Nel vyrostla v odlehlé chatrči v lesích Severní Karoliny a nikdy nepoznala nikoho jiného než matku, která měla vážnou poruchu řeči. Nikdy tak neslyšela skutečnou angličtinu a vytvořila si svůj nesrozumitelný jazyk. Po matčině smrti ji objeví místní lékař a snaží se jí ve zdejším prostředí pomoci. Vlivný Alexandr Payle ji však chce „studovat" v laboratoři. Soudce nakonec nařídí, že adeptka psychologie Paula ji bude „pozorovat" tři měsíce v lesích, a teprve pak se rozhodne o Nellině dalším osudu. (oficiální text distributora)

tron

„Žila tu úplne sama.“ – „To pustovníci robia. Žijú sami. A sami aj umierajú.“ Som prekvapený, ako to na mňa nezapôsobilo. Pri pohľade na to, ako dobre Michael Apted v minulosti režíroval inú „silnú ženu“ (Sigourney Weaver v GORILÁCH V HMLE) a pri spomienke na to, ako Jodie Foster (ktorá si to rovno aj produkovala) za svoj výkon lesnej nežnej žienky získala nomináciu na Oscara, som čakal niečo Mimoriadne. Nie more klišé (zlý riaditeľ, sexom posadnutí dedinčania). Nie miestami až komický výkon Jodie Foster (fakt). Nie nudný vzťah medzi Neesonom a Richardson. Nie patetické vyvrcholenie na súde, ktoré je detinské a nemá úroveň. Dokonca ani panenská príroda mi nepripadala panenská. A takmer dvojhodinová stopáž tomu vo výsledku tiež neprospela. Som sklamaný. ()

vesper001

Nell možná žije jako zvířátko, možná jím i napůl je, ale je vnitřně mnohem čistší, než všichni pachatelé dobra, kteří jí o překot chtějí nacpat do škatulek, které sami vytvořili a předělat a podělat jí život podle vlastních pravidel a představ o tom, co je správné a normální. Ten život, v němž je šťastná, a který je svým způsobem mnohem kvalitnější, než jejich. ()

Karlos80

Nádherý film, ještě hezčí kamera, panenská příroda a opravdu výrazná a jedinečná Jodie Foster, chvílemi mi ji bylo opravdu líto..To snad už stačí ne? To hlavní co dělá tento film velmi povedeným jsem snad už napsal tak už jen přeji příjemnou zábavu...Podobné filmy: Třeba Truffautovo "Divoké dítě" s podobnou tématikou. ()

lobo87

Krásny, čistý film. Apted sa snažil zobraziť kontrast medzi človekom naturálnym, prírodným a moderným (t.j. konzumným), čo sa mu naozaj podarilo. Myslím si, že nie je nikto, kto by s Nell nesympatizoval a neželal jej pokoj od nášho skazeného sveta. Tento film ma donútil zamyslieť nad tým, či by som ja, alebo hocikto, koho poznám, dokázal žiť tak ako Nell - bez internetu, televízie, nákupných centier a všetkých tých "vymožeností", ktoré z nás robia iba prázdne bezduché nádoby konzumu. Asi nie. Ak sa raz človek do takéhoto prostredia narodí a je v ňom vychovávaný, nedokáže sa ho natrvalo a úplne vzdať. A o tomto je ten film. Aby nás prinútil zamyslieť sa. Jodie Foster bola skvelá a podala veľmi prirodzený a uveriteľný výkon - tie zvuky, strach v očiach, jednoducho skvelé herecké umenie... 75% ()

dobytek

Na film jsem se díval asi před měsícem. Jelikož tam akorát Jodie Foster celou dobu blábolí nějaký nesmysly jako "há vá mí tó ló ví", tak jsem to asi v půlce vypnul, protože jsem na to už neměl nervy. Teď jsem tu druhou půlku zkusil dokoukat a nějak žádná změna nenastala. Tak jsem si u toho aspoň zahrál vedle v okně Freecell. Pobavila mě akorát scéna, kdy se Jodie Foster rozeběhne a nabourá držkou do prosklenejch dveří. Za to dávám 1 hvězdu. ()

• Film měla původně režírovat Jodie Foster, ale ta režisérské žezlo předala Michaelu Aptedovi. (Matty)

Natasha Richardson podlehla zranění

Natasha Richardson podlehla zranění

19.03.2009

...které utrpěla v pondělí během lekce lyžování na začátečnickém svahu v Kanadě. Ačkoli krátce po pádu tvrdila, že je v pořádku, pracovníci lyžařského střediska naléhali, aby navštívila lékaře.… (více)