Není nic snazšího než vyvolávat duchy v domě s velmi temnou a pohnutou minulostí. Přesvědčila se o tom Debbie, která ke své smůle nerespektovala základní pravidlo „hry" Ouija. To praví, že by ji člověk v žádném případě neměl hrát sám. Z blonďaté krásky, která měla život před sebou, se kvůli tomu stal oběšenec, jenž už to má za sebou. Truchlící přátelé její náhlý odchod nemůžou pochopit a při pátrání po možných důvodech v Debbiině pozůstalosti narazí i na dřevěnou desku Ouija. Není nic snazšího než se na to zeptat přímo Debbie. A ještě lépe – zeptat se na místě, které bylo němým svědkem jejího tragického konce. Asi žádný z účastníků spiritistické seance ale ve skutečnosti nevěří tomu, že by se od kamarádčina ducha něco dozvěděli. Jenže pak s nimi začne deska komunikovat. Výjimečný a nečekaný zážitek však pro některé z nich může být úplně posledním v jejich životě. Otevřený komunikační kanál do záhrobí je totiž mnohem nebezpečnější, než by se mohlo zdát a někteří duchové si nechtějí s živými jen popovídat. (Cinemart)

oRi11

Nápad s hrou v hororovém filmu se mi líbil, očekával jsem hororovou atmosféru plnou zvratů, napětí a překvapení při hře. Bohužel Ouija ten potenciál nevyužila, naopak sklouzla spíš do slabšího duchařského průměru, který svým dějem nepřináší nic nového, ani překvapivého. ()

peetriss

Těch duchařin už začíná být moc, přitom studnice nápadů již byla vyčerpána. Ouija se snaží ždímat z ničeho, pouze recykluje mnohé předtím viděné. První polovina je příliš upovídaná a nudná, v polovině druhé se konečně začíná pracovat s hororem, i když nápaditostí nehýří. Podzimní epidemie nepovedených hororů tak pokračuje. ()

Asmodin

Dostala jsem to, co jsem očekávala - příjemnou podívanou, žádnou přehnanou lekačku a rozhodně se v noci nebudu třást strachem. ()

kill-tec

Přiznávám, že párkrát jsem se lekl, ale to je bohužel vše. Začátek vypadal ještě vcelku slibně, jenže když nastoupila Laine se svým týmem vyvolávačů, bylo všemu konec. Debilní scény se střídají jak hokejisti a z hororu se stává neúčelná komedie. Herecké výjevy a emoce mě ale snad štvaly nejvíce. Když vám někdo umře, tak neříkejte sakra, že nebrečíte a děláte jakoby to bylo normální! Všichni jsou tak strašně nebojácní a silní až se mi z těch amerických hrdinů a hrdinek chce zvracet. Jako večerníček dobrý, na víc to ale nemá. ()

Kejf.

Nutne jsem to chtela videt v kine, ale ted jsem rada, ze mi tech 179,-Kc neubylo.. Protoze za tenhle film by me to strasne sralo! Bohuzel, ani sympatanda Olivia Cooke a Lin Shaye nebyly nic platny... ()

qxkamo

Aj ked je to dalsi z remakeov hororu, kde je "hlavna postava" doska a vyvolavanie duchov cez nu, cize neprinasa nic originalne, celkom mi film sadol. 3 hviezdicky su najma za kostymy a zopar "utesenych" bubu scen. ()

Flopik

Tak skvelé to mohlo byť.Tak sa v tom zabil potenciál.Mňa to bavilo , strašne dobre sa mi na to pozeralo no po hororovej stránke to nebolo ono.Duch bol o ničom , a využitý dosť málo.Na konci ho aspoň ukázali v celej kráse ale to mi nestačilo.Hlavný herci sú sympatický hlavne Olivia . Má to dosť pomalý rozbeh a vlastne počas celého filmu tam na vás nič nevyskakuje.Atmosféru to mala slušnú.Zápletku ani nie no , dosť obohratú ale to mi vôbec nevadilo.Keby tam bolo viac lakačiek alebo niečo také dám za 4 ale takto to je priemer.Ale určite nie až také zlé ako tu niektorý píšu. ()

arcticsky

A je tu další důkaz, že v posledních letech nikdo neumí natočit horor, který má razantní švih, spád a vtip. Několik, byť dobře načasovaných lekaček je prostě strašně málo pro mé chladné a okoralé ego... ()

DavidHolub

Dle mého názoru to bylo mnohem lepší, než dvojka. Nevím, co všichni mají. Mně se to líbilo. Dost lekaček se povedlo a atmosféra byla dost dobrá. 6,5/10 ()

Wardan

Připadá mi, že takovéto filmy ani nenatáčí tvůrci, ale generuje je nějaký počítačový program. Ouija je jako kdyby byla zoufale bez nápadu, bez jakéholiv nadšení pro věc slepená z několika jiných hororů. Chtěl jsem dát jednu hvězdu, ale nakonec vytáhlo film finále, které vyžaduje, aby člověk zapojil informaci, kterou dostal v první půlhodině, a tak to není pro ty absolutní mouly, a já se rozhodl slitovat a dát i ty druhou hvězdu. Konec konců co chtít od teen hororu podle dementní deskovky, tak ať nežeru. Jen mě trochu štve, že takový líný prefabrikát vydělal (podle boxofficemojo z pětimilionového budgetu nadělali 76 miliónů), protože taková díla nemají co dělat v kině a měly by putovat rovnou dvd. ()

molcan2

Pre akéhokoľvek fanúšika hororu alebo dokonca aj fanušika thrilleru, to bude zívačka po celý čas. Kľudne to môžete vynechať. ()

Matli

Ze začátku docela nuda, ale pak to začne mít i nějaký příběh a lehce se to rozjede, ale žádnej zázrak to není. Míra lekaček a atmosféry je lehce bojavá a to je málo. Půl hvězdičky dávám za překvapivé a vcelku i dobře udělané finále. 42% ()

Junys

Zase hodinu se tam nic pořádně nedělo ale poslední půlhodina byla dobrá. Prostředí 5/10 Herci 5/10 Atmosféra 3/10 Příběh 5/10 ()

LordBeeDoO

Průměrná teenagerská vyvražďovačka s duchařinou, na které vlastně nic nepřekvapí. Vyložená nuda to není, ale rozhodně nečekejte epické herecké výkony, logiku, smysluplný scénář a nebo vymakané hororové scény, to v tomhle filmu není. ()

Patuse odpad!

Tohle je hodně špatný - proč? Protože trailer sliboval, že se konečně podíváme pod pokličku spiritistické pomůcce kvalitně a ono se tak nestalo. Nevadí mi když filmy sledují zaběhnutý koncept hororu, ale umí ho někam posunout (třebas Vřískot 2) - tady se stal vývojem obráceným. Bát se nebudete, ani smát - a to je už hodně špatný. ()

fixaman

Po delší době zase příjemá čistokrevná duchařina ze staré školy a ne nějaký shit, který se za horor jen vydává (dnešní slashery, které nejedou na strach, ale na nechutnosti). Byl jsem velmi spokojený. ()

Hapretor

Hodně obyčejné. Bez nápadu. Jedna lekačka. Jinak nic nepřekvapilo. Atmosféra strašidelná jen aby se neřeklo. Aspoň, že ty mladé herečky za něco stály. Olivia Cooke je další generace velmi schopných hereček. ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga