• slovenský

Horor

USA, 2014, 90 min

• rollman1

Děsnej sranec, ale co čekat od něčeho co se ani nesnaží býti aspoň něčím vyjímečné. Je to Mainstream jak vyšitej se vším všudy. Neznámí, mladí herci, nulová atmosféra, lekačky tuctové a tudíž nepřekvapí, že se víc leknete vrány za oknem, pointa známa už od 20 minuty a promarněný potenciál. Kdyby to bylo aspoň zábavné, ale ono to děsně nudí. Tohle se nedá doporučit ani největšímu nepříteli. Jedna hvězdička za bábu na vozejku, která mi přišla jako jediná sympatická.(17.11.2014)

• maddy

Horor s ratingom PG-13? Čo už si od Ouija sľubovať, keď nemôže vystrašiť ani trinásťročné deti! Po tragickom traileri som nič nečakal a po nezáživnej Annabelle alebo Jessabelle Ouija len završuje tragický hororový rok 2014 (v kinách, ešteže na indie scéne sa opäť našli slušné kúsky). Chcete teda horor ktorý môžete pokojne pustiť svojím maloletým deťom? Nech sa páči. Ouija si totiž dáva dôkladne záležať na tom, aby neobsahovala jedinú napínavejšiu scénu, účinnú ľakačku a keď už sa aj začne diať niečo čo aspoň z ďaleka pripomína horor, tak táto scéna zvyčajne konči po dvoch rýchlych strihoch. O nejakej atmosfére už radšej ani nehovoriac. Keby to bola aspoň taká zábavná blbůstka ktorá si robí srandu sama zo seba tak možno prižmúrim oči, ono to je ale zúfale nudná blbosť, ktorej chýba akékoľvek odľahčenie. Ešteže tam medzi všetku tú šeď nezaujímavých scén behá sympatická Olivia Cooke (bonus však len pre tých ktorí pozerajú seriálový Bates Motel), ale tak to je len slabá náplasť na takúto hororovú biedu. Stokrát opotrebovaná duchárska omáčka neobalená ani jednou funkčnou hororovu scénou. Na halloweensky večer na prvom stupni základnej školy možno ako stvorené (aj keď dnešné internetom skazené deti už sú zvyknuté na iné videá, takže aj o tom pochybujem), inak o ničom. Nevidím jediný dôvod prečo by sa o Oujia mal ktokoľvek akokoľvek zaujímať. CELKOVO: 1,5* (3/10)(30.1.2015)

• Kryton

Desková hra a hororový film? Jediná desková hra, která tady zafungovala je na stole producentů - ti si postavili domečky z dolárků, lajny z kokainu, postavičky ze slonoviny a házeli si osmistěnem z diamantu. TATO SRA*KA VYDĚLALA 100 MEGA CELOSVĚTOVĚ! Špatné je tu všechno od castingu, scénáře, režie, kamery, zvuku, střihu.....a doufám, že byl strašný i catering a všichni dostali pořádnou sra*ku. Ten film je totiž SRA*A! Hodnocení OST: Hudba u hororů jako tento? Natočit moje zvuky na záchodě, tak to má větší atmosféru a napětí. 000000000000000/10(14.2.2015)

• luka4615

Jedna velká nuda. I zde se sice vyskytne pár skutečně dobrých lekaček, nicméně tvůrci pokaždé z nepochopitelných důvodů zatáhnou za ruční brzdu a slibně se rozvíjející situaci pošlou ke dnu. Škoda.(29.11.2014)

• mzss1

|20%| Tak, stejně jako nedávná Jessabelle, tak i toto vyšlo v dobré kvalitě, takže jsem nemusel na to jít do kina. A musím říci, že jsem rád, protože v obou případech, jak tahle Ouija, tak Jessabele jsou velmi slabé filmy. Jessabelle jsem dal nejslabší možnou 2 hvězdu (30%) a tomuhle už musím dát jen jednu. Vím, že je mé hodnocení asi dost kruté, ale co se dá dělat. Netvrdím, že toto má nějaké nelogické chyby a podobné věci, ale je to prostě o ničem a jako horor to teda vůbec nepůsobí. Pravda, něco se tu furt děje a tak, ale nemá to vůbec žádný náboj, atmosféru, příběh, vtáhnutí do děje a já nevím co. Jsou tu alespon dvě slušné lekačky, ale to je asi tak vše. Působí to strašně nehororově, až jsem hned po úvodu přímo vyprsknul smíchy. Obět uchycená na řetěz malých svíček jako vánoční stromeček.  WTF ? Kde to jsme ? Herecké obsazení nechci kritizovat. Nemám moc v oblibě mladé herce, většinou neumějí hrát nebo-li jsou ještě příliš mladí na to, než aby se stali hvězdama. Takže mě moc nezaujali, jen ty holky byly celkem pěkné.  No, to sem asi nepatří. Takže první půlka filmu nudná, ta druhá už je trochu víc rychlejší, pár smrtí tu je, ale nemoc zajímavých. Třeba scéna sešitých rtů mě vůbec nechytla. Zbytečný film, který na relativně krátkou stopáž dost nudil. Jeden z nejslabších současných hororů.(28.11.2014)

• - Výše rozpočtu by se měla původně vyšplhat na 80-100 milionů amerických dolarů a producent Brad Fuller přirovnal nachystaný snímek k filmům série Piráti z Karibiku. Poté se však musel scénář několikrát přepisovat a protože se studio Universal Pictures zaleklo propadáku studia Disney Osamělý jezdec (2013), rozhodlo se, že film bude ''menší'', a tak se rozpočet zastavil na čísle 5 milionů dolarů. (Stoka)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 4. (Stanley619)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles. (dainio)