Chris Farraday se kdysi pohyboval za hranou zákona, když pašoval zboží ze Střední Ameriky do USA. Patřil mezi špičku a v mafiánech vzbuzoval strach. Dokázal ale včas odejít. Bohužel mladší bratr jeho ženy se rozhodl začít tam, kde Chris přestal. Ze strachu před šťárou nechal pašovanou zásilku utopit v moři a teď po něm jde místní narkomafie. Chris se ocitá před těžkou volbou, buď nechá svého švagra zemřít, nebo se vrátí k tomu, co kdysi uměl nejlépe – k pašování. Aby splatil švagrův dluh, bude muset na nákladní lodi propašovat velmi cenný náklad. Celá akce se ale od samého počátku nevyvíjí dobře... (TV Nova)

kwaicheng

Jsem tak na to koukal a říkal jsem si...ty vole, mám dežaví nebo nemám dežavý, sakra dyk jsem to už někdy viděl a přitom je to filmová novinka!?? Až čsfd nahodilo, z Rekjavíku do Rotrdamu. Na to, že to byl prachsprostý remake, musím uznat, že se povedl velice a film se mi celkově dost líbil. Hezky to kresčendovalo. Co mi tam tak trochu smrdělo bylo to, jak se tam všeci objímali, šak žiju v dojmu, že v Americe někomu šáhneš na zadek a jdeš bručet za harašment! To jednak, a jednak to bylo trochu až přiteplený, ale to už radši nebudu rozebírat. A anabáze s Diegem Lunou taky nebyla moc povedená, taková nedotáhnutá, v jednu chvíli policajti za prdelí, střih, a v druhou chvíli už hlavní hrdina chrupe na škuneru. Postřeh oproti původnímu dílku je ten, že původní film měl v sobě jak dávku pořádné akce, na kterou divák musel více čekat a tudíž pak byla i vítanější, realističtější a kdesi cosi, ale hlavně takovou lehkost, se kterou přecházel mezi jednotlivými pasážemi a která dovolila místy i komediální odlehčení. To tady nebylo, o to víc tu bylo akce a vcelku ušla. Líbilo se mi to. Jak jsem říkal prve, každý z nás má svého Stejngríma, dnes jsem si tím naprosto jistý a navíc svůj fatální výrok na základě bohatých životních zkušeností modifikuji na: Každý z nás má svého Stejngríma a svého Sebastiana." ()

Acrobat

(Nemôžem sa tváriť ako svätý za dedinou.) Ináč potom, čo ľudia potopili Michaela Manna (slabé zisky prvotriedneho až fascinatívneho kina) vyjadrujem nadšenie pre Baltásara, že v krátkej minulosti nelenil a zhliadol už len z videa najprv Heat v horšej kvalite, ale potom hlavne pozrel Miami v BDčku. Nejako už trailer navnadzoval na neotrepanú formu obohatenú o nejaký ten severský pohľad na krimi. Nesklamal. Je to úsmevné, ale po odpade Van dammeho Kontrabandu, dostalo toto slovo konečne dôstojného zástupcu. Severská prízemnosť, Kormákurova umiernenosť a skrčenosť, výborný výber hudby, nemykané kamerové kixy, zablatené postavy dodajú divákovi dávku nevšednosti. Nemôžem povedať, že vyniká (dokáže vyšumieť), lenže po tom, čo chrlí UnHollywood a americký thrillerový režiséri, je toto skvost. Tam, kde Američan premýšľa akým spôsobom ešte hrdina neletel z mosta na kamión, či raketoplán, B.K. alias európsky režisér zamaže ksichty a vopchá ich do krutých, „divácky neatraktívnych“ epizód, scén. Veľkou výčitkou je ale nezvládnutý záver v štýle nedávneho The Eagle. Alebo mi chcete povedať, že odkazom filmu pre mňa (nás) malo byť, že kradnutím k lepšiemu životu? Rodina určite nie, preto pre záver si skočte vedľa na The Town. Trochu mu podkopal celkom výborný dojem. Opäť mudrovanie. Jedno ale vedz, že presne v momente, keď ide Contraband spadnúť do vôd priemeru, dá ti facku. (videné 13.04.2012, BDrip) ()

bakeero

Poctivá žánrovka, která má asi jen jedinou větší slabinu; je to remake a jelikož jsem viděl i originál, který je díky evropským lokacím tak nějak uvěřitelnější a mě bližší, musel jsem si položit otázku. Proč? Ale pokud jste neviděli originál a US feeling je pro vás stravitelnější, než ten evropský, rozhodně stojí za podívání. ()

waska

Poměrně zdařilá pašerácka rychlovka, které nabere obrátky ve své druhé polovině a nezpomalí až do konce. ()

BDMarty007

V poslední době jsem neměl štěstí vidět nějaký slušný thriller. Tenhle alespoň není úplně špatný. O něco jde, má to nějaký děj, překvapení, chvílemi i atmosféru. Ale občas je to hodně šroubované a nepravděpodobné. Například ona přestřelka v Mexiku, kterou většina těžkooděnců nepřežije, ale dva chlapíci v tričku na korbě auta bez škrábnutí... Je to takové velmi nevyvážené, má to pár slušných momentů, ale i hodně těch slabých. Čekal jsem trochu více. ()

