Reklama

Reklama

Epizody(4)

Obsahy(1)

Temná britská minisérie natočená podle bestselleru Michela Fabera se odehrává za časů viktoriánské Anglie a vypráví příběh prostitutky, která se svou přičinlivostí dostane až do londýnské vilové čtvrti. (Ant)

Recenze (35)

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Vítejte ve viktoriánském Londýně, vykresleném značně neidealisticky (dal by se použít výraz realisticky,ale těžko říct), kde špína, zločin, bída a mizérie v chudé čtvrti silně kontrastuje s uhlazenou, čistou a bohatou částí pro smetánku na druhém konci města. Ono prolnutí "dvou světů" je zde divákům naservírováno ne zrona distingovaně a o to přitažlivější se tato minisérie zdá. Možná, že zpočátku může působit jako "červená knihovna",tedy dobová Pretty Woman zaobalená nečistotou a smradem,ale ke konci číhá kruté vystřízlivění. Jak naivní romantiky, tak drahou Sugar. Ano, muži jsou prostě čuňata myslící.. (doplňte si sami). :)) Sugar, tedy zde naprosto excelentní Romola Garai, která se mezi prostitutkami nevýjimá jen bílým chrupem, ale i inteligencí a ambicemi, je postava opravdu sympatická a celé to stojí na ní. Přestože musím opět pochválit i své oblíbené Brity, kteří se dokáží dobového snímku zhostit jako nikdo jiný.V tomhle jsou prostě mí drazí spoluobčané bezkonkurenční. Doporučuji tedy i cynikům, které odradila zmínka o červené knihovně, protože je to překvapivě strhující,temné a originální. Ačkoliv to není úplně stoprocentní a jiný seriál od BBC se mi líbil daleko víc, musím nadhodnotit, zatím jsem tak povedené dobové drama totiž neviděla. A pro viktoriánské období mám jistou slabost. :) ()

Sofia 

všechny recenze uživatele

Viktoriánská Anglie v celé svojí "kráse". Příběh kombinuje Janu Eyrovou (bláznivá manželka) i Dickense (linie s dcerou Sophie), romance se tu hledá jen ztěžka. Zajímavé výtvarné pojetí - kontrast hnusně špinavých londýnských ulic a krásných levandulových polí. Hodně dojmů, které se jen těžce popisují - všechny čtyři díly jsem shlédla za jeden den, tak moc je to návykové. Chystám se i na knižní předlohu. ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Neskutečně poutavá čtyřdílná série z viktoriánské Anglie, kterou jsem dala nerada-ráda v jednom zátahu. Na limonády mě neužije, ale tohle plíživé lehounce se vznášející psycho s krajkami a sametem od bláta se mi vskutku trefilo do nálady. Jsem unešená z perfektně sladěného a klapajícího celku, podmanivé atmosféry a spousty nečekaných překvapení. Tak třeba "ajťák" Chris O´Dowd v roli zbabělého manžílka, kdo by to řekl, v ničem nezaostal za skvělými výkony provařených "kostýmových" tváří. Scénář mě přivedl k jménu autora knižní předlohy a chuti si ji teď hned přečíst a umocnit si zážitek. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Seriálů a filmů z viktoriánského Londýna známe dost, ale jen málo z nich má za hlavní hrdinku ženu a ještě méně ženu z lidu. Sugar vlastně už o moc níže ve svém životě klesnout nemohla - narodila se ve vykřičeném domě, a tak se přirozeně od třinácti let věnovala nejstaršímu řemeslu. Co je ale na Sugar úžasné je, že se nenechá svázat tímhle životem - je sečtělá, zároveň má selský rozum a své přednosti umí náležitě prodat. Využívá vše, co má a umí, aby se vydrápala k lepšímu životu - ale pozor, zároveň je vidět, že Sugar je dobrý člověk, ve své podstatě mnohem lepší než většina lidí z lepší společnosti, mezi které se dostala. Její příběh seriál vypráví pozvolna, ale díky skvělé Romole Garai a Chrisi O´Dowdovi v překvapivě vážné roli vás ani na chvilku nebude nudit. Seriál zároveň nabízí i sociální kritiku (vyšší třída vs. chudina) a neodpustí si kopnout do mužů. Rackham sice Sugar nabídne lepší život, ale v okamžiku, kdy ji má jistou, pomalu ztrácí zájem; využívá ji pro její empatii a na sex, ale vždycky pro něj zůstala jen prostitutkou, kterou vytáhl z ulice a které je možno velice jednoduše se zbavit. Jenže to Sugar podcenil... Ale už nebudu víc spoilerovat. 80 % ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Nadmíru vydařené košaté kostýmní drama z barvitého prostředí staroanglických bordelů a současně vyšší společnosti. Příběh se rozbíhá do několika linií, z nichž ani jedna neruší druhou, postavy procházejí vývojem, aniž to scénárista viditelně ohýbá, sem tam vtípek, nějaká slza, nečekané dramatické zvraty a v jednom kuse zvědavost, jak to půjde dál. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (4)

  • Ve 12. minutě 3. epizody a na 27. minutě 4. epizody můžeme spatřit postavičku (panenku) Golliwogga. Jeho autorkou je spisovatelka Florence Kate Upton a poprvé ho použila ve své dětské knize „The Adventures of Two Dutch Dutch Dolls and Golliwogg“ z roku 1895, která se v Británii stala velmi populární a pro mnohé generace tato panenka symbolizovala jejich dětství. Ačkoliv postava byla obdařena kladnými vlastnostmi, v současné době je považována za rasistickou z důvodu jejího stereotypního ztvárnění černocha. (Petsuchos)
  • Na otázku ohledně nahoty Chris O'Dowd (William Rackham) odpověděl, že mu připadala pro roli důležitá a připadalo by mu velice hloupé se ostýchat, když Romola Garai (Sugar) zacházela ve své roli mnohem dále. (IQ Tiqe)
  • Původně měl být místo seriálu motiv zpracován jako film s Kirsten Dunst v hlavní roli. (R´Hell)

Reklama

Reklama