Doručovací služba čarodějky Kiki

• Česko Doručovací služba slečny Kiki (neoficiální název) (více)

Malá čarodějka Kiki se spolu se svým mluvícím kocourem Džidžim vydává na zkušenou do světa. V prostředí malebného přímořského městečka je čekají velká i malá dobrodružství. Vynalézavá a odhodlaná Kiki využije svou schopnost létat a založí si doručovací službu, aby se mohla stát opravdovou samostatnou čarodějkou. Jedinečný film z produkce studia Ghibli, které celý svět okouzlilo tituly jako Můj soused Totoro či Cesta do fantazie, uhrane svou magickou atmosférou a hravým ztvárněním radostí i strastí dospívání. (Aerofilms)

zElina

Japonské animované pohádky jsou filmy u kterých zaručeně neusnete, ne že by vás nemohly nudit, ale ty jejich dokonale zpěvné (někdy až uječené) hlásky vám nedají. Přiznávám jsem ještě dítě:-) ()

Zombiepod

Ďalšia prekrásna rozprávka z Miyazakiho dielne, ktorá znova prináša originalitu. Navzdory svojmu veku prekrásna animácia v prevedení jednoduchého príbehu bez väčších zvratov, či nečakaných situácií. V tomto prípade však obyčajnosť deja nevadí, pretože film má nádhernú atmosféru, ktorou sa divák necháva unášať až do konca. Anime pre každého. ()

Godhaj

,,Jenže já lítám v práci, to pak taková zábava není.“ Sledovat malou Kiki s ještě menším Džidžim, kterak rozjíždějí svoje podnikání ve francouzském přístavním městě je balzám na duši. Miazaki se neobtěžuje s vysvětlováním, proč jsou ve Francii na počátku 20. století malé čarodějnice, proč jsou na ně lidé zvyklí a proč mají všichni japonská jména. Příběh má jen velmi málo dramatických okamžiků, působí vlídně a pohodově, a to je nejdůležitější. Na druhou stranu, po zhlédnutí jsem marně přemýšlel, o čem to celé bylo a k jakému posunu vlastně za tu hodinu a půl došlo. Asi k žádnému, ale příjemný pocit ve mně zůstal. ()

fallanga

Podle mě trošku slabší film od Miyazakiho. Vyniká to ve všem, v čem Miyazakiho filmy vynikají. Má to pěknou animaci, pěknou hudbu a celkově je to prostě pěkná pohádka. Ale trochu tady zaostávají postavy. Je zde hodně postav, které jsou opravdu otravné a to včetně hlavní hrdinky. Což mi trochu vadí. Jiji je prakticky jediná postava, která byla sympatická. Trochu mne to zklamalo. ()

nenet

Nádherný, velice laskavý, precizně provedený animák, který se od dnešních, obvykle výrazně dynamických, kreslených filmů pro děti snad ani nemůže více lišit. Žádná velká akce, napětí, drama ani legrace za každou cenu a přesto má obrovské kouzlo, možná právě díky tomu nesmírnému klidu, co z něj celou dobu vyzařuje. Moc příjemná záležitost, kterou jsem díky dětem měla možnost vidět několikrát a vždycky to byla dokonalá relaxace. ()

Belsazar

Tímto nádherným animovaným filmem u mě Hajao Mijazaki stoupnul v ceně. Ne, že bych ho neměl rád už dřív, kdyby nic jiného, tak udělal přenádhernou Princeznu Mononoke, navíc je moje vnímání jeho filmů ovlivněno tím, že jsem je neviděl v chronologicky správném pořadí, ale až u sledování tohoto příběhu mi došlo, že Mijazaki není režisérem skvělých filmů, ale že je skvělým režisérem. Ten rozdíl je snad patrný. Co se mi líbilo asi nejvíce, bylo krásné spojení příběhu a hudby, ta mu po celou dobu dodává veliký náboj. Doručovací služba čarodějky Kiki není mým nejoblíbenějším Mijazakiho filmem, ale rozhodně je v rámci jeho tvorby filmem jiným, zvláštním. Závěr filmu patří k tomu nejlepšímu, neubránil jsem se slzám. Vím, že jsem občas až přílišný fanda, filmy se mi spíše líbí, než nelíbí, ale tady jsem se neubránil pohnutí. Dětská fantazie je nekonečná. Jak je dobře, že je Mijazaki stále dítětem (v tom nejlepším smyslu toho slova). Další film, který oslní barvami, příběhem i poselstvím. Další film, jenž dokazuje, že kultura není prázdné slovo, že kultura může znamenat spojení těch největších životních hodnot s krásou audiovizuální, stejně jako se sílou dobrého slova. Nádhera ve všech detailech. ()