ER

Trochu mne to svou atmosférou připomnělo Traffic, a vsadil bych se, že tady určitá inspirace bude. A oč ve filmu jde? O pašování zboží, které je pro Chrise Farradaye zábavou. Jenže dost nebezpečnou a proto se tomu "businessu" již nechce věnovat. Bohužel,člověk míní a život mění. A tak se znovu vydává na kšeft, který by měl vše vyřešit, ale nit osudu se zaplétá a ne vše jde tak hladce, jak by mělo. Musím uznat, že režisér velmi solidně dávkuje akci s dramatem, který potkává rodinu Chrise a akční scény drží (až na jednu vyjímku) na uzdě (přestřelka v Panamě je skvěle natočená). Tohle dílko potěšilo. ()

E lan

Slušný akční film, dobrý Wahlberk, trochu (nakonec) nereálný scénář a malinko přitažený závěr, ale i přesto je dobrý odpočinkový film. ()

D.Sleeper

Velmi slušné řemeslo plus vcelku uvěřitelně a lidsky uchopený příběh. Finále se sice nechá relativně snadno uhádnout předem, ale komická scénka v domku "kapitána Votravy" stejně příjemně překvapila :) ()

s1r1us

Normální film, ne asi. Šlape si podle svýho žánru. Nijak extra nenadchne, ale ani neurazí. Co jsem čekal, jsem asi dostal. Jako fanda Marka Wahlberga si přídávám půl až jednu *. ()

radeckator

Chápu, že by tím přišel o jednu dramatickou linku, ale když už se zapletu s podsvětím, který opakovaně vydírá moji rodinu, tak ji snad jako první kurva naložím do auta a pošlu pokud možno co nejdál to jde. To mě na tomto, jinak celkem svižném akčním filmu vadilo asi úplně nejvíc. ()

gemi

Tisíckrát viděné, ale podané zajímavě, uvěřitelně a chytře. Skvělý thriller. EDIT: 21. 11. 2022, druhé zhlédnutí. OK, tak místy je to trošku přitažené za pleš a je lepší u toho moc nepřemýšlet, pak se ale člověk prostě fajn baví. ()

Likan7

Kormákur není lepší režisér než Jónasson, alespoň co se Kontrabandu týče. Kormákur má z půlky vyhráno, protože si sehnal Wahlberga, který je na tyhle filmy vyloženě jako dělaný. K tomu mu tady dělá společnost stále nádherná Kate Beckinsale.. Jenže to je tak celý. Je to určitě koukatelnější než islandský originál, Kontraband je více filmovější a divácky přívětivější, ale nemá v sobě nic, čím by si vás získal. Kamera je vyloženě špatná, třesavá, až z ní bolí oči, akce tu téměř není žádná a je zmatená. Takže vám fakt ve finále nezbude nic jiného, než koukat se na jako vždy drsnýho Wahlberga. Někomu to bude stačit. ()

rublik05

V daném žánru poctivě odvedená záležitost, která se víceméně drží zajetého průměru, nepřichází absolutně s ničím novým, jen sází na průměrný příběh a také na herce, v tomto případě hlavně na Marka Wahlberga, kterému jeho role drsňáka vcelku sedla. Ostatní herci jsou pak spíše průměrní, žádná postava mě nijak zvlášť nezaujala. Příběh mi přišel zbytečně moc natahovaný, stopáž bych snesl mnohem kratší, nehledě na to, že samotný závěr docela ušel. Kamera, jak už to tak u béčkových filmů bývá, se místy klepe jak drahý pes, což celkovému dojmu zrovna dvakrát nepřidává. Zkrátka takový nenápadný, naprosto obyčejný akční thriller, který snadno zapadne, ale milovníky žánru určitě nezklame. 6/10. ()

pushover

Aha v hollywoodu si všimli že momentálně nejlepší kinematografie se teď jede ve skandinávii a rozhodli se tomu zatnout tipec... Jinak si totiž nedokážu vysvětlit tu vlnu prachbídnejch remaků severské produkce, která poslední roky zaplavuje kina. Smutné. Doporučuji samozřejmě originál: http://www.csfd.cz/film/258789-z-reykjaviku-do-rotterdamu/ Hodnotit nehodlám... Jen mám strach kdy přijde na řadu: http://www.csfd.cz/film/294372-lovci-hlav/ ()

dj_kure

Takové nemastné, neslané. Průměr jak vyšitej. Mimo to se kameraman neustále snaží aby měl divák možnost se pokochat ksichtama skoro všech herců převážející kontraband. Ten zoom mě docela lezl krkem. Prostě film z nouze když není nic jiného po ruce. 55% ()

Adrai

Kormákur je borec ... nejdřív si v originále zahraje hlavní roli, ale jelikož amíci o nějakým Islandu ani nevědí, počká pár let a pak se sám jako režisér pustí do US remaku ... a amíci budou nadšeni o_O Pravda - tentokrát to má lepší obsazení, ale pokud jste viděli originál, tak příběhově je to jak přes kopírák ... občas až do poslední věty ... ()

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

Washington a Wahlberg jsou bouchači

Washington a Wahlberg jsou bouchači

09.02.2012

Z pašeráckého thrilleru Kontraband se vyvinul příjemný malý hit. Není divu, že režisér Baltasar Kormákur a hlavní hvězda Mark Wahlberg opět spojí síly. Akční krimi 2 Guns napsal scenárista Blake… (více)

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

06.12.2010

Může se zdát, že Mark Wahlberg teď bude hrát ve všem. Nepochybně se jedná o součást kampaně před uvedením boxerského dramatu The Fighter, ale jeden projekt je tady už dávno a natáčení začne už v… (více)