Nevěstinec

• Francie L'Apollonide - Souvenirs de la maison close (více)

Přelom devatenáctého a dvacátého století - období velkých sociálních změn - postihl také proslulé pařížské nevěstince. Uzavřenému světu, v němž se na jedné straně nabízela krása a potěšení ale i ponížení a bolest, hrozil zákaz. Francouzský režisér Bertrand Bonello vyšel v příběhu o „vzpomínkách z nevěstince“ ze současné sociologické studie o pařížských „domech lásky“ na přelomu století. Filmový obraz prostitutek a jejich zákazníků zbavil lechtivého a povrchního pozlátka, který nahradil o poznání živočišnější atmosférou. Do popředí se dostávají autentické osudy dívek, jejich rivalita i přátelství, ale i dobové volání po obratu k rádoby humánnější společnosti. (Festival francouzského filmu)

nooly

Dobrá atmosféra, skvělá kamera, ale po hodině jsem se bohužel začal nudit i přes to, že byly vyprávěny zajímavé příběhy. ()

MyrnaAlec

Zvláštní film, zvláštní atmosféra. Popis dnů a nocí v nóbl nevěstinci i osudů dívek. Pro mě nejzásadnější Žena, která se směje. vypadá to jako easy job, dokud nejsou ve hře choutky a úchylky pánů aristokratů. Je otázkou, jestli to některé z dívek vůbec mohlo pomoct a jestli po svém vyplacení mohla být svobodná v té době. ()

wocicko

Tak já prostě nevím... Na jednu stranu je film vážně hezký na pohled, má skvělou kameru (proto si asi pan režisér kameramanku raději pojistil sňatkem), zajímavé je taky prolnutí moderního a starého ať už jen hudbou nebo fakticky. O prolnutí časových linek a jejich prospěšnosti si už tak jistá nejsem, alespoň mě tím režisér strašil - furt jsem se bála, kdy přijde Ta "řízná" scéna, takže jsem zavírala oči mnohokrát zbytečně. O dobovosti atmosféry nevěstince docela pochybuju, přestože se režisér dušoval, že vše konzultoval s historičkou, nevím, i když žádný happy end (naštěstí), tak je to stejně naivní. Na umělecký film moc dějové a zbytečně drsné, na "normální" film moc pokusů o umělečno - snad mi rozumíte :-) 60-70% Tak ještě dodatek... právě jsem si uvědomila, že pan režisér spáchal kraťasovou příšernost Cindy, the doll is mine, která mě naprosto znechutila před dvěma dny na večeru krátkých filmů... Takže mohu konstatovat, že Bonello ze svého stínu fakt nevyšel. ()

lobo87

Zaujímavý pohľad na nevestinec na prelome storočí. Napriek takmer nulovému deju film nenudí, hlavne kvôli sústredenej réžii Bertranda Bonella. Herečky boli prirodzené a napomáhali uveriteľnosti filmu. Nevidím však dôvod, aby som si ho pustil v budúcnosti znova... 60% ()

Danaak

Byl to spíš takový obraz, než film. Příběh, takový rozvláčnělý. Obraz mnohem barevnější. A občas jsem nepochopila výběr hudby... ()

amundseen

Typický francúzsky film. Výborná atmosféra, réžia, herečky...prečo ale ten scenár nemohol ísť viac do hĺbky? To sa tí francúzi vyžívajú v dlhých nezmyselných pasážach bez akéhokoľvek dejového vývoja? ()

kolly13

Kontroverzní téma pro výborný film byl zprzněn dlouhou stopáží, především však chybějící zápletkou či jen nití příběhu. Kulisy, kostýmy, koukatelné herectví je málo na to příliš dlouho sledovat opakující se motto - nechat se šukat za prachy není lehká práce (pár lidí to tak dělá běžně a nestěžují si). Je sice příjemné vidět spoře oděné ženy jakoby v reálu, ale přirozené prsa nenahradí na co jsem se těšil, na erotizující příběh s hlubším tématem a hlavní postavou, které budu fandit či mne bude zajímat. Alespoň se film vyhl moralizování a předkládání pravdy. Dobré vidět, jednou. ()

