Matt Weston sice pracuje pro CIA, přesto se pekelně nudí. Je správcem tajného vězení v Kapském Městě, v němž ale dosud nebyl nikdo "ubytován". Krátce nato je tam přivezen bývalý elitní tajný agent Tobin Frost, který dlouhá léta prodával citlivé informace CIA nejvyšším nabídkám. Uběhlo téměř jedno celé desetiletí, než se ho podařilo dopadnout. Za mřížemi se ani nestačí rozkoukat, když na utajený objekt zaútočí neznámí ozbrojenci. Matt je náhle v úzkých, pár metrů od něj se střílí, on stojí v místnosti se spoutaným nejhledanějším člověkem USA a rozmýšlí se, co má dělat. Se svým jediným vězněm na poslední chvíli z vězení uprchne. Tito nečekaní spojenci se budou muset udržet naživu alespoň tak dlouho, dokud neodhalí, kdo touží po jejich smrti... (TV Nova)

deLaFere

Těžko budete vymýšlet do nekonečna něco originálního. Snímek má vše co je třeba k tomuto druhu filmu, trochu mě mrzelo, že hlavní záporák byl jasný již od začátku, ale jinak je to velmi slušný film s trochu přehrávajícím Washingtonem. ()

Jazz06

Slušný triller. První půlka super, svižně to odsýpá a vypadá to i docela originálně. Druhá půlka ovšem už ztrácí dech a nakonec z toho vyleze xkrát ohraná písnička. Posledních 30 minut se dá vypustit, protože přesně víte jak to dopadne. Dvojce Washington - Reynolds je dobrá, ale zase ne tak dobrá, aby to stačilo na zlepšení filmu. ()

sarfian

Tak zlé ako to tu všetci komentujú to neni. Kamera je možno traslavá, ale že by to nejak extra vadilo? Neviem, každý má svoj názor, ale mne sa film páčil. Bol akčný a svižný a ja som s ním celkom spokojný. VIDENÉ 1x ()

Nekroskop

Byť jsem hlavního padoucha věděl pomalu před začátkem filmu, tak mě závěr dokázal překvapit. Akce tam je dost, vůbec jsem se nenudil. Děj je sice trochu předvídatelný, ale kvalitu rozhodně má. ()

ER

Slušná béčková variace na Bourna či tomu podobné spektákly. Jen kdyby tu nebyly do očí bijící logické problémy v ději.Naštěstí slušné tempo a dobře natočené akční scény ledacos zachrání. ()

Pavel82

Moc průhledný snímek se stokrát omílanou zápletkou: Někdo má seznam něčeho, co ten druhý moc chce. Tuctový špionský thriller, ale viděl jsem horší. SPOILER: Danzel Washington je výborný herec, ale to že na konci filmu umírá, už začíná být téměř pravidlem. Možná by se měl zamyslet nad výběrem svých rolí a jednou to dodýchat do konce. To by bylo teprve překvapení. V tomto filmu mě jeho smrt ani nezaskočila, ani nijak víc nepoznamenala. Jen jsem si udělal další čárku předvídatelnosti. ()

E lan

Poctivý akční film s povedeným duem v hlavních rolích, slušným (ač sem tam trochu moc zamotaným) scénářem a velmi dobrými akčními scénami. ()

BDMarty007

Je to sice tak trochu špionážní thriller, ale hlavně je to akční film. Střílí se opravdu hodně, odhadoval bych tak minimálně polovinu stopáže. Autoři si s nějakou detektivní zápletkou hlavu moc nelámali. Hlavně, že je pěkná střílečka a rvačka. Po většinu času není tedy moc zřejmé proč, kdo je zlý a kdo je dobrý ...ale závěru se přece jenom dozvíme proč to celé. Nevím, mě to přijde málo a hlavně by nebylo třeba moc, aby to byl daleko lepší film. Takhle je to velmi slabá trojka, je to tak dobré na hodně pozdní večer, kdy už opravdu o ničem nechcete moc přemýšlet. ()

LuckyDuckie

pecka! Denzel jako stárnoucí hopsinková šťáva pro ty, kdo chtějí tančit kaskadérský kankány ve slumu. Pif paf! kdyby Matta hrál někdo jinej než Raynolds, byly by to krutý 4 hvězdice. a nejlepší ze všeho je samozřejmě český název ... blinky linky, ty vole. ()

rublik05

Akčními scénami napěchovaný, přesto docela průměrný thriller, jehož největší slabinou je naprosto tuctový scénář. Jinak má film svižné tempo, rychlý spád a samozřejmě nemohu nezmínit dobré herecké obsazení. Nezvládnutá režie se asi nejvíce projevuje na jednoduchém příběhu, který navíc sráží dolů úplně otřesná kamera. Prakticky se najde jen málo záběrů, které nejsou roztřesené nebo dobře sestříhané. Což samozřejmě snímek posouvá někam mezi úplně obyčejné a těžce průměrné akční béčka. 5/10. ()

Trixinka

Příšerně roztřepaná kamera, šablonovitý děj s lehce odhadnutelným vývojem, nulová chemie mezi hlavní dvojicí (každý si jel herecky to svoje, dohromady vůbec nefungovali). ()

john.h

Na filmu mě nejvíc zaujal zvuk. Střelba zněla strašně realisticky a v jeden moment, kdy v jedné klidné scéně najednou příletla odněkud kulka, jsem se normálně cuknul leknutím. Samotný film je takovej totální průměr. Ničím neurazí, ničím nenadchne. Denzela Washingtona mám v podobných filmech rád, ale tady už to nebylo ono. Pořád to ale bylo lepší, než třeba Únos vlaku Pelham 1 2 3, ale zase o trochu horší a míň zábavné než Unstoppable. ()

Zagreus

Obyčejný akční krimithriller pro obyčejné lidi, avšak s ne úplně obvyklými hereckými polohami zainteresovaných herců. ()

Ogrb

Sakra! S Ryanem to fakt de vod desíti k pěti. Už Lantern nebyl žádnej zázrak, co si budem povídat, ale Safe House už je totální rutina, bez nápadu, bez zaujetí a hlavně úplně bez šťávy. Denzel se nudí tuplovaně a celý je to předvídatelný až hanba. A já tomu po nařachaným traileru tak věřil! 4/10 ()

hamir0

Další slušný špionážní film, který ale není ani tak chytrý ani tak poutavý, aby si zasloužil druhé shlédnutí. ()

Lukaso1

Film u mě zabodoval mezi 3 a 4 *. Herecky je to zvládnuté příjemně, akce se povedla a příběh docela zajímavý. Jedná se však o žánrovou tuctovku, která nám v paměti moc dlouho nevydrží. Milovníci akčního žánru by si ho ale neměli nechat ujít... ()

Lilien

slušná akčná jedno-hubka s béčkovým scenárom. Denzel nesklamal potvrdil svoje kvality i v takomto menej výraznom filme. Raynolds sa mi do úlohy agenta "zelenáča" nie veľmi hodil, no ale nejaká katastrofa to nebola. Akcie bolo požehnane, autori sa zrejme trošku inšpirovali i Bournom, čo nebolo na škodu. Nebyť tej uplakanej scény v závere, a toho happy endu, byť to trošku drsnejšie, hodnotenie by šlo hore. ()

Marty7CZ

Nic převratnýho, Denzela mám hodně rád, ale tady si moc nezahrál. A hlavně díky zvratům několikrát viděný v jiným bijáku. P.S. absolutně nevyužit potenciál nádherný Very!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Adrai

Zlatý střed po všech stranách - i když to mohlo být trochu víc akčnější. Ono to tedy vlastně akční je, ale stejně tak to obsahuje hodně toho klábosení kolem. Já přeci jen čekal trochu víc boj o ten samotnej bunkr. Ryan se jako správce musí dostat přes X dveří a Y skenů ... a banda chlápků si v pohodě přijede výtahem. Navíc velkej vtip jsou ti "hlídači" kteří se tváří drsně a člověk očekává že jsou to špičkově vycvičení střelci a taktici ... a oni během přestřelky přebíhají nechráněnou chodbu. Plus teda ta část ve druhým domě, kde je Ryan nejprve skoro mrtvej, pak jen polo mrtvej a nakonec odejde středem jako největší boss ... asi jinej gang :) PS: všimli jste si chyby v CZ dabingu? ()

Looka

80% Překvapivě docela originálně navlečená krimi o transportu protřelého práskače zelenáčem toužícím po povýšení. Washigton válí naprosto dokonale, celé to sráží jen poměrně nepřijemný hlavní hrdina v podání R. Reynoldse. ()

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)