MERKATtv

Film má skvelú animáciu a dobrý soundtrack. Príbeh o mladej čarodejnici ktorá sa vydala na cestu do mesta aby začala pracovať ma bavil. ()

Brooks

Príbehovo prostučké, tentokrát cielené čisto na deti, ale tá animácia je prenádherná, poetická, cítiť z nej dušu filmového básnika. Mijazaki v tomto nemá konkurenciu, ani v Hollywoode. V závere poteší troška dobrodružstva a pekný myšlienkový presah. 4*. ()

pekas

Oproti mínění některých Miyazakistů, že tento film je slabší si myslím, že je minimálně stejně skvělý, jako jeho další kousky. Je to úžasně milý film, který pohladí po duši. ()

Quendi

Žůžo! Tyhlety milé, krásné příběhy, kde z každého záběru dýchá klid a čistota jsou prostě balzámem pro diváka. ()

Toustovač

Zdaleka ne tak pro děti jako My Neighbor Totoro, ovšem o žádné drama (až na jednu luxusní scénu kousek před koncem) se také nejedná. Příběh je prostinký, ale v takové pohodě, že mu to ztěží můžete zazlívat. Tím ovšem ani náhodou nechci říct, že by byl prostý nápadů! Miyazakiho fantazie jako tradičně jede na plné obrátky - už jen základní nápad o téměř neschopné čajodějce:). K tomu hláškující kocour-nihilista, spousta jídla a létání. Pět nedávám proto, že film podle mě docela ztrácí, když přejde do vážnějších rovin. Tam najednou absence složitějšího příběhu začne trochu vadit. ()

obscurite

Další a další světy a podoby fantazie mistra Miyazakiho mě neskutečně baví. Sympatické postavy (zvláště cynický a jízlivý koucour Jiji), nové příběhy... lze jen doporučit. ()

MeGab

Malá holka se chce stát čarodějkou a tak musí ve třinácti letech(?) rok někde pracovat. Proč? A kdy se stane tou čarodějkou? A jak se jí stane? To film neříká. Asi jsem ho nepochopil. ()

MyrnaAlec

Mluvící kocour Džidži , vrány a městečko v příběhu samostatné odvážné Kiki. Děj je o mnoho propracovanější než jeho předchůdce Totoro. ()

Asdas

Mijazakiho druhý film o ničom ,ale na rozdiel od Totora nie tak rozprávkový a vťahujúci , možno je to tým ,že som od témy dievča sa vydáva na dráhu čarodejníctva očakával poriadnu mytológiu . ()

RigorMortis

Krása. Ani príliš detské, ani príliš dospelé, vtipné, so sympatickými hlavnými predstaviteľmi (Jiji bol super) a dobre zvoleným soundtrackom. Zahrialo a pohladilo na duši. ()

PeterJon

Takmer 4*. Príjemná stredozemná hudba a kocúr Jiji. Posledná hodina je však nudná a koniec je useknutý, akoby nebolo jasné, čo chcel majster príbehom povedať. Pre deti ale veľmi vhodné. ()

Emjecko

Roztomilý příběh o malé čarodějce s kocourem, který umí mluvit (anebo ne?), o létání, přátelství, a vůbec o samých hezkých věcech. Nenajdete tady jedinou zlou postavu, nikdo nemá žádnou vyloženě špatnou vlastnost. Všichni se usmívají, mají radost ze života, a byť jim občas přichystá i strastiplné chvíle, nejedná se o nic, co by ve spolupráci s ostatními nezvládli. V tomhle sice film působil trochu naivně, na druhou stranu je velmi příjemné podívat se na něco nekonfliktního, na chvíli vypnout a jenom se nechat unášet představou, že takhle nějak by to mohlo fungovat i ve skutečnosti... ()