Matt Weston sice pracuje pro CIA, přesto se pekelně nudí. Je správcem tajného vězení v Kapském Městě, v němž ale dosud nebyl nikdo "ubytován". Krátce nato je tam přivezen bývalý elitní tajný agent Tobin Frost, který dlouhá léta prodával citlivé informace CIA nejvyšším nabídkám. Uběhlo téměř jedno celé desetiletí, než se ho podařilo dopadnout. Za mřížemi se ani nestačí rozkoukat, když na utajený objekt zaútočí neznámí ozbrojenci. Matt je náhle v úzkých, pár metrů od něj se střílí, on stojí v místnosti se spoutaným nejhledanějším člověkem USA a rozmýšlí se, co má dělat. Se svým jediným vězněm na poslední chvíli z vězení uprchne. Tito nečekaní spojenci se budou muset udržet naživu alespoň tak dlouho, dokud neodhalí, kdo touží po jejich smrti... (TV Nova)

rekkky

Safe house does not play it safe, without a doubt. Nevertheless its content isn't offering much, except continuing shooting and unlogical moving of the story to one site to another. If the sence should be in showing as much action as possible, then be it, but the action has no more than few bright spots. Another one man show for Denzel Washington, where you wonder, if it isn't waste of time, when watching it. ()

Kingjiri

První film produkovanej v roce 2012, co jsem viděl. Kdybych od něj nic nečekal, a nebyl takhle slibně herecky obsazenej, možná bych byl i lehce nadšenej. Jenomže mi nezbývá než konstatovat, co skoro všichni přede mnou - herecky fajn záležitost, akce je slušně nakroucená (mohlo by jí být víc), hudba potěší, a technická stránka je zvládnutá solidně. K hodnocení mi zbývá už jen příběh, kterej se řadí k totálnímu žánrovýmu průměru. Ze začátku je sice pěkně rozjetej, ale po nějakejch 20 minutách se už nikam neposouvá a tempo snímku klesá k bodu mrazu. Závěr je i přes svojí předvídatelnost vcelku povedenej, ale od poloviny snímku jsem se vcelku nudil. Velká škoda, že tenhle projekt kvůli scénáři skončil jenom průměrnou podivanou, v ostatních aspektech měl rozhodně na víc. ()

Smidak

Ač předvídatelný děj, má to spád, dobrou akci a skvělé herecké výkony. Takhle nějak si představuju jednohubku v podobě akčního thrilleru. 80% ()

bararich8

Nic, co jsme už nikde neviděli, ale za to to je jako celek obstojné. Úvodní část výborná, pak pomalu sjíždí k průměru. Na konci opět minutka zvratů, aby se nakonec mohl (opět) natočit happyend. 4*, časem spíš spadne na 3* ()

KOOHA

Denzel si vodehraje to svoje a ten druhej, ten Ryaen jen tupě přicmrduje. Tak blbě to zahrát,...už během filmu jsem myslel, že vyletím z kůže jak se křečovitě snažil to zahrát. Vypoulený voči, zadržování dechu a tím napuchlou tvář tam měl snad celou dobu filmu. Zápletka taky nic moc. Přesuňte to do béčkovejch filmů a budeme si tykat. ()

jacko

prijemne prekvapeni...ryan raynolds me vyjimecne nesral a denzel washington odvedl klasicky dobry vykon...o akci neni nouze a vyvazi i predvidatelny pribeh ()

DAPDO

Já takový filmy prostě můžu.Denzel přesvědčivý jako vždy, Ryan Reynolds už teda méně, ale příběh dobrý, slušně natočeno. ()

gp_one

65% ? A co je na tom tak špatného? Podle mne jde o hodně nadprůměrný špionážní thriller bez ambicí působit na mozkové závity diváka, zato prostě a jednoduše bavící od začátku do konce. Tečka. ()

Jakubik

Tohle se moc nepovedlo. Tuctovej scénář a ještě k tomu ke všemu špatně napsanej. Krapet nepřehledný. Akce celkem ušla a pak je to až zbytečně dlouhý. Herecké výkony taky průměrný. Tady se to se stylem alá Bourne moc nepovedlo. Nenadchne a neurazí… ()

maciii

Výborná řemeslná práce, která díky oblíbeným metodám, jako je lehce nervózní a intimní kamera, tiché proluky v ději, prostřihy a nenápadná podprahová hudba, tvoří celkem osobitou a citlivou atmosféru se skvělou upocenou akcí, kde krev stříká i z hrdinů a kulky se sem tam i trefí do cíle. Bohužel originalita příběhu je upocená stejně jako ta akce, akorát že té to už tak nesluší. ()

dakarin

Nádherně rozdrbanej Denzel dominoval celé první půlce filmu, jak se upravil, začal se jemně vytrácet. Na Bourneovo ultimátum 2007 to sice nedosáhne, ale podobný styl, spád, akčnost ;-) 70% (-; ()

