Tisíc a jedna noc

• Turecko 1001 Gece (více)
Telenovela / Drama / Romantický
Turecko, (2006–2009), 117 h 26 min (Minutáž: 68–104 min)

Režie:

Kudret Sabancı

Kamera:

Tolga Çetin

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Ceyda Düvenci, Metin Çekmez, Tomris Incer, Ergün Demir, Hazal Gürel, Sennur Kaya, Ahu Sungur (více)

Série(3) / Epizody(90)

Krásná Šeherezáda má těžce nemocného syna. Na jeho léčbu však nemá dostatek peněz. Majitel společnosti, v níž pracuje, je ochoten jí peníze půjčit. Ovšem jen pod podmínkou, že s ním stráví noc. Od té chvíle touží po její přítomnosti stále víc... (TV Prima)

Cement73 odpad!

Keď už moja vlastná manželka povie, že je to totál grc.... tak si ani vo sne neviem predstaviť aká strašná tupovina to musí byť. Markíza už klesna na úplné dno. Ja som to samozrejme odmietol čo i len spatriť. Identifikácia bola ľahká - telenovelová kamera, turecká produkcia a extrémne zmachlení herci = odpad!!! ()

kebom

Včera som sa prinútil pozrieť toľko "ospevovaný seriál", teda jednu časť. Aby som to zhrnul, natoľko debilné dialógy som nepočul v telke už roky (asi sa úspešne vyhýbam telenovelám). To je celé také: "Abdul, ja milujem Šeherezádu viac než Ty, ja bez nej nemôžem žiť!. "Omar, ale je som sa do nej zamiloval hneď, ako som ju videl, ale že si to Ty tak Ti ju prenechám!". "Ale nie, to nemôžeš, porozprávajme sa o tom s Aksalom!. Šeherezáda: "ja už nemôžem ďalej, musím to všetkým povedať". To je celé o tom, že niekto príde, odíde, príde, odíde, príde, odíde, príde, odíde a medzi tým povie zopár debilín. To tento rok začína veru pekne. A ešte pozerať na tie osmahnuté ksichty z tureckých bazárov, ktoré sa tvária a obliekajú strašne európsky, to je des. Tipujem, že inak tie ženy chodia v tých vyťahaných handrách so šatkami na hlavách a tak to kvôli tomu v Osmanskej ríši pozerajú ženy aj muži... PS: Po niekoľkých mesiacoch od zhliadnutia prvých častí mením komentár z odpadu na *. Pozerám sa na to z inej stránky. Kto videl paródiu "Pripútajte sa prosím", vie o čom hovorím. Je to skrytá paródia, oni sa všetci tvária vážne, ale myslia to ako vtip. Skvele sa zabávam a smejem... a nasieram všetkých spoludivákov. Výborné :-) ()

Blazin odpad!

To se nám zase na nově vyznamenali, zabijácké večery. Kombinace Tisíce a jedné noci s Ordinací v růžové zahradě bude smrtnelná. ()

Zombi odpad!

Odpad dávám naprosto výjmečně, ale tohle turecký peklo s housličkama a sáhodlouhýma slzopudnýma a totálně nesnesitelnýma scénama si jej zaslouží, kór když jde v hlavním vysílacím čase. ()

AlchENEMY

Tady je všechno špatně. Od hereckých výkonů, přes špatnou kameru, špatný scénář,...ano, hvězda za to, že to je na "Bollywood" ehm...prostě ne, a už vůbec ne v hlavním vysílacím čase! ()

Angie91

Doba televizních "mýdlových" oper je už dávno pryč. Nevím, proč to některé pomazané hlavy našich komerčních televizí nedokáží pochopit?! Nevidím důvod, proč znovu křísit něco, co už bylo dávno pohřbeno! ()

seko0408 odpad!

Ako si rýchlo zistíte výšku svojho IQ? ... Odpočítajte od čísla 120 počet dielov Tisíc a jedna noc, ktoré ste videli­­... :) alebo: ako sa povie Šeherezáda po SK ? ... Šeherechrbát. :D ... Myslím že všetko oprávnene vtipy. Tento seriál (ak sa to dá nazvať seriálom) naozaj nemá úroveň. Videl som jednú časť pri ktorej sa odohralo jedno veľké napínavé fascinujúce NIČ. ()

nany2121 odpad!

Myslím si že tento vtip,, hovorí za všetko : Ako si rýchlo zistíte výšku svojho IQ? Odpočítajte od čísla 120 počet dielov Šeherezády, ktoré ste videli. ()

Marius_ss odpad!

Keď počujem tú úvodnú znelku, tak mam chuť utiecť z domu...je tu tupé, je to nelogické, je to smiešne, je to odpad a dávam odpad! bez štipky ľútosti ;) ()

Marina111

Možno táto moja jedna biedna hviezdička pôsobí tak trochu ako výsmech - vzhľadom na to, že som z celej tejto hlúpej reality show na turecký spôsob, omylom zrejme nazývanej seriál(aspoň tak my to miestai pripadalo) - videla asi tak dokopy 20 minút (tiež nie v kuse, rátam všetky tie minúty, čo sa nazbierali počas prepínania), no i tak si trúfam poznamenať, že hoci to bolo trápne, hlúpe, bezobsažné a pre naše pomery vlastne i cudzie, predsa len to bol aspoň aký taký krok k tomu, aby si mainstreamové TV na čele s Markízou uvedomili, že hlavný vysielací čas sa dá vyskladať i z produktov, ktoré nepochádzajú z anglofónnych krajín. Navyše, pre občanov, ktorí sa s pojmami MUSLIM (nie moslim, ako je to tu ktovie prečo zaužívané) či ALAH stretli maximálne tak na hodine občianky či náboženstva, mohla byť táto "prkotina" aspoň akou-takou pripomienkou, že svet sa nekončí Európou, a že kdesi tam, pomerne blízko nás, exisutje úplne iná kultúra a mentalita ... Apropo, táto moja hviezdička je tak trochu výrazom vzdoru - mnoho juhoamerických, čo vlastne aj severoamerických filmov je často ešte na horšej úrovní ako tuto chudina Šeherezáda, a predsa na ne mnohí pozerajú ako teľatá na nové vráta ... Nech si trochu popularity užijú i Turci, no bože/ Alah ! ()

Piri odpad!

V mojom prípade je najnižšie hodnotenie priam udalosť roka, ale stalo sa. Keď som počul o tomto seriáli, myslel som si, že pôjde skutočne o adaptáciu rozprávok a nie o telenovelu... Prekvapuje ma hodnotenie na IMDb, až 47%. ()

suzanne1997

Příjemný romantický seriál, který nevadí mé někdy až přespříliš romantické duši, neurazil mne, ničím nevyvedl z míry a nechápu, proč má tak mizivé hodnocení. Proč mu někdo dá odpad? Je to telenovela jako každá jiná, seriál, na který se stejně nikdo jiný než mnou zmiňované romantické duše dívat nebude. Tak proč těmhle lidem kazit radost a požitek ze seriálu. Viděla jsem jej před několika lety, ale pustila bych si ho znovu. Ne proto, že bych neměla co dělat, práce mám dost, ale tu chvilku, kdy mám něco dělat a přitom se můžu dívat si vždycky najdu. A těm, kteří jí odpad a nízké hodnocení opravdu dali, bych vzkázala: když vás to nebaví, tak se na to nedívejte/raději slušně, použila bych však horší výraz/ a dejte pokoj, ten, kdo si tu televizi bude chtít pustit si ji pustí a žádné negativní hodnocení, od blbců, kteří se podívají na jeden díl, je neodradí. ()

punk_zero odpad!

Markiza je smiešna. Davať to o 20:00 každy utorok a štvrtok. Taká Markizou ospevovaná somarina, ktorú pozerajú len niektoré ženy.... Toto dielo oćarilo tak jedine miliony turkov po celom svete. Veď turkov je ešte viac ako romov :D Začínam sa bať, že markizu vlastnia turci . Teraz po Modrom z neba nebudem v TV vôbec futbal pozerať, akurát cez streamy :( ()