USA, 1994, 113 min

Scénografie:

Jon Hutman

Kostýmy:

Susan Lyall

Bližšie spoznávanie "divokej" Nell je čím ďalej úprimnejšie a spočiatku dve osoby, ktoré sú k sebe akýmsi putom prepojení sa napokon stáva prepojená trojica charakterov. Chcú pre Nell len to najlepšie, i keď by to mala byť "divočina" kde nemá vymoženosti moderného sveta. Po pravde jej to nechýba, keďže to ani nepozná. Ľudia moderného sveta majú veľké veci no nepozerajú si do očí, ako po svojom povedala Nell. Film ponúka kopu pekných myšlienok, že ku šťastiu nepotrebujete materiálne bohatstvo či obrovský finančný "arzenál", ktorý vás len osočuje nad ostatnými. Síce to nie je emotívne až tak vykrištalizované skôr melodramatické a miestami až naivné. Réžia "funí" a neprináša nič technicky vyspelého. Film držia pokope herci, hlavná dvojica Neeson a Foster, ktorý hrajú presvedčivo. Mne to popravde na štyri hviezdy nestačilo, veľa sentimentu mi nerobí dobre a naivita aj na poloslepé oko viditeľná strpčí na moment divákovi život. Dávam tri hviezdy čisto len pre hereckú skvelú zostavu... 65%(18.9.2014)

Zpočátku věrohodný portrét vlčího dítěte, psychologicky velmi dobře propracovaný. Zvláštní pohled na to, čím člověk je, jak se tím stává a je-li tomu tak dobře. Ke konci však snímek odhazuje realistickou slupku a bere na sebe především pozitivní poselství o naději, lásce a přátelství. Zajímavá a noblesně zvládnutá role Jodie Foster, jíž vyšla i tato herecké etuda na jedničku.(30.5.2006)

I když jsem zejména v závěru litoval, že ta psychologická linka nebyla propracovanější a uvěřitelnější, a že film nemá třeba o nějakou tu minutu navíc, jsou chvíle kdy rád zapomenu na všechny drobné nedostatky. A těmi chvílemi byly tentokrát Nell a její svět, kterým jsem se nechal zcela prostoupit, a který Jodie Foster ztvárnila opravdu nádherně. Malá duševní očista.(9.5.2006)

Nádherý film, ještě hezčí kamera, panenská příroda a opravdu výrazná a jedinečná Jodie Foster, chvílemi mi ji bylo opravdu líto..To snad už stačí ne? To hlavní co dělá tento film velmi povedeným jsem snad už napsal tak už jen přeji příjemnou zábavu...Podobné filmy: Třeba Truffautovo "Divoké dítě" s podobnou tématikou.(15.12.2008)

Takže už viem, čo ganja v skutočnosti znamená ! Guardian Angel , znie to pôvabne i napriek tomu, že ona to hovorila ako ga' inja . Nevadí.(20.10.2010)

• Jodie Foster