Torgal

Tuctový akčný thriller, akých sme videli už habadej. Ide až tak podľa klasického mustru, že hlavného zlosyna v pozadí sme s bratom odhalili hneď na začiatku filmu. Druhá zaujímavosť je, že množstvo známych tvárí dostane po dvoch minútach na obrazovke guľku do hlavy. Aj napriek dobrej remeselnej stránke sa pri takejto jednohubke s hodnotením vyššie ísť nedá. 6/10 ()

Stíba

Tak nějak si furt řikám "jo, dobrý, dobrý" ale výsledný dojem po skončení filmu je celkem prázdný a spíše průměrný. Mám tenhle krimi styl rád ale chybí tomu větší vtažení do děje nebo třeba možnost vytvořit si nějaké sympatie s postavami. ()

ISAJ

Dosť podhodnotený film. Najlepšia akčna pecka za posledné roky od Taken Akčné scény sa valia jedna za druhou s krátkymi prestávkami, a su solídne natočené v greéngrassovskom štýle. Scenár nie je nic extra ale je to presne to čo pri akčnom filme potrebujem, je to klasická jednoducha zápletka bez extra zvratov, ktorá zabezpečí dostatok akčných scén. Jeho plusom su dialogy, ktoré vobec nie su také blbé ako napríklad pri filmoch typu Fast Five . Film má dosť dobré, a určite lepšie a rýchlejšie tempo ako prvý Bourne ale predsa len tomu nieco chyba, hlavne ten zaver by mohol byt jednoducho epickejsi. Reynolds herecky dosť prekvapuje, po Lanternovi si napravil reputáciu, a Denzel si hrá svoj štandard, ktorý uplne stačí. Celkovo dvojka funguje v pohode, a určite baví viac ako v Training day . Zhliadnute v kine. 7/10 ()

kwaicheng

Dvě hvězdy za akci, jinak příběh mi moc nedával smysl, spíše mi to připomínalo parodii na Bournovu trilogii. A mělo to i stejný happy end. ()

Franc1s

Denzel je pořád frajer. S R. Reynoldsem podařená dvojka. Akce svižná, pěkně to odsejpalo, až na pár detailů, občas nepřehledná kamera, ale na tohle se zase rád podívám. Nějaký soundtrack tam vubec byl? :D ()

Acrobat

Zaujímavosťou je, že Kongres vôbec nepozerá tieto druhy filmov (Bože, či sú ich desiatky, horších, lepších). Etalón triedy Nepriateľ štátu až po dnešný Safe House. Zrušili by celú mizernú, ľudí mučiacu organizáciu a v MI6 by prekontrolovali, kto je vlastne ten 007 a pre koho robí. Každopádne SH nevysvetlil, len ukázal, prečo stále mizerný agent, ktorý môže spraviť kariéru, na všetko sa vykašle a ide sledovať svoju milú. Či nespravil to Leo kdesi v Jordánsku? Všetci naň nadávali, hoci satelit je stále nad vami díva sa vám až do zadku (Kriste, to sú možnosti optiky...). Škoda reči o hereckých kvalitách Denzela, výbornému odpočinku Linclateroej pri Range Roveri, či živelných prestreliek kde len chcete. SH trpel snáď iba pri lúčení sa s nepotrebnou Francúzskou a trochu rozprávkovým záverom s dodatkom o Merkelovej). Agent by nemal mať vzťah, keď tak, tak len s Vesper. Safe House je skvelý akčný thriller s touto problematikou. Odporučiť je povinnosť, pozrieť však už nie. Liaheň agentov je pretkaná sexsymbolmi. Nikto mi nevysvetlil, či aj v FSB berú do práce takýchto mladíkov. Svižná réžia, prvotriedny Ramin, povinné filtre a po dlhej chvíli kameraman bez totálnej epilepsie. (Necítiť tam trochu Scottov štýl?) A ešte niečo. Každý to tu odhadol sotva film začal, preto sa pýtajte seba samého, či v tom vidíte zmysel.(videné 09.06.2012, BDrip) ()

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)