Čeledín Jakub přišel o práci u lakomého sedláka a cestou za další službou zabloudil do začarovaného lesa, obývaného neobvyklým společenstvím strašidel. Ty nechtějí nikomu škodit, jen si v poklidu a nerušeně žít. Jakubovi se mezi nimi zalíbí, a tak přijme službu u čarodějnice Agáty, která se věnuje zkrášlování strašidel v lesním salonu krásy. Časem se mu však začne stýskat po lidské společnosti, a když mu Agátina ušmudlaná dcera Esterka ukáže obrázek krásné Klárky, sloužící na hradě knížete Darjabáda, okamžitě se do ní zamiluje. Vydá se ji navštívit, když však pronikne do hradu, setká se nejen s Klárkou, která se do něj také zamiluje, ale také s Darjabádovými temnými plány. Zjistí, že kníže čeká na příznivé postavení hvězd, aby se pomocí magie a dívčina srdce stal znovu mladým a krásným. Jakub je odhodlán Klárku zachránit, ale porazit zlého knížete se mu podaří až s pomocí strašidel, která přivolá na pomoc. (TV Nova)

v.indruchova

Nemem tuto "pohadku" rada. Strelena strasidla poletuji a podivne sebou cukaji. Par vtipku, ale jinak me to rozciluje. Profukovani hejkalovi usi. cernokneznik je opravdu ulisny padouch. ()

maarr

No viděl jsem už horší hrůzy. Stačí se podívat na některé současné pohádky. Ty jsou mnohdy daleko horší. ()

Legi36 odpad!

Větší blbost jsem fakt neviděl,trapné výkony hercu a to mně mrzí,protože už kvuli obsazení by čekal člověk ,že to bude minimálně pruměr.Bohužel!! ()

prometheusll odpad!

Ale ještě to de. Ale z filmového hlediska hrůza.Když se byl malej tak se mi to docela líbilo to bych asi dal dvě hvězdy,ale když jsem se na to podíval nedávno-hrůza. Ale je to strašná škoda. Kdyby Havlíček neudělal z těch postav takové voly a udělal by to více pohádkový a dobrodružný tak by to hned bylo lepší a nemusel bych dávat Odpad! ()

DK197

To zdejší hodnocení nechápu. Možná bych dala o jednu míň, ale když to vidím... Tahle pohádka je originální a pěkná!! ()

MARLENE.DAFT

Kvalitou TV film, ale odpad si to nezaslouží. Když jsem byla malá, nebyla to sice má nejoblíbenější pohádka, ale koukla jsem na ni ráda. Líbil se mi zejména Agátin salón, kde se zkrášlovala strašidla. A dodnes si pamatuji ústřední písničku od Lucky Vondráčkové. Pohádka pro dospělé to rozhodně není, hudební podkres iritující, většina postav přehrává nebo se příliš pitvoří, aLe má to pár originálních nápadů. ()

vade_mecum

Žasnu nad některými komentáři, jaká láska, přejícnost a především bezmezná objektivita z nich čiší. A just dávám 100%... ()

Thalin

Absolutní zbytečnost a mišmaš všeho možného, kde se nějaký děj odehraje v posledních pěti minutách. Jinak je to jen přehlídka bizaru z lesa. ()

Tanakasan79 odpad!

Kladu si otázku,"co to vůbec je?" Na tuhle pohádku jsem sezval i děti, ale to bylo špatné rozhodnutí. Absolutní zklamání, jinak to ani nejde popsat. Herecké umění Nadi Konvalinkové a Jana Přeučila bylo doslova zostuzeno hereckým výkonem L. Vondráčkové a R. Budáče. Copak tohle Zdeněk Havlíček neviděl, když to natáčel, režisér který je podepsaný pod hrou Sluha dvou pánů se zahodil v této rodiné......věci. ()

Evziiik

Tuhle pohádku mám ráda, ačkoliv se mnohým nezamlouvá. Některé momenty bych jistě změnila, ale přesto se mi celek líbí. Rozhodně bych tuto pohádku nenazvala odpadem! Je jiná, než ostatní, ale odpad? Pohádkové písničky, pohádková čarodějnice, pohádkový dědeček a láska, která přemůže každé zlo. Černokněžník se mi sice moc nezamlouvá, ale budiž. S čistým svědomím ponechávám 3* ()

neli13

Tohle nejde nazývat ani jako pohádka. Hlavní hrdina se nedá ani vystát, někdy to vypadá jako amatérský film a dialogy? Nemají ani hlavu, ani patu. Ale Naďu Konvalinkovou jsem tam vždycky hltal... :-) ()

VoiDson

Tohle se mi nikdy nelíbilo ... ale jellikož jsem viděl i horší pohádky, které se nám snažili vnutit třeba na Vánoce, tak dám alespoň jednu hvězdu... ()

silencewater

Na tehle pohadce jsem byla v kine a jako mladsi mi to tak spatne nepripadalo, snak kvuli hlavnimu predstaviteli, ktery je pro pubertalni divky opravdu krasavec, ale jinak mi nic z deje neutkvelo, takze za toho fesaka dam dve **. ()