Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aky
  *****

  Spíše politické drama ve westernové košili než klasický western. Neotřelý, zajímavý příbeh s překvapivou pointou s lehkým humorným nadhledem vyprávěný prostřednictvím zejména dokonalého Jamese Stewarta a spolehlivého Johna Wayna.(5.3.2009)

 • kyselina
  ****

  Před 23 lety přijal James Stewart velice podobnou roli ve filmu Franka Capry, kde dvě hodiny čistého času mluvil a mluvil...tentokrát svou právnickou pusu naložil do westernu, kde tolik mluvit nestíhal, ale i tak se mu podařilo s Johnem Waynem zase něco nového. John Ford si přál posunout tento populární žánr zase o nějaký kousek jinde a rozšířit spektrum potencionálních diváků.(23.7.2006)

 • Malarkey
  ***

  Western černobílý jak smrtky poslední případ. Ze začátku hodně naivní, později ale zlo vystrčí drápky a rozjede se poctivá napínáková soustava. Film je zajímavý třeba i tím, že místo koltů se tady snaží hlásit o slovo politika, což mě příliš neoslnilo. Nicméně co naplat, právě možná díky tomu na něj jen tak nezapomenu. Pochybuju, že takových westernů někdo natočil víc.(1.11.2014)

 • brit84
  ****

  Protnutí hereckých linií dvou filmových hvězd té doby je opravdu zajímavý zážitek. Wayne je westernový mazák, ale i Stewart, kterého divák zná spíše z dramatických filmů, si s rolí čerstvého absolventa práv poradil na výbornou. Právem se o tomto netradičním westernu říká, že je jedním z nejlepších.(14.4.2012)

 • Rob Roy
  ****

  Ford se přímo mazlí s vedlejšími postavami a humorem. Jemným, aby z filmu nebyla fraška, ale zároveň velmi zábavným, hřejivým a milým. A tím nemyslím jen v tomhle filmu, ale např. i ve Stopařích, či How Green Was My Valley. Někde jsem četl, že Fordovy filmy se pohybují na hranici sentimentu, stačilo by jen trošku přidat a spadly by. Jenže tam nikdy nespadnou a proto jsou to lidské, silné příběhy, které dokážou dojmout a oslovit. Možná proto jsou tolik považované za něco jako "národní americké bohatství." Není to Peckinpah, není to syrové, ale skvělá filmařina určitě.(26.8.2007)

 • - V scéne, kedy Liberty Valance opúšťa jedáleň, hrá v pozadí pieseň "Little Brown Jug" od Glenna Millera (posledná skladba, ktorú zložil). James Steward pred tým hral v biografii Príbeh Glena Millera. (Gor'seye)

 • - Poslední Fordův černobílý film. (Kulmon)

 • - Roku 2007 byl tento western zařazen do Národního filmového registru USA mezi hodnotné filmy, které je třeba zvlášť uchovávat. (Mariin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace