Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

ellegrey

Snímek nabízející klasický obsah, které mají ve své náplni rodinné filmy. Nešťastná událost, snaha o nápravu, vidina nového a lepšího života, šťastný konec. Jedno velké klišé, které ale nakonec nevyzní vůbec špatně a řadí se tak mezi průměrné filmy, které neurazí ale také ničím nenadchnou. ()

H4N1CK4

Rodinné filmy fakt nemusím, ale řekla jsem si, že když tam hrají Matt Damon a Scarlett Johansson, tak by to nemuselo být zas tak špatné. A dobře jsem udělala - bylo to milé, chvílemi dojemné a chvílemi vtipné, dětští herci byli naprosto k sežrání, soundtrack se přesně trefil do mého hudebního vkusu a ty dvě hodiny utekly jak nic. Prostě moc příjemná oddechovka na sobotní odpoledne. ()

xxSmoldaxx

A Já už se bál, že rodinný snímek už nelze natočit bez ohraných námětů a bez klišé na každém rohu. A jsem opravdu rád, že jsem se mýlil. Poctivý příběh s optimistických přístupem, a to se mi líbí. 78% ()

R4d3oN

Dobrý způsob, jak se dostat z depresí. Sehnat si hodně práce, a že jí v zoo je opravdu hodně. Moc pěkně natočené, podle skutečného příběhu a hlavně skvěle zahrané od všech pěti hlavních herců. Škoda jen toho dabingu, který mi občas moc neseděl. Jinak velmi pěkná a dojemná pohádka o zvířátkách :) ()

TheTrox

Byl jsem doslova unešen celkovým zpracováním filmu. Osobně nemám rád zoologické či cirkusy, ale tohle ! To bylo panečku něco. Mnoho lidem bude film připadat jako tucty jiných, ale u mě ne. Mne toto drama sedlo jak ušité. Nádherný zvukový doprovod, výborné herecké výkony, ale hlavně -> atmosféra. Celkové hodnocení: 85% ()

kaze

Skutocne prvy film,kde sa mi Matt Damon pacil...normalny film o zivote a strasne prijemny...a zoo mozem:) ()

ashtangi

Damona nemusím, má jen pár výrazů, které jsou ve všech filmech stejné. Tento film byl oddechový, pohodový, ale trochu dlouhý. Jednou vidět stačí. ()

Meteorista

Tento film není o tom, jak otec dvou dětí koupil dům a s ním i spoustu zvířátek. Je to film o nevýslovný lásce k již odejité druhé polovičce. Je to o vztazích ve středním věku i v pubertě. A je hrozně mile podán a vyprávěn. Matt Damon a Scarlett Johansson hrají skvěle a tyto role jim chyběly. Totálně překvapila Maggie Elizabeth Jones, která má naběhnuto už v takovémhle věku na slibnou hereckou kariéru. ()

sNeDy

Po velmi dlouhé době rodinná komedie, která neuráží mozkové buňky. Všichni zúčastnění profíci, takže se na to skvěle kouká. Pomalý děj má hlavu a patu a obsahuje i tu správnou dávku dramatu. Herci v pohodě (možná skoro škoda, že je taková sešlost v komedii, kde nemají tolik co hrát), režisér už v minulosti potvrdil, že umí, atd. A jedna z nejlepších závěrečných scén, které jsem kdy v komediích viděl. Když připočtu krásné počasí a koukání venku na dece, vychází mi z toho 5/5. ()

jandula00

Tak přesně na tenhle film bych vzala svoje potenciální děti do kina. Optimistický, veselý, plný životních mouder..naprosto jiný, než ta hromada nesmyslných amimáků, které ani nejsou vhodné pro děti a kterými nás zahraniční produkce zásobuje ve velkém. Možná až trošku moc sladký a bez nejmenšího negativního okamžiku, ale vlastně..proč ne? To by šlo! ()

warrenur

Vyborny filmik, jednoducheho deja s prijemnymi hercami a ukludnujocou hudbou Sigur Ros a Jonsi&Alex. Po narocnom dni mi sprail tento kusok velmi dobre na dusi a to si vazim a dokazem ocenit. Damon-a som prvykrat vzhliadol vo filme Courage under fire tusim a odvtedy uz v mnohych dalsich filmovych rolach. Sadla mu i tato. A vobec vsetci predstavitelia mi tu tak akosi pasovali. Netvrdim, ze je to idealne, ale...momentalne je. :) ()

Dara07

Je to strašně hezký ... existuje pár filmů, u kterejch fandim a přeju hlavním hrdinům, aby jim to prostě vyšlo a tenhle k nim určitě patří. Navíc je tam Scarlett, takže pět hvězd tam prostě bejt musí. ()

Eragon93

Rodinná "dramatická" podívaná. Natočeno bylo už hodně těchle filmů, jenže žádný mě neuchvátil zoologickou zahradou, a jelikož jsem kámoš s africkými zvířaty, tak to pro mě byl super zážitek. Matt Damon kvalita, Scarlet Johansson je vážně kost. Plnému hodnocení brání "cukrovatost", ta z filmu vyzařuje snad v každém záběru. Je to jako kdybyste si už tak dost sladkou koblihu pocukrovali moučkovým cukrem a k tomu si blízli ze lžíce medu. Jinak ale v pohodě. ()

malypivo

Rodinný film o tom, jak vdovec s dětmi koupí naprosto nepromyšleně zoo a přes všechny nástrahy se mu nakonec podaří stmelit rodinu, zachránit zvířata a snad se ještě i zamilovat. Příjemný film, ale vůbec ničím nepřekvapí. ()

Saur.us

Přehnaně sentimentální útok na divákovi city, který smrdí hepáčem už na začátku. Ale vlastně proč ne, člověk se na pohádky přece jen někdy musí podívat a trochu se nechat dojmout. Krásná hudba od Jónsiho sedí jak prdel na hrnec. ()

Poupe

Film, který člověka během chvíle rozesměje a rozpláče. Damon, co se hereckého výkonu týče, nezklamal. Johansson svou roli také zvládla velice dobře. Prostě pohodový rodinný film. Každý si v něm najde svoje, ikdyž spousta věcí se dá předvídat, stále některé věci mohou člověka překvapit. Nejúžasnější je, dle mého názoru, herecký výkon Maggie Elizabeth Jones - sladké holčičky, který na svůj věk je občas až překvapivě dospělá a rozumná. Zaslouží si to 5* už jen pro ta krásná zvířata a to, že to od začátku není lovestory jako většina dnešních filmů. ()

Wargoo

Krásny film !!! Prírodu môžem neustále, a toto rodinné dobrodružstvo ma chytilo za srdce. Prvý film s Mattom Damonom, kde som ani na sekundu nepomyslel na rolu Bourna. Úloha otca mu nesmierne sekla, rovnako aj detskí herci, malinká bola nádherná a Scarlett je tiež kus sympatickej ženy, ktorá film len oživí. 5***** za komplet príjemný, miestami mierne uslzený film a za absolútne sympatické herecké obsadenie. 82,912% ()