ProfiDivak

Do bordelu by som nešiel, ale táto instantná verzia stála za to. Že čím? No filozofickými a teologickými debatami asi nie. Treba ich? Ani "urobiť sa" pri tomto zúfalstve nedá a ani som nijaké veľké vzrušenie nečakal. Tak čím? Kusom sveta z odvrátenej strany, ktorý mi nebol úplne cudzí a svojou mrazivosťou a vyprázdnenosťou ma značne prebral a zaujal. ()

Saren

Mimo úřední hodiny zavolá asistent a bez prostoru pro vyjednávání oznámí opětovnou návštěvu svého zaměstnavatele. Vám nezbývá nic jiného než nepříjemné čekání, neboť víte, že jeho chlebodárce, tedy zánik,konečná stanice, chcete-li, je zatraceně spolehlivá mrcha. Když dorazí a provede vše potřebné, jako omluvu za neomalenost zanechá dárek. Jelikož posledně jste obdrželi převážně rezonující morbidnost (Nocturama), nyní se můžete těšit z melancholie mířící vstříc letním podvečerním slunečním paprskům. ()

RXP

Dvojhodinnový film bez ústrednej dejovej línie mi príde ako horúci adept na hodnotenie,smerujúce k nule,ale zrovna toto je svetlá vínimka.Je dobré že režisér čerpal informácie z diela Laure Adler a nevestinec sa snažil zobraziť v rámci možností dôveryhodne. Tiež ma napadlo že ten kolektív je tam až moc idealisticky vykreslený,ale zas bol to kurvinec čislo jedna a chodila tam tá najzámožnejšia klientela,tak nebol dôvod na nevraživosť a konkurenciu, to bolo v kompetencii hnusnejších miest, ako napr. Marseille.Som rád,že sa aj takéto filmy točia, filmy z ktorých sa človek aj niečo dozvie a dokáže si spraviť obraz doby. Krásne tam bola vyobrazená dekadencia bohatých, ktorí vo svojích toporných polohách meštiakov boli tak smiešni a oprávnuje ma to veriť,že vývoj ľudskej kultury je cyklický a spomienky na staré zlaté časy sú možné len vďaka našemu krátkemu životu. Nepáčil sa mi však záverečný záber na prostitútky postávajúce na ulici,kde nám bolo implicitne zdelené,jak najstaršie remeslo kleslo na úrovni,ale porovnávať najluxusnejší bordel pre "smotánku" s nejakými prefetovanými pristahovalkynami dnešnej doby je velmi zavádzajúce a samoúčelné. Prostitútky šlapajúce parížské ulice existovali už aj v tej dobe a nemyslím si že by bol na ne lepši pohľad. Ps.plagát,ktorý som ulovil vo filmovom klube sa mi perfektne hodí na dvere záchodu ()

Declen

Spíše než nějaký příběh ukapává z Nevěstince depresivní atmosféra. Až si člověk říká, že alespoň v mainstreamu tohoto oboru je snad lépe. Snad. ()

Terezka_9

Strašná nuda od začátku až do konce. Přišlo mi, že si film snaží hrát na umělecký zážitek za každou cenu, ale vůbec se mu to nedaří. ()

slonslon

nuda, nuda, nuda človek iba čaká, kedy sa ten film začne konečne hýbať a dočká sa záverečných titulkov. Filmársky výborne zvládnutý "dokument" o parížskom bordeli. Typický festivalový film. Rozhodne nečakajte žiadnu zúrivú erotiku, dočkáte sa iba ponurej melancholickej nálady, ktorá vládne celému filmu. Pre mňa veľké sklamanie a aj ako dokument pomerne neuveriteľný kúsok. ()