Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

Andre3000

Pro mě obrovské překvapení. Keanu Reeves a spoustu zajímavých dalších postav (kladných i záporných), dále čáry, intriky a hlavně touha po pomstě. Tenhle svět je mi blízký, ale v určitých aspektech zase vzdálený. Proč by se kvůli pomstě mělo zabíjet 47 dobrých bojovníků. Ono čest atd, ale jejich smrt ničemu neprospěla a rozhodně by si našli lepší využití jinde. Takže tady mi Šógunova pravidla moc neseděla. ()

Flynn

Vše podstatné se odehrálo v traileru, dalších 117 minut (pokud koukáte i na titulky) je naprosto zbytečných. Je to taková přepatlaná pohádka s voskovým Keanu Reevesem. Poměrně jsem se na to těšil, ovšem poměrně rychle na to rád zapomenu. ()

Morzael

Film trpí hlavně na rozpolcenost toho, komu je vlastně určen. Na jednu stranu se tváří jako temné fantasy, které přejímá tvrdé japonské tradice a mentalitu, na straně druhé nevidíte kapičku krve, hlavní záporák je spíše komicky přehrávající padouch z komiksů, aj. Scenérie jsou vybrány nádherně, a vůbec výprava je parádní, ale je to jen líbivé pozlátko k prázdné slupce příběhu znásilňující japonskou mytologii. Keanu mi přišel, že film ho vlastně vůbec nebaví a navíc ho Asano drtivě zastiňuje svým výkonem. Což z filmu dělá další hřebíček do rakve Keanuovi upadající kariéry. Ještě by mě zajímalo, v jakém pornu objevili tu herečku, co hrála čarodějnici. Zkrátka průměrná fantasy jízda s tunou promrhaného potenciálu, to je škody! ()

PavelVanekArt

Předigitalizovaná konina bez špetky lepších momentů. Snažil jsem se u toho nemyslet a ani tak to nezapůsobilo. Bitvy s meči byly celkem zdatně natočené a choreografie ušla. Pořád jde ale o podprůměr. 2* a.k.a 40% ()

carly

Šťastný koniec v amerických filmoch vyzerá inak. Ale tu nešlo o šťastie a slávu, ale o spravodlivosť a česť. Takže koniec to nebol šťastný, ale spokojný. Film mal krásny vizuál a kostýmy . A herecké výkony. Aj keď som si hneď na začiatku pomýlila dve postavy, tak som bola trochu zmätená. Ale veľmi som si to užila. ()

Juto

Aj keď je vizuál krásny, táto nevšedná verzia klasickej japonskej legendy z 18. storočia je bez napätia a nezaujímavá. 5/10 ()

Icefist

Sázka na efekt, kdy se vám autoři jednoduše řečeno snaží pozlátkem vytřít zrak, na mě celkem fungovala. Tempo bylo rozvláčné, ovšem přesně takové jsem očekával, a tak mi asi nejvíc vadilo klišé rozdvojené finální bitky. Těžko také uvěřit, že při přepadení pevnosti by si nikdo ničeho nevšiml, ale tak čert to vem, když jsme se při tom dočkali několika zajímavých nápadů, z nichž jeden dokonce uvedu jako můj oblíbený moment. Na asiatky se rovněž koukalo dobře a párkrát došlo dokonce i na humor, tudíž za mě spokojenost a 80 %. Oblíbená část- nedobrovolná výměna čtyřech stráží na hradbách ()

Jermann

Na pohled opravdu krásná a působivě výpravná pohádka, bohužel samotný její příběh není dost košatý a zajímavý na plné dvě hodiny filmu. Tolik ukecané vaty aby jeden pohledal, navíc když jsou tu Japonci nuceni mluvit anglicky a tudíž poloviční rychlostí. Keanu hraje toporně jako vždycky, ale aspoň se zase pěkně rozhejbal.. ()

animaxis

O tom, jestli mám 47 roninům dát nakonec tři nebo čtyři hvězdičky jsem přemýšlel celý den. Příběh filmu není až tak špatný, ale nějak mi to přišlo až do poloviny filmu nic moc. Ale proti pomalým rozjezdům jsem skoro nikdy nic neměl, tak mi to nevadilo ani tady. Děj se pak vyvíjí dobře a vlastně to má podle mě i dobrý konec. Ze začátku mně ale přišlo docela vtipný, jak ve filmu mluví japonci anglicky, ale pořád mají japonský přízvuk. Hodně špatná kombinace, ale najednou to po několika minutách přestalo napodobovat japonštinu. Náhoda? Já mám japonštinu rád, takže mně to nejdřív dost vadilo a skoro mi nepřipadalo, že se na to dívám v originálním znění. Když začal víc mluvit Keanu Reeves, tak jsem se trochu uklidnil. Špatné na filmu mi přišlo asi to, že mi tu nebyla skoro žádná postava sympatická. Herecké výkony tu nejsou špatné a některé jsou i dost dobré, to musím uznat. Ale pořád mi tu bylo hodně postav nesympatických. Hudba se do filmu hodí, ale není to podle mě nic až tak extra. Nejvíc se mi na filmu líbilo zpracování. Režie se Carl Rinch ujal skvěle a i když film jako takový je nic moc, on si s tím i tak poradil a kdyby nebylo jeho, asi dám jen tři hvězdičky. Čtvrtou hvězdičku nakonec dávám za tak trochu romantický konec filmu. To bylo dokonce trochu k zamyšlení. Tak snad tento film žádného ze 47 roninů naurazil, protože až tak špatné to nakonec přece jen nebylo. ()

mortak

Řekni, kde ty prachy jsou, kde mohou být... Před třiceti lety to mohlo být docela úspěšné rodokapsove dobrodružství ve stylu prvního Souboje titanu, tj. loutky místo CGI. Dnes se divák musí napřed naladit na hollywoodské pojetí Japonska, nemyslet na skutečnou legendu o 47 roninech, a pak si toto instantní pulp dobrodružství může i docela užít. Ale proč to za ty prachy vypadá jako trochu lepší česká studiová pohádka? Spoiler: závěr filmu je neskutečně drasticky. Nemají sekundanty!! Udělalo se mi nevolno. ()

Ice123

Tak tohle snad ne.... Docela jsem se na to těšil a ve finále je to poměrně nezáživná, mystická, japonská blbost založená na (podle Japonců) pravdě.... Celé to podtrhává dost smutný fakt, že ač má film odrážet východní kulturu a ukazovat její vznešenost, tak kompletně celý to táhne Keanu, který si opět tak trochu zahrál na Nea..... A do propadliště dějin to navíc shazuje závěr, který je tak uhozenej a nepochopitelnej, až to není možný.... Horko těžko vydolovaných 30% a to jen za Reevese! ()

SeanLSD

Zmätený film, ktorý nevie čo chce... Vizuálne prekrásny, nie zle režírovaný, a dokonca ani scenár nepotvrdil obavu, že to bude preplácané letom-svetom japonskej mytológie. Lenže čím namiesto toho boli tie 2 hodiny vyplnené ? Nechutne lineárnym dejom s hromadou kecov, z ktorých sa človek nedozvedel nič okrem otrepaných klišé. Päřdesiatkou kladných postáv, ktoré tam boli zrejme len nato, aby sa ten zlepenec mohol zaštítiť známym historickým príbehom, pretože bez zázračného miešanca by nezvládli ani hovno a už vôbec by ich nemal kto ťahať zo sračiek. Bol tradične málovravný Keanu vlastne 47. roninom, alebo 48.? V takom prípade sa totiž mohli zaobísť bez neho a jeho magických ťahov a nechať mu pokojne celý fim, namiesto toho, aby obetovali a nechali znásilniť svoj slávny príbeh a stali sa neschopným, posluhovačským a bezmenným komparzom cudzineckej hviezdy. Aspoň že záporáci si svoje party náležite vychutnali! Ale čo tam prepánakráľa zohral za tých 10 sekúnd ten vyziabnutý šmejd s tetovaním, že sa mu ušlo 1 zo 4 miest na propagačných billboardoch pod obrovským nápisom Outlaw ? Celá propagácia toho filmu bola akási podivná, alebo možnože aj nie, pretože ak by si divák predstavoval čokoľvek, zostane neuspokojený - pravdaže mimo oslnivej vizuálnej stránky, v pamäti mi utkvie hlavne lodný ostrov a prostredie Tengov, tučné sústo pre kostymérku a strih majstra Stuarta Bairda, ostrý ako švih katanou. Škoda scenára, v ktorom sa evidentne pobili "rýchly a zbesilý" Morgan s poetickým Aminim plným košatej predstavivosti, aby vo výsledku vznikol nezmyselný kombinát korunovaný po všetkej tej 2-hodinovej zvoľnosti príliš rýchlym záverom a velmi lacným zakončením, určeným akoby len k tomu, aby šokoval západné publikum ázijským fatalizmom ohľadne cti a smrti. Hrdinovia porušili predsa toľko pravidiel a navyše v tom boli nevinne - prečo sa teda podriadiť tomuto poslednému, zvlášť pred šógunom, ktorému je šumafuk, že mu v krajine vyčíňajú čarodejnice a mocichtivci, schopní ľavou zadnou rozvrátiť celý štát ? A ešte tá tragická romantika, keď sa k ním pridá aj onen slávny miešanec, 47. či 48. rónin, len preto, aby už nemohol byť so svojou láskou, kvôli ktorej všetky tie hrdinské činy vykonal, kvôli ktorej vlastne prežil a čestne zahynul s hromadou maníkov, ktorí ním celý život opovrhovali a naň srali ? - to už je naozaj príliš! - keď sa Hollywood hrá na Japonsko tak strašne po svojom, mohli tam už radšej nechať aj hollywoodsky happyend, rozčúlili by ma menej. Každopádne ale na sledovanie obrázkov a predstavenie výborných japonských hercov západnému publiku je to lahôdka. ()

URBAN

Průměrný a laciný . Toto jsou slova která jej vystihují , nejde to jinak navíc Keanu který byl alespon pro mě největším lákadlem , byl jen nastrčená reklamní loutka , kdyby tam nebyl nic by se zkrátka nestalo . Na film bych se nepodíval a byl bych klidnější , protože mě víc než zklamal . Vím mohl jsem to čekal , bílý herec , hrající čínana není zrovna žádný odvaz , ale já i přesto doufal . Nebylo to hrozné , ale ... sakra !!! ( 26.4.14/MAC ) ()

panMartin

No, myslel jsem že to bude horší ale jako jednorázová odpočinkovka to sedlo vklidu. Není to katastrofa, ale ani extra velká sláva. Čekal jsem svižnější tempo, víc akce, případně víc osobních soubojů a víc emocí, víc fantasy a snad nějaký ty monstra. Finále jsem mimo jiné očekával v lepším stylu, především závěrečné souboje, které za moc nestojí. Na 175 milionový rozpočet to z mého pohledu nevypadá. ()

Prometheus69

nebýt tého neuvěřitelného natahování v první polovině... dal bych možná i 4... zas tak hrozný to nebylo, ale... no, aspoň jsem se probudil v tu zpravnou dobu. B) 60% ()

alchac odpad!

Jde vlastně o takový filmový hajzlpapír. Navzdory tomu, že je příběh servírován jako pravá, nefalšovaná, košér miska rejže, ze všeho nejprve praští do očí to, že si kreaturisté z Holi v údu vším japonským vytřeli prdel do sucha. Ale budiž - byl bych ochotný zkousnout, že se samurai boys chovají jako vypatlaní kovbojové s třítýdenní zácpou. Vydýchal bych démony, čarodějnice a ostatní herypotratovské rekvizity, které bez výjimky vypadají jako obzvláště silná halucinace čínského štamgasta opiových doupat. O nějaké historické přesnosti se ani nemá cenu rozepisovat, protože tu zde upřímně řečeno nikdo příčetný čekat nemohl. Byl jsem opravdu, ale opravdu předem smířen s tím, že příběh o 47 roninech zde poslouží jen jako nálepka na jedovatě barevný, východoasijský eintopf. Co mě tedy nasralo, a to tak dokonale, že tento skvost řadím jen o málo výše než Babovřesky (nedělám si prdel!)? Předně je to totální debilita a nudnost celé téhle rýžové odyssey. Dále naprosto nezáživná a bezkrevná (doslova) "akce". No a nakonec přeplácanost a kýčovitost výtvarna, ze které by se poblil i indický krajinkář na LSD. Za chudáky Asana se Sanadou mi bylo při sledování téhle hrůzy skutečně extrémně trapně, protože oni jediní z té sebranky ochotníků s kamenoprkenným Nýjem v čele byli schopni (bez ohledu na příšerně napsanou partituru) předvést herecký výkon. Zato zbytek by velmi hladce zapadl mezi Troskův fekálansámbl z výše zmíněné lidové komedie. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)