USA, 1994, 113 min

Scénografie:

Jon Hutman

Kostýmy:

Susan Lyall

Takže už viem, čo ganja v skutočnosti znamená ! Guardian Angel , znie to pôvabne i napriek tomu, že ona to hovorila ako ga' inja . Nevadí.(20.10.2010)

For ME 88%(11.9.2008)

Velice zajímavý, silný, poutavý a dojemný příběh se šťastným koncem, což mi ani trochu nevadí, stejně jako ono poselství, které by mělo reprezentovat základní principy lidské společnosti. Musel jsem se zamyslet nad tím, podle čeho určujeme, že někdo nebo něco je či není normální. Vytvořili jsme si pro sebe skloželezný umělohmotný svět a každý, komu se v něm nelíbí, třeba jen proto, že je pro něj nový, je blázen. Chceme, aby každý zapadal do nějaké škatulky a když se najde někdo, kdo se do žádné nevejde, je nenormální. Výkon Jodie Foster je naprosto úžasný, jako by to snad ani nehrála. Velmi příjemný, až nečekaně emotivní, zážitek. 90%(16.12.2008)

• dobytek

Na film jsem se díval asi před měsícem. Jelikož tam akorát Jodie Foster celou dobu blábolí nějaký nesmysly jako "há vá mí tó ló ví", tak jsem to asi v půlce vypnul, protože jsem na to už neměl nervy. Teď jsem tu druhou půlku zkusil dokoukat a nějak žádná změna nenastala. Tak jsem si u toho aspoň zahrál vedle v okně Freecell. Pobavila mě akorát scéna, kdy se Jodie Foster rozeběhne a nabourá držkou do prosklenejch dveří. Za to dávám 1 hvězdu.(6.3.2014)

Jodie je stejně nejlepší... Avšak členové Akademie očividně dospěli k závěru, že získat ve 32 letech už třetího Oscara by na ni asi bylo moc...(2.9.2009)

• Jodie Foster