Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

Tristaver

Příjemně odpočinkový film, kterému se překvapivě dobře daří vyvolávat emoce i přesto, že se nejedná o žádnou super filmařinu. Škoda, že je příběh natolik svázaný původním scénářem, protože v něm naprosto trestuhodně schází širší interakce s výraznými vedlejšími postavami - MacCreadym a Ferrisem. John Michael Higgins jako vždy naprosto excelentní! ()

prezdivaka

Možná jsem neskutečně povrchní idiot, ale tohle je pro mě vrcholná ukázka kýče a manipulace s divákem. Citové vydírání je mistrně dávkované a scénář nevynechal jedinou věc, kterou je kýč živen. ()

Ondrus

Koupili jsme zoo je sice plný klišé, ale v rámci tohoto typu filmu opravdový vrchol s vynikajícím výběrem hlavních herců, silným námětem, krásnými zvířaty a přírodou. Skvělý zážitek. ()

Gumrice

Příjemná večerní oddychovka, která určitě potěší. Je to sice dojemný slaďáček, ale místy jsou povedené vtípky a dobře vybraní herci odvedli poctivou práci. ()

ApsidalTill

Musel som si dojsť pre mop, aby som utrel ten med čo vytekal počas sledovania z TV. Klasická Americká produkcia, ktorá hraje na city ako na lutnu ľudskej duše. Medzi mnou, režisérom, scenáristom a veľkým klavírom - chápem pre koho je film určený a asi by som ho nemal ani hodnotiť ale pár krát som sa usmial, pustil slzu, pustil slinu a hlavne som valil oči na ňu. Scarlett je proste to najkrajšie na každom filme v ktorom hraje a toto nebola logicky nijaká výnimka. Takže za ňu dve hviezdy (dokázala by spraviť epický film aj z 5 sekundovej reklamy na ukrajinský hnoj) a za ten kýbel medu jedna. ()

Marys

Za normálnych okolností by bolo moje hodnotenie asi nižšie. Aj keď film reflektuje skutočné udalosti, je rozprávaný ako jedna stále plynúca rozprávka, kedy sa kopec vecí najskôr strašne pokazí, no nakoniec sa úplne všetko obráti na dobré. Ale aj tak je to spravené pútavo, pozerateľne, zvieratá sú ukázané v nádhernom vizuálnom pohľade, žiadne prehnané kraviny, akými by to mohli filmári dokaziť, Matt Damon a Scarlett Johansson tomu dodávajú to pravé korenie (až na ten čudný účes), a prekvapila, no zároveň potešila hudba Sigur Rós. Nečakal by som, že by mohla zapadnúť ako soundtrack niekam a ajhľa, úplne pecka na city. ()

janeke

We Bought a Zoo je naozaj len o tom ako Matt kúpil zoo, a to tak strastiplne, že minul všetky svoje úspory a následne aj úspory zosnulej manželky. Celý príbeh je teda iba znôška dojemných scén nesmerujúcich nikam, vrcholom je objavenie celého mesta za spadnutým stomom... Hlavným postavám ich role veľmi nesadli a Scarlett má k správkyni zverinca poriadne ďaleko. Jedna hviezdička je za starého tigra a tá druhá za Agnusa Macfadyena. ()

aLPaC

ZOO moc rád nemám, ale tuhle bych navštívil hned. Už dlouho tu nebyl tak kvalitní rodinný film. Matt Damon (který mi svým účesem i zjevem připomíná Marka Wahlberga) a Scarlett Johansson (která nemá tělo topmodelky, ale stejně je to nejkrásnější herečka), to dokáže nalákat. Dětští herci jsou taktéž sympatičtí, o zvířatech nemluvě. Nejvíc však oceňuji krásnou hudbu, prostředí a to, že mi film úplně dokázal změnit náladu. Šel jsem se na něj dívat nasranej a po závěrečných titulcích jsem byl, nechci říkat dojatý, to je moc silné slovo a u moc filmů se mi to nestává, ale něco trochu, ale opravdu jen trochu míň a takovou dobrou hodinku po shlédnutí mi tato náladu vydržela. ()

mazadlo

Cameron Crowe to s citama umí. Tento film je nádherný zážitek, kterému podlehnete. A není divu. Pokud v sobě totiž máte jen kouska citu, rozehřeje vás to jako tající led. A je potřeba jednou za čas v tom spěchu, stresu a hrůzách vidět film, který jde svou cestou jakoby se nechumelilo. I já sice holduji jinému žánru ale i já už stárnu a potřebuji se občas podívat na něco krásného. A to tento snímek bezesporu je....krása. ()

jasse

Pravdivý příběh o vdovci, který chce léčit svůj zármutek ze smrti své ženy a matky svých dvou dětí změnou - koupí nového domu s pozemkem, na kterém jak zjistí, se nachází ZOO. Rozhodně se ji oživit a otevřít a i když ze začátku nic nejde hladce, podaří se mu to. Celý příběh má šťastný konec - "...a proč ne?" - Ve filmu mě zaujala neobvyklá, prosluněná, zvonivá hudba od Jónsiho a taky tu má pár písní Mike McCready z Pearl Jam, dále zazní skladby od Neila Younga, Toma Pettiho, Boba Dylana, Chrise Cornella a dalších (jak už je u Crowa zvykem). ()

jarmik

Překrásný film, ale na to, abych dal 5*, mě to málo dojalo. Což asi mělo především. Asi slabý soundtrack a emoce až přehnané. Ale jinak moc pěkné a scénář super. :-) ()

Ukko

Na můj vkus je to až moc přeslazené a "vystajlované", navíc vložené reklami taky nepotěší i když chápu, že na takový film se v hollywoodu peníze jen tak nedostanou. Na stranu druhou sympatické herecké výkony a civilní příběh plný přírody a romantiky nesmí být jen tak opomenut. Asi stárnu, nebo co takže dávám poctivé tři. Přeci jenom, kdo z nás by nechtěl prožít něco takového? ()

filipvrbik

Upřímně řečeno, jsem od filmu s Mattem Damonem a Scarlett Johansson a spoustou zvířátek (kromě hadů, ty rád nemám) čekal víc....není to špatné,ale lehce to nudí ....80% ()

suzanne1997

Co by bylo na tom koupit zoo? A proč ji vlastně kupovat? Inu, proč ne! Právě Benjaminův přístup mne hned na začátku nadchl, prostě ten optimismus, který sršel na všechny strany a nakonec se z toho stalo něco jako: Společně to zvládneme. Kdyby se našlo cokoli, co se mi na tom filmu nelíbilo, napsala bych to, ale já opravdu nemám slov. Nádherný příběh a skvělé zpracování. Co na to říct? Inu, koupili jsme ZOO. Tenhle film opravdu vřele doporučuji, je o optimismu, naději a lásce ve všech možných podobách. ()

Yardie

Dostal jsem od toho to, co jsem čekal. Pohodový, milý, předvídatelný filmík, u kterého se člověk odreaguje, vypne hlavu, uvolní se a naladí se na příjemnější notu. Od začátku do konce je jasné, jak to bude probíhat a jak to dopadne. U těchto filmů jde jen o zpracování. Zde se to povedlo. Pohodová atmosféra, úsměvné scénky, fajn herci, film pěkně plyne. Prostě film na pohodu. Howgh! ()

Mrs.Bailey

Díky zdejším komentářům si myslím, že jsem byla celkem připravená na tento dvouhodinový zážitek. Kdybych nevěděla, co mě čeká, dost možná bych to po půlhodince i vzdala, protože mi notnou chvíli trvalo, než jsem dokázala najet na tu správnou vlnu, přistoupit ke sledování dost předvídatelných situací a někdy celkem plytkých dialogů. Ale můžu říct, že se to vyplatilo. Určitě je tu spousta chyb, nějaké ty nelogičnosti a trochu nevyužitý potenciál příběhu, ale když to všechno skousnete, ta pozitivní atmosféra se na vás přenese. Navíc přidejme opravdu skvělý soundtrack, parádní záběry na zvířata a dost dobré kresby jednoho z hlavních hrdinů a dělá nám to čtyři hvězdy :) ()