• slovenský

Horor

USA, 2014, 90 min

• corpsy

Kurv@, čo to má byť? To si fakt producenti ,,áčkových,, hororov myslia, že tento žáner je pre malé, ufňukané decká? NIE!!! Prosím vás spamätajte sa!!! Sme tu aj MY! Ľudia, diváci, ktorí nemáme pri každej voľnej sekunde v ruke mobil, aby sme prevetrávali facebook, fanúšikovia, ktorí dychtíme po Rkovom dizajne, MY čo uznávame horor v celej svojej kráse! Halooooooooo? Je tam niekto?(30.11.2014)

• ivishka

V tomto filmu hodně dbají na ústní hygienu. V poslední době jsem hodně přemýšlela, zda zvolit zubní nit a nebo mezizubní kartáčky. Díky filmu Ouija jsem se konečně dokázala rozhodnout. A teď vážně. Jedná se o typickou dojičku peněz, která ve výsledku nemá skoro co nabídnout. Koncept, který byl v podstatě převzat z nesmyslné, avšak nikoliv divácky příjemnější série Paranormal Activity, se zakládá na stejném principu lekacího systému pro diváky. Rozhodně oceňuji poutavou dějovou linii, která se točila hlavně kolem party kamarádů, kteří chtěli zjistit jak se věci mají. Každopádně musím poznamenat, že už nikdy nezajdu do kina Premiere Cinemas.(1.12.2014)

• zelvopyr

Nečekal jsem nic extra - a je to tak, unylý duchařský podprůměr. Jako obvykle, herci do toho zapadají, nejvíc klasickým "zrovna-mi-děsivá-zrůda-vyvraždila-spoustu-nejbližších-a-já-se-tvářím-jako-že-jsem-z-písemky-dostala-dvojku-místo-jedničky-a-jsem-trošku-otrávená".(28.2.2016)

• eLeR

Sme si dnes spravili s babami (dve krásne tínedžerky) babskú jazdu a pozreli sme si tento teenage horor. Prežili sme.(22.6.2015)

• maddy

Horor s ratingom PG-13? Čo už si od Ouija sľubovať, keď nemôže vystrašiť ani trinásťročné deti! Po tragickom traileri som nič nečakal a po nezáživnej Annabelle alebo Jessabelle Ouija len završuje tragický hororový rok 2014 (v kinách, ešteže na indie scéne sa opäť našli slušné kúsky). Chcete teda horor ktorý môžete pokojne pustiť svojím maloletým deťom? Nech sa páči. Ouija si totiž dáva dôkladne záležať na tom, aby neobsahovala jedinú napínavejšiu scénu, účinnú ľakačku a keď už sa aj začne diať niečo čo aspoň z ďaleka pripomína horor, tak táto scéna zvyčajne konči po dvoch rýchlych strihoch. O nejakej atmosfére už radšej ani nehovoriac. Keby to bola aspoň taká zábavná blbůstka ktorá si robí srandu sama zo seba tak možno prižmúrim oči, ono to je ale zúfale nudná blbosť, ktorej chýba akékoľvek odľahčenie. Ešteže tam medzi všetku tú šeď nezaujímavých scén behá sympatická Olivia Cooke (bonus však len pre tých ktorí pozerajú seriálový Bates Motel), ale tak to je len slabá náplasť na takúto hororovú biedu. Stokrát opotrebovaná duchárska omáčka neobalená ani jednou funkčnou hororovu scénou. Na halloweensky večer na prvom stupni základnej školy možno ako stvorené (aj keď dnešné internetom skazené deti už sú zvyknuté na iné videá, takže aj o tom pochybujem), inak o ničom. Nevidím jediný dôvod prečo by sa o Oujia mal ktokoľvek akokoľvek zaujímať. CELKOVO: 1,5* (3/10)(30.1.2015)