poster

Nell

 • USA

  Nell

 • Slovensko

  Nell

Drama

USA, 1994, 113 min

Režie:

Michael Apted

Scénář:

William Nicholson

Kamera:

Dante Spinotti

Hudba:

Mark Isham

Střih:

Jim Clark

Scénografie:

Jon Hutman

Kostýmy:

Susan Lyall
(další profese)
 • castor
  ***

  Svůj dosavadní život strávila mimo platební karty a kabelovou televizi, nyní je bezbranná Nell konfrontovaná s civilizací. „Mluvit“ ji naučila matka po mrtvici, která měla jediný kontakt se světem díky poslíčkovi, který jim vozil potraviny. A nyní umřela. Zbyla po ní plachá a nedůvěřivá dívka s pudovým vztahem k přírodě, která pro civilizovaný svět dostane schopné průvodce v čele s doktorem Liamem Neesonem, který v ní jako jeden z mála nevidí senzaci. A hned tu máme drama, kterak svět neustoupí ze své arogance, že by její život mohl být v lecčems i plnohodnotnějším. Zájem o Nell i po letech spočívá v soustředěném, divokém i snivém výkonu Jodie Foster. Škoda posledních minut, které plně podléhají diváckému vkusu. Happy end je nevyhnutelný, Foster měla našlápnuto ke svému třetímu Oscaru. Obávám se (když vidím její role třeba za poslední dekádu), že to byla poslední šance.(2.7.2015)

 • sochoking
  ***

  Takže už viem, čo ganja v skutočnosti znamená ! Guardian Angel , znie to pôvabne i napriek tomu, že ona to hovorila ako ga' inja . Nevadí.(20.10.2010)

 • N.Strauber
  *****

  Jodie je stejně nejlepší... Avšak členové Akademie očividně dospěli k závěru, že získat ve 32 letech už třetího Oscara by na ni asi bylo moc...(2.9.2009)

 • dobytek
  *

  Na film jsem se díval asi před měsícem. Jelikož tam akorát Jodie Foster celou dobu blábolí nějaký nesmysly jako "há vá mí tó ló ví", tak jsem to asi v půlce vypnul, protože jsem na to už neměl nervy. Teď jsem tu druhou půlku zkusil dokoukat a nějak žádná změna nenastala. Tak jsem si u toho aspoň zahrál vedle v okně Freecell. Pobavila mě akorát scéna, kdy se Jodie Foster rozeběhne a nabourá držkou do prosklenejch dveří. Za to dávám 1 hvězdu.(6.3.2014)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Herečka HR - Jodie Foster(4.3.2004)

 • Jodie Foster

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace