Tisíc a jedna noc

• Turecko 1001 Gece (více)
Telenovela / Drama / Romantický
Turecko, (2006–2009), 117 h 26 min (Minutáž: 68–104 min)

Režie:

Kudret Sabancı

Kamera:

Tolga Çetin

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Ceyda Düvenci, Metin Çekmez, Tomris Incer, Ergün Demir, Hazal Gürel, Sennur Kaya, Ahu Sungur (více)

Série(3) / Epizody(90)

Krásná Šeherezáda má těžce nemocného syna. Na jeho léčbu však nemá dostatek peněz. Majitel společnosti, v níž pracuje, je ochoten jí peníze půjčit. Ovšem jen pod podmínkou, že s ním stráví noc. Od té chvíle touží po její přítomnosti stále víc... (TV Prima)

ghatos odpad!

Nechtěl jsem se na to dívat, jenže to nešlo vydržet. Ve všech médiích se začala probírat tato turecká pecka, a proto jsem do toho šel. Již úvodní znělka mě bodla do ucha. Plno nepříjemných tónů a do toho všude minarety..vau. Nemá cenu se moc vyjadřovat k samotnému ději - ten je samozřejmě ubohý. Spíše mě zaujali jednotlivé drobnosti. Onur dávající ostentativně na jevo, jak ženami pohrdá, protože to jsou děvky :) (každé ženské srdce musí zaplesat). Despotická hlava rodiny, která vyká své vlastní manželce. Absolutně šílená hudba nebo citové vyděračství personifikované hlavní hrdinkou... :) ! Televizi Nova přeju jen to nejhorší, jsou to diletantská hovada, bez špetky serióznosti. Tahle předpotopní stanice stejně časem zahyne. Vývoj nelze zastavit a TV jako médiu zvoní do budoucnosti umíráček. Tisíc a jedna noc je parazit, který svého hostitele (tv stanice) časem přivede do hrobu. 5% za babičku, ta byla sympatická :) . Výborný komentář: Jirka_Šč ()

sellsakul odpad!

Dlho ma s tým otravovali v upútavkách na Markíze, až som neodolal pokušeniu a pri neskorej večeri som si to na 10minút pozrel a úplne ma to odrovnalo, fuj. ()

Drnqonovic

Nechápu, co se vám na tom tak nelíbí? Vždyť je to krásný příběh o tom, jak se obětavá matka snaží zachránit svého syna, a o osamělém milionáři, co si chce alespoň jednou za čas zašukat! To jste tak bezcitný svině??? ()

tommmy89

Sám neviem, čo je na tom tak dobré, že to sleduje celý národ ... :-D Ale ja si to tiež po nudných večeroch občas pozriem, no nevidím v tom nič tak extra, že by som pri tom sedel deň, čo deň. ()

giovanni3 odpad!

Opět telenovela a opět nekoukatelný počin jediná změna vůči jihoamerické ,,klasice,, je země původu a jiní herci. Bída.. ()

Lottr odpad!

Tuhle příšernou blbost vidím bohužel několikrát týdně, protože pracuju s cílovou skupinou lidí, kterým je určena. Důchodci s Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou. ()

standsiller odpad!

Chce toto vôbec niekto dobrovoľne pozerať ? Primitívne, otrepané, strojené, dialógy zabalené v orientálnom rúchu. Sem tam sa tam mihne tmavooká exotická kráska , ktorá je pekná do momentu než otvorí ústa a z nich sa spustí podpriemerný slovenský dabing. Ktorý podľa mňa od toho pôvodného nemá moc ďaleko. Niekedy keď počúvam nechtiac dialógy ( vďaka tomu, že mojej mame robí táto reláciu uspávanku ) sa nahlas zasmejem z nezmyselnosti kvázi životných situácií čo iste vyšli z pod rúk človeka, ktorý pobudol istú dobu na vesmírnej lodi s veľmi, veľmi, čudnými ľuďmi. Inak si to vysvetliť neviem. Preč s týmto z našich obrazoviek ! ()

obivan568 odpad!

Nechápu, co si lidé, kteří to mají na svědomí mysleli. Jak mohl někdo vrážet peníze do něčeho, co neupoutá ani nejméně nervózního člověka...! I když.... jaké peníze? Takový "seriál" stál leda lidské úsilí, které stejně za nic nestálo. ()

fiLLthe3DD

Kdysi jsem seriál "Binbir Gece" opravdu miloval a dramatické zvraty opravdu těžce prožíval - nyní má láska sice vyprchala, nicměně mé sympatie k této telenovely i nadále přetrvávají :) Oproti jihoamerickým telenovelám jsou ty turecké o dost odlišnější - postavy jsou klidnější a herci méně afektovaní, dialogy jsou snesitelnější a dramatické scény „serióznější", všemi kritizované scény se zdlouhavými pohledy a hrobovým tichem si naopak zasluhují pochvalu, protože podobně trapné chvilky si musel zažít snad každý z nás :D Obsazení je sympatické a herecké výkony nadprůměrné, herci by dozajista obstáli i v náročnější produkci, jelikož dokáží skvěle pracovat nejen s očima, ale gesty a mimikou, což je dosti vzdálené teatrálním projevům mexických hereček nebo prkeným jakože hercům z českých pecek jako Ordinace nebo Ulice - zdaleka nejlepší výkon dle mého podala Ceyda Duvenci, které jsem věřil roli milující ženy, abstinující alkoholičky a v neposlední řadě i zdrcené matky... Charaktery postav jsou na telenovelu rovněž dosti propracované a divák se s některými i dokáže ztotožnit (překvapivě to platí spíše pro vedlejší postavy, které disponují jak kladnými, tak i zápornými vlastnostmi, navíc si procházejí i určitým vývojem - viz taková Fusun). Scénář je na poměry telenovel opět nadstandardní, rozhovory mezi postavami jsou vesměs smysluplné a občas dokonce evokují náznak artového dramatu (nechtěně vtipné hlášky přesto převládají). Ústřední zápletka rovněž není k zahození, ale vztahu Šeherezády s Onurem škodí až přílišná zdlouhavost celého seriálu... rovněž mohli tvůrci více rozvést dějovou linii s mafií, jelikož krom únos Šeherezády, postřelení Onura či atentátu na dělníky se s motivem thrilleru / krimi příliš nepracuje, což je škoda, jelikož by tak měl seriál o dost větší grády - na druhou stranu: Mnohé z jihoamerických telenovel nadužívá násilí na úkor romantiky a tak je fajn konečně vidět telenovelu, která se snaží přesvědčit diváka o důležitosti rodiny a která ukazuje, že odpouštěti je lidské... Lokace Istanbulu jsou též pastvou pro oči a hudba se dobře poslouchá... ()

The Viper odpad!

Nelze toto brát opravdu vážně. Seriály tohoto ražení jsou dělány pouze pro určitou skupinu lidí, do které já nepatřím. Své místo ve vysílacím programu si jistě našli u důchodců, cikánů a možná i někoho dalšího. ()

Danula13 odpad!

Tento seriál si své příznivce jistě najde. Kvalitativně je to "telenovelácký" mírný nadstandart a to i se všemi svými nedostatky a chybami. Odvažuji se odhadovat, že před nějakými 15 lety by se možná popularitou rovnal i se slavnou zelenookou Esmeraldou. Ovšem ty nekonečné sladkobolné či dramatické záběry, během kterých si stihnu uvařit i kafe a nic se tam nestane, to opravdu není můj šálek kávy. ()

marrjaana

Neměla jsem nějak velkou potřebu to sledovat, ale je pravda, vydela jsem asi dva dili a parkrat pet minut- není to něco převratného ale taková hrůza to taky není a v ostatních telenovelách to vynikne a zdejší hodnocení tento serial velmi podcenuje a je podle mého názoru hodně zaujaté. Navic ustredni zapletka by se dala pozit dost dobre pro celovecerni drama... ()

MsUtahraptor odpad!

Ale jó, byla to hrůza. Strašná dramatizace každé blbosti (tady člověk váhal, do jaké míry v tom hrají roli kulturní rozdíly), do očí bijící přehrávání, kvílející ženské, debilní chlapi, "zápletka"- škoda mluvit... Ale popravdě- lepší výmluvu pro trávení dvou hodin před televizí s nějakým zákuskem v ruce, namísto letních prací na zahradě jsem si tenkrát snad ani nemohla přát. ;) ()