kterými vám zůstane rozum stát. Ale ať už se zařadíte mezi fanoušky nebo velký kritiky The Woman, všichni musíte uznat, že to má něco do sebe a mnozí si v tom najdou i určitou obraznost. Původně jsem si myslel, že vím, co mě čeká a do čeho jdu, ale popravdě jsem byl vedle, a už pro tu nepředvídatelnost si to mých 60% zaslouží. ()

Flakotaso

Kdo říkal, že v dnešní době už je nemožné natočit něco originálního? Celkové hodnocení nenaznačovalo žádnou pecku, ale pětihvězdičky některých uživatelů dávaly najevo, že na tom filmu něco bude. A taky že ano. Už od začátku mě zaujala velmi netypická a osobitá McKeeho režie, zejména používání různých prolínaček a pomalých zatmívaček jako ve starých filmech. Postupem času si mě navíc začal rejža získávat naprostou nepředvídatelností jednotlivých scén, což mě u amerického filmu, přestože nezávislého, dost šokovalo. Co však dělá tento film nezapomenutelným, je opravdu nehorázně geniální soundtrack - společně s Hanebnými parchanty a Drive patří mezi nejlepší za poslední roky. Celkově je pro mě tahle Žena obrovským překvapením, opravdu to stojí za pozornost. ()

Othello

Pohřbít takhle nádherně antišovinistický námět tak uzívanou a snad ve všech ohledech chybující režií je výkon. Například pokud někdo při projekci poslouchá za dveřma, tak nemůže mít pocit, že se díváte na film, ale na sestřih ze setkání maturitního ročníku taneční školy ze 60. let, protože film sází jeden oldies song za druhym, což se hodí jak šlehačka k chilli con carne. Setkání z hlavní ženou proběhne ve slow motion, kde si holčina frajersky nasazuje kabátek z kůže (?) a prakticky to i s hudebím podkresem vypadá naprosto stejně, jako když nás Bay seznamoval s Megan Fox. Těch styčných bodů je tam víc - divoká slečna zde sice má podpaží holé tak, že by mohla brát vedlejšáky v reklamách na wilkinsona, nicméně film se nás nenamáhá seznámit s tou srnkou, co jí ty chloupky vykousává. Střih mezi scénama je prakticky neustále řešený prolínačkou, což je imho taky už dost pasé záležitost a téměř nikdo v tom filmu neumí hrát. Vrcholem jsou absolutně nepochopitelné postavy dvou učitelek, které nejenom, že vypadají obě tak na 17, ale jejich význam ve filmu je minimální a naprosto vytrhávají svými problémy z děje. Herec Sean Bridgers jako nevyslovená parodie na Colina Firtha dělá všechno pro to, abyste ten film nebrali vážně a poslední etapou je násilí, které tu není. Respektive chtělo by být, ale zrovna, když se děje, tak někdo posune kameru tak, abychom si mohli všechno domejšlet.. jak v nových Seagalovkách. Co zůstává? Ten skvělý námět, silné finále a hlavně naprosto famozní scéna manželské facky, která v momentálním kontextu je tím nejlepším, co jsem za dlouhou dobu viděl. ()

eraserhead666

Jasně, žena žijící divoce v lese jako zvíře si bude holit podpaží. Úplně to vidím. Hned někde mezi vybíráním mravenců z mraveniště, chcaním do řeky a žraním syrových ryb si pravidelně namydlí podpaží a sjede si ho trojbřitým strojkem. Ale jinak, navzdory tomu, že je ta zápletka a příběh samotný trochu, jak to říct, neskutečný a ne zcela uvěřitelný (i v rámci filmové/literární fikce), jde o zajímavý obraz toho, jak největší bestií dokáže být "slušný otec rodiny", jedoucí podle oněch zlatých rodinných tradic a hodnot, které dovádí ještě o kousek dál. Ketchum prostě tyhle temné stránky lidství vykresluje až nechutně bravurně (nebo bravurně nechutně?). A zdá se, že se to v již zajeté spolupráci s Lucky McKeem podařilo převést i do filmové podoby. Neboť Woman, nebude-li se člověk moc nimrat v tom, co se před ním odehrává, je zajímavé pokoukání. Napínavé a takové vnitřně hnusné. Jinak lesní žena (odmítám ji nazývat kanibalkou, protože to není z příběhu vůbec zřejmé) je ztvárněna velmi dobře. 3.5* ()

ARI50

No nevím teda co mělo vyvrcholení znamenat ale celou dobu jsem se nudil a celkový konečný scénář už to nezachránil. ()

Beastmaster4

Naprosto šílená úchylárna, která nalézá negativa civilizačních problémů a převádí do podoby otce, syna a jejich činů. Morbidní galerie, která přináší hodně hutnou atmosféru plnou stresu a melancholie. Sean Bridgers znázorňuje naprosto přesně spoutanou zvířecí krutost a zvrácenou touhu moderního člověka… jakej chlap by nechtěl mít ve sklepě spoutanou "lesní ženu" s takovými ňadry :-) ?! (určitě ne takovým způsobem, jakým ve filmu, ale....). Netrvalo dlouho a dočkal jsem se i ukojení touhy na ulovené "kořisti", což byl předpoklad od začátku filmu. Domácí šikana a násilí tu pozvolna graduje až do šokujících momentů. Z jedné stránky bych podobné snímky zakázal vůbec točit, pro některé psychopaty to může být doslova slast, a kdo ví, jestli to pro ně není i jakýsi návod na život. Na druhou stranu, jako zvídavý člověk a divák, který má rád mix pocitů a emocí při sledování filmu, podobné krutosti uvítám, avšak s přidušeným hrdlem a s nutnou dlouhou pauzou před dalším podobným "humusem". Pollyanna McIntosh i přes krutý, zanedbaný a zvířecí zjev ukázala krásu minimálně své postavy, což je možná zvláštní při její vizáži ve filmu a jejím charakteru, ale je to tak. Roli civilizací neposkvrněné divošky ztvárnila na jedničku, snad se kdysi i lidé v takové podobě proháněli přírodou, kdo ví? Film nám nastavuje zrcadlo a nechává nás, jestli budeme čelit svému obrazu nebo s odporem odvrátíme zrak. Na nervy mi lezl vzhledem k povaze filmu ujetý výběr rockových aj. písní, který z toho všeho dělal ještě větší hnus, až jsem měl pocit, že jen ztlumením hudby ulehčím tísnivému pocitu v sobě. ()