Tisíc a jedna noc

• Turecko 1001 Gece (více)
Telenovela / Drama / Romantický
Turecko, (2006–2009), 117 h 26 min (Minutáž: 68–104 min)

Režie:

Kudret Sabancı

Kamera:

Tolga Çetin

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Ceyda Düvenci, Metin Çekmez, Tomris Incer, Ergün Demir, Hazal Gürel, Sennur Kaya, Ahu Sungur (více)

Série(3) / Epizody(90)

Krásná Šeherezáda má těžce nemocného syna. Na jeho léčbu však nemá dostatek peněz. Majitel společnosti, v níž pracuje, je ochoten jí peníze půjčit. Ovšem jen pod podmínkou, že s ním stráví noc. Od té chvíle touží po její přítomnosti stále víc... (TV Prima)

Michelle75

Nepochopím jak tohle může běžet v hlavním vysílacím čase a to několikrít do týdne. Jestli tohle sklízí uspěch po celém světě, tak je v tomhle případě myšlen zřejmě svět východní. A my do něj patříme a to každým coulem. Chápu ,že to může mít úspěch u osmdesátileté babičky, která je už dlouho sama někde v domově důchodců. ()

Mr.Floyd

Bohužiaľ(alebo skôr našťastie) som ešte nemal tú česť vidieť čo len jednu jedinú časť tohoto orientálneho filmárskeho skvostu. Nebudem a ani objektívne nemôžem preto tento seriál hodnotiť. Osobne mňa však nadmieru zaujala vysoká miera publicity a masový úspech, ktorý v poslednej dobe nie je v našich televíziách častý. Veď o tomto seriáli denne diskutujú predavačky v obchodoch, úradníčky v kanceláriách, mamičky v domácnostiach........!!!!! Tento masový humbuk a rovnako aj abnormálny úspech tohoto paskvilu (ktorý však podľa mojej mienky a ani úmyslov autorov pôvodne nemal byť primetimeovou peckou, ale jednoducho tým, čím je a to duchoprázdnou telenovelovou emotívnou zlátaninou) má na svedomí mimoriadne úspešná marketingová stratégia televízie Markíza, ktorá (z hľadiska obchodného) dokázala niečo neuveriteľné. Vďaka dlhotrvajúcej a lákavej propagácií tohoto seriálu dokázali pripútať k obrazovkám tak značnú časť národa, až to aj skúseným sociológom musí vyrážať dych! Ani vo sne som si nepomyslel, že sa dá slovenská (a zakrátko aj česká) verejnosť dá tak rafinovane zmanipulovať k sledovaniu niečoho takéhoto!! Chápem davové šialenstvo okolo superstar a všemožných talentových show, aj okolo populárnych telenoveloidných seriálov domácej produkcie, ale toto je skutočne príliš!! Musíme si predsa uvedomiť akú moc má televízia v našich domácnostiach! Kladiem si tak otázku, že keď dokáže kvalitný marketing a televízna všemocnosť pripútať k televízorom až 52% národa, k čomu všetkému nás ešte dokáže prinútiť. Som hlboko sklamaný z tzv. slovenského diváka, pretože ten by sa už asi pozeral skutočne na hocičo. Desím sa predstavy čo sa bude v našich komerčných televíziách vysielať za takých päť či desať rokov. Pokiaľ sa doteraz Slováci radili k tzv. "kultúrnym národom" (o čom som osobne vždy značne pochyboval) tak od teraz nám už toto privilégium nepatrí. ()

šalenka

Já se na to začala dívat, sice to není super akční krvák, kde teče krev proudem, ale já se ráda podívám na něco u čeho nemusím přemýšlet a je to takové milé a naivní.....těch Walkerů, Stefanií atd. bylo už dost....... ()

KoRner odpad!

Jediné čo ma zaujalo je, že tí tureckí herci vyzerajú úplne europoidne. -Nie, nebol som ešte v Turecku. ()

Sajuska1991 odpad!

NEJHORŠÍ SESKUPENÍ S*AČEK V JEDNOM SERIÁLU ! Bože, tohle je to nejhorší co jsem mohla vidět .... Nejvtipnější a nervyrvoucí bylo neustálé "Šehrezááádo" ve většině vět ... ta hudba byla taky přinejmenším zvraceníhodná. a příběh samotný rozhodně nebyl tak romantický, jak se zdálo v ukázkách ... prostě se s ním vyspala za peníze a pak se do sebe zamilovali a mělo to happy end ... WTF ?! .... ()

borec999 odpad!

Šeherezáda a Onur na 2 roky pobláznili celé Slovensko. Dodnes nechápem, ako táto neskutočne trápna telenovela mohla chodiť o 8 večer v najpopulárnejšej TV stanici našej krajiny a ešte k tomu dosahovať výborné čísla sledovanosti. Naozaj nechápem. 0% ()

Roman Albach

Tak Česko se dočkalo!!! I k nám dorazil fenomén Tisíc a jedna noc, která válcuje sledovanost napříč Evropou. A každý se ptá proč. O herectví se skoro mluvit nedá, děj si nezadá s Popelkou, záběry jsou dlouhé jako cesta do Vladivostoku, dialogy smysluplné jako rozhovor členů ÚV, hudba tklivá tak, že by rozbrečela i nebožníka, no prostě to všechno je to přehnané, neoriginální, naivní. Ale pokud celý seriál nebude brát vážně a nevíte co dělat večer od osmi, tak pro zasmání a odreagování to vlastně špatné není. ()

Holina odpad!

Tohle se Nově povedlo. Jézéďáci sice zřejmě u obrazovek zůstanou ikdyby jen šuměly, ale normální občan už nebude trávit večery u bedny, jak byl dosud zvyklý. Né že by doteď bylo na co koukat, ale nyní půjde sledovanost rapidně dolů. Patrně se jedná o úsporná opatření, doufám ale že i tak to daj tomu rumunovi nebo maďarovi nebo co to je, pořádně sežrat. Jak zabít jednu televizní stanici hahahaha. ()

thorewi odpad!

Nejsem odpůrce telenovel, občas na něco mrknu, ale neznám telenovelu, která by si zasloužila víc než 2 hvězdičky. Tahle by si možná zasloužila jednu, ale ledaže by chodila v dopoledních či nočních hodinách, kde to lze strávit. Ale aby mi někdo servíroval takový klenot 6x týdně v hlavním vysílacím čase a ještě mi tvrdil, že to budu milovat, tak to teda brečím. Sice se na televizi nedívám, ale když už ju jednou za čas zapnu a chytnu tam toto, tak mám po náladě. ()

wosho

Odpad! si to nezaslouží. Zatracení taky, protože je mnoho telenovel horších. Zde je alespoň pěkná výprava a občas dobrý hudební doprovod k těm vodopádům přehnaným a vyumělkovaným emocím. Co si však zaslouží krtiku nejtvrdší je rozhodnutí hlav Novy, že si vzpoměli na starý tah pana exředitele Železného, který před 10ti lety umístnil do primetimu telenovelu o slepé krávě a napodobyli jej tímto tureckým medem!!!!! Dodatek: naštěstí si včas uvědoměli svoji tupost a pěkně to šoupli tam, kam to patří! ()