poster

Nell

 • USA

  Nell

 • Slovensko

  Nell

Drama

USA, 1994, 113 min

Režie:

Michael Apted

Scénář:

William Nicholson

Kamera:

Dante Spinotti

Hudba:

Mark Isham

Střih:

Jim Clark

Scénografie:

Jon Hutman

Kostýmy:

Susan Lyall
(další profese)
 • nash.
  *****

  Nádherný, dojemný příběh, který chytne za srdce a nabídne víc než jen výchozí bod pro úvahy o tom, že každý žijeme ve svém světě, a o kompetenci společnosti ty více odlišné světy rozbíjet a určovat co je a není normální. Strhující Jodie Foster, která si celý film ukradla pro sebe, podává přesvědčivý obraz ženy vyrůstající mimo „civilizaci“ formující i deformující přirozenost člověka, jeho myšlení i chování, ženy přesto svým způsobem postižené traumaty vlastními i předanými matkou. I když závěr, zejména Nellina závěrečná řeč, příběh poněkud vyhodila z roviny uvěřitelného, zůstává dalším z těch vzácných příběhů, které se zaseknou hluboko do srdce a člověk na ně nikdy nezapomene.(3.2.2011)

 • bassator
  ***

  Viděno 1x + 2009 - PŘEHODNOCENO - z ** na *** - 60%(30.4.2009)

 • triatlet
  ****

  Nellština v podání Jodie Foster, to byl zajímavý jazyk. Škoda, že je televizemi opomíjený.(9.7.2008)

 • Gilmour93
  ***

  Přiznávám, že mé hodnocení Aptedova melodramatu o vytržení jedince z pro něj přirozeného prostředí je dosti ovlivněno dabingem. Ono překládat z angličtiny vzešlou nellštinu do češtiny asi není to pravé ořechové.. J.Foster jako Mauglí v sukni tradičně na úrovni, ale zdejší všeobecné nadšení z jejího výkonu nesdílím. Principiálně už jen proto, že hrát roli člověka čímkoliv se odlišujícího od ostatních ponechává herci volné ruce k využití vlastního talentu, což paradoxně znamená, že má práci proti ostatním na place svým způsobem ulehčenou. A mně se bohužel zdálo, že toho Jodie nevyužila na 100%.(31.12.2009)

 • larelay
  ****

  Krasny film, ku ktoremu sa urcite velmi rada niekedy v blizkej buducnosti vratim. Skoda, ze Jodie uz vela netoci, je to skvela herecka.(21.8.2009)

 • Jodie Foster

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace