• slovenský

Horor

USA, 2014, 90 min

• mzss1

|20%| Tak, stejně jako nedávná Jessabelle, tak i toto vyšlo v dobré kvalitě, takže jsem nemusel na to jít do kina. A musím říci, že jsem rád, protože v obou případech, jak tahle Ouija, tak Jessabele jsou velmi slabé filmy. Jessabelle jsem dal nejslabší možnou 2 hvězdu (30%) a tomuhle už musím dát jen jednu. Vím, že je mé hodnocení asi dost kruté, ale co se dá dělat. Netvrdím, že toto má nějaké nelogické chyby a podobné věci, ale je to prostě o ničem a jako horor to teda vůbec nepůsobí. Pravda, něco se tu furt děje a tak, ale nemá to vůbec žádný náboj, atmosféru, příběh, vtáhnutí do děje a já nevím co. Jsou tu alespon dvě slušné lekačky, ale to je asi tak vše. Působí to strašně nehororově, až jsem hned po úvodu přímo vyprsknul smíchy. Obět uchycená na řetěz malých svíček jako vánoční stromeček.  WTF ? Kde to jsme ? Herecké obsazení nechci kritizovat. Nemám moc v oblibě mladé herce, většinou neumějí hrát nebo-li jsou ještě příliš mladí na to, než aby se stali hvězdama. Takže mě moc nezaujali, jen ty holky byly celkem pěkné.  No, to sem asi nepatří. Takže první půlka filmu nudná, ta druhá už je trochu víc rychlejší, pár smrtí tu je, ale nemoc zajímavých. Třeba scéna sešitých rtů mě vůbec nechytla. Zbytečný film, který na relativně krátkou stopáž dost nudil. Jeden z nejslabších současných hororů.(28.11.2014)

• Malarkey

Film, co těží z deskové hry, o které mě vždycky lákalo vědět něco víc. Jenže film je tak debilní, že je škoda se na tenhle film vůbec koukat. To jediné, co se jim na tomhle filmu opravdu povedlo, bylo totiž prodat ho divákům. Franta z Horní Dolní by ale na farmě u Chotěhůlek natočil při sklízení obilí lepší horor, než to, co Amíci předvedli tady. Hrozný.(4.1.2015)

• Wacoslav1

Tak jsem právě absolvoval duchařskej dvojboj. Po extrémním průjmu jménem Jessabelle se dostavila zácpa jménem Ouija. Nicméně i tak z tohohle mini souboje vychází Ouija jako jasnej vítěz. Přeci jenom tenhle film má aspoň pár solidních momentů. Sem tam nějaká ta slušná lekačka na kterých je samozřejmě opět film postavenej se tu najde. Je teda potřeba přežít tu nudnou první půlku a už velmi tradičně dementní chování postav. Ve druhý polovině se to přeci jenom jakž takž rozjede a pár postav dokonce i chcípne. Hlavně ten umyvadlovej smrťák byl celkem vtipnej. Jinak nemá cenu nic zastírat je to pochopitelně na jedno brdo jak už je v dnešních spotřebních duchařských hororech zvykem, ale aspoň jsem neuvažoval každých 5 minut o tom, že by bylo nejlepší ten film vypnout. No podobně jako u Annabelle to byl boj mezi 2 a 3* Věřím tomu, že kdybych Ouiju viděl jako první a v kině možná bych hodnotil obráceně. Těžko říct takhle to bude za 45%(9.11.2014)

Po hororech, jako V Zajetí stěhováků 2 a prokletá panna co zapíná spotřebiče, sem tak nějak rezignoval a tenhle film bral, úsměvně že horší to už být nemůže. O to je větší překvapení, že když sem to dokoukal, tak sem tak nějak necítil zneužitě. No asi je to tím, že tenhle horor je takovej pohodovej, sympatická omladina, bubák se ukáže v plné kráse, solidní lekačky a ta švadlenská práce, se mi líbila. Byť atmosféra je zde nulová a děsivost neexistuje, tak to příjemně utíká a to je důležité. Navíc po návštěvě blázince, se to slušně rozjede a sem zvědavý na dvojku, těším se jak se s tím Flanagan popere. Je to super, když nic nečekáte a nakonec, jste tak nějak spokojeni.(29.10.2016)

Jsem posraná strachy.(22.3.2015)

• - Doska Ouija nie je ani náhodou niečim starobylým. Skôr naopak, patent na ňu bol vydaný 28.5.1890. (beso74)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles. (dainio)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 4. (Stanley619)