Velitel koncentračního tábora Walter Kraft (M. Krug) je amatérským boxerem. Kondici si udržuje v dobře zařízené posilovně, zatímco podvyživení vězňové musejí celý den tvrdě pracovat. Pokusy o útěk se zde trestají okamžitou smrtí. Jedním ze skupiny dopadených uprchlíků je i Slovák Ján Komínek (Š. Kvietik). Kraft jen náhodou zjistí, že vychrtlý mladík je také amatérským boxerem. Jelikož velitel potřebuje k tréninku sparingpartnera, ušetří Komínka smrti i povinnosti pracovat a pověří svého asistenta Williho (E. Marian), aby vězně „vykrmil“. Zesláblý Komínek se zpočátku veliteli nemůže v ringu rovnat, avšak zanedlouho se ukáže, že Kraft je mizerným sportovcem a že Komínek je schopen jej poslat k zemi. Jenže tady nejde o vítězství v boxu a už vůbec ne o pravidla fair play. Komínek dobře ví, že bojuje o život – a to nejen o svůj… (Česká televize)

Jimbopepo

Vynikajúci Štefan Kvietik v silnej dráme. Existenciálne ladený film o človeku (a ľuďoch) na rozhraní života a smrti. Zaujímavosťou je, že film bol horúcim kandidátom na zisk hlavnej ceny na MFF v SanFrancisku v roku 1963, no porote sa zdalo nepredstaviteľným, že by sa niekto dobrovoľne vrátil do koncentráku. Odniesol si však aspoň cenu za najlepšiu hudbu. ()

teplic

Niet čo dodať. Keby sa Kvietik nenarodil v tejto riti, mohol byť z neho herec svetového kalibru a eventuálne mohol aj zarobiť mocný keš, opiť sa so Scorsesem, päťkrát sa rozviesť a dnes hrať v priblbých rodinných komédiách. Ešteže ho socializmus zachránil. ()

Víteček

Pořád to byl jen box a ten to má u mě těžký. Navíc tomu trochu něco chybělo a nějak jsem tomu plně nevěřil. 65 %. ()

Saxos

Je skoro neskutečné, že jsem film viděl až teď. Je to můj ročník. Pět * jsem už dlouho nedal. Československý film je vlastně jak by se teď říkalo Slovenský. Pohlcující příběh válečné doby s vystihnutím soudržnosti vězňů. Ale stejně v tom všem vynikl sportovní duch. Velitel tábora v jedné chvíli rozhoduje o smrti a životě a v druhé jde v klidu boxovat do ringu s vězněm a ještě ho podporuje. Hodně filmů na toto téma vzniklo, ale v koncentračních táborech to nebylo možné. Jakýkoliv kontakt, kdy by bylo možno pokořit přílušníka říše, byl vyloučen. To však nic nemění na kvalitě tohoto díla. ()

tomas_j

Nemám box ani podobné sporty vůbec v lásce, ale jako vedlejší téma pro ukázání lidských vlastností za zvláštních okolností, jako je v tomto filmu, ho beru. Film o strachu, naději a pokrytectví se silným závěrem. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá dráma väzňa v koncentračnom tábore, v ktorom veliteľ je zanietený boxer a chýba mu partner na trénovanie. Ján Komínek má to šťastie, že si veliteľ všimne jeho reflexy a poskytne mu nie len možnosť trénovať ale aj nadštandardné podmienky. Skvelý výkon Štefana Kvietika v hlavnej úlohe.  Na filme samozrejme cítiť dobu vzniku, ale produkčne je všetko na svojom mieste a nikde nič nechýba ani neprevyšuje. Nesmie samozrejme chýbať morálny odkaz na nie veľmi šťastný záver. Zaujímavé je, že hoci ide o československý film, slovenčinu v ňom počuť málo a väčšina dialógov prebieha v nemčine, zbytok v poľštine a češtine. ()

sha.piro

Jeden z nejlepších filmů o boxu, jeden z nejlepších filmů vracející diváka v čase do prostředí koncentračního tábora, jeden z nejlepších filmů československé kinematografie, jeden z nejlepších černobýlých filmů a jeden z mála filmů, který opravdu člověka zasáhne hodně hodně hluboko a to rovnou pravým hákem... ()

whitewater

Vynikající zpracování skvělé povídky Józefa Hena. Kromě Štefana Kvietika a Manfreda Kruga (ten jakoby "z oka vypadl" knižní podobě Waltera Krafta i po fyzické stránce - kdo nevěří, ať si povídkovou knihu "Zázrak s chlebem" sežene) vynikne i Valentina Thielová v roli omezené Helgy Kraftové jak herecky, tak i dokonalou němčinou. ()

iggy_pop

Peter Solan (nie len) vďaka tomuto filmu zostane jedným z najlepších (česko) slovenských režisérov a Štefan Kvietik dokazuje, akým bol hereckým velikánom. ()