USA, 1994, 113 min

Scénografie:

Jon Hutman

Kostýmy:

Susan Lyall

Bližšie spoznávanie "divokej" Nell je čím ďalej úprimnejšie a spočiatku dve osoby, ktoré sú k sebe akýmsi putom prepojení sa napokon stáva prepojená trojica charakterov. Chcú pre Nell len to najlepšie, i keď by to mala byť "divočina" kde nemá vymoženosti moderného sveta. Po pravde jej to nechýba, keďže to ani nepozná. Ľudia moderného sveta majú veľké veci no nepozerajú si do očí, ako po svojom povedala Nell. Film ponúka kopu pekných myšlienok, že ku šťastiu nepotrebujete materiálne bohatstvo či obrovský finančný "arzenál", ktorý vás len osočuje nad ostatnými. Síce to nie je emotívne až tak vykrištalizované skôr melodramatické a miestami až naivné. Réžia "funí" a neprináša nič technicky vyspelého. Film držia pokope herci, hlavná dvojica Neeson a Foster, ktorý hrajú presvedčivo. Mne to popravde na štyri hviezdy nestačilo, veľa sentimentu mi nerobí dobre a naivita aj na poloslepé oko viditeľná strpčí na moment divákovi život. Dávam tri hviezdy čisto len pre hereckú skvelú zostavu... 65%(18.9.2014)

I když jsem zejména v závěru litoval, že ta psychologická linka nebyla propracovanější a uvěřitelnější, a že film nemá třeba o nějakou tu minutu navíc, jsou chvíle kdy rád zapomenu na všechny drobné nedostatky. A těmi chvílemi byly tentokrát Nell a její svět, kterým jsem se nechal zcela prostoupit, a který Jodie Foster ztvárnila opravdu nádherně. Malá duševní očista.(9.5.2006)

• dobytek

Na film jsem se díval asi před měsícem. Jelikož tam akorát Jodie Foster celou dobu blábolí nějaký nesmysly jako "há vá mí tó ló ví", tak jsem to asi v půlce vypnul, protože jsem na to už neměl nervy. Teď jsem tu druhou půlku zkusil dokoukat a nějak žádná změna nenastala. Tak jsem si u toho aspoň zahrál vedle v okně Freecell. Pobavila mě akorát scéna, kdy se Jodie Foster rozeběhne a nabourá držkou do prosklenejch dveří. Za to dávám 1 hvězdu.(6.3.2014)

Velice zajímavý, silný, poutavý a dojemný příběh se šťastným koncem, což mi ani trochu nevadí, stejně jako ono poselství, které by mělo reprezentovat základní principy lidské společnosti. Musel jsem se zamyslet nad tím, podle čeho určujeme, že někdo nebo něco je či není normální. Vytvořili jsme si pro sebe skloželezný umělohmotný svět a každý, komu se v něm nelíbí, třeba jen proto, že je pro něj nový, je blázen. Chceme, aby každý zapadal do nějaké škatulky a když se najde někdo, kdo se do žádné nevejde, je nenormální. Výkon Jodie Foster je naprosto úžasný, jako by to snad ani nehrála. Velmi příjemný, až nečekaně emotivní, zážitek. 90%(16.12.2008)

Nádherý film, ještě hezčí kamera, panenská příroda a opravdu výrazná a jedinečná Jodie Foster, chvílemi mi ji bylo opravdu líto..To snad už stačí ne? To hlavní co dělá tento film velmi povedeným jsem snad už napsal tak už jen přeji příjemnou zábavu...Podobné filmy: Třeba Truffautovo "Divoké dítě" s podobnou tématikou.(15.12.2008)

• Jodie